Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka

krastieciu galerija su ep

Kraštiečių galerija

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Skaitytojui

Jaunimo literatūrinių kūrinių konkursas

7kalva


 

Media

Naujienų archyvas

Darbuotojo meniu

 • Prašymai skirti dalį pajamų mokesčio paramai – tik e. būdu

  Nuo 2020 m. sausio 1 d. prašymo pervesti gyventojų pajamų mokesčio (GPM) dalį paramos gavėjams ir (arba) politinėms partijoms FR0512 forma (toliau - prašymas) turės būti teikiama tik elektroniniu būdu per VMI elektroninio deklaravimo sistemą (EDS).


  VMI informacija čia.

 • Skleidęs šviesą ir gerumą

  Šiais metais  minimos kunigo, rašytojo, visuomenės veikėjo Juozo Tumo-Vaižganto 150-osios gimimo metinės, tad ir  2019-ieji  paskelbti Juozo Tumo-Vaižganto metais. Ta proga Varnių miesto bibliotekos literatų būrelio ,,Lyra‘‘ nariai, paraginti bibliotekos darbuotojų,  susirinko į biblioteką ir paminėjo šią sukaktį. Renginį pradėjo būrelio pirmininkė Gendvika Čiužienė, kuri  paskaitė Kazio Inčiūros eilėraštį apie Juozą Tumą-Vaižgantą ,,Vaikščiojanti šviesa‘‘. Išsamiai apie kunigą, rašytoją,  pasirinkusį slapyvardžiu senovės lietuvių linų dievą Vaižgantą, papasakojo Vlada Vengrienė. Ji priminė, kad  Juozas Tumas-Vaižgantas buvo vadinamas ,,vaikščiojanti šviesa‘‘, ,, deimančiukų ieškotoju‘‘ ir, kad beieškodamas tų deimančiukų lankėsi Varniuose ir rinko medžiagą apie Vincentą Juzumą bei Lindę Dobilą. Pažiūrėję filmuką apie Mykoliuko ir Severiutės meilę, Juozas Šileika ir Mamerta Tekorienė paskaitė Aldonos Puišytės ,,Iš elegijų Vaižgantui‘‘. Pabaigoje Vlada Vengrienė paskaitė Antano Miškinio eilėraštį ,,Tumas ir kanarėlės‘‘. Taip paminėjome vieno ryškiausių XX a. pirmos pusės asmenybių energija, optimizmu ir tolerancija pelniusių  neprilygsta­mą populiarumą tiek tarp šviesuomenės, tiek tarp paprastų žmonių Juozo Tumo-Vaižganto  150-ąsias metines.

  Varnių miesto bibliotekininkė Zita Mickuvienė

 • Paroda 75-osioms Vytauto Mačernio mirties metinėms

  Bibliotekos III a.

  Viešojoje bibliotekoje atidaryta poetui Vytautui Mačerniui skirta paroda. Vytautas Mačernis – jauniausias literatūros klasikas, poetas. V. Mačernio kūryba – didelių vertybių, gyvenimo prasmės ieškančios, besikankinančios, abejojančios ir vėl nušvintančios sielos istorija. Jo poezija priklauso humanistinei filosofinei lietuvių literatūros tradicijai. Vytautui Mačerniui būdinga egzistencialistinė pasaulėjauta. Savo prozos kūriniuose V. Mačernis daugiau gilinasi ne į realistinę aplinką, realistines detales, o į filosofinę žmogaus egzistencijos prasmę. Vytautas Mačernis – iš Šarnelės kilęs egzistencialinės pasaulėjautos poetas. Parodoje eksponuojamos nuotraukų kopijos iš Telšių gimnazijos, studentiško gyvenimo laikotarpių bei portretinės poeto V. Mačernio. Taip pat dokumentų kopijos, jaunystės, šeimos nuotraukos iš poeto V. Mačernio muziejaus Žemaičių Kalvarijoje. Poetas žuvo 1944 m. spalio 7 dieną.       

   Audronė Kazlauskaitė

   

 • Būdami Telšių geležinkelio stotyje drąsiai galite pasiimti knygą iš bibliotekėlės

  Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka partnerystėje su Radviliškio rajono savivaldybės viešąja biblioteka įgyvendina projektą „Keliauju su knyga“, kurio tikslas sukurti nemokamą knygų mainų tinklą Šiaurės Lietuvoje ir kartu formuoti dalinimosi įgūdžius, kūrybiškumą, skaitymo skatinimą
  Organizacijos „Dalinkis knyga“ tikslas – skatinti žmonių raštingumą ir paversti skaitymą kasdieniu malonumu. Įvairiuose miestuose kuriamos mažos, medinės bibliotekėlės, kurios yra atviros visiems norintiems pasiimti ar pasidalinti knyga.

