Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka

Logo 400x163

krastieciu galerija su ep

Kraštiečių galerija

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Skaitytojui

Jaunimo literatūrinių kūrinių konkursas

7kalva


 

Media

Naujienų archyvas

Darbuotojo meniu

 • Atsiprašome už galimus nesklandumus

   Ryšium su sistemos modernizavimo ir duomenų migravimo darbais  2021.08.05-08.06  dienomis naudojantis bibliotekos paslaugomis galimi nesklandumai (užsakant arba rezervuojant leidinius).

 • „Poezijos pavasaris“ 2021 Telšiuose

  Vasariškas ir ryškus „Poezijos pavasaris“ ištikimiausius gerbėjus ir skaitytojus birželio 27–liepos 11 d. džiugino net 123 renginiais visoje Lietuvoje, Lenkijoje, Šveicarijoje, o virtualūs tiltai, pasak festivalio organizatorių, suteikė galimybę susitikti su poetais, gyvenančiais Jungtinėse Amerikos Valstijose, Jungtinėje Karalystėje, Švedijoje.
  Tarptautinis poezijos festivalis, rengiamas nuo 1965 m., yra iškiliausias kasmetinis literatūrinis renginys Lietuvoje, organizuojamas Lietuvos rašytojų sąjungos ir Rašytojų klubo. Jame savo kūrybą skaito Lietuvos ir užsienio poetai, dalyvauja kritikai, literatūrologai, vertėjai, aktoriai, muzikai, fotografai, dailininkai. Festivalio dienomis vyksta pačių įvairiausių renginių: poezijos skaitymai, laureatų vakarai, autoriniai iškiliausių poetų vakarai, jaunųjų poetų skaitymai ir dainuojamosios poezijos vakarai, moksleivių skaitymai, poezijos spektakliai ir kt.

  Skaityti daugiau...

 • Atnaujinamas portalas ibiblioteka.lt

 • Knygos „Vilko ašara“ pristatymas

  Liepos 7 dieną Telšių Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos Mokymo centre susirinkę Telšių Naujamiesčio mokyklos ir Telšių moterų bendrijos „Akvalina“ Vaikų dienos centro vaikai bei mokytojos susidomėję klausėsi pasakojimų ir atsakinėjo į klausimus apie… VILKĄ. Vilniaus universiteto Užsienio kalbų instituto dėstytoja Rasa Bačiulienė pristatė naują savo knygą „Vilko ašara“. Ją iliustravo jaunoji menininkė Emilija Čypaitė, išleido VšĮ „Pamėginčius“.

  Skaityti daugiau...

 • Poezijos pavasaris 2021

 • POPIETĖ, PRIPILDŽIUSI ŠIRDIS MEILĖS GYVENIMUI IR POEZIJAI

  Mačernis 1Šį pavasarį visa Lietuva mini jauniausiojo mūsų poezijos klasiko Vytauto Mačernio 100 -ąsias gimimo metines. Kritikas Vytautas Kubilius , apibūdindamas Vytauto Mačernio kelią, rašė:„ Po juodu karo debesiu ištryško ir nutilo Vytauto Mačernio poetinis žodis. Karas jau stovėjo prie Lietuvos slenksčio, kai jis rašė pirmuosius eilėraščius. Tankai dar tebedraskė Žemaitijos laukus, kai jis paliko neužbaigtą paskutinį kūrinį...“ Žuvo poetas dar tik eidamas 24 -uosius metus. Jam tekęs netikrumo ir siaubo laikas lyg atkirto iš prigimties rimtą, mąslų kūrėją nuo jaunystės lyrikai būdingos romantikos, entuziazmo. Sudėtingas ir tragiškas poetas Vytautas Mačernis. Reikia sutikti su jo studijų metų bičiuliu Eugenijum Matuzevičium, kad jo kūryba – tai didelių vertybių, gyvenimo prasmės ieškančios, besikankinančios, abejojančios ir vėl nušvintančios sielos istorija. Ją reikia priskirti humanistinei filosofinei lietuvių literatūros tradicijai. Joje randame įdomų, „ nepakartojamą lietuvių literatūros raidos puslapį, prisodrintą žmogaus egzistencijos poetinių apmąstymų XX amžiaus būties ir mirties kryžkelėse.“

  Skaityti daugiau...

