Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka

krastieciu galerija su ep

Kraštiečių galerija

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Skaitytojui

Jaunimo literatūrinių kūrinių konkursas

7kalva


 

Media

Naujienų archyvas

Darbuotojo meniu

 • Stasio Kasparavičiaus knygos pristatymas

  kasparavicius plakata 2018 ryskus

 • Edukacinė popietė. „Aš ir knyga gimiau tais pačiais metais“.

  „Skaitymo iššūkis“ – tai žaismingos varžytuvės, vykstančios iki rugpjūčio pabaigos, kuriomis siekiama skatinti visuomenės, ypač vaikų ir jaunimo, susidomėjimą knygomis, populiarinti skaitymą kaip laisvalaikio pomėgį. Šiais metais buvo pateiktos 5 temos. Pasitarę su skaitytojais nutarėme liepos mėnesį perskaityti ...tavo gimimo metais parašytą knygą.
  Šių metų liepos 27 dieną susirinkome aptarti ir paskaityti knygas, kurias buvome pasirinkę.
  Popietėje dalyvavę „Skaitymo iššūkio“ skaitytojai sakė, kad šis projektas jiems buvo įdomus ir tokiame žaidime mielai dalyvautų ir kitais metais. Buvo smagu kartu skaityti knygas pagal pasirinktą užduotį. Įvairių leidinių bibliotekoje daug, tad įdomu buvo perskaityti netikėtą knygą, kurios gal ir nebūtų perskaitę, jeigu ne užduotis.
  Visiems popietės dalyviams buvo įteiktos atminimo dovanėlės ir padovanoti skaitytojo pažymėjimai. Jaunieji skaitytojai džiaugėsi gautais skaitytojų pažymėjimais. Aptarę kitas užduotis rugpjūčio mėnesį nutarėme skaityti ...draugo rekomenduotą knygą. Džiugu, kad vaikams ir jaunimui malonu skaityti knygas. Manau, kad tokie renginiai paskatins ir kitus vaikučius pamilti knygą.

  Vyr. bibliotekininkė Jadvyga Jakienė

 • Vydūno metus pasitinkant

  Liepos 27 dieną Pavandenės bibliotekos lankytojai, bičiuliai, poezijos gerbėjai rinkosi į literatūrinę popietę "Vydūno metus pasitinkant". 2018-ieji paskelbti Vydūno metais. Istorijos mokytoja Laima Kumžienė supažindino su filosofo, rašytojo, publicisto ir kultūros veikėjo Vydūno - Vilhelmo Storostos biografija ir kūryba. Popietėje dalyvavo kraštietis Saulius Grinkevičius. Poetas paskaitė ne tik Vydūno kūrybos ištraukas, bet ir savo eilės. Svečias kalbėjo ir apie kitą savo aistrą - fotografiją. Pabaigoje visiems dovanojo savo knygą su autografu. Renginio dalyviai pateikė daug smalsių klausimų poetui Sauliui Grinkevičiui.

 • Skelbimas

   Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka skelbia apie laisvą, vyr. bibliotekininko, darbo vietą Viešvėnų filiale. Pretendentus norinčius kandidatuoti į laisvą darbo vietą prašome kreiptis el.p. Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. arba tel. 8 444 68034 iki rugpjūčio 3 d.

