Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka

krastieciu galerija su ep

Kraštiečių galerija

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Skaitytojui

Jaunimo literatūrinių kūrinių konkursas

7kalva


 

Media

Naujienų archyvas

Darbuotojo meniu

 • Priimami siūlymai apdovanoti Atminimo ženklu „UŽ NUOPELNUS ŽEMAITIJAI“

  Apdovanojimui Atminimo ženklu „Už nuopelnus Žemaitijai“ teikiami asmenys yra įvertinami už reikšmingus, išliekamąją vertę turinčius, įsimintinus darbus Žemaitijai, už nuopelnus ir pasiekimus įvairiose veiklose stiprinančiose Žemaitijos tapatybę, istorinę atmintį, kalbą, Žemaitijos kaip istorinės Europos žemės gyvybingumą šiuolaikiniame pasaulyje. Apdovanojimas gali būti teikiamas Lietuvos Respublikos ir užsienio šalių piliečiams, savo pasiekimais bei autoritetu garsinantiems istorinę Europos žemę - Žemaitiją, savo veikla ženkliai prisidedantiems prie šio krašto gerovės ir klestėjimo. Kandidatus siūlant vadovautis nuostatais bei pateikti reikiamus dokumentus:
  1. Laisvos formos siūlymą (pavyzdys);
  2. Kandidato gyvenimo aprašymą (CV);
  3. Išsamų pastarųjų metų veiklos, reikšmingų, išliekamąją vertę turinčių darbų, nuopelnų aprašymą, nurodant apdovanoti siūlomos veiklos mąstą ar pobūdį, trukmę, sprendimų įtaką arba vaidmenį visuomenėje (bendruomenėje). Prašome siūlymus ir prie jo pridedamus dokumentus siųsti Lietuvos paštu, elektroniniu paštu (  Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. ) arba pristatyti iki 2020 m. birželio 1d. adresu: Telšių rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir turizmo skyrius (317; 308 kab.), Telšių rajono savivaldybė, Žemaitės g. 14, LT-87133 Telšiai.

  Už nuopelnus Žemaitijai. Informacinis video filmukas
  https://www.youtube.com/watch?v=GZW_KtBYQ10

  Daugiau informacijos:
  Eglė Macienė tel. nr. +370(646)39486, el. paštas  Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.
  Vida Urnikienė tel. nr. +370(672)12472, el. paštas  Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.
  Atminimo ženklo „UŽ NUOPELNUS ŽEMAITIJAI“ nuostatai
  Atminimo ženklo „UŽ NUOPELNUS ŽEMAITIJAI“ nuostatų papildymas
  KVIETIMAS

 • Leidinių išdavimo ir grąžinimo eiga sušvelninto karantino laikotarpiu

   

  Nuo 2020 m. gegužės 4 dienos Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka atnaujina leidinių išdavimo ir grąžinimo paslaugas. Artimiausiu metu dirbsime su vartotojais bekontakčiu būdu, į fondus skaitytojai kol kas dar nebus įleidžiami.


  PASKOLINTŲ LEIDINIŲ GRĄŽINIMAS

  Paskolintus leidinius nuo balandžio 28 dienos skaitytojai gali grąžinti knygų grąžinimo dėžėje prie įėjimo į Biblioteką. Grąžinti leidiniai paliekami karantinavimui 72 val. ir skaitytojams neišduodami.


  LEIDINIŲ UŽSAKYMAS

  Leidinius užsisakyti arba rezervuoti galima internetu www.kpbiblioteka.lt
   
  Norimą pasiskolinti leidinį prašome užsisakyti per bibliotekos svetainę www.kpbiblioteka.lt -> bibliotekos katalogas -> paieška -> užsakyti leidinį -> prisistatyti -> skaitytojo pažymėjimo nr. ir slaptažodis –> Jūsų pavardė.

  Atvykite leidinių pasiimti tik gavę patvirtinimą apie paruoštus leidinius esant užsakymo būsenai „Dokumentas paruoštas”.


  Kiti būdai: telefonu bei el. paštu

  Suaugusiems: tel. 8(444)52533, 
  8 (444)41934 , el. p.:  Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.

  Vaikams: tel. 8(444)53970, el. p.:  Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.

  Skaityti daugiau...

 • Mieli skaitytojai

  Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka ir jos filialai atšaukia renginius ir laikinai stabdo skaitytojų (lankytojų) aptarnavimą iki š. m. kovo 27 dienos. Visą parą grąžinti pasiskolintas knygas galite į knygų grąžinimo įrenginį (prie įėjimo į pastatą). Pasiskolintų knygų grąžinimo terminą galite prasitęsti internetu, telefonu ar el. paštu kreipdamiesi į tą skyrių, kuris leidinį paskolino. Bibliotekos interneto svetainė www.kpbiblioteka.lt

  Telefonai:

  Skaitytojų aptarnavimo skyrius
  Tel. (8~444) 45785 / (8~444) 52533

  Vaikų literatūros skyrius
  Tel. (8~444) 53970

  Kasdienėje savo veikloje biblioteka laikosi visų saugumo rekomendacijų – tą patį daryti raginame ir visuomenę

 • Gimtųjų žodžių apkabintas.

  Vasario 28 dieną, Varnių miesto bibliotekos literatų būrelio ,,Lyra'' nariai, rinkosi paminėti Lietuvių kalbos dienas su skambiu pavadinimu ,,Gimtųjų žodžių apkabintas''. Renginį pradėjo būrelio pirmininkė Gendvika Čiužienė Ričardo Jurgelevičiaus eilėraščiu iš rinkinio ,,Gyvenimas yra gražus''. Po to susirinkusieji paskaitė savo ar kitų poetų eilėraščius apie gyvenimą, laiką, tėviškę, Lietuvą. Mokytoja Vlada Vengrienė supažindino, papasakojo kaip buvo renkama bibliotekoje veikiančios parodos ,,Lietuvių kalba, kaip genelis margas'' medžiaga.

  Bibliotekininkė Zita Mickuvienė

 • Nacionalinis diktantas Tryškių bibliotekoje

       Šiandien Tryškių bibliotekoje jau šeštąjį kartą rašėme Nacionalinį diktantą.  Diktantas buvo transliuojamas per LRT radiją ir internetu, jo tekstą skaitė LRT laidų vedėjas Marijus Žiedas. Šių metų diktanto teksto „Milinė“ autorė – prozininkė, publicistė ir poetė, Lietuvos rašytojų sąjungos narė Birutė Jonuškaitė.

       Šiemet išmėginti jėgas konkurse ryžosi trylika dalyvių – kai kurie gimtosios kalbos mylėtojai diktantą rašo kasmet, kiti  bendruomenės nariai ir bibliotekos bičiuliai prisijungė vėliau, o kai kas pirmą kartą atsiliepė į kvietimą dalyvauti renginyje.     Nacionalinio diktanto rašymas bibliotekoje nepavirto į sunkų ir sausą žinių patikrinimo egzaminą, neišvargino susirinkusiųjų. Dar kartą perskaitę ir atidavę savo darbus,  neskubėjome skirstytis, tad dar pasidžiaugėme nauja knyga  – Astos Kupčinskaitės „Tarkų pilis: žodynas pastabumui“.

  Skaityti daugiau...

 • Bibliotekos erdvė - knygos refleksijoms

  Antano Gaudiešiaus dainos - dovana susirinkusiems

  Paskutinį vasario penktadienį bibliotekoje prakalbome apie skaitymą, knygas, kultūrą prasidėjusioje skaitmeninėje eroje. Reflektuodami perskaitytas knygas, tekstus, kuriame knygų tęsinius mene, kituose tekstuose ar savo gyvenime. Kartais sakoma, kad rašančiųjų jau yra daugiau, nei skaitančiųjų... Tai galima aiškinti žmonių noru dalintis su kitais savo įžvalgomis, vizijomis, patirtimi. Pasidalinimas būtinas. Taip geriau suvokiame save ir savo aplinką. Popietės dalyviai pasisakė už tokius susitikimus ir ateityje. Susitikimų vieta -bibliotekos IV aukštas, laikas- paskutinis mėnesio penktadienis, skirta - visiems.

  Julita Švėgždavičienė, skyriaus vedėja

 • Bibliotekos erdvė – knygos refleksijoms

  Paskutinį vasario penktadienį bibliotekoje prakalbome  apie skaitymą, knygas, kultūrą prasidėjusioje skaitmeninėje eroje. Reflektuodami perskaitytas knygas, tekstus, kuriame knygų tęsinius mene, kituose tekstuose ar savo gyvenime. Kartais sakoma, kad rašančiųjų jau yra daugiau, nei skaitančiųjų...  Tai galima aiškinti žmonių noru dalintis su kitais savo įžvalgomis, vizijomis, patirtimi. Pasidalinimas būtinas. Taip geriau suvokiame save ir savo aplinką. Popietės dalyviai  pasisakė už tokius susitikimus ir ateityje. Susitikimų vieta -bibliotekos IV aukštas, laikas- paskutinis mėnesio penktadienis, skirta - visiems.    

