Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka

krastieciu galerija su ep

Kraštiečių galerija

Apklausa

Kokios užsienio kalbos žinias norėtumėte patobulinti?

Anglų - 50.7%
Ispanų - 5.5%
Italų - 1.4%
Kinų - 1.4%
Lenkų - 0%
Portugalų - 0%
Prancūzų - 4.1%
Rusų - 8.2%
Švedų - 8.2%
Vokiečių - 20.5%

Viso balsų: 73
Balsavimo laikotarpis pasibaigęs : 23 Vas 2015 - 07:23

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Skaitytojui

Jaunimo literatūrinių kūrinių konkursas

7kalva


 

Media

Naujienų archyvas

Darbuotojo meniu

 • KŪRYBA, GIMUSI IŠ MEILĖS. VAKARAS SU RAŠYTOJA DAIVA VAITKEVIČIŪTE

  Varnių miesto bibliotekos darbuotojos, vykdydamos projektą ,, Biblioteka laiko vingiuose“, spalio 19 dieną visus literatūros mylėtojus pakvietė į renginį ,,Sugrįžimai“, kurio viešnia buvo rašytoja, scenaristė, visuomenės veikėja Daiva Vaitkevičiūtė – Rekašienė, visiems žinoma iš TV serialų ,, Moterys meluoja geriau“, ,, Nekviesta meilė“, ,, Nemylimi“, kuriems scenarijus rašo ir drauge su vyru Edvinu Kalėda, romanų ,, Monikai reikia meilės“, ,,Kamilė nori mirti“, puikių knygų vaikams ir paaugliams: ,,Trise prieš mafiją“, ,, Marius Pietaris ir Burtų knyga“ ir kitų.  Žinoma ir kaip žurnalistė, rašiusi straipsnius į daugelį žurnalų ir laikraščių, buvusi ,,Šilalės žinių“ redaktore, vadovaujanti individualiai įmonei, šiuo metu – labdaros fondui, kuris yra parėmęs ir Varnių seniūnijos gyventojus.   Renginį gyvai ir originaliai vedė telšiškė poetė Sigita Naglienė. Susitikimo įžangoje jos išsakytai minčiai, kad D. Vaitkevičiūtės kūryboje visos gijos sueina į meilės leitmotyvą, gražiai atitarė Varnių Motiejaus Valančiaus gitaristų ansamblio vadovo mokytojo S. Jogmino atliekamos dainos.

  Skaityti daugiau...

 • Ir rudenį sklando poezijos paukščiai

  Kiek daug gražių žodžių galima pasakyti apie poeziją: ji – ir sielos sparnai, ir ,,auksinė saulė žmogaus jaunystės amžinos“, ir tylioji nemigos naktų draugė, ir skausminga kūrėjo žodžio auka, nešanti katarsį - dvasinį apsivalymą tūkstančiams jautrių širdžių. Tokia pakili, poetiška nuotaika tą spalio sekmadienį sklandė ir jaukioje Varnių bibliotekos salėje, kur susirinkę poezijos mylėtojai sveikino vieną iš šių šviesių, svetingų namų šeimininkių – Zitą Žukauskaitę – Macienę, išleidusią pirmąjį savo poezijos rinkinį ,,Lietaus laše...“ Zitą varniškiai seniai pažįsta kaip puikią fotografę, tautodailininkę, tapytoją, apdailininkę, dainininkę ir kaip nuoširdų žmogų, svetingą kaimynę, o kaip poetę, nuoširdžiomis eilėmis tapančią savo sielos atspindžius, pažino neseniai. Ir jau spėjo pamilti, suradę jos kūryboje daug ką sau artimo.

  Skaityti daugiau...

 • Bibliotekininkai mokėsi bendravimo su sudėtingais vartotojais

  Spalio 12 d. Telšių Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje vyko seminaras tema „Sudėtingi vartotojai bibliotekoje: bendravimas ir aptarnavimas“. Seminare dalyvavo Telšių, Mažeikių ir Plungės rajonų bibliotekininkai. Mokymus vedė socialinis psichologas Juris Belte.
  Kasdien vartotojus aptarnaujantys bibliotekų specialistai neišvengiamai susiduria su sudėtingais vartotojais, patenka į konfliktines situacijas. Siekiant išmokti kompetentingai spręsti tarp darbuotojų ir bibliotekos vartotojų kylančius nesusipratimus, bibliotekininkams buvo surengti mokymai, kaip aptarnauti tokius vartotojus ir kaip su jais bendrauti.
  Seminaro dalyviai analizavo bendravimo psichologines prielaidas, mokėsi atpažinti sudėtingų vartotojų tipus, taisyti dažniausiai pasitaikančias bendravimo klaidas. Lektorius mokė, kaip išvengti konfliktinių situacijų teikiant profesionalias paslaugas, supažindino su streso valdymo metodais.

  Bibliotekininkė Jurgita Dubinskienė

 • "Smėlio ir spalvų terapija" bibliotekoje

  Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos darbuotojos Joneta Filinskė ir Karolina Jasiukevičiūtė pravedė edukacinį užsiėmimą vaikams „Smėlio ir spalvų terapija“. Šviečiantis molbertas - tai unikalus, netradicinis šviečiantis stiklas. Ant jo galima piešti akvarele, guašu bei nuplaunamais markeriais, o spalvų valdymo blokelis suteikia galimybę pasirinkti vieną iš pagrindo apšvietimo spalvų ir taip sukurti patį nuostabiausią piešinį. Ant šio stiklo galima piešti iš abiejų pusių su draugu. Kinetinis smėlis - tai smėlis, nelimpantis prie rankų, byrantis iš lėto ir labai lengvai keičiantis formą, nuolat juda, smėlis neišdžiūsta. Žaidimai su kinetiniu smėliu atpalaiduoja vaikus, padeda sukoncentruoti dėmesį, nurimti.