 • Tautiška giesmė skambėjo ant Paunšvystės alkakalnio

  Liepos 6 – oji diena Lietuvai įsimintina data. Tą dieną nuo 1990 metų Lietuva mini savo valstybės įsikūrimo gimtadienį. Prieš 765 metus Mindaugas kartu su žmona Morta Vilniaus Katedroje buvo karūnuoti, o Lietuva tapo karalyste.
  Ši diena prasminga ir Nerimdaičių miestelio bendruomenei. Šiemet kaip ir praėjusiais metais Liepos 6 – osios vakarą giedoti Tautišką giesmę miestelio bendruomenė rinkosi ant Paunšvystės alkakalnio. Renginį organizavo Nerimdaičių kaimo bendruomenės taryba, biblioteka, filialas „Bočiai“, seniūnaitis ir miestelio jaunimas. Prasidėjus renginiui buvo prisiminta Lietuvos valstybės įsikūrimo istorija, mintis apie savo šalį išsakė mažiausieji šventės dalyviai – Rugilė, Gabija, Ovidijus, Aretas ir Žygimantas bei vyresnioji karta – miestelio bendruomenės tarybos narės Lina ir Ona. Pagerbiant vienos iš ryškiausių Lietuos kultūros asmenybių - Vydūno 150 – ąsias gimimo metines, ištraukas iš jo kūrinių skaitė Nevarėnų pagrindinės mokyklos mokiniai Beata ir Giedrius, kurie gegužės 10 dieną dalyvavo Telšių amfiteatre vykusioje akcijoje „Valanda su knyga“.
  Prieš pradedant giedoti Lietuvos himną visi šventės dalyviai buvo pakviesti pasipuošti rankų darbo geltonomis, žaliomis ir raudonomis gėlėmis ir sustoti Lietuvos vėliavos spalvomis. Lygiai 21 val. suskambus Tautiškai giesmei, į dangų buvo paleisti trispalviai balionai su linkėjimais Lietuvai. Po to, vyko lietuvių liaudies žaidimai, buvo ragaujama košė ir keksiukai. O vaikai buvo pakviesti pasigaminti karūnas, su kuriomis pasipuošę galėjo šį vakarą tapti karaliais ir karalienėmis.
  Švęsti Lietuvos gimtadienį jau ir mūsų mažoje bendruomenėje tapo graži ir nepamirštama tradicija.
  Vyr. bibliotekininkė Neringa Račkauskienė

 • Telšių „Ateities“ progimnazijos mokinių kūrybinių darbų paroda

  Vaikų literatūros skyriuje eksponuojama Telšių „Ateities“ progimnazijos mokinių kūrybinių darbų paroda „Įkvėpti dalininkų“. Parodoje pamatysite aštuntos klasės mokinių darbus pieštus sendinimo technika, taip lengviau perteikti sakralinės dailės bruožus. Mokiniai piešė savo vardo šventąjį ir krikščionybės simbolius.

  Šeštokai susipažinę, kaip galima kurti ir keisti savo aplinką, derindami gamtos spalvas ir žmogaus sukurtas formas ir spalvų dėmes, išbandė naują piešimo techniką - kreidinę pastelę. Juodo fono lapuose pražydo sakuros, atgijo garsaus prancūzų tapytojo, impresionisto K. Mone „Japoniško tilto ir kūdros su lelijomis“ tyrinėti vaizdai ir spalvos. 7 ir 8 klasių mokiniai dailės pamokose aptarę, kaip įvairių laikų ir epochų dailėje atsispindi grožio ir to meto mada, patys kūrė Pablo Pikaso, Dory Maar portretą. Piešdami tyrinėjo žmogaus išvaizdos detales, nuotaiką, bandė piešti kubizmo stiliumi.

  Skaityti daugiau...

 • Paroda, skirta "Žalčio motei"

  Mažeikių dailės mokykla

  Kviečiame aplankyti bibliotekos kavinukėje atidarytą Mažeikių dailės mokyklos mokinių darbų parodą Žalčio/ Eglės tema pagal Karolinos Praniauskaitės vertimą “Žalčio motė”. Grafikos darbai solidūs, visai nevaikiški...
  Parodos įvadiniame tekste, kurį pateikė mokyklos direktorius Zenonas Steponavičius skaitome: „Metai bėga nenumaldomai. Norėjosi kažkokiu būdu pažvelgti į praeitį. Karolinos Praniauskaitės 190-osios gimimo metinės - ypatinga proga.
  Ar išliko aktualu Jos “Žalčio motė” šiuolaikiniams jaunuoliams? Pamėginome Žalčio tema sukurti darbų. Žiūrėdami į juos naujai atradome Karolinos kūrybos aktualumą, Jos energetiką. Profesionalu, atsakinga. Parodoje Žaltys - kasdienis motyvas, kuris mums ir ateinantiems po mūsų - išlikusi kalba, tapatybė, mąstymas būdas. Gyvenimo sėkmė - kūrybiškumas.
  Dėkojame Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės vardo bibliotekos bendruomenei už galimybę parodyti mūsų darbus.“
  Tikimės parodos metu pateikti ir įgarsintą (Vidos Čėjauskienės skaitomą) „Žalčio motės“ tekstą.