 • Žemaičių žemės turtai: kalba, tikėjimas, žmonės

  Matā žuodis, žuodis dūdams, na pėnėngs, naatmainuoms,

  žuodis kāp dūna, vuo gal` ė dā svarbiau,

  unt garbies, ont ėštikimībis vėskas tor laikītis (Viktorija Daujotė)

  Į šių dienų erdvę norėjosi įterpti tiek poetų, tiek prozininkų žodį, kuris pareina iš Žemaičių žemės tradicijos, istorijos, iš patirties ir šventinių nusiteikimų. Šioje parodoje pasidalijama knygomis, straipsniais, kuriuose stipri liaudies dvasia. Pavyzdžiui, kalba, tikėjimas, žmonės Motiejaus Valančiaus darbų, prozos raštų – gyvas, sakytinis liaudies žodis. Jis visur ir visada tikras, iškalbėtas Palangos Juzės, Antano Tretininko, Šventųjų ir kitų jo veikėjų lūpomis. Dominuoja meilė, pagarba žmogui, pamokymai ir išmintis, kad visi ,,žinotų, kas tiko žemaičiams su lietuviais gale mūsų devynioliktojo amžiaus‘‘(M. Valančius).

  Skaityti daugiau...

 • Piešiu pasaką

       Vasario 23 dieną baigsis mėnesį trukęs LRT rengiamas vaikų piešinių konkursas „Piešiu pasaką“. Ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikai kviečiami nupiešti savo mėgstamą ar įsivaizduojamą pasaką. Atrinkti darbai taps LRT RADIJO laidos „Vakaro pasaka“ garso įrašų, skelbiamų LRT mediatekoje, iliustracijomis. Kiekvieną vakarą gražiausias įvairių pasaulio tautų pasakas, šiuolaikinių lietuvių ir užsienio rašytojų knygas skaito žinomi Lietuvos aktoriai.

       Vakar Tryškių miestelio bendruomenės vaikų dienos centro vaikai su vadove Rima Petrauskiene atskubėjo į biblioteką, kad suspėtų dalyvauti konkurse. Pakalbėję apie šiuo metu vykstančias Lietuvių kalbos dienas LRT mediatekoje pasirinkome ir klausėmės lietuvių autorių pasakų – Vytauto V. Landsbergio „Pūkis karalius“ ir Dovilės Zavedskaitės „Lietus ir skafandras“. Ne vienas jau buvo spėję perskaityti šias Metų knygų rinkimuose dalyvaujančias knygas ir pareikšti savo nuomonę. Beveik vieningai pasirinkta iliustruoti „Lietų ir skafandrą“.

       O šiandien bibliotekoje lankėsi Tryškių darželio vyriausieji – „Pelėdžiukų“ grupė. Pasiklausę Pauliaus Norvilos linksmos pasakaitės „Strykt pastrykt“  vaikai rimtai ėmėsi iliustratorių vaidmens. Vaikų piešiniai keliaus į Vilniaus knygų mugėje esantį LRT stendą. Bandysime laimę konkurse.

  Tryškių filialo vyr. bibliotekininkė Janina Norvaišienė

 • Nerimdaičių bendruomenė šventiškai paminėjo Lietuvos valstybės atkūrimo dieną

  Mūsų valstybės istorija turtinga svarbiomis, pasididžiavimo vertomis ir minėtinomis datomis, tačiau dalis jų yra ne šiaip sau garsios, bet atraminės ir pamatinės. Būtent tokia yra Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo diena, labai reikšminga kiekvienam iš mūsų, žinančiam ir gerbiančiam savo šalies praeitį.

                        Prieš 102 metus 1918 m. vasario 16 dieną Antano Smetonos vadovaujama Lietuvos Taryba, remdamasi pripažintąja istorine JAV prezidento Vudro Vilsono paskelbta apsisprendimo teise, paskelbė atstatanti nepriklausomą, demokratiniais pagrindais sutvarkytą Lietuvos valstybę su sostine Vilniumi. Nuo tada ši diena virto Lietuvos valstybės ir visur laisvajame pasaulyje gyvenančių lietuvių tautine švente. Buvo įteisinti Lietuvos valstybės simboliai – vėliava, herbas, Gediminaičių stulpai ir himnas.

  Skaityti daugiau...