Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka

Logo 400x163

krastieciu galerija su ep

Kraštiečių galerija

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Skaitytojui

Jaunimo literatūrinių kūrinių konkursas

7kalva


 

Media

Naujienų archyvas

Darbuotojo meniu

 • Bibliotekos lankytojų dėmesiui

  skelbimas karantinas

 • Karantino metas

  nedirbs

 • Filmas „Iškvietimo kodas – 93 Queen" Telšiuose tęsia JAV kino diplomatijos turą po Lietuvą

  Spalio 28 d. 15 val. Telšių Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje vyks JAV kino diplomatijos programos „American Film Showcase“ kino seansas, kurio metu žiūrovai išvys amerikiečių režisierės Paulos Eiselt dokumentinę juostą „Iškvietimo kodas – 93 Queen“.

   Filme pasakojama apie drąsų moterų poelgį, pakeitusį uždaroje žydų chasidų bendruomenėje vyraujančią  radikalią patriarchalinę tvarką. Filmo herojės – atkaklios chasidės, Niujorke įkūrusios pirmąją moterų-savanorių greitosios pagalbos organizaciją „Ezras Nashim“, kurios tikslas – teikti medicinos pagalbą hasidinį judaizmą išpažįstančioms moterims ir merginoms. Įvykių ašyje atsiduria Rachel Freier – Chasidizmą išpažįstanti advokatė ir šešių vaikų motina, pasiryžusi sudrebinti ultraortodoksų žydų bendruomenės požiūrį į moterų teises. Greta šeimos moters pareigų ir aktyvaus dalyvavimo savanoriškoje veikloje Rachel nepamiršta ir savo didžiausios profesinės svajonės – po įnirtingos rinkimų kovos ji užima teisėjo postą viename iš Bruklino savivaldybės apygardos teismų ir 2016 m. tampa pirmąja chasidų religinės bendruomenės moterimi, einančia valstybines pareigas.

  Skaityti daugiau...

 • Po planetą pasidairius

  Kelionės, atradimai, senųjų vadovėlių apžvalga su išmintimi ir meninė įžvalga.

  Knygose rašoma, jog žmogų visada traukė kiti kraštai, domino neįprasti dalykai. Kelionės, ekspedicijos tapo ir vadovėlių medžiaga. Yra knygų apie atradimus, apie žmogaus drąsą, sąmoningą susidomėjimą menkai pažintomis vietomis. Telšių Miesto bibliotekoje veikia paroda, 1905 – 1939 metų laikotarpiu išleistų kelionių knygų, saugomų asmeninėje vyr. bibliotekininko Gedimino Petrulio kolekcijoje. Iš viso eksponuojami 48 spaudiniai – unikali praėjusio amžiaus literatūra – „Po pasaulį pasidairius“. Tai ne tik senų šaltinių apžvalga, bet ir jų išmintis, vaizdžiai atpasakota ekspedicijų istorija, žmogaus atsakomybės raiška: kas patirta, regėta, kas išstudijuota – užrašyta. Taip perduotas atradimų pasaulis ateinančioms kartoms. Tokia išskirtinė galimybė susipažinti su tuo, kas žmones domino, kodėl ir ką bendro esame iš jų perėmę.

  Skaityti daugiau...

 • Senjorų dienos internete 2020

  Trečius metus Lietuvoje organizuojama nacionalinė akcija „Senjorų dienos internete“ sulaukia vis didėjančio susidomėjimo. Akcijos tikslas – sudominti ir paskatinti Lietuvos senjorus naudotis šiuolaikinėmis išmaniosiomis technologijomis, e. paslaugomis, kritiškai vertinti informaciją, tobulinti savo skaitmeninius įgūdžius.

  Visą savaitę projektas „Prisijungusi Lietuva“ rengs tiesiogines transliacijas. Akcijos metu 65 Lietuvos apskričių ir rajonų viešosios bibliotekos bei Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir vėl kvies senjorus žiūrėti specialiai jiems parengtas temines tiesiogines transliacijas internete. Internetiniuose seminaruose, įvairių sričių ekspertai ir žinomi Lietuvos žmonės dalinsis žiniomis, patirtimi apie interneto ir technologijų privalumus skirtingose sferose. Po transliacijų dar bus rodomi edukaciniai filmukai.

  Dalyvauti akcijoje vyresnio amžiaus žmonės kviečiami dvejais būdais:  ekrane, atvykus žmonėms į arčiausiai jų esančią biblioteką, ar savarankiškai namuose – asmeniniuose išmaniuosiuose įrenginiuose, turinčiuose interneto prieigą.

  Skaityti daugiau...

 • Nepatogus kinas bibliotekoje

   Pandemijai visame pasaulyje koreguojant kino premjerų ir festivalių planus, „Nepatogaus kino“ organizatoriai keičia festivalio formatą ir džiaugiasi, kad šiemet filmai ir renginiai bus prieinami visiems Lietuvos žiūrovams. 14–asis tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis spalio 7-18 d. per šalį keliaus virtualiai, o žiūrovai įspūdžiais galės dalintis po seansų pasilikę virtualioje kino salėje.

