Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka

Apklausa

Koks bibliotekos darbo laikas Jums būtų patogesnis vasaros metu (birželio-rugpjūčio mėnesiais)?

09:00-18:00 - 84.2%
10:00-19:00 - 15.8%

Viso balsų: 120
Balsavimo laikotarpis pasibaigęs : 31 Kov 2018 - 23:59

krastieciu galerija su ep

Kraštiečių galerija

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Skaitytojui

Jaunimo literatūrinių kūrinių konkursas

7kalva


 

Media

Naujienų archyvas

Darbuotojo meniu

 • Tautiška giesmė skambėjo ant Paunšvystės alkakalnio

  Liepos 6 – oji diena Lietuvai įsimintina data. Tą dieną nuo 1990 metų Lietuva mini savo valstybės įsikūrimo gimtadienį. Prieš 765 metus Mindaugas kartu su žmona Morta Vilniaus Katedroje buvo karūnuoti, o Lietuva tapo karalyste.
  Ši diena prasminga ir Nerimdaičių miestelio bendruomenei. Šiemet kaip ir praėjusiais metais Liepos 6 – osios vakarą giedoti Tautišką giesmę miestelio bendruomenė rinkosi ant Paunšvystės alkakalnio. Renginį organizavo Nerimdaičių kaimo bendruomenės taryba, biblioteka, filialas „Bočiai“, seniūnaitis ir miestelio jaunimas. Prasidėjus renginiui buvo prisiminta Lietuvos valstybės įsikūrimo istorija, mintis apie savo šalį išsakė mažiausieji šventės dalyviai – Rugilė, Gabija, Ovidijus, Aretas ir Žygimantas bei vyresnioji karta – miestelio bendruomenės tarybos narės Lina ir Ona. Pagerbiant vienos iš ryškiausių Lietuos kultūros asmenybių - Vydūno 150 – ąsias gimimo metines, ištraukas iš jo kūrinių skaitė Nevarėnų pagrindinės mokyklos mokiniai Beata ir Giedrius, kurie gegužės 10 dieną dalyvavo Telšių amfiteatre vykusioje akcijoje „Valanda su knyga“.
  Prieš pradedant giedoti Lietuvos himną visi šventės dalyviai buvo pakviesti pasipuošti rankų darbo geltonomis, žaliomis ir raudonomis gėlėmis ir sustoti Lietuvos vėliavos spalvomis. Lygiai 21 val. suskambus Tautiškai giesmei, į dangų buvo paleisti trispalviai balionai su linkėjimais Lietuvai. Po to, vyko lietuvių liaudies žaidimai, buvo ragaujama košė ir keksiukai. O vaikai buvo pakviesti pasigaminti karūnas, su kuriomis pasipuošę galėjo šį vakarą tapti karaliais ir karalienėmis.
  Švęsti Lietuvos gimtadienį jau ir mūsų mažoje bendruomenėje tapo graži ir nepamirštama tradicija.
  Vyr. bibliotekininkė Neringa Račkauskienė

 • Paroda, skirta "Žalčio motei"

  Mažeikių dailės mokykla

  Kviečiame aplankyti bibliotekos kavinukėje atidarytą Mažeikių dailės mokyklos mokinių darbų parodą Žalčio/ Eglės tema pagal Karolinos Praniauskaitės vertimą “Žalčio motė”. Grafikos darbai solidūs, visai nevaikiški...
  Parodos įvadiniame tekste, kurį pateikė mokyklos direktorius Zenonas Steponavičius skaitome: „Metai bėga nenumaldomai. Norėjosi kažkokiu būdu pažvelgti į praeitį. Karolinos Praniauskaitės 190-osios gimimo metinės - ypatinga proga.
  Ar išliko aktualu Jos “Žalčio motė” šiuolaikiniams jaunuoliams? Pamėginome Žalčio tema sukurti darbų. Žiūrėdami į juos naujai atradome Karolinos kūrybos aktualumą, Jos energetiką. Profesionalu, atsakinga. Parodoje Žaltys - kasdienis motyvas, kuris mums ir ateinantiems po mūsų - išlikusi kalba, tapatybė, mąstymas būdas. Gyvenimo sėkmė - kūrybiškumas.
  Dėkojame Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės vardo bibliotekos bendruomenei už galimybę parodyti mūsų darbus.“
  Tikimės parodos metu pateikti ir įgarsintą (Vidos Čėjauskienės skaitomą) „Žalčio motės“ tekstą.

