Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka

krastieciu galerija su ep

Kraštiečių galerija

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Skaitytojui

Jaunimo literatūrinių kūrinių konkursas

7kalva


 

Media

Naujienų archyvas

Darbuotojo meniu

  Svarbiausia naujiena
 • Dalyvaukite atrankiniame Knygų pristatymo konkurse!

  Lapkričio 7 d. 13 val. Telšių Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje vyks „Didžiojo knygų pristatymo konkurso“ atrankinis turas. Konkursas skirtas I–XII klasių moksleiviams. Registruokitės iš anksto telefonu 8(444) 53970, rašykit į el. paštą vaikai@kpbiblioteka.lt arba į bibliotekos „Facebook“ paskyrą iki lapkričio 1 d. . Registruodamiesi nurodykite vardą, pavardę (jeigu grupė – visų dalyvių vardus ir pavardes), mokyklą ir klasę ir kurią knygą pristatysi. Atrankinio konkurso nugalėtojai 2018 m. lapkričio 15 d. dalyvaus Knygų pristatymo konkurso finale Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje.

  daugiau

 • Virgis Šidlauskas – vaikų literatūros debiutantas Telšiuose

  Rašytojas Virgis Šidlauskas, Telšių r. sav. Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje ir Tryškių filiale, susitiko su moksleiviais. Virgis Šidlauskas – vaikų literatūros debiutantas. 2017 metais išleidęs knygą „Ulfas ir stebuklinga barzda“, kuri pateko į respublikinės akcijos „Metų knygos rinkimai 2017“ geriausių Vaikų metų knygų penketuką. Knygos herojus Ulfas – neklusnus berniukas, kuriam už iškrėstas išdaigas užaugo barzda. Savo kelionėje jis sutinka daug įdomių bei stebuklingų veikėjų ir patiria gausybę nuotykių. Virgis pristatė ir šiais metais išleista naujausią savo knygą „Ugnikalniukas ieško draugų“, kurioje vienišam knygos personažui didžiausia svajonė – susirasti draugą, ne stebuklingą, o paprastą kaip lavoje virta spurga. Rašytojas į šių abiejų knygų pristatymą išradingai įtraukė susirinkusius renginio dalyvius, kviesdamas kartu padainuoti dainas apie Ulfą, Ulfapotamiją, Kengūrpotamčiasnapį bei kitus knygelių personažus. Kartu su vaikais rašytojas piešė savo istorijų herojus, skaitė ištraukas bei atsakinėjo į smalsuolių klausimus. Susitikimas su rašytoju tai Vaikų literatūros skyriaus projekto „Susitikimų karuselė: Pažink. Skaityk. Kurk.“, finansuojamo Telšių r. savivaldybės, lėšas veiklos dalis.

   Vaikų literatūros skyriaus vedėja Rūta Savickienė

 • Linksmas susitikimas su rašytoju Virgiu Šidlausku

  Spalio 9 dieną Tryškių bibliotekoje svečiavosi  rašytojas Virgis Šidlauskas. Susitikime dalyvavusiems Tryškių Lazdynų Pelėdos gimnazijos pradinukams autorius linksmai pristatė net dvi savo knygas.

        „Ulfas ir stebuklinga barzda“ – pirmoji Virgio Šidlausko knyga vaikams. Švelnaus humoro kupinas pasakojimas kviečia mažąjį skaitytoją pasinerti į stebuklingą pasaulį ir kartu su pagrindiniu veikėju Ulfu leistis į tolimą kelionę. Kad atsikratytų per savo išdaigas įsigytos stebuklingos barzdos, berniukui teks apkeliauti ne vieną fantastišką šalį, su naujų draugų pagalba įveikti pavojus ir išmokti pripažinti bei atitaisyti savo klaidas.  Buvo pristatyta ir nauja, šiais metais išleista rašytojo knyga vaikams „Ugnikalniukas ieško draugų“. Ar lengva susirasti draugą, kai esi ugnikalnis? Tikrų tikriausias, kojomis įaugęs į žemę. O dar ir tėvai tokie rūpestingi, kad nieku gyvu neleidžia su bet kuo bičiuliautis. Tikriausiai nelengva… Tačiau Ugnikalniukas žino, kad nėra nieko sunkiau, nei būti vienišam. Todėl jis tvirtai pasiryžęs – kad ir kokias kliūtis teks įveikti, draugą tikrai susiras. Abi knygos žaismingai iliustruotos dailininkės Tanios Rex.