  Skaityti daugiau...

 • Susipažinti su Vokietija ne turisto, o andragogo akimis

  Susipažinti su Vokietija ne turisto, o andragogo akimis, tokią galimybę turi konsorciumas, kurį sudaro neformalųjį suaugusiųjų švietimą vykdančios institucijos, organizacijos Telšių ir Raseinių rajonuose, nes projektas „Suaugusiųjų švietėjų bendrųjų gebėjimų tobulinimas remiantis Vokietijos patirtimi“ šiais metais gavo programos ,,Erasmus +“ finansavimą.
  Šiuo projektu tikimės skatinti lygias galimybes ir įtrauktį, sudarant palankesnes kvalifikacijos tobulinimo sąlygas Telšių ir Raseinių rajonų neformalųjį suaugusiųjų švietimo švietimą teikiančių institucijų Telšių ir Raseinių rajonuose atstovams darbuotojams, turintiems mažiau galimybių tobulinti kvalifikaciją Lietuvoje ir užsienyje (geografinės-regiono sąlygos, ribotos užsienio kalbų žinios ir kt.); supažindinsime konsorciumo narius su Vokietijos suaugusiųjų švietimą vykdančių institucijų gerąja patirtimi, tobulinsime bendruosius suaugusiųjų švietėjų gebėjimus (bendradarbiavimas, dalijimasis įgytomis žiniomis ir patirtimi, pokyčių inicijavimas, kalbėjimo užsienio kalbomis tobulinimas).

  Skaityti daugiau...

 • Žemaitis Liudvikas Stulpinas - lietuviškos jūreivystės pradininkas

  Paroda žymiam kraštiečiui

  85-osioms mirties metinėms paminėti

  Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje atidaryta archyvinių dokumentų, tarpukario, sovietmečio laikotarpiais spausdintų straipsnių kopijų, knygų ir kitų laikmenų, kuriose atsispindi L. Stulpino [1871 12 04- 1934 07 15] asmenybė, paroda. Atskira lentyna - mūsų žymaus kraštiečio atminimo ženklams Klaipėdoje, Smiltynės Kopgalio kapinėse, Telšiuose ir Jomantų take Viešvėnų seniūnijoje. Už nuopelnus L. Stulpinas apdovanotas dviem ordinais. „Pirmasis Klaipėdos uosto kapitonas žibėjo kaip švyturys“ – šia straipsnio antrašte kviečiame žvilgtelėti į L. Stulpino „portretą“, kuris tikėtinai padės suvokti šio žemaičio reikšmę Žemaitijai ir Lietuvai.
  Skyriaus vedėja
  Julita Švėgždavičienė

 • Pilietinė iniciatyva „Tautiška giesmė aplink pasaulį“ Nerimdaičiuose

  Liepos 6-oji yra viena svarbiausių Lietuvos valstybės minimų švenčių. Šią dieną 1253 metais įvyko pirmojo ir vienintelio Lietuvos karaliaus karūnacija. Ši diena oficialiai švenčiama nuo 1991 metų. O tradicija giedoti šalies himną gyvuoja nuo 2009 metų, minint Lietuvos vardo tūkstantmetį.
  Nerimdaičių miestelio bendruomenė kasmet aktyviai susiburia prisijungti prie pilietinės iniciatyvos „Tautiška giesmė aplink pasaulį“. Šiais metais giedoti Tautišką giesmę vietos gyventojai susirinko prie miestelyje esančios estrados. Įsisegę tautines juosteles lygiai 21 val. kartu su viso pasaulio lietuviais, buvo pakviesti sugiedoti Tautišką giesmę.
  O kadangi šiais metais Žemaitija švenčia 800 metų Jubiliejų, miestelio estradą papuošė užrašas - Žemaitėjė 800. Prisimenant savo etnografinio regiono tradicijas ir papročius, šventės dalyviai buvo paraginti aplankyti ir sudalyvauti įvairiose veiklose „stotelėse“: žemaitiškų patiekalų ir vaistažolių arbatų ragavime, žemaitiškų tekