Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka

Apklausa

Koks bibliotekos darbo laikas Jums būtų patogesnis vasaros metu (birželio-rugpjūčio mėnesiais)?

09:00-18:00 - 84.2%
10:00-19:00 - 15.8%

Viso balsų: 120
Balsavimo laikotarpis pasibaigęs : 31 Kov 2018 - 23:59

krastieciu galerija su ep

Kraštiečių galerija

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Skaitytojui

Jaunimo literatūrinių kūrinių konkursas

7kalva


 

Media

Naujienų archyvas

Darbuotojo meniu

 • Tarptautinis poezijos pavasaris

  Poezijos pavasaris 2018M

 • Amžius – ne kliūtis išmokti naudotis išmaniaisiais įrenginiais

  „Amžius – ne kliūtis išmokti naudotis išmaniaisiais įrenginiais,“ – drąsiai savo nuomone pasidalino Algirdas Vizgaudas (86 m.) iš Telšių. Šie ištarti žodžiai geriausiai apibūdintų įspūdžius ir patirtį, vykdant tarptautinį projektą „Senjorai ir skaitmeninės technologijos (Seniors@DigiWorld)“. „Šio projekto tikslas – paskatinti vyresnio amžiaus gyventojus, niekada nesinaudojusius internetu, susipažinti su skaitmeninėmis technologijomis t.y. planšetiniais kompiuteriais, jų galimybėmis bei pradėti jomis naudotis kasdieniame gyvenime“, - teigia projekto koordinatorė Jurgita Dubinskienė Telšiuose.
  Šiandien vis dažniau yra kalbama apie planšetinio kompiuterio pranašumą kitų technologijų atžvilgiu, mokant vyresnio amžiaus gyventojus naudotis internetu bei e. paslaugomis. Idėja sukurti mokymo programą suaugusiųjų švietimo darbuotojams, kaip mokyti senjorus dirbti su planšetiniais kompiuteriais atsirado išsiaiškinus, kad tik 9% apklaustų Lietuvos vyresnio amžiaus gyventojų yra susipažinę su šiais įrenginiais, ir tai yra vienas mažiausių rodiklių Europos Sąjungoje.

  Skaityti daugiau...

 • Išvyka po Gadūnavo seniūnijos lankytinas vietas

  Minint Europos kultūros paveldo metus ir Lietuvos valstybės 100-metį, gegužės 11 d. Buožėnų mokyklos-darželio pradinukai su mokytojomis, lydimi Buožėnų bei Gadūnavo bibliotekininkių Ingridos Bubilienės ir Astos Zaveckytės , aplankė Gadūnavo seniūnijoje esančius  kultūros paveldo objektus.

  Skaityti daugiau...

 • Parodos ,,Rodos nieko keisto‘‘ pristatymas.

  Tokią šiltą ir saulėtą gegužės 10 dieną, Varnių miesto bibliotekoje, Motiejaus Valančiaus gimnazijos dailės mokytojos metodininkės Astos Kačinauskienės iniciatyva, surengtas foto nuotraukų parodos ,,Rodos nieko keisto‘‘ pristatymas. Išraiškingomis ir meniškomis nuotraukomis pasipuošė bibliotekos siena, kurių autoriai 4 kl. gimnazistė Rolanda Jastrumskytė ir 1 kl. gimnazistas Ignas Janulevičius. Rolanda pristatydama savo nuotraukas paminėjo, kad fotografija, jos pomėgis ir jį žada tęsti renkantis profesiją. Ignas fotografuoti pradėjo vaikystėje ir toliau neapleidžia šio pomėgio. Pristatymo metu ne tik pasidžiaugėme Rolandos nuotraukomis, bet ir išgirdome jos su draugėmis Urte Šedvilaite bei Vanesa Petraityte atliekamų dainų.

  Bibliotekininkė Zita Macienė

 • Nacionalinės bibliotekų savaitės renginiai Telšių Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje

  Šių metų Lietuvos bibliotekų savaitės renginius vienijanti tema „KARTU MES KURIAME ATEITĮ“. Telšių Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje Nacionalinės bibliotekų savaitės renginiai buvo skirti ir patiems mažiausiems, ir jau sulaukusiems garbingo amžiaus. Savaitę pradėjome “neATRASTA.LT: KULTŪROS IŠŠŪKIS”. Klaipėdos universiteto Rekreacijos ir turizmo III kurso studentai vadovaujami lekt. J. Raišutienės  žaidybine orientacinių varžybų forma skatino pažinti Telšius ir biblioteką.

