Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka

Apklausa

Koks bibliotekos darbo laikas Jums būtų patogesnis vasaros metu (birželio-rugpjūčio mėnesiais)?

09:00-18:00 - 84.2%
10:00-19:00 - 15.8%

Viso balsų: 120
Balsavimo laikotarpis pasibaigęs : 31 Kov 2018 - 23:59

krastieciu galerija su ep

Kraštiečių galerija

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Skaitytojui

Jaunimo literatūrinių kūrinių konkursas

7kalva


 

Media

Naujienų archyvas

Darbuotojo meniu

  Svarbiausia naujiena
 • Dėl 2% gyventojų paramos

  Maloniai primename Jums, kad jau galime teikti VMI deklaracijas, skirdami 2 % paramos Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešajai bibliotekai.
  Deklaracijos forma FR0512
  Gavėjas : Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka,
  Įmonės kodas 190599629
  Deklaracijos teikiamos elektronine forma, būtina tai padaryti iki 2018 m. gegužės 1 d.
  Jūsų pagalba mums labai svarbi.

  Telefonas pasiteirauti 8 (444) 68034 

  daugiau

 • Susitikimas su Lina Žutaute

  Balandžio 19 d. bibliotekoje svečiavosi dailininkė, knygų iliustruotoja, Lina Žutautė, puikiai žinoma kaip knygų apie neklaužadą Kakę Makę autorė. Lina Žutautė pasakojo vaikams apie savo kūrybos kelią, kaip atsiranda knygos vaikams, pristatė visas Kakės Makės serijos knygas. Rašytoja vaikų klausė, ar pas juos apsilanko Netvarkos nykštukas, ar jie bijo tamsos, ar kartais nepabėga ir jų ausys? Po smagaus pokalbio, vaikai pateikė rašytojai  daugybę netikėtų klausimų. L. Žutautės knygos yra gavusios įvairius apdovanojimus. Už knygą „Kakė Makė ir Netvarkos nykštukas“ įteikta Vaikų literatūros premija, o vėliau pasirodžiusi knyga „Ferdinandas ir Pū“ buvo išrinkta geriausia 2012 m. knyga vaikams.

  Šis susitikimas – tai Mažeikių r. savivaldybės viešosios bibliotekos (partneriai Telšių r. sav. Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka) skaitymo skatinimo projekto „Auginame skaitytoją 3+“, finansuojamo Lietuvos kultūros tarybos, veiklos dalis.

   

   Vaikų literatūros skyriaus vedėja Rūta Savickienė

  Nuotraukos Aurikos Stupelienės

 • Popietė. „Jau Velykos praėjo ir Atvelykis atskubėjo“.

  Atvelykis – tai Velykų pakartojimas, jis užbaigia Velykų savaitę. Ypač daug dėmesio šią dieną skiriama vaikams, nes tai jų šventė. Tai diena, kurią reikia švęsti, kad būtume stiprūs ir sveiki. Tą dieną vėl dažomi kiaušiniai, ridenami margučiai, supamasi sūpynėse, krikšto motinos lanko savo krikšto vaikus. Per atvelykį kiaušinius daužydavo tik vaikai.

  Skaityti daugiau...

 • 18-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė jau visai čia pat !

  Plakatas NBS 2018 500

  Šių metų balandžio mėn. 15 -30 dienomis, Nacionalinės bibliotekų savaitės dienomis, kaip ir kasmet, Telšių rajono bibliotekose bus rengiami knygų pristatymai, susitikimai su skaitytojais, o gegužės 10 dieną visus pakviesime į akcijos baigiamąjį renginį „VALANDA SU KNYGA“ bendruomenei Telšių miesto amfiteatre.

  Renginių sąrašas ČIA

 • Garsiniai skaitiniai Telšiuose - graži rajono bendruomenės tradicija.

  20180510skait akcijos

   

  Kviečiame registruotis ir dalyvauti akcijoje „VALANDA SU KNYGA 2018", kuri skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti, Nacionalinės bibliotekų savaitei ir Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai. Baigiamojo akcijos renginio metu, gegužės 10 d. 12 val.-14 val., Telšių miesto amfiteatre bus skaitoma Vydūno ir Simono Daukanto kūryba. (Esant blogam orui – Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje)

  Akcijos nuostatai rasite ČIA

 • R. Šarknicko knygos „Šarkos sielos šauksmas“ pristatymas Tryškių bibliotekoje

       Balandžio 7 dieną teatro ir kino aktorius, režisierius, LR Seimo narys, rašytojas Robertas Šarknickas Tryškių bibliotekoje pristatė savo pirmąją knygą „Šarkos sielos šauksmas“. Tai autobiografinis pasakojimas apie berniuką, kuris keliauja per internatus ir globėjų namus, patiria nepasotinamą artumo ir švelnumo ilgesį. Apie bręstantį paauglį, kuris sau ir kitiems drįsta kelti nepatogius, vertybes formuojančius klausimus. Ir apie jaunuolį, kuris mokosi gyventi, išgyventi, mylėti.