                                                                                                                                   Julita Švėgždavičienė

 • Popietė. „Tremtis dokumentuose ir prisiminimuose“.

  Nevilties agonijoj, rytą kėlėsi,

  Gyvulių vagonais, birželio mėnesį

  Į miglotą nežinią varu varė

  Tie, pardavę sąžinę, raudonajam kariui.

  Varė, nesigėdijo, į garvežius rūkstančius.

  Asmeninė tragedija trims šimtams tūstančių –

  Išgyventi ir keltis į taigą klampią,

  Kol kiti meldėsi žvaigždėms penkiakampėms.

  (Stanislovas Stavickis - Stano)

   

              Šiais eilėraščio žodžiais prasidėjo popietė „Tremtis dokumentuose ir prisiminimuose“, skirta Gedulo ir vilties dienai paminėti. Gedulo ir vilties dieną startavo „Misija Sibiras“ atminties akcija „Ištark, išgirsk, išsaugok“. Jos metu bus siekiama perskaityti 105 000 tremtinių ir politinių kalinių vardus, pavardes ir likimus. Sovietų represijų laikotarpių iš namų buvo išplėšta daugiau nei 300 000 žmonių, o norint garsiai ištarti jų vardus reikėtų 15 parų. Šiemet akcijos metu numatoma perskaityti trečdalį šių žmonių vardų ir likimų. Popietės metu ir mūsų bibliotekoje buvo perskaitytos 100 tremtinių šeimų pavardės iš Jurgio Gasiūno knygos „Ledinio pragaro ratai“.

  Skaityti daugiau...

 • Aušros Sirutienės Oreigės tapybos darbų parodos „Stebuklų sodas“ pristatymas

  Kiekvienas turime savo Stebuklų Sodą. Ten randame užuovėją po ieškojimų, suklupimų ir audrų. Ir mūsų siela pražysta, - teigia parodos autorė Aušra Oreigė. Tai jau antroji Aušros Sirutienės paroda mūsų bibliotekoje. Prieš pusantrų metų buvo eksponuojama paroda ,,Būsena“, o vakar autorė pristatė savo naujausius darbus, savo įvairiomis spalvomis sužydėjusį „Stebuklų sodą“. Per pusantrų metų nutapyta apie penkiasdešimt paveikslų, daug ieškota ir nemažai atrasta. Ateityje Aušra norėtų tapyti moterų portretus, tapo ir dabar, bet kaip pati sako - retas kuris nutapytas jai patinka. Ir vis tik vienas portretas eksponuojamas šioje parodoje. Tad kviečiame aplankyti Aušros Sirutienės Oreigės „Stebuklų sodą“ bibliotekos skaitykloje (4 a.).

  Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Jovita Servienė

  Nuotraukos Aurikos Stupelienės

 • Viktorina apie Švediją

  Kartais atrodo, kad mes daug žinome apie šalis, su kuriomis esame kaimynai, kuriose gyvena ar dirba mūsų giminės ar artimieji. Labiausiai mums sekasi tada, kai stebime įvairiausius žinių reikalaujančius konkursus per televiziją ar baruose. Tačiau, kai ateina TA minutė, kai tave pakviečia į tikrą komandą ir pačiam tenka atsidurti žaidėjo vietoje. Va tada prasideda... pats malonumas, tenka atkasti tokius lobius, kuriuos jau senokai tikėjaisi pamiršęs...

  Skaityti daugiau...

 • Aušros Sirutienės Oreigės tapybos darbų pristatymas

  stebuklu sodas1

 • Skaitymas yra malonumas, atostogos, bendravimas

  „Anglų kalbą mokėsi – pasaulį pažinsi“ – tokia tema sukurti koliažai papuošė biblioteką. Trečiadienį Tryškių Lazdynų Pelėdos gimnazijos šeštokai su anglų kalbos mokytoja Neringa Lemežiene bibliotekoje  ne tik koliažus sukūrė, bet  susipažino ir su mokomąja literatūra anglų kalba, ir su naujomis knygomis. Visi noriai sutiko su mokytojos nuomone, kad užsienio kalba  ypač reikalinga bendravimui atostogų metu, kelionėse.