 • PO ŪKANOTU NEŽINIOS DANGUM

   

   

  000 SaviVytautas Mačernis. Vienas paslaptingiausių lietuvių poetų, turėjęs tiesiog pranašišką nuojautą ir skubėjęs gyventi, pažinti, mylėti…

  Birželio 5 dieną sukako 100 metų, kai gimė Poetas. Seimas 2021-uosius paskelbė Vytauto Mačernio metais – taip įvertinta jo filosofinės, intelektualios poezijos svarba lietuvių kultūrai.

  Telšių Žemaitės gimnazijos skverelyje, prie paminklo Vytautui Mačerniui, vyko nuoširdus prisiminimų, poezijos ir muzikos renginys „Po ūkanotu nežinios dangum“, kurį atidarė jaunimas. Spektaklio ištrauka pagal Vytauto Mačernio kūrinius pradėjo Telšių vaikų ir jaunimo aktorių studija „Savi“ (rež. Laimutė Pocevičienė). Jie tarsi atkartojo Vytauto Mačernio meilės istoriją. Dainomis apie jaunystės polėkį, gyvenimo džiaugsmą susirinkusiųjų prisiminimus gaivino Telšių Žemaitės gimnazijos gimnazistai.

  Skaityti daugiau...

 • Kompiuterinio raštingumo mokymai bibliotekoje!

 • Skaitymo iššūkyje gali dalyvauti VISI

  Priimti „Vasaros su knyga“ skaitymo iššūkį kviečiami visi – jaunimas, moksleiviai, šeimos su vaikais, dirbantieji ir senjorai, užsienyje gyvenantys lietuviai.

  Šįkart skaitymo skatinimo akcijoje sukurta nauja rubrika „Skaitymas man iššūkis“, kur dalyvauti iššūkyje aktyviai skatiname ir regos sutrikimų, disleksiją, autizmo spektro sutrikimų ar judėjimo negalią turinčius skaitytojus. Akcijos ir naujos rubrikos palaikymo komandoje turime virtualią biblioteką ELVIS. Ši informacinė sistema dėl ligos ar negalios negalintiems skaityti ir turintiems tai patvirtinantį dokumentą žmonėms suteikia prieigą prie įvairių garsinių knygų.

  ELVIS filmukas

  Skaityti daugiau...

 • Vytautas Mačernis – Šimtmetis ir atmintis (1921.VI.5 – 1944.10.7)

  macern„pažiūrėt, vidujinį gyvenimą gyvendamas, kur jis nuveda, kas gi pagaliau jo ribomis eina“, – Vytautas Mačernis

  Vasaros pradžia – ir išgyvenimų akimirkos palieka nepakartojamų įspūdžių. Šie Metai – poeto Vytauto Mačernio metai: jauno kūrėjo gyvenimas ir poezija – klasiko, būties didybėje ir tragizme – degti gyvenimu. Įvairiai galima žvelgti į Poeto palikimą – itin domina Jo dvasinių patirčių istorija, vizijų ir aiškiai susikertančių linijų prasmė: atitikimai, tikslas, sutaptys, būsenos, žmogaus esmė, pastovumo ir laikinumo aiškinimasis, santykiai ir pasaulio kitimai. Telšių Miesto bibliotekoje veikia paroda „Vytautas Mačernis – Šimtmetis ir atmintis“. Tai ne tik paties Poeto „gyvenimo vaizduos“ pasikartojantys prisipažinimai, „Vizijų“, „Sonetų“pasaulis, eilėraščių įžvalgos, bet ir apie jį rašiusių – kitų mintys, pasirodę spaudiniai, jam dedikuota atmintis. Tuose šaltiniuose – unikali atskiro žmogaus istorija ir „Viskas“, – pasak V. Daujotytės, kas „yra tik žmogaus dvasioje, galutinėje ir vienintelėje dvasinėje tikrovėje: šiurpe, nerime, vienatvėje, džiaugsme.“

  Skaityti daugiau...