Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka

krastieciu galerija su ep

Kraštiečių galerija

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Skaitytojui

Jaunimo literatūrinių kūrinių konkursas

7kalva


 

Media

Naujienų archyvas

Darbuotojo meniu

  Svarbiausia naujiena
 • Dalyvaukite atrankiniame Knygų pristatymo konkurse!

  Lapkričio 7 d. 13 val. Telšių Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje vyks „Didžiojo knygų pristatymo konkurso“ atrankinis turas. Konkursas skirtas I–XII klasių moksleiviams. Registruokitės iš anksto telefonu 8(444) 53970, rašykit į el. paštą vaikai@kpbiblioteka.lt arba į bibliotekos „Facebook“ paskyrą iki lapkričio 1 d. . Registruodamiesi nurodykite vardą, pavardę (jeigu grupė – visų dalyvių vardus ir pavardes), mokyklą ir klasę ir kurią knygą pristatysi. Atrankinio konkurso nugalėtojai 2018 m. lapkričio 15 d. dalyvaus Knygų pristatymo konkurso finale Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje.

  daugiau

 • DIDYSIS KNYGŲ PRISTATYMO KONKURSAS

  Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka organizuoja regioninį Knygų pristatymo konkursą vaikams ir jaunimui. Konkurso tikslas – populiarinti kokybišką bei vertingą lietuvių ir užsienio šalių įvairių žanrų literatūrą vaikams ir jaunimui. Lapkričio 7 dieną Telšių Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje įvyko knygų pristatymo atrankinis konkursas. Jo metu pasirodė moksleiviai iš trijų amžiaus kategorijų. Konkurse dalyvavo 38 mokiniai , buvo pristatyta 17 knygų. Vaikai knygas pristatė rimtai pasiruošę: išraiškingai, sudominančiai, entuziastingai, linksmai. Pristatymų metu naudotos ir technologijos: vaizdai, pateikčių programa, filmuota medžiaga. Nors ir reikėjo išrinkti tris prizines vietas, tačiau apdovanoti buvo visi. Dalyvavusieji gavo Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos įsteigtus prizus ir Telšių Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos padėkas. (padėkos raštus)

  Skaityti daugiau...

 • Telšių trečiojo amžiaus universiteto studentai – akcijos dalyviai.

  Šiandien Telšių trečiojo amžiaus universiteto (TAU) studentai Telšių Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje aktyviai dalyvavo AKCIJOJE „SENJORŲ DIENOS INTERNETE 2018“. Smagu bibliotekininkams buvo bendrauti su smalsiais akcijos dalyviais ir pažiūrėjus video transliaciją, padiskutuoti apie sveikatą ir apie e.sveikatą internetu:

  KVIEČIAME visus senjorus į biblioteką rytoj, lapkričio 6 d., kuri skirta Laisvalaikio informacijai internete.

  Kas negalėjo atvykti Tiesiogines transliacija įrašus galima pažiūrėti interneto svetainėje www.prisijungusi.lt arba Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Youtube kanale.

 • AKCIJOS „SENJORŲ DIENOS INTERNETE 2018“ startas Telšių rajono bibliotekose!

  Šiandien, lapkričio 5 d. Telšių Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos filialų darbuotojai Varniuose, Gedrimuose, Janapolėje, Kirkliuose, Luokėje, Nevarėnuose, Rainiuose, Tryškiuose, Žarėnuose kvietė senjorus atvykti į bibliotekas ir dalyvauti teminėje akcijoje „Senjorų dienos internete 2018“, kurios tikslas – skatinti vyresnio amžiaus žmones drąsiai jaustis skaitmeninėje erdvėje. Pirmadienis buvo skirtas E. sveikatai.

  Bibliotekos KVIEČIA senjorus atvykti į akciją ir rytoj, antradienį, lapkričio 6 dieną, kuri skirta Laisvalaikio informacijai internete. ATEIK ir SUŽINOK DAUGIAU !

  Tiesiogines transliacija įrašus galima pažiūrėti interneto svetainėje www.prisijungusi.lt arba Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Youtube kanale.

 • Akcijos „SENJORŲ DIENOS INTERNETE 2018“ renginiai Telšių rajono BIBLIOTEKOSE.

  Kviečiame senjorus užsukti į Telšių Karolinos Praniauskaitės viešąją biblioteką ir į visas rajono kaimo bibliotekas lapkričio 5-9 dienomis, atsivesti draugą, draugę ar kaimyną.

  senjoru dienos internete 2

  RENGINIŲ PRADŽIA 11 val.:
  lapkričio 5 d. – E. sveikata;
  lapkričio 6 d. – Laisvalaikio informacija internete;
  lapkričio 7 d. – E. pirkiniai ir e. paslaugos;
  lapkričio 8 d. – E. saugumas;
  lapkričio 9 d. – Bendravimas internetu.

