Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka

Logo 400x163

krastieciu galerija su ep

Kraštiečių galerija

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Skaitytojui

Jaunimo literatūrinių kūrinių konkursas

7kalva


 

Naujienų archyvas

Darbuotojo meniu

 • MANO ĮSIMINTINIAUSIA KNYGA. ADOLFINA STRIAUKIENĖ

  VYSKUPAS JONAS KAUNECKAS „PRIEŠ VISUS VĖJUS“

  Ilgametė Telšių gydytoja, savo profesijai skyrusi net 50 metų!

  „Sužinojusi, kad Jo Ekscelencija Vyskupas J. Kauneckas parašė knygą ir išleido, tuoj įsigijau ir perskaičiau vienu ypu. Vyskupą pažįstu labai seniai. Jaudina jo mintys apie tėviškę ir jos meilę – dažnai ten vykdavo pasiguosti, pasitarti vienu ar kitu klausimu – skaitant viskas labai artima, jautru...

  Jam labai brangi tėviškės žemė – net būdamas Vyskupu, ėjo per suartus dirvonus, brido per upelį, bučiavo žemę atsisveikindamas. Pasak Vyskupo, „kai man kelią į mokslus pastojo sovietiniai laikai, negalėjau pasiduoti – neleido toji beribė, nesuvaržoma Tėviškės sėlių dvasia“. J. E. Vyskupas Jonas Kauneckas – visapusiška asmenybė. Siūlau paskaityti šią knygą – tai Lietuvos pokario istorija, Kunigo, Vyskupo tarnystė.“

 • BIBLIOTEKININKĖS LANKĖSI „VILTIES“ CENTRE

  Sausio 26 d. bibliotekos Vaikų ir jaunimo aptarnavimo skyriaus darbuotojos Aušra Ubartienė ir Kristina Vaičiekauskienė lankėsi Telšių centre „Viltis“ – čia surengė skaitymo skatinimo edukacinį užsiėmimą „Kelionė į spalvingą jausmų ir emocijų pasaulį“.

  Susipažinusios su užsiėmime dalyvavusiais „Vilties“ lankytojais, bibliotekininkės kalbėjo apie emocijas: kokių jų yra, ką jaučiame, kaip jas valdyti. Savo emocijas galima įvardinti ir  spalvomis: užsiėmimo dalyviams parodytos kelios nuotraukos, jie turėjo parinkti atitinkamą spalvą tam tikrai emocijai.

  Visi pažiūrėjo filmuką, kuriame pasakojama apie mūsų emocijas ir kokios jos visos svarbios  kasdieniniame gyvenime. O užsiėmimo pabaigoje visi turėjo pagalvoti, kokią emociją jautė susitikimo metu, ir tai atspindinčios spalvos lapelius sudėti į bibliotekininkių padovanotą „Emocijų puodynę“.

  Tikimės, kad edukacijos dalyviai gerai ir prasmingai praleido laiką. „Vilties“ centro direktorė Irmina Dobilienė ir pavaduotoja socialiniam darbui Aušra Motuzaitė padėkojo už gražią bendrystę.

 • POETĖS KAROLINOS PRANIAUSKAITĖS 195-ŲJŲ GIMIMO METINIŲ MINĖJIMAS

  Sausio 26 d. Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje vyko pirmosios lietuviškai rašiusios moters kūrėjos – poetės ir vertėjos, žemaitės KAROLINOS PRANIAUSKAITĖS 195-ųjų gimimo metinių minėjimas. 1997 m. lapkričio 12 d. bibliotekai suteiktas poetės Karolinos Praniauskaitės vardas.

  K. Praniauskaitė ( 1828 m. sausio 18 d. – 1859 m. gegužės 26 d.) pirmoji į lietuvių kalbą išvertė J. I. Kraševskio „Vitolio raudos“ ištrauką apie Eglę žalčių karalienę „Žalčio motė“ (išspausdinta L. Ivinskio „Kalendoriuje“ 1859 m.). 1858 m. išleido eilėraščių rinkinį lenkų kalba „Piosneczki“ („Dainelės“) ir eiliuotą pasakojimą apie Žemaičių Kalvarijos atlaidus lenkų kalba „Festyna Wielkiej Kalwaryi na Žmudzi“ („Didžiosios Kalvarijos Žemaičiuose šventė“).

  Skaityti daugiau...

 • LEIDINYS ŽEMAIČIŲ KALBOS METAMS PAMINĖTI

  Bibliotekos Inovacijų ir mokymo centras parengė Žemaičių kalbos metams (2022 m.) skirtą leidinį „2022 – ŽEMAITIU KALBUOS METĀ!“, sudarytą iš pernai penktadieniais bibliotekos Facebook paskyroje skelbtų žemaitiškų įrašų: tai buvo žemaitiški posakiai, žodžiai ir jų reikšmės, mįslės, žaidimai, eilėraščiai... Susidomėjusius kviečiame atvykti paskaityti leidinuką arba bibliotekos svetainėje pažiūrėti virtualią parodą: https://www.kpbiblioteka.lt/.../zemaitiu_kalbuos_meta.pdf

 • PARODA „MARTYNUI VAINILAIČIUI – 90“

  VainilaitisMartynas Vainilaitis: „Vaikų poezija pirmiausia turi būti poezija, kitaip sakant – menas. Tik meniškas žodis suras atgarsį vaiko sieloje“