  Skaityti daugiau...

 • ,,Lyros‘‘ poezijos keliais

  Varnių miesto bibliotekos literatų būrelio ,,Lyra‘‘ nariai ,,Poezijos pavasario‘‘ renginius pradėjo jau balandžio pabaigoje švęsdami savo būrelio įkūrimo 15-ąjį gimtadienį.  Į šį renginį buvo atvykę poezijos mylėtojai iš kitų rajonų, tame tarpe ir Mažeikių krašto literatų ir menų mėgėjų sambūris ,,Aura‘‘, kurie pakvietė į ,,Žemaitijos poezijos pavasario‘‘ šventę. Ši šventė vyko Mažeikių rajono Viekšnių seniūnijos gražiame Pavirvytės dvare. Joje dalyvavo poezijos mylėtojai ne tik iš Žemaitijos, bet ir iš Kauno, bei Šakių. Čia gražius žodžius apie poezija paskaitė Varnių miesto bibliotekos literatų būrelio ,,Lyra‘‘ pirmininkė Gendvika Čiužienė, kuri pristatė būrelio narius Bronislavą Radvilienę, Danutę Šeržentienę, Danutę Viskantaitę, Zitą Macienę, Juozą Šileiką ir pakvietė juos paskaityti savo sukurtų eilėraščių. O Kazimiera Šorienė ne tik skaitė, bet kartu su Česlovu Liaugminu padainavo pagal šviesios atminties  Stanislovo Genučio eiles sukurtą dainą.

  Skaityti daugiau...

 • 100 širdžių Lietuvai

  Vaikas visada gali išmokyti suaugusį trijų dalykų: džiaugtis be jokios priežasties, visuomet būti kuo nors užsiėmusiu ir iš visų jėgų reikalauti to, ko trokšti. (Brazilų raštytojas Paulo Coelho)

  Birželio 1 dienos popietę aikštelėje šalia Nerimdaičių bibliotekos vyko edukacinis užsiėmimas „100 širdžių Lietuvai“, skirtas Tarptautinei vaikų gynimo dienai paminėti. Šią dieną vaikai paminėjo prasmingai. Kadangi šie metai yra Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šimtmečio metai, vaikai spalvotomis kreidelėmis piešė 100 širdelių. Širdelės, kurios buvo skirtos gimtajai savo šaliai, „gimė“ įvairiausių spalvų ir formų: raudonos, geltonos, mėlynos, baltos, marginamos juostelėmis, kvadratėliais, besišypsančios ir t.t.  Nuostabus oras, šiltas vaikų bendravimas bei išradingumas šią dieną pavertė įsimintina. Nupiešę ir suskaičiavę širdeles vaikai už kūrybiškumą buvo apdovanoti saldainiais.

  Vyr. bibliotekininkė Neringa Račkauskienė

 • Žaidimo "Knygosūkis" pristatytas

  Klaipėdos apskrities viešoji Ievos Simonaitytės biblioteka skatindama jaunimą domėtis literatūra, įgyvendina projektą „Knygosūkio“ karavanas“. Tuo tikslu atvykusios bibliotekos darbuotojos Jurgita ir Eglė į Telšių Karolinos Praniauskaitės viešąją biblioteką pristatė ir pravedė pirmąjį Lietuvoje skaitymą skatinantį literatūrinį stalo žaidimą „Knygosūkis“. Renginyje dalyvavę Telšių „Ateities“ progimnazijos 7-tų klasių moksleiviai turėjo galimybę pasitikrinti savo lietuvių ir užsienio literatūros žinias, o atsakant į klausimus, panaudoti ne tik literatūrines, bet ir matematikos, geografijos, istorijos, užsienio kalbų žinias. Nuo šiol šį stalo žaidimą bus galima žaisti ir mūsų bibliotekoje.
  Dėkojame Klaipėdos apskrities viešajai Ievos Simonaitytės bibliotekai už bendradarbiavimą ir padovanotą žaidimą „Knygosūkis“, darbuotojoms vyr. bibliotekininkei Jurgitai Maciūtei ir vyr. bibliotekininkei Eglei Budrytei už įdomiai pristatytą ir pravestą žaidimą.

  Vaikų literatūros skyriaus vedėja Rūta Savickienė
  Nuotraukos Aurikos Stupelienės

 
Savanoris bibliotekoje