  Skaityti daugiau...

 • Iki susitikimo Telšių knygų mugėje 2019 metais!

  Telšių knygų mugė šiais metais buvo gausi leidinių, renginių ir lydima muzikos garsų. Šventinę nuotaiką tiek nuo pat ryto, tiek vakare kėlė modernaus muzikinio lavinimo mokyklos Conmusica auklėtiniai ir jų mokytoja Gertrūda Čerepokaitė.

       Savo knygas pristatė 10 leidyklų bei 5 autoriai: Vytautas Račickas, Vytautas Stulpinas, Liuda Petkevičiūtė, Andželika Bubelytė (Angel) ir Vytautas Svaravičius. Telšiečiai leidyklų nenuvylė – noriai pirko ne tik vaikiškas, gausiai iliustruotas, bet ir solidžias knygas suaugusiems. Ypatingo susidomėjimo sulaukė Telšiuose gyvenančio ir kuriančio poeto Vytauto Stulpino kūryba. Leidėjai taip pat buvo dosnūs – išvažiuodami dovanojo apie tris dešimtis naujų knygų. Tikimės, kad mugės dalyviai ilgai prisimins geras emocijas, patirtas knygų šventės metu. Dėkojame už bendradarbiavimą Lietuvos mažų ir vidutinių leidėjų asociacijos pirmininkei Ramutei Žandarienei, už informacinę sklaidą – „Telšių žinių“ ir „Kalvotosios Žemaitijos“ laikraščių redakcijoms, už nuotaikingą muzikinę programą – modernaus muzikinio lavinimo Conmusica mokinukams, jų tėveliams, mokyklos direktorei Kristinai Bagdonienei, mokytojai Gertrūdai, bei visiems knygų mugės dalyviams ir lankytojams!

  Dokumentų komplektavimo ir tvarkymo skyriaus vedėja Rima Mineikienė

  Nuotraukos Vidos Urnikienės

 • Žemaičių kūrybos almanacho „ Už kalno kalnas“ pristatymas

  Telšių knygų mugė 2018. Spalio 3 d. Telšių viešojoje bibliotekoje naująjį Žemaičių kūrybos almanachą „ Už kalno kalnas“ pristatė Lietuvos rašytojų sąjungos narys, poetas Vytautas Stulpinas. Almanachui įžanginį straipsnį parašė Telšių krašto žemaitė profesorė Viktorija Daujotytė, o Vytautas Stulpinas su Gvidu Lataku nurodyti, kaip leidinio sudarytojai. Almanache spausdinama daugelio autorių kūryba - Algimanto Mikutos, Danieliaus Mušinsko, Nijolės Daujotytės, Violetos Šoblinskaitės- Aleksos, Onos Jautakės, Danieliaus Milašausko, Marijos Kontrimaitės ir kitų. Susitikime su skaitytojais dalyvavę almanacho autoriai Vytautas Stulpinas, Algirdas Dačkevičius, Petras Gintalas paskaitė savo kūrybos eiles. Renginyje dalyvavęs Telšių rajono savivaldybės tarybos narys Kajetonas Šliogeris padėkojo poetui V. Stulpinui ir įteikė Lietuvos šimtmečio medalį.
  Nuotraukos Aurikos Stupelienės ir Vidos Urnikienės

 • Christopher E. M. Pearson knygos „1000 architektūros šedevrų“ pristatymas

  Spalio 3 d. Telšių viešojoje bibliotekoje knygų mugė šurmuliavo jau antrąjį kartą. Bibliotekos skaitykloje visą dieną vyko susitikimai su rašytojais, knygų pristatymai. Ir jei pirmoji dienos pusė buvo skirta jauniesiems mūsų skaitytojams, tai popiet buvo pristatyti leidiniai, skirti kiek augesnei  auditorijai. Rita Kubilienė (Charibdės leidykla) susirinkusiems pristatė Christopherio Pearsono knygą ,,1000 architektūros šedevrų‘‘.