  Poeto 90-osios gyvenimo metinėms (1933 – 2006)

  Martynas Vainilaitis – Vaikų literatūros klasikas. Vaikų literatūros istorijos raidoje tęsęs ir papildęs Vytės Nemunėlio (Bernardo Brazdžionio) ištobulintą klasikinį vaikų eilėraščio modelį. Jis „praturtina pasakas mitinių motyvų gausa, perteikia mitinės pasaulėjautos prisodrintus kūrinius (Loreta Žvironaitė, 2015). Anot literatūrologo Vinco Aurylos, poetas „vengia tiesmukai perteikti moralą, nes jis trukdo mąstyti, slopina mintį. Jo moralai – poetinės sentencijos. Kaip ir tautosakoje, darbą poetas laiko svarbiausia žmogaus gyvenimo reikme ir jį poetizuoja.

  Skaityti daugiau...

 • El. ŽURNALAS „ŽEMAIČIŲ ŽEMĖ“ 2023 M. NR. 2

  Interneto svetainėje „Žemaičių žemė“ https://zemaitiuzeme.lt/ – jau antrasis šių metų el. žurnalo „Žemaičių žemė“ numeris. Daug įdomios, naudingos informacijos! 

  Siūlome paskaityti redaktorės Danutės Mukienės interviu su Žemaitės dramos teatro choreografe Ina Levickiene „Realybe tapusi idėja Žemaitijos sostinės scenoje žiūrėti baletą“ (8-13 psl.).

  Skaitykite, dalinkitės! Redakcija laukia Jūsų laiškų, pasiūlymų!

 • DAILĖS EDUKACIJA „ŽYMĖS“

  FROTAŽAS – gana nesudėtinga grafikos technika, kuria galima greitai pasiekti netikėtų ir įdomių rezultatų.

  Tikriausiai visi vaikystės metais esame „gaminę“ pinigėlius, pakišdami monetą po popieriaus skiaute ir išryškindami vaizdą pieštuko štrichais. Išmoningai naudodami įvairias faktūrą turinčias medžiagas ir grafito lazdelę bei pasitelkdami vaizduotę, galime sukurti netikėčiausių darbų. Menininkų kūriniuose frotažu dažnai papildomos kitos grafikos technikos, taip suteikiant jiems žaismės.

  Frotažo technikos pradininku laikomas vokiečių menininkas, ekspresionizmo, dadaizmo, siurrealizmo stiliais kūręs Maksas Ernstas (Max Ernst, 1891–1976). 

  Skaityti daugiau...

 • TARPTAUTINĖ EDUKACIJOS DIENA!

  SAUSIO 24-ĄJĄ MINIME TARPTAUTINĘ EDUKACIJOS DIENĄ!
  Edukacijos – tai įdomus, patrauklus, smagus būdas sužinoti naujos informacijos, lavinti įgūdžius ir tobulinti įvairias kompetencijas.
  Jungtinių Tautų paskelbta Tarptautinė edukacijos diena skirta atkreipti dėmesį į žmones, norinčius daugiau mokytis. Taip siekiama, kad mokslas būtų prieinamas visiems.

 • „GERMANTO“ PROGIMNAZIJOJE – KNYGŲ PRISTATYMO KONKURSAS

  Sausio 24-osios popietę Telšių „Germanto“ progimnazijoje vyko knygų pristatymo konkursas „Augu su knyga“, į kurį buvo pakviestos ir bibliotekos darbuotojos. Pristatyti knygeles, pasiklausyti konkurso dalyvių pasakojimų į mokyklos biblioteką sugužėjo būrelis 1–4 klasių mokinių.

  Mokyklos bibliotekos vedėja Sigita Vilčinskienė mokinius supažindino su aktyviais progimnazijos skaitytojais ir patarė: perskaityta knyga augina ir vaikus, ir suaugusiuosius, tad kuo daugiau skaitykime!

  Konkursas, vedamas mokytojos Ingos Kavaliūnienės, prasidėjo! Mokiniai pristatė savo pačią gražiausią, keisčiausią, juokingiausią, šiurpiausią skaitytą knygą.

  Skaityti daugiau...

 • VAIKAI SUSITIKO SU RAŠYTOJA ELENA MARTINKIENE

  Sausio 24-osios rytą bibliotekoje pasitikome ypatingą viešnią – knygos „Etilė iš Juodkrantės“ autorę Eleną Martinkienę. Į susitikimą atvyko Telšių „Ateities“ progimnazijos 2 b ir 2 c klasių moksleiviai su mokytojomis Ingrida Bružiene ir Edita Vitkiene.

  Rašytojos knygelė skirta autorės anūkėlei Jonei. Pasak autorės, čia pasakojama apie „XX a. šeštojo dešimtmečio ir septintojo pradžios vienos šeimos vaikų bendrystę, nuotykius, meilę supančiai gamtai, nepakartojamą nuostabią vaikystę smėlio, vandens, vėjo apsuptyje“.

  Vaikams labai patiko klausytis autorės pasakojimų apie knygutės atsiradimo istoriją, Etilės nuotykius ir iškilusias problemas, nuostabią Juodkrantės gamtą.

  Skaityti daugiau...