Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka

krastieciu galerija su ep

Kraštiečių galerija

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Skaitytojui

Jaunimo literatūrinių kūrinių konkursas

7kalva


 

Media

Naujienų archyvas

Darbuotojo meniu

 • Būgno ritmu palydėjome rudens lygiadienį ant Paunšvystės alkakalnio

  Rugsėjo 22 dieną Lietuvoje ir Latvijoje buvo minima Baltų vienybės diena ir rudens lygiadienis. Prieš 784 metus prie Šiaulių miesto įvykęs Saulės mūšis, baigėsi žemaičių pergale. Minėdami šios dienos įvykius kasmet ant šių valstybių piliakalnių ar alkakalnių yra užkuriamas Vienybės laužas. Šis laužas – simbolis, kad būdami vieningi, galime įveikti visus sunkumus. Saulės mūšio diena sutampa su astronominio rudens pradžia – lygiadieniu arba lyge.

  Kiekvienais metais laužas yra užkuriamas ir ant Paunšvystės alkakalnio (Telšių r., Nevarėnų sen. Virmėnų k.). Tęsdami šią tradiciją daug bendraminčių sulaukėme iš aplinkinių gyvenviečių: Nevarėnų, Mitkaičių, Tučių, Nerimdaičių, Laukstėnų, Tryškių ir kt. Į renginį taip pat atvyko Nevarėnų seniūnė Vilma Šakienė ir Tryškių dienos centro vaikai su vadove Rima Petrauskiene.

  Skaityti daugiau...

 • Žemaitijos dvarai

  Zemaitijos Dvarai 2

 • ,,Nieko rimto“ leidyklos skaitymo skatinimo projektas Ryškėnų filiale

  Štai ir pasibaigė leidyklos ,,Nieko rimto“ vaikų skaitymo skatinimo projektas Ryškėnų bibliotekoje. Vaikai liepos ir rugpjūčio mėnesiais dalyvavo leidyklos projekte ir skaitė knygas.

  Visiems dalyvavusiems šioje skaitymo iniciatyvoje leidykla atsiuntė dovanų:  knygų skirtukų, raktų pakabukų, ženkliukų, atvirukų ir užrašų knygučių. Daugiausiai leidyklos ,,Nieko rimto“ knygų perskaitęs dalyvis dovanų gavo dar ir Philip Pullman knygą ,,Auksinis kompasas. Jo tamsiosios jėgos“ bei paveiksliuką su kačiukais.

  Dėkojame leidyklai ,,Nieko rimto“ už kvietimą, o vaikams už knygų skaitymą ir dalyvavimą iniciatyvoje.

  Ryškėnų filialo informacija

 • Senieji Lietuvos mokyklos vadovėliai – nuo pradžiamokslio iki vyresniųjų skyrių mokymo

  Stebėtina, kaip iki šiol taip gražiai išsilaikę XX amžiaus pradžios Lietuvių mokyklų vadovėliai – ir informacija, ir istorija, ir šaltinis, vedantis į rašyto žodžio pokyčius. Miesto bibliotekoje organizuota paroda „Senųjų Lietuvos mokyklų vadovėlių išmintis“ – tai knygos iš asmeninės vyr. bibliotekininko Gedimino Petrulio kolekcijos. Iš viso eksponuojami 25 vadovėliai. Pačios seniausios parodoje pateikimos knygos, išleistos 1921 metais: J. Murkos „Lietuvių kalbos vadovėlis“ ir „Vaikų darbymečiui“, 1922 metais  bei „Geografijos pradžia“, taip pat 1922 m. Beveik visi vadovėliai yra spausdinti Kaune, dalis – Vilniuje, ir vienas kitas – Tilžės, Šaulių, Marijampolės spaustuvėse.

  Skaityti daugiau...

 • Skaitymo iššūkis įsibėgėja

  Paaiškėjo, ką labiausiai mėgsta vasarą veikti lietuviai

  Skaitymo iššūkis „Vasara su knyga“, kurį kasmet organizuoja Lietuvos apskričių ir savivaldybių viešosios bei Lietuvos aklųjų biblioteka, dar net neįpusėjo, o jo organizatoriai džiaugiasi pirmaisiais rezultatais – laisvalaikį leisti su knyga renkasi vis daugiau žmonių.

  Skaitymo varžytuvės

  Jau penktus metus organizuojamas „Skaitymo iššūkis“ yra smagios varžytuvės įvairaus amžiaus žmonėms, kurių metu reikia perskaityti  knygas pagal tam tikras užduotis. Šiemet penkios užduotys yra šios: perskaityti knygą, kurios autorius yra iš Šiaurės šalių; knygą, kurios pavadinime yra skaičius; knygą apie gamtą, knygą apie draugystę ir eiliuotą knygą.

  Skaityti daugiau...

 • Knygos "Lengva nebus" pristatymas

  Liutauras Degėsys Nebus lengva 08 18
   
  Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje (Respublikos gatvė 18, 4 aukšte)
  2020 m. rugpjūčio 18 d. 17 val.
  Knygos "Lengva nebus" pristatymas, dalyvauja ir pats autorius, Liutauras Degėsys. 
 • Tarptautinis poezijos festivalis 2020

  Poezijos pavasaris 2020 Telsiuose

 • Lankytojų dėmesiui!

  kaukės

 • Eugenija Šimkūnaitė (1920 – 1996) – atsiminimai: nuo meilės gamtai – ligi žiniuonės išminties

  Prie Eugenijos Šimkūnaitės teksto reikia palinkti pamažu: įdėmiai, beveik taip, kaip vertum į plonytę adatą storesnį siūlą. Kodėl – kitaip niekaip nesuimsi visko į galvą. Taip sakant, be atidumo, ir siūlo adaton neįversi. O juk daktarės, žiniuonės kiekvienas sakinys – mintis į sveikatą, į jos saugojimą, į kokybiškesnį gyvenimą. Galų gale – tai ir sau meilės raiška, juk sveikata – turtas. Prirašyta, prikaupta Eugenijos Šimkūnaitės daug – ir vis iš didelės artumos gamtai, iš atidumo kas visai šalia, iš supratimo, kas žmogui būtina, kuo jo dvasia ir kūnas gyvas. Pagarba liaudies minčiai – išmonei ir stiprybei, gyvenimo savistabai ir pasidalijimui. Sakytum, tokie mokslininkės susimąstymai, daktarės receptai, žmogaus – moters, žiniuonės pajautimai ir sumanus išminties dovanų skyrimas. Regis, nieko tik šiaip sau – patarimai ir poveikis.

  Skaityti daugiau...

 • Kviečiame į Dainiaus Sobeckio knygų pristatymą

  Plakatas Telšiams