  Stebėdami transliacijas tiesiogiai, galėsite užduoti klausimus, padedant bibliotekos darbuotojams išbandyti įvairias e.paslaugas. Tiesiogines transliacijas ir jų įrašus taip pat galėsite stebėti interneto svetainėje www.prisijungusi.lt arba Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Youtube kanale.

  Projektą „Prisijungusi Lietuva“ įgyvendina Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie Ūkio ministerijos kartu su partneriais: asociacija „Langas į ateitį“, Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba, Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija ir Lietuvos viešosios bibliotekos.

  Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.

 • Projektas „Prisijungusi Lietuva“ Lietuvos bibliotekose

  Šių metų balandį startavo projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” („Prisijungusi Lietuva“), kurio tikslas – padėti gyventojams išmokti efektyviai, saugiai, atsakingai naudotis informacinėmis technologijomis bei internetu ir jo teikiamomis galimybėmis.
  Didžioji dalis projekte planuojamų Lietuvos gyventojams skirtų renginių ir veiklų vyks viešosiose bibliotekose.
  Projektas skirtas gausiai gyventojų grupei – planuojama, kad įvairiose jo veiklose dalyvaus apie 500 tūkst. gyventojų, kurie vis dar nesinaudoja ar minimaliai naudojasi internetu, taip pat tie, kurie nori pagerinti savo skaitmeninius įgūdžius, išmokti geriau naudotis įvairiomis e. paslaugomis, daugiau sužinoti apie asmeninių duomenų apsaugą, apie netikras naujienas (fake news) ir pan. Bus kviečiami ir tie, kurie gali dalintis savo žiniomis ir prisidėti prie Lietuvos gyventojų skaitmeninio raštingumo ugdymo.

  Skaityti daugiau...

 • Poezijos ir romansų vakaras „Kas tas paslaptis suprastų...“ Tryškių bibliotekoje

  Tu pagrok... Veržlios dainos aš laukiu.
  Tik neleisk, neleisk gaidoms nutilti.
  Lai padange debesiu jos plaukia,
  Lai strėlėm įsiveržia į širdį...
  Violeta Palčinskaitė

  Spalio 17-ąją Tryškių bibliotekoje poezijos bei muzikos mylėtojai turėjo progą išgirsti, kaip skamba eilės drauge su romansu, ir įsitikinti, kad muzika ir poezija yra neatsiejamos. Lietuvos poetė, dramaturgė, scenaristė, vertėja Violeta Palčinskaitė šį rudenį švenčia savo 75-ąjį gimtadienį. Didžiąją savo kūrybos dalį poetė skiria mažajam skaitytojui, bet suaugusiems skirtose eilėse: „Kelionė“, „Akmenys žydi“, „Pianinas“, „Nekaltinu“ „Tau“, ir daugelyje kitų, aptinkamas romantinis pakilumas, dainiška lyrinė intonacija, meilės išgyvenimų motyvai, minoriškai kalbama laiko praeinamumo, amžinybės ir laikinumo temomis, iškeliama dvasinė patirtis.

  Skaityti daugiau...

 • Virgis Šidlauskas – vaikų literatūros debiutantas Telšiuose

  Rašytojas Virgis Šidlauskas, Telšių r. sav. Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje ir Tryškių filiale, susitiko su moksleiviais. Virgis Šidlauskas – vaikų literatūros debiutantas. 2017 metais išleidęs knygą „Ulfas ir stebuklinga barzda“, kuri pateko į respublikinės akcijos „Metų knygos rinkimai 2017“ geriausių Vaikų metų knygų penketuką. Knygos herojus Ulfas – neklusnus berniukas, kuriam už iškrėstas išdaigas užaugo barzda. Savo kelionėje jis sutinka daug įdomių bei stebuklingų veikėjų ir patiria gausybę nuotykių. Virgis pristatė ir šiais metais išleista naujausią savo knygą „Ugnikalniukas ieško draugų“, kurioje vienišam knygos personažui didžiausia svajonė – susirasti draugą, ne stebuklingą, o paprastą kaip lavoje virta spurga. Rašytojas į šių abiejų knygų pristatymą išradingai įtraukė susirinkusius renginio dalyvius, kviesdamas kartu padainuoti dainas apie Ulfą, Ulfapotamiją, Kengūrpotamčiasnapį bei kitus knygelių personažus. Kartu su vaikais rašytojas piešė savo istorijų herojus, skaitė ištraukas bei atsakinėjo į smalsuolių klausimus. Susitikimas su rašytoju tai Vaikų literatūros skyriaus projekto „Susitikimų karuselė: Pažink. Skaityk. Kurk.“, finansuojamo Telšių r. savivaldybės, lėšas veiklos dalis.