  Užsiėmime dalyvavę Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazijos 2B klasės mokiniai (mokytoja Birutė Narmontienė) ir Telšių „Naujamiesčio“ mokyklos 5 klasės mokiniai (mokytoja Danutė Stasiulienė) galėjo prisiliesti prie šviečiančių spalvų ir kinetinio smėlio. Piešimas spalvotu smėlių, tapymas ant šviečiančių molbertų, šviesų žaismas sužavėjo ir pradžiugino vaikus. Vaikai išbandė kūrybiškas edukacines priemones, pasisėmė gerų emocijų.

  Rūta Savickienė

 • Protų kautynės Telšių viešojoje bibliotekoje

  Spalio 10 d. bibliotekoje linksmai sutikta Vietos savivaldos diena. Telšių visuomenė dalyvavo protų kautynėse. Aštuonios komandos iš policijos, žiniasklaidos atstovų, seniūnijų seniūnų, savivaldybės darbuotojų, jaunimo, muzikos mokyklos atstovų ir kt. smagiai tikrino žinias iš Vietos savivaldos įstatymo, Telšių rajono ypatumų, klausė muzikos mįslių. Prizai įteikti nugalėtojams Telšių savivaldybės darbuotojų komandai, stilingiausios komandos prizas įteiktas seniūnų komandai bei santūrumo prizas „Varianto“ komandai.
  Bibliotekos darbuotojai dėkingi organizatorių komandai: Sandrai Jurkaitienei, Auksei Valackonienei, Linui Ulkštinui, Laurynui Normantui, Vidai Urnikienei, Andriui Matiekui, Robertui Tekoriui, Vaclovui Butkui, Gintarei Kačinskienei, Jurgitai Dubinskienei, Rasai Stankienei.

 • Susitikimas su rašytoju TOMU DIRGĖLA. Knygos „Domas ir Tomas. Dingusios šluotos byla“ pristatymas.

  Bibliotekoje rašytojas susitiko su Telšių moksleiviais. Susitikime Tomas Dirgėla žaismingai pristatė savo antrąją knygą – „Domas ir Tomas. Dingusios šluotos byla“. Mokinukai klausėsi, juokėsi, atsakinėjo į klausimus ir patys klausinėjo rašytoją. Paklaustas, kada pradėjo kurti, T. Dirgėla prisipažino rašęs jau mokykloje. Rašytojo nuomone, jaunas žmogus turi gebėti derinti kompiuterį ir knygą: anot autoriaus, tiek kompiuteriui, tiek knygai privalu skirti tiek pat dėmesio ir laiko. Per visą susitikimą Tomas Dirgėla nuoširdžiai šypsojosi, nevengė pajuokauti. 

  Susitikimas su rašytoju Tomu Dirgėla vyko pagal Vaikų literatūros skyrius vykdoma projektą „Kartų susitikimas: skaitykime kartu su vaikais“.

  Rūta Savickienė

 • Susitikimas su vaikų rašytoju Tomu Dirgėla

 • Nevarėnų bibliotekoje vyko jurginų puokščių paroda

  Nevarėnų bibliotekoje vyko jurginų puokščių paroda nuo š.m 2016.09.20-23d.
  Jurginų puokštes atnešė Daiva Purauskienė,Elena Galavočienė,Danutė Bagdonienė,
  Edita Radzytė,Laima Rimkevičienė,Regina Gaižauskienė,Valė Grubliauskienė,Vita
  Ylakienė ir Zita Kikilienė.Buvo išrinktos gražiausių jurginų puokščių autorės,tai
  pirma vieta atiteko Elenai Galavočienei,antra Danutei Bagdonienei ir trečia Daivai
  Purauskienei.Jurginų puokščių parodą bibliotekoje aplankė 75 lankytojai,į skaitytojus
  įsirašė 2 nauji skaitytojai.
  Visi kas apsilankė jurginų puokščių parodoje, džiaugėsi žiedų spalviniu gražumu jų tobulumu. Nutarėme- jurginų augintojos pasikeisti jurginų gubeliais.

  Vyr.bibliotekinikė Vita Ylakienė

 • Knyga, vaza ir rudeninė flora

  Rugsėjo 20 d. naujos bibliotekos erdvės paskendo nuostabiausiose rudens puokštėse, šalia jų puikavosi ir visų dėmesį atkreipė gražiausios ir geriausios knygos.
  ,,Skintos“ florisčių kurtus objektus pristatė meistrė Birutė Lekavičiūtė, kurios rankos kuria jaudinantį grožį įvairiose miesto erdvėse.
  Literatė, bibliotekos bičiulė Sigita Naglienė skaitė savo pačios eilėraščius, kurie susirinkusius sudomino savo paslaptimi, mintimis.

  Skaityti daugiau...

 • Ekskursijos, ekskursijos...

  Rugsėjo 15 dieną Telšių „Ateities“ progimnazijos 1A klasės mokiniai, vedini savo mokytojos Rasos Piluckienės atskubėjo į renovuota Telšių Karolinos Praniauskaitės viešąją biblioteką.

  Vaikai apžiūrėjo naujas bibliotekos patalpas, susipažino su knygų išdavimo, saugojimo ir priėmimo tvarka bei elgesio bibliotekoje taisyklėmis. Mažieji skaitytojai pasidžiaugė vaikiškomis knygelėmis, pavartė enciklopedijas. Pasivaišinę saldainiais su gera nuotaika vaikai išskubėjo namo.

  Skaityti daugiau...

 
Savanoris bibliotekoje