                                                                                                                                   Julita Švėgždavičienė

 • Popietė. „Tremtis dokumentuose ir prisiminimuose“.

  Nevilties agonijoj, rytą kėlėsi,

  Gyvulių vagonais, birželio mėnesį

  Į miglotą nežinią varu varė

  Tie, pardavę sąžinę, raudonajam kariui.

  Varė, nesigėdijo, į garvežius rūkstančius.

  Asmeninė tragedija trims šimtams tūstančių –

  Išgyventi ir keltis į taigą klampią,

  Kol kiti meldėsi žvaigždėms penkiakampėms.

  (Stanislovas Stavickis - Stano)

   

              Šiais eilėraščio žodžiais prasidėjo popietė „Tremtis dokumentuose ir prisiminimuose“, skirta Gedulo ir vilties dienai paminėti. Gedulo ir vilties dieną startavo „Misija Sibiras“ atminties akcija „Ištark, išgirsk, išsaugok“. Jos metu bus siekiama perskaityti 105 000 tremtinių ir politinių kalinių vardus, pavardes ir likimus. Sovietų represijų laikotarpių iš namų buvo išplėšta daugiau nei 300 000 žmonių, o norint garsiai ištarti jų vardus reikėtų 15 parų. Šiemet akcijos metu numatoma perskaityti trečdalį šių žmonių vardų ir likimų. Popietės metu ir mūsų bibliotekoje buvo perskaitytos 100 tremtinių šeimų pavardės iš Jurgio Gasiūno knygos „Ledinio pragaro ratai“.

  Skaityti daugiau...

 • Aušros Sirutienės Oreigės tapybos darbų parodos „Stebuklų sodas“ pristatymas

  Kiekvienas turime savo Stebuklų Sodą. Ten randame užuovėją po ieškojimų, suklupimų ir audrų. Ir mūsų siela pražysta, - teigia parodos autorė Aušra Oreigė. Tai jau antroji Aušros Sirutienės paroda mūsų bibliotekoje. Prieš pusantrų metų buvo eksponuojama paroda ,,Būsena“, o vakar autorė pristatė savo naujausius darbus, savo įvairiomis spalvomis sužydėjusį „Stebuklų sodą“. Per pusantrų metų nutapyta apie penkiasdešimt paveikslų, daug ieškota ir nemažai atrasta. Ateityje Aušra norėtų tapyti moterų portretus, tapo ir dabar, bet kaip pati sako - retas kuris nutapytas jai patinka. Ir vis tik vienas portretas eksponuojamas šioje parodoje. Tad kviečiame aplankyti Aušros Sirutienės Oreigės „Stebuklų sodą“ bibliotekos skaitykloje (4 a.).

  Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Jovita Servienė

  Nuotraukos Aurikos Stupelienės

 • Viktorina apie Švediją

  Kartais atrodo, kad mes daug žinome apie šalis, su kuriomis esame kaimynai, kuriose gyvena ar dirba mūsų giminės ar artimieji. Labiausiai mums sekasi tada, kai stebime įvairiausius žinių reikalaujančius konkursus per televiziją ar baruose. Tačiau, kai ateina TA minutė, kai tave pakviečia į tikrą komandą ir pačiam tenka atsidurti žaidėjo vietoje. Va tada prasideda... pats malonumas, tenka atkasti tokius lobius, kuriuos jau senokai tikėjaisi pamiršęs...

  Skaityti daugiau...

 
Savanoris bibliotekoje