   Vaikų literatūros skyriaus vedėja Rūta Savickienė

 • Linksmas susitikimas su rašytoju Virgiu Šidlausku

  Spalio 9 dieną Tryškių bibliotekoje svečiavosi  rašytojas Virgis Šidlauskas. Susitikime dalyvavusiems Tryškių Lazdynų Pelėdos gimnazijos pradinukams autorius linksmai pristatė net dvi savo knygas.

        „Ulfas ir stebuklinga barzda“ – pirmoji Virgio Šidlausko knyga vaikams. Švelnaus humoro kupinas pasakojimas kviečia mažąjį skaitytoją pasinerti į stebuklingą pasaulį ir kartu su pagrindiniu veikėju Ulfu leistis į tolimą kelionę. Kad atsikratytų per savo išdaigas įsigytos stebuklingos barzdos, berniukui teks apkeliauti ne vieną fantastišką šalį, su naujų draugų pagalba įveikti pavojus ir išmokti pripažinti bei atitaisyti savo klaidas.  Buvo pristatyta ir nauja, šiais metais išleista rašytojo knyga vaikams „Ugnikalniukas ieško draugų“. Ar lengva susirasti draugą, kai esi ugnikalnis? Tikrų tikriausias, kojomis įaugęs į žemę. O dar ir tėvai tokie rūpestingi, kad nieku gyvu neleidžia su bet kuo bičiuliautis. Tikriausiai nelengva… Tačiau Ugnikalniukas žino, kad nėra nieko sunkiau, nei būti vienišam. Todėl jis tvirtai pasiryžęs – kad ir kokias kliūtis teks įveikti, draugą tikrai susiras. Abi knygos žaismingai iliustruotos dailininkės Tanios Rex.

  Skaityti daugiau...

 • Iki susitikimo Telšių knygų mugėje 2019 metais!

  Telšių knygų mugė šiais metais buvo gausi leidinių, renginių ir lydima muzikos garsų. Šventinę nuotaiką tiek nuo pat ryto, tiek vakare kėlė modernaus muzikinio lavinimo mokyklos Conmusica auklėtiniai ir jų mokytoja Gertrūda Čerepokaitė.

       Savo knygas pristatė 10 leidyklų bei 5 autoriai: Vytautas Račickas, Vytautas Stulpinas, Liuda Petkevičiūtė, Andželika Bubelytė (Angel) ir Vytautas Svaravičius. Telšiečiai leidyklų nenuvylė – noriai pirko ne tik vaikiškas, gausiai iliustruotas, bet ir solidžias knygas suaugusiems. Ypatingo susidomėjimo sulaukė Telšiuose gyvenančio ir kuriančio poeto Vytauto Stulpino kūryba. Leidėjai taip pat buvo dosnūs – išvažiuodami dovanojo apie tris dešimtis naujų knygų. Tikimės, kad mugės dalyviai ilgai prisimins geras emocijas, patirtas knygų šventės metu. Dėkojame už bendradarbiavimą Lietuvos mažų ir vidutinių leidėjų asociacijos pirmininkei Ramutei Žandarienei, už informacinę sklaidą – „Telšių žinių“ ir „Kalvotosios Žemaitijos“ laikraščių redakcijoms, už nuotaikingą muzikinę programą – modernaus muzikinio lavinimo Conmusica mokinukams, jų tėveliams, mokyklos direktorei Kristinai Bagdonienei, mokytojai Gertrūdai, bei visiems knygų mugės dalyviams ir lankytojams!

  Dokumentų komplektavimo ir tvarkymo skyriaus vedėja Rima Mineikienė

  Nuotraukos Vidos Urnikienės

 • Žemaičių kūrybos almanacho „ Už kalno kalnas“ pristatymas

  Telšių knygų mugė 2018. Spalio 3 d. Telšių viešojoje bibliotekoje naująjį Žemaičių kūrybos almanachą „ Už kalno kalnas“ pristatė Lietuvos rašytojų sąjungos narys, poetas Vytautas Stulpinas. Almanachui įžanginį straipsnį parašė Telšių krašto žemaitė profesorė Viktorija Daujotytė, o Vytautas Stulpinas su Gvidu Lataku nurodyti, kaip leidinio sudarytojai. Almanache spausdinama daugelio autorių kūryba - Algimanto Mikutos, Danieliaus Mušinsko, Nijolės Daujotytės, Violetos Šoblinskaitės- Aleksos, Onos Jautakės, Danieliaus Milašausko, Marijos Kontrimaitės ir kitų. Susitikime su skaitytojais dalyvavę almanacho autoriai Vytautas Stulpinas, Algirdas Dačkevičius, Petras Gintalas paskaitė savo kūrybos eiles. Renginyje dalyvavęs Telšių rajono savivaldybės tarybos narys Kajetonas Šliogeris padėkojo poetui V. Stulpinui ir įteikė Lietuvos šimtmečio medalį.
  Nuotraukos Aurikos Stupelienės ir Vidos Urnikienės

 
Savanoris bibliotekoje