  Renginiai vaikams. Balandžio 19 d. bibliotekoje svečiavosi dailininkė, knygų iliustruotoja, Lina Žutautė, puikiai žinoma kaip knygų apie neklaužadą Kakę Makę autorė. Šis susitikimas – tai Mažeikių r. savivaldybės viešosios bibliotekos (partneriai Telšių r. sav. Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka) skaitymo skatinimo projekto „Auginame skaitytoją 3+“, finansuojamo Lietuvos kultūros tarybos, veiklos dalis.

  Skaityti daugiau...

 • Poetiniai skaitymai Varniuose - ,,Poezija tavo ir mano širdy“

  Beveik vienu sykiu su įsibėgėjančia žaluma Varniuose atgijo poetiniai - jubiliejiniai susitikimai. Kaip tik pavasario nuotaikos sutapo su literatų ,,Lyros'' penkiolikos metų sukaktimi, Varnių bibliotekos įkūrimo aštuoniasdešimties metų jubiliejumi ir garbingų gyvenimo metų paminėjimais. Todėl Varnių  miesto bibliotekos darbuotojos Zita Macienė ir Vida Krenciuvienė pakvietė į šventinę popietę ,,Poezija tavo ir mano širdy". Į kūrybinę erdvę kultūros namuose sugūžėjo ne tik Varnių miestelio žmonės, bet ir svečiai iš Telšių, Mažeikių, Šilalės, Skuodo, Marijampolės - visi, kurie žodžiu, muzika ir daina gyvenimo upes širdimi plukdo į širdis.

  Skaityti daugiau...

 • Motinos diena Nerimdaičiuose

  Kai pavasarį sodai pasipuošia nuostabiais žiedais, į mūsų namus ir širdis ateina Motinos diena. Mama – pats gražiausias žodis žemėje. Visomis pasaulio kalbomis jis skambiai vienodai švelniai. Mamos žodis lydi mus nuo pirmo žingsnio. Nėra ir nebus artimesnio žmogaus, švelnesnių rankų, šiltesnio, nei Mamos, žvilgsnio.
 • Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena

  Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, su Gedrimų savarankiško gyvenimo namų gyventojais skaitėme
  lietuvių poetų eiles, grožėjomės lietuvių kalba, jos žodžių gausumu bei turtingumu.Gedrimų filialas

 • Nacionalinės bibliotekų savaitės „Kartu mes kuriame ateitį“ renginiai Telšių Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos filialuose

  2018 m. balandžio 23-29 dienomis Telšių K. Praniauskaitės viešosios bibliotekos filialuose skaitytojams ir bendruomenei organizuoti 35 įvairiausi renginiai. Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė Tryškių filiale tradiciškai prasidėjo pirmadienį vaikų literatūros skyriuje. Balandžio 23 d. minima Pasaulinė knygos diena, tad skaitymams, kuriuose dalyvavo Tryškių vaikų darželio „Pelėdžiukų“ grupė su auklėtoja Zita Šauliene, išsirinkta spalvinga ir įdomybių pilna knyga „Vaikystės skaitiniai“. Skaitymai buvo papildyti edukacine veikla – išmoktas eilėraštis ir nuspalvinta mamai skirtų gėlių puokštė.

  Varnių miesto bibliotekininkės Motiejaus Valančiaus gimnazijos pirmokams surengė edukacinę išvyką „Knygų šalies paslaptys“ Telšių Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje. Vaikai susipažino su bibliotekos erdvėmis, skaitė interaktyvias knygas, bibliotekos mokymo centre pasitikrino anglų kalbos žinias.

  Poezijos mylėtojai Varnių miesto bibliotekoje dalyvavo literatūrinėje-muzikinėje popietėje „Poezija tavo ir mano širdy“, kuri skirta literatų būrelio „Lyra“ įkūrimo 15-osiosms metinės. Renginyje dalyvavo svečiai iš Mažeikių, Marijampolės, Šilalės ir Skuodo.

  Skaityti daugiau...

 • Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė Tryškiuose

  Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė Tryškių bibliotekoje tradiciškai prasidėjo pirmadienį vaikų literatūros skyriuje. Šią dieną taip pat minima Pasaulinė knygos diena, tad skaitymams, kuriuose dalyvavo Tryškių vaikų darželio vyriausieji – „Pelėdžiukų“ grupė su auklėtoja Zita Šauliene, išsirinkome spalvingus ir įdomybių pilnus „Vaikystės skaitinius“. Skaitymus šiemet papildėme edukacine veikla – išmokome eilėraštį ir nuspalvinome mamai skirtą gėlių puokštę.

  Skaityti daugiau...