Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka

Logo 400x163

krastieciu galerija su ep

Kraštiečių galerija

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Skaitytojui

Jaunimo literatūrinių kūrinių konkursas

7kalva


 

Naujienų archyvas

Darbuotojo meniu

 • ŽEMAIČIŲ KALBOS METAI. Rašom žemaitiškai

 • BIBLIOTEKOJE – VILIAUS MIKALAUSKO TAPYBOS DARBŲ PARODA

  Vilius Mikalauskas (g. 2000 m.) – savamokslis menininkas, gimęs ir augęs Telšiuose. Piešia nuo vaikystės. Viskas prasidėjo nuo mažų dalykų – gamtos vaizdų, žirgų, automobilių piešinių. Dabar tapyba Viliui yra geriausia kalbos forma, terapija į sielos ramybę.
  Kviečiame į pašnekesį per meną su jaunuoju dailininku.
 • KVIEČIAME Į SUSITIKIMĄ SU DANUTE MUKIENE

 • VYKO IMPROVIZACINIS POEZIJOS VAKARAS

  Medžiai – tarsi žmonės: jauni ir seni, žemi ir aukšti, kartais barasi, o kartais tyli, džiaugiasi ir verkia... Vieni auga, kitus palaužia metai... Medžiai gyvenime ir poezijoje – mūsų draugai.
  DĖKOJAME visiems improvizacinio poezijos vakaro „Po raudonu šermukšnio medžiu“ dalyviams už pasitikėjimą, ryžtą atsiverti, pastangas palaikyti kitą ir drąsų troškimą būti kartu. Čia ir dabar pajusti bendrumą, poezijos grožį, pamąstyti....
  AČIŪ Telšių „Ateities“ progimnazijos mokytojoms: biologijos mokytojai metodininkei Rimai Gintalienei už studijų laikų herbariumų kolekciją ir dailės mokytojai metodininkei Jolantai Vaičikauskienei už septintokų dailės darbų parodą „Medžių lapai“.
 • BIBLIOTEKA RENGIA ŽEMAIČIŲ DAINŲ LEIDINĮ

  Bibliotekos rengiamam leidiniui vis gausėja žemaičių dainų tekstų ir garso kasečių! Dėkojame mokytojai Gražinai Narmontienei ir jos mokinei Renatai Brasaitei, Aldonai Turauskienei, Marijai Sasnauskaitei, Linui Šedvilui. Norime paraginti ir kitus – kviečiame, laukiame!

 • STIVENAS KINGAS – VIENAS LABIAUSIAI VERTINAMŲ RAŠYTOJŲ PASAULYJE

  (Stephen King – gimė 1947 m. rugsėjo 21 d.)

  KING„O tu, mano ištikimas skaitytojau, ačiū Dievui, kad vis dar net po šitiek metų esi su manim. Jeigu tau tai patinka, tai ir man smagu“, – sako autorius. Jo parašyta daugiau nei 200 knygų, daugiau nei 50 siaubo ir fantastinių romanų, 5 negrožinės literatūros knygos, sukurta filmų – ir vis dar rašoma. „Nežabota Kingo vaizduotė yra jėga, kurios neįmanoma suvaldyti“, – anot vieno jo gerbėjų.

  Skaityti daugiau...

 • VYKS IMPROVIZACINIS POEZIJOS VAKARAS

 • SUSITIKIMAS SU RAŠYTOJA KOTRYNA ZYLE

  Rugsėjo 19-ąją bibliotekoje vyko susitikimas su rašytoja, grafikos dizainere, iliustruotoja KOTRYNA ZYLE (ŽILINSKIENE), parašiusia pačių įdomiausių ir įvertintų knygų:

  „Milžinas mažylis“ – įtraukta į geriausių 2014 metų knygų vaikams penketuką (Metų knygos rinkimai 2014); „Didžioji būtybių knyga“ – Nacionaliniame knygos meno konkurse apdovanota pagrindine premija, vaikų knygų grupėje kaip gražiausia 2016 m. knyga vaikams; „Sukeistas“ – įtraukta į geriausių 2019 metų knygų paaugliams ketvertuką (Metų knygos rinkimai 2019), apdovanota Dr. Aloyzo Petriko literatūrine premija; „Mažas kaip vabalėlis“ – premija už geriausią paveikslėlių knygą vaikams.

  Skaityti daugiau...

 • VAIKŲ VIEŠNIA – KNYGŲ ILIUSTRUOTOJA INGA DAGILĖ

  Rugsėjo 16-ąją bibliotekoje apsilankiusių vaikų viešnia buvo INGA DAGILĖ, labiausiai žinoma ir apdovanojimais įvertinta knygų vaikams dailininkė ir dizainerė. Mažiau žinoma kaip dviejų kūrybingų vaikų mama. Visai nežinoma kaip sportininkė, treniruotėse mosuojanti kardu. Retai geria kavą, bet dažnai į namus parsineša naują kavos puodelį. Kolekcionuoja vaikų piešinius ir įdomių formų akmenukus.

  I. Dagilė yra iliustravusi dešimt knygų: „Svajonių kalnas“, „Drambliai ėjo į svečius“, „Keturios paslaptys, kaip pažinti raides ir natas“, „Raidžių namučiai“, „Istorijos skanėstai“, „Mano tėtis rašo knygą“, „Akmenėlis“, „Kas kaip miega“, „Lietuvos valdovai pasakoja vaikams“ ir naujausią – „Geriausia diena“.

  Skaityti daugiau...

 • TRYŠKIUOSE ATIDENGTAS STOGASTULPIS LAZDYNŲ PELĖDAI ATMINTI

  Rugsėjo 16-oji Tryškių miesteliui – ypatinga diena: centrinėje aikštėje atidengtas stogastulpis kraštietės rašytojos, Lietuvos visuomenės veikėjos Lazdynų Pelėdos – Sofijos Ivanauskaitės-Pšibiliauskienės – jubiliejiniams 155 metams paminėti. Tuo pačiu Lazdynų Pelėdos slapyvardžiu pasirašinėjo abi seserys rašytojos: Sofija ir jos sesuo Marija Ivanauskaitė-Lastauskienė. Ryškias asmenybes išaugino gimtoji Tryškių žemė – Paragių kaimas. Vyresnioji sesuo Sofija palaidota Tryškiuose.

  Skaityti daugiau...