Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka

krastieciu galerija su ep

Kraštiečių galerija

Apklausa

Kokios užsienio kalbos žinias norėtumėte patobulinti?

Anglų - 50.7%
Ispanų - 5.5%
Italų - 1.4%
Kinų - 1.4%
Lenkų - 0%
Portugalų - 0%
Prancūzų - 4.1%
Rusų - 8.2%
Švedų - 8.2%
Vokiečių - 20.5%

Viso balsų: 73
Balsavimo laikotarpis pasibaigęs : 23 Vas 2015 - 07:23

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Skaitytojui

Jaunimo literatūrinių kūrinių konkursas

7kalva


 

Media

Naujienų archyvas

Darbuotojo meniu

 • Eilėraščio pažadinta viltis

  Tokiu pavadinimu liepos 25-osios popietę prie Varnelės upės vyko literatūrinė valandėlė, kurią surengė Varnių miesto bibliotekos darbuotojos Vida Krenciuvienė ir Zita Macienė bei literatų būrelio ,,Lyra“ nariai. Renginys skirtas Varniuose gyvenusios ir dirbusios mokytojos Leokadijos Jokūbauskienės poezijos knygutės ,,Šviesus liūdesys“ pristatymui. Ją 85 –ojo gimtadienio proga išleido jos mylimiausi žmonės: dukros Rasa ir Dalia, anūkai- Rimas, Akvilė, Eleonora, Tomas. Šiuo metu Leokadija gyvena pas dukrą Rasą Kaune.

  Skaityti daugiau...

 • Atidaryta žemaičių bajorų heraldikos paroda

  Žemaičių bajorų draugija vienija 208 narius, 32 gimines ir jiems priklauso 25 bajoriški herbai. Siekdami išsaugoji bajoriškąjį paveldą žemaičių bajorai, kartu su Telšių Karolinos Praniauskaitės viešąja biblioteka surengė žemaičių bajorų heraldikos parodą.
  Liepos 13 d. gausiais susirinkę žemaičių bajorai visuomenei pristatė ne tik garbingai išrikiuotas giminių vėliavas, bet ir herbų istorinius prašymus. Vieta parodai pasirinkta ne atsitiktinai. Mat pati rašytoja, Karolina Praniauskaitė, yra bajoriškos kilmės.

  Skaityti daugiau...

 • Pasitinkant Lietuvos valstybės nepriklausomybės atkūrimo šimtmetį

  Liepos 6 dieną Nerimdaičių miestelio bendruomenė rinkosi ant šalia miestelio esančio Paunšvystės alkakalnio paminėti Lietuvos valstybės dieną. Paunšvystės alkakalnio vieta buvo pasirinkta neatsitiktinai, nes 2017 metai yra paskelbti Piliakalnių metais. Nerimdaičių bendruomenės taryba, biblioteka ir miestelio seniūnaitis Valstybės dienos minėjimui pradėjo ruoštis iš anksto. Bibliotekoje buvo pinamos tautinės juostelės, daromi trispalviai malūnėliai, kuriais buvo papuoštas 100-mečio maketas.

  Skaityti daugiau...

 • Žemaičių bajorų heraldikos paroda

  zemaiciu bajorai

 • Vasara su knyga

  Nevarėnų bibliotekoje filiale liepos 3 dieną lietučiui lynojant vyko popietė  “Vasara su knyga“, skirta poetės Juditos Vaičiūnaitės modernistės, vertėjos  80 -osioms gimimo metinėms  ir poeto Kazio Bradūno 100- osioms gimimo metinėms paminėti.

    Buvo garsiai skaitomi prisiminimai iš J.Vaičiūnaitės  knygos „Vaikystės veidrody“ apsakymai :„Trekas“, “Salomėja“, “Oliandras“ ir eilėraščiai iš knygų„Neužmirštuolių mėnesį“, “Nemigos aitvaras“. Taip pat skaitėme Kazio Bradūno eilėraščius  iš knygų „Įaugom Nemuno upyne“, “Prie vieno stalo“ ir „Apie žemę ir dangų“.

   Popietės pabaigoje kiekvienas paskaitėme eilėraščius, skirtus kiekvienam zodiako ženklui  ( J.Vaičiūnaitė „Nemigos aitvaras“).

   Popietėje dalyvavo bibliotekos skaitytojos: Alma Bagdonienė, Laima Purauskienė, vyr. bibliotekininkės Vita Ylakienė ir Zita Kikilienė ir moksleiviai Paulius Bagdonas, Melita ir Kornelija Žiulpytės, Birutė ir Vilius Ylakiai.   