           Christopheris Pearsonas - meno, architektūros, urbanistikos ir dizaino istorikas. Dėsto meno ir architektūros istorijos ir teorijos kursus Stanfordo universitete, Deiviso Kalifornijos universitete, Santa Clara universitete, Arizonos valstijos universitete, Oregono universitete, Trinitorių universitete (San Antonio) ir Britų Kolumbijos universitete. Jis buvo privataus universiteto Quest Kanadoje steigėjas, šis universitetas rengia meno ir mokslo bakalaurus. Publikuoja darbus apie modernią architektūrą ir skulptūrą. Jo knygos nuolat lieka bestselerių sąrašuose.

  Skaityti daugiau...

 • Ona Jautakė ir jos „Balta skrybėlaitė“

  Spalio 3 d. bibliotekoje svečiavosi prozininkė, poetė Ona Jautakė ir jos knygų redaktorius bei leidėjas Viktoras Rudžianskas. Susitikimas prasidėjo šmaikščiu rašytojos prisistatymu ir visus nuteikė linksmam bendravimui. Ona Jautakė moksleiviams pristatė savo naują knygą –,,Baltoji skrybėlaitė“, kurioje 23 pasakos ir istorijos, sudėtos į tris skyrius: „Šimtakojo batai“, „Katino Prunelijaus nutikimai“, „Kėdutė, kuri svajojo užaugti“. Knygoje autorė šiltai ir nuoširdžiai pasakoja istorijas vaikams – apie bendraamžius Pranuką ir Nerę, jų santykius su gamtos reiškiniais, daiktais ir žmonėmis, seka pasakas apie mėnulį, kuris laikėsi dietos, šimtakojį, pirkusį batus ir netikėtai suradusį draugę...

  O katino Prunelijaus, juokingo keistuolio, nuolat besiginčijančio su savo uodega, istorijos moko skaitytoją kitaip pažvelgti į pasaulį.

  Knygoje daug humoro, optimizmo ir jautrumo, ji parašyta gražia, žodinga kalba.

  Ona Jautakė papasakojo, kaip gimsta jos knygų personažai, kaip suteikiami jiems vardai, kodėl jie yra tokie ir ne kitokie.

  Susitikime dalyvavo Telšių „Germanto“,  „Ateities“ progimnazijų ir Plungės r. Alsėdžių S. Narutavičiaus gimnazijos moksleiviai ir jų mokytojai.

  Vaikų literatūros skyriaus vedėja Rūta Savickienė

 • Vytautas Račickas- populiariausias autorius bibliotekose

  Vienas iš Knygų mugės renginių – susitikimas su rašytoju Vytautu Račicku – vienu mėgstamiausių ir skaitomiausių vaikų ir jaunimo knygų autoriumi. Kodėl reikia skaityti? Šiuo klausimu rašytojas pradėjo susitikimą su moksleiviais, kurie noriai  įsijungė į pokalbį. V. Račickas nuoširdžiai bendravo su mokiniais ir mokytojais, pasakojo apie save, savo kūrybą, skaitė kūrinių ištraukas, atsakinėjo į skaitytojų klausimus. Jis prisipažino, jog jam labai patinka rašyti apie ganėtinai pašėlusius vaikus, kuriuos jis vadina teigiamais išdykėliais. Juk jauniesiems skaitytojams to ir reikia, nes nuobodžios ir tik pamokslaujančios knygos kažin ar juos sudomintų. Aišku, pasakojimuose šalia neklaužadų personažų visuomet būna jų mokytojos, kurios kartais tarsi netyčia ima ir patenka į keblias ar net komiškas situacijas. O tai ypač sudomina jaunąjį skaitytoją. Vaikai ir patys galėjo klausinėti rašytojo apie juos dominančius dalykus. Po susitikimo rašytojas V. Račickas mielai dalijo autografus, bendravo su savo skaitytojais. 

  Vaikų literatūros skyriaus vedėja Rūta Savickienė

 • Vaikiškų knygų autorė Liuda Petkevičiūte

  Knygų mugės metu, spalio 3 d. mažieji skaitytojai susitiko su vaikiškų knygų autore Liuda Petkevičiūte.  Rašytoja pristatė savo išleistas knygeles ir knygelių herojus Vištele, Voveriuką, Boružėlę Barbužėlę, Vikšrą Vėdarėlį ir ką tik iš kiaušinio prasikalusiu padūkėliu Viščiuku Pūku, nuoširdžiai bendravo su vaikais, minė mįsles, mokė žaidimų ir dainavo daineles. Po renginio, norintys galėjo įsigyti knygeles ir gauti rašytojos autografą. Susitikime dalyvavo Telšių V. Borisevičiaus gimnazijos ir „Atžalyno“ progimnazijos pradinukai.

  Vaikų literatūros skyriaus vedėja Rūta Savickienė

 • Knygų mugėje — išskirtinis dėmesys vaikams

  Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka jau antrą rudenį pasitinka, surengdama knygų muges. Jei pernai mugėje vyravo mūsų krašto istorinė tema, tai šiemet iš penketo renginių net trejetas skirti vaikams. Jų, pasak organizatorių, iš darželių ir mokyklų dalyvavo daugiau negu pustrečio šimto.

   

  Mugėje — leidyklų atstovai ir garsūs rašytojai
  Tik pravėrus bibliotekos duris, pasitiko stalai su nukrautomis knygomis. O jų — gausybė, nes į Knygų mugę atvyko net dešimties leidyklų — „Algarvės“, „Agimanto“, „Andrenos“, „Charibdės“, „Eglės“, „Homo liber“, „Kauko laiptų“, „Lieparo“, „Raidynėlio“, „Žaros“ — atstovai, taip pat rašytojai Vytautas Račickas, Viktoras Rudžianskas, Vytautas Stulpinas, Ona Jautakė, Liuda Petkevičiūtė. Atsirado vietos ir privačiam bibliofilui Antanui su įdomiais senosios spaudos leidiniais.

   

  Skaityti daugiau...

 • Juozo Šileikos knygos ,, Su tavim aš kalbuosi‘‘ pristatymas Janapolėje

  Rugsėjo 30 dieną sekmadienį Miestelio bendruomenė kartu su ,,Bočiais‘‘, mokykla, biblioteka Janapolės kultūrinių renginių salėje savitai ir įdomiai paminėjo Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną. Sveikinimo žodį tarė Janapolės bendruomenės pirmininkė, bibliotekininkė Dalia Martinkienė. Ji pasidžiaugė, kad susirinko gausus būrys- tiek senjorų, tiek naujos knygos gerbėjų. Visiems dėkojo linkėdama geros sveikatos, dvasios ramybės ir kuo daugiau džiugių akimirkų. ,,Bočių“ bendrijos pirmininkas J. Vaškys pasveikino su garbingais jubiliejais bendruomenės visuomenininkes B. Vozgirdienę , G. Staponkienę, G. Karnuševičienę, I. Kumžienę. Susirinkusiesiems sveikinimo žodį tarė Telšių Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos direktorė J. Sutkutė, jos pavaduotoja V. Urnikienė. Nuoširdžiai padėkojo knygos autoriui J. Šileikai palinkėjo kūrybiškumo, ir noro pristatyti dar ne vieną savo kūrybos knygą. Renginio metu gerą nuotaiką kūrė Telšių folkloro ansamblis ,,Spigėns‘‘ (vadovė D. Bumblauskienė). Ansamblio atliekami kūriniai žiūrovus išlingavo – garsiu choru drauge su atlikėjais dainavo gerai žinomas lietuvių liaudies dainas.

  Janapolės filialo vyr. bibliotekininkė Dalia Martinkienė

 
Savanoris bibliotekoje