Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka

krastieciu galerija su ep

Kraštiečių galerija

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Skaitytojui

Jaunimo literatūrinių kūrinių konkursas

7kalva


 

Media

Naujienų archyvas

Darbuotojo meniu

 • Penktadienis Rainių filiale

  Penktadienį  Rainių filialas kvepėjo  ne knygomis o karšto bičių vaško kvapu. Susirinkusios moterys ir vaikai margino kiaušinius tirpintu vašku. Margučius reikia marginti įprastai naudojant natūralų karštą bičių vašką. Kaip marginti kiaušinius pasakojo bibliotekininkė Regina Godiliauskienė. Labai malonu sustoti ir kažką padaryti pačiam. O ne nusipirkti, taip pat-atskleisti savo talentus. Marginti turėtume pamėginti kiekvienas. Popietės metu kalbėjomės apie velykaičių tradicijas, pasidalinome tradiciškiausiomis marginimo technikomis. Kaip kokioje šeimoje buvo įprasta marginti kiaušinius.

 • Edukacinė popietė „Kas ant margučio parašyta“

  Paskutinė savaitė prieš Velykas – svarbi visiems gyventojams. Prabudus pavasariui ir įsibėgėjus velykinės ruošos darbams Baltininkų kaimo gyventojai, trečiadienį, skubėjo į biblioteką, kur vyko edukacinis renginys. Renginį pradėjome rankų darbo velykinių kiaušinių, dovanoms skirtų dėžučių ir kitų darbelių paroda. Edukacinį užsiėmimą vedė ir savo darbelius eksponavo viešnia iš Eigirdžių mokyklos Audronė Bagužienė. Ji papasakojo ir parodė kaip galime pasigaminti Velykinius kiaušinius. Visos su malonumu kibome į darbą. Po dviejų valandų nuoširdaus triūso rankose jau laikėme savo kūrybos margučius.

  Skaityti daugiau...

 • ,,Atsivėrė anksčiau neregėta erdvė Ir kyla kalvų kalvomis’’(V. Stulpinas) - belaukiant Velykų,

            paroda Miesto bibliotekoje nuo knygų iki Velykų šventės papročių, maldų, atsiminimų, spaudinių, margučių, verbų, grįžimo į vaikystę, eilėraščius, poetinius susimąstymus, šeimos baltas staltieses, kepinius ir bendravimą bendravimą, kol skleidžiasi saulė, kol noksta žaluma, kol žydi ir kvepia, kol visi būryje jau sulaukę pavasario. Kviečiame užsukti į biblioteką ir pažiūrėti autentiškų Velykų šventės liudijimų.

                                      Miesto bibliotekos informacija, 2019 metų balandis

 • PASITINKANT NACIONALINĘ BIBLIOTEKŲ SAVAITĘ

  Jau tradiciškai Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka Nacionalinę bibliotekų savaitę pasitinka šventiniais renginiais ir naujų knygų gausa. Gavome, sutvarkėme ir į bibliotekos fondus jau perdavėme 1 235 knygas. Tai – 356 pavadinimų knygos, iš jų 205 pavadinimų – grožinės, 151 – mokslo šakų ir 70 pavadinimų vaikiškos knygos.
  Skaitytojai galės pasirinkti naujausių knygų iš įvairių leidyklų – „Alma littera, „Jotema“, „Briedis“, „Baltos lankos“, „Tyto alba“, „Svajonių knygos“, Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos ir kitų.
  Nacionalinės bibliotekų savaitės proga maloniai kviečiame visus apsilankyti bibliotekoje – pasiimti knygų, bei sudalyvauti šventiniuose bibliotekos renginiuose.

 • Nacionalinė bibliotekų savaitė 2019

  NBS2019

  Renginių programa: NBS_2019_Telsiuose.pdf

 • ,,Atverk knygelės duris‘‘

  Tarptautinė vaikų knygos diena pasaulyje minima nuo 1967 m., o Lietuvoje – nuo 1993 m. Ši diena minima kartu su danų rašytojo ir poeto, žymaus pasakų kūrėjo Hanso Kristiano Anderseno gimtadieniu – balandžio 2-ąją. Šią dieną bibliotekoje paminėjome su Nevarėnų pagrindinės mokyklos pirmos klasės mokiniais, kai kurie vaikai pirmą kartą lankėsi mūsų bibliotekoje, jiems tai buvo ir pažintinė ekskursija po biblioteką.

  Skaityti daugiau...

 • Sauliaus Grinkevičiaus knygos ,,Labirintai'' pristatymas

  Laikas teka- mes skubam gyventi.

  Čia pavasaris, čia vėlei žiema.

  Tas gyvenimas mus tarsi lanko

  Ir vis skubina laiko tėkme. (Saulius Grinkevičius)

  Skaityti daugiau...

 • Literatūrinė pamoka Varnių miesto bibliotekoje.

  Paminėti Tarptautinės vaikų knygos dienos ir Juozo Tumo- Vaižganto 150- jųjų gimimo metinių, į Varnių miesto biblioteką, buvo pakviesti Varnių  Motiejaus Valančiaus gimnazijos 3 klasės mokiniai su mokytoja Vaida Gedmantiene. Čia mokiniai išklausė  bibliotekininkės Zitos Mickuvienės skaitomą ištrauką iš Vaižganto  knygos ,,Valiulio pasaka‘‘. Po to vaikai piešė, kaip jie įsivaizduoja milžinus, žaidė žaidimus, rinkosi knygeles.

  Bibliotekininkė Zita Mickuvienė

 • Linksmai šventėme Tarptautinę vaikų knygos dieną

       Tryškių vaikų darželio vaikai, pasipuošę karūnomis: berniukai – piratų, mergaitės – šarkų, atvyko į biblioteką švęsti Tarptautinės  vaikų knygos dienos. „Pelėdžiukų“ grupė su auklėtoja Zita Šauliene dažni bibliotekos svečiai. Vaikai puikiai žino, kur sudėtos jiems patinkančios knygos. Berniukus sužavėjo „Piratų kapitono dienoraštis“, mergaitėms nepabosta fėjų ir princesių pasakaitės. Auklėtojos paraginti patys mažiausieji grupės vaikai draugavo su „kalbančiomis“ knygomis.

       Abi su auklėtoja tikime, kad perskaityta pasaka, parodyta iliustracija paskatins vaikus pažinti ir pamėgti knygas.

  Tryškių filialo vyr. bibliotekininkė Janina Norvaišienė

 • Paroda, skirta Pasaulio poezijos dienai, ,,Žodis išlaisvina tylą‘‘(V.Stulpinas) – Telšių krašto kūrėjų žiūra į kasdienybę kitaip‘‘

  Sunku pasakyti, ar į kiekvieną laiko ritmą reikia reaguoti, bet, kai aplink tiek įprasminta žodžių tykesio ir tiek savitos iškalbos, norisi priminti, jog esame skaitantys, išmanantys ir tikintys, ką Jūs, Mieli Telšių krašto eiliakaliai ir kitokie jausminės savasties ieškotojai, sukūrėte – šįkart parodoje ,,Žodis išlaisvina tylą‘‘ (V.Stulpinas), yra žvelgimas arba žiūra į tai, kas kasdienybėje ne visai taip pat, ką Jūs parodėte savo knygose. Taip mes atsiliepiame į Pasaulinės poezijos dienos paminėjimą ir sveikiname visus eiliuojančius bei skaitančius.

  Skaityti daugiau...