    Nė nepajutome, kaip prabėgo mūsų turininga valanda su knyga.

  Vyr. bibliotekininkė Vita Ylakienė

 • Akcija vaikams "Tapk skaitytoju"

  tapk skaitytoju

 • Poezijos sąšaukos ir dialogai

  Birželio 29 dieną Telšių Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje vyko literatų klubo ir kraštiečių kūrėjų popietė „Poezijos sąšaukos ir dialogai“. Prisiminti amžinybėn išėjusieji poetai, garsūs Telšiuose ne tik savo eilėmis, bet ir ženkliais darbais. Dalyvavo Ieva Sigita Naglienė, Irena Daubarienė, profesorius dailininkas Petras Gintalas, Audronė Varpiotienė, varniškė Danutė Šeržentienė, Adolfina Varnelienė, aktorė Liuda Lėverienė, jos dvyniai vaikaičiai Vytautas ir Paulius, Žemaitės dramos teatro direktorė Eva Rumbutytė-Stonkevičienė. Eilių prasmę nuskaidrino Daivos Lingienės vadovaujamas TAU universiteto vokalinis kvartetas „Alegorija“. Padainuotos Laimutės Vežikauskienės sukurtos dainos pagal poetų Stasio Kurmanskio ir A. Varnelienės eilių žodžius. Popietės rengėjus ir poezijos gerbėjus pasveikino bibliotekos direktorė Jolanta Sutkutė.

  Skaityti daugiau...

 • Susitikimas su fitoterapeutu Juozu Ruolia

  Birželio 22 d. Vilniaus universiteto Lietuvos onkologijos instituto fitoterapeutas J.Ruolia, jau daugiau kaip ketvirtį amžiaus padedantis po vėžio sveikstantiems pacientams atgauti turėtą sveikatą bei užkirsti kelią ligos sugrįžimui, lankėsi Telšių Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje. Prof. J. Ruolia susirinkusiems skaitė paskaitą apie žmogaus imunitetą sergant vėžiu. Pasak profesoriaus, šia liga susergama tuomet, kai nusilpsta organizmo imuninė sistema.

  Skaityti daugiau...

 • Ekslibrisų paroda „M. K. Oginskiui - 250“

  Telšių Karolinos Praniauskaitė viešojoje bibliotekoje nuo birželio 19 d. eksponuojama  tarptautinė ekslibrisų paroda „M. K. Oginskis - 250“. 2015 m. vasario – balandžio mėn. vyko tarptautinis ekslibrisų konkursas, skirtas M. K. Oginskio 250-osioms gimimo metinėms. Pagrindinis konkurso mecenatas - Gariūnų verslo parkas, o idėjos autorius ir meno vadovas – Lietuvos grafikas Alfonsas Čepauskas. Konkursui darbus teikė įvairių sričių dailininkai iš viso pasaulio. Gauta 101 dailininko įvairių kūrinių iš 28 šalių. Vertinimo komisija, pirmininkaujant Dailės akademijos profesoriui Albertui Gurskui, įvertino atsiųstus kūrinius ir dedikavo parodai 191 ekslibrisą, sukurtą 88 dailininkų iš 24 šalių. Apdovanoti 24 dailininkai.

  Skaityti daugiau...

 • Akcija ,,Intensyvaus skaitymo mėnuo“ baigėsi

  Telšių Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje nuo gegužės 15 iki birželio 15 dienos vyko akcija ,,Intensyvaus skaitymo mėnuo“. Mėnuo prabėgti netruko – akcija baigėsi. Birželio 21 dieną bibliotekos skaitytojų aptarnavimo skyriuje vyko aktyviausių akcijos dalyvių apdovanojimai ,,Kavos draugo‘‘ įsteigtais prizais. Bibliotekos direktorė Jolanta Sutkutė kvapnios kavos pakeliais apdovanojo Magdeleną Viskontienę (perskaitė 20 knygų), Viktoriją Kareivaitę (perskaitė 19 knygų), Aldoną Žukauskienę (perskaitė 17 knygų), Zitą Kazlauskienę (perskaitė 15 knygų) ir Rimantą Karklį (perskaitė 15knygų).

  Nuoširdžiai dėkojame prizų steigėjui ,,Kavos draugui“  ir bibliotekos skaitytojams, aktyviai dalyvavusiems skelbtoje akcijoje.

  kavos_draugas_mazas      

  Jovita Servienė

 
Savanoris bibliotekoje