   „Šiemetinis „Nepatogus kinas“ bus ypatingas ir išskirtinis. Supratę, kad viruso sukelti ribojimai dar ilgai nesitrauks, pasitelkėme visus resursus ir kūrybiškumą bei festivalį išrandame iš naujo. Nors ir iki šiol buvome vienas iš plačiausiai pasklidusių festivalių Lietuvoje, šį kartą su pilna programa pasieksime visus Lietuvos gyventojus vienu metu. Visi festivalio filmai ir renginiai, kurių bus ne mažiau nei ankstesniais metais, bus prieinami visiems kinu ir aktualijomis besidomintiems Lietuvos žiūrovams“, – pasakoja festivalio „Nepatogus kinas“ direktorius Gediminas Andriukaitis.

  Skaityti daugiau...

 • Romaldo Stasiulio tapybos paroda

  Telšiuose prieš 70 metų gimė tapytojas Romaldas Stasiulis. Jo kūrinių yra įsigiję privatūs Lietuvos, Lenkijos, Vokietijos, Prancūzijos, Izraelio, Rusijos kolekcininkai. „Šešėlis nėra juodas“,- sako R. Stasiulis. Jūsų dėmesiui – R. Stasiulio tapybos darbų skaitmeninių kopijų paroda bibliotekos „Virtualių parodų“ rubrikoje. Paroda skiriama praėjusiam jubiliejui. Parodą parengė Bibliografinio aptarnavimo skyriaus vedėja Julita Švėgždavičienė.

  http://www.kpbiblioteka.lt/lt/naujienos/virtualios-parodos

 • Paroda „Žemaičių kalba seniau ir dabar“

  Telšiuose 2020 m. rugsėjo 21 d. vykusios konferencijos   „Žemaičių kalba ir istorija“ dalyviams  parengta  6 stendų paroda, skirta žemaičių kalbai, kuri susilaukė dėmesio. Susisteminta ir atrinkta informacija   apie žemaičių kalbą  spalio mėnesį  bus pateikiama stenduose bibliotekoje, o vėliau – matomai bus pasiekiama per  bibliotekos svetainės virtualių parodų rubriką.  Keletas įsimintinų momentų iš parodos rengimo.  Dėl sąvokų „žemaičiai“, „Žemaitija“, „žemaičių kalba“ vis dar būtų galima mokslininkams pasiginčyti, jei atsirastų  norinčių. 

  Skaityti daugiau...

 • Knygų mugė 2020

  Rugsėjo 30-ąją Telšių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko tradicinė – jau ketvirtoji – KNYGŲ MUGĖ. Savo knygų atsivežė ir su telšiškiais knygų mėgėjais bendravo Liuda Petkevičiūtė, Danutė Januškienė, Vilius Mačiliūnas, Vytautas Račickas ir kt. Dalyvavo leidyklos: „Raidynėlis“, „Lieparas“, „Andrena“, „Charibdė“, „Žara“, „Slinktys“, Prancūziškas knygynas.

  Knygų mugės dalyvius ir svečius pasveikino Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas, Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja Eglė Tarvainytė. Renginio metu rajono vadovas įteikė vardines padėkas Telšių Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos Bibliografinio aptarnavimo skyriaus vedėjai Julitai Švėgždavičienei, bibliotekos direktorei Jolantai Kaubrienei, direktoriaus pavaduotojai Vidai Urnikienei – už projektų rengimą, jų įgyvendinimą bei partnerystę su Telšių rajono savivaldybe įgyvendinant renginius, skirtus Žemaitijai, – Žemaitijos kongresą, konferenciją „Žemaičių kalba ir istorija“ bei apdovanojimą Atminimo ženklais „Už nuopelnus Žemaitijai“. Už renginių viešinimą, įteikimo procedūrų įgyvendinimą bei organizacinius darbus žodžiu padėkota ir kitiems bibliotekos darbuotojams.

  Skaityti daugiau...

 • Būgno ritmu palydėjome rudens lygiadienį ant Paunšvystės alkakalnio

  Rugsėjo 22 dieną Lietuvoje ir Latvijoje buvo minima Baltų vienybės diena ir rudens lygiadienis. Prieš 784 metus prie Šiaulių miesto įvykęs Saulės mūšis, baigėsi žemaičių pergale. Minėdami šios dienos įvykius kasmet ant šių valstybių piliakalnių ar alkakalnių yra užkuriamas Vienybės laužas. Šis laužas – simbolis, kad būdami vieningi, galime įveikti visus sunkumus. Saulės mūšio diena sutampa su astronominio rudens pradžia – lygiadieniu arba lyge.

  Kiekvienais metais laužas yra užkuriamas ir ant Paunšvystės alkakalnio (Telšių r., Nevarėnų sen. Virmėnų k.). Tęsdami šią tradiciją daug bendraminčių sulaukėme iš aplinkinių gyvenviečių: Nevarėnų, Mitkaičių, Tučių, Nerimdaičių, Laukstėnų, Tryškių ir kt. Į renginį taip pat atvyko Nevarėnų seniūnė Vilma Šakienė ir Tryškių dienos centro vaikai su vadove Rima Petrauskiene.

  Skaityti daugiau...