  Skaityti daugiau...

 • Vaikų Velykėlės Pavandenėje

  Pavandenės bibliotekoje jau tapo tradicija švęsti mažąsias vaikų Velykėles. Rid rid rid margi margučiai opapa maži vaikučiai, jei margučiai neriedės tai vaikučiai nedidės su tokiu šūkiu linksmai nusiteikę vaikai balandžio 6 d. rinkosi į biblioteką,  kupini džiaugsmingų įspūdžių bei nešini spalvingais margučiais. Šventės metu rinkome gražiausią, margutį, deklamavome eilėraštukus, spalvinome margučius ir kabinome ant Velykinio medžio. Vaikų labiausiai laukiama viešnia – Velykų bobutė, kuri mums visiems padovanojo lietuvių liaudies pasaką „Kodėl dažo kiaušinius“. Žaidžiant įvairius žaidimus prisiminėme Velykų tradicijas. Labiausiai patiko ridenti margučius. Rinkome ir toliausiai nuriedėjusį margutį. Šventės pabaigoje vaikų laukė prizai.

  Vyr. bibliotekininkė Edita Streckienė

 • Atvelykis Vembūtų bibliotekoje

  Kai pro šalį nusirito margosios Velykos, atkeliauja Atvelykis, kuris ir buvo paminėtas Vembūtų bibliotekoje. Edukaciniame užsiėmime dalyvavo įvairaus amžiaus vaikai, kurie patys bandydami dažyti ir marginti velykaičius greičiau perprato šio meno paslaptis. Vaikams daugiausia įsimintinų emocijų suteikė kiaušinių ridenimas.

                                    Vyr.bibliotekininkė D. Bagočienė
 • Rainių filiale pažymėta Tarptautinė vaikų knygos diena

  Tarptautinė vaikų knygos diena kasmet švenčiama balandžio 2-ąją, Hanso Christiano Anderseno gimimo dieną. Garsusis pasakų kūrėjas gimė Danijoje. Garsiausios jo pasakos Bjaurusis ančiukas, Sniego karalienė, Nauji karaliaus drabužiai ir Undinėlė – žinoma visame pasaulyje.

  Renginyje dalyvavę vaikai skaitė H.K.Anderseno pasakas Karalaitė ant žirnio ir Mergaitė su degtukais. Popietės metu kalbėjome apie Hanso Christijono Anderseno kūrinius ,vaikystę, tolimesnį jo gyvenimą. Šventės iniciatorė bibliotekininkė negailėjo dalyviams gerų žodžių, prizų ir saldumynų.

 • Žibalinių lempų,XVII-XIX a., paroda

  Antikvariniai eksponatai

  Bibliotekos III aukšto vestibiulyje veikia žibalinių lempų, datuojamų XVII-XIX amžiais, paroda.
  Tai asmeninės žibalinių lempų kolekcijos dalis, kurią pristato telšiškis kolekcininkas Alvydas Šalkauskis.
  Kviečiame į parodos pristatymą Nacionalinės Lietuvos bibliotekos savaitės paskutinę dieną - balandžio 28 d., šeštadienį, 11.00 valandą.
  Paroda skiriama Lietuvos šimtmečiui.

 • Keliauk, pamatyk, išgirsk

  Atšventę gražiausią pavasario šventę šv. Velykas, balandžio 3 dienos rytą, Varnių lopšelio/darželio ,,Raudonkepuraitė‘‘ ,,Viščiukų‘‘ grupės vaikučiai, kartu su auklėtoja Birute Kačinauskiene ir jos padėjėja Raimonda Vasiliauskiene, apsilankė Varnių miesto bibliotekoje. Čia vaikučiai sužinojo, kad balandžio 2 diena šiemet buvo ne tik antroji šv. Velykų diena, bet ir garsaus pasakininko Hanso Kristiano Anderseno gimimo diena.  O nuo 1967 metų pasaulyje ji minima ir kaip Tarptautinė vaikų knygos diena. Ta proga bibliotekininkės supažindino vaikučius su rašytojo parašytomis knygomis ir priminė garsias jo pasakas ,,Coliukė‘‘ ir ,,Undinėlė‘‘. Pasidžiaugę spalvingomis knygelėmis vaikai deklamavo eilėraščius apie šv. Velykas ir pavasarį. Po to susidomėję apžiūrėjo bibliotekoje veikiančią parodą ,,Su šv. Velykomis ateina pavasaris‘‘, kur puikuojasi įvairia technika papuošti kiaušiniai ir šviečia ryškiaspalvės puokštės. O kartu su auklėtoja Birute sušokę velykinį šokį, bėgo ridenti margučių. Kiek čia buvo juoko ir klegesio, kai kiaušiniai susikuldavo ar atsimušdavo į kurio nors koją. Greit prabėgo linksma valandėlė ,,Keliauk, pamatyk, išgirsk‘‘. 

                                                                               Varnių miesto vyr. bibliotekininkė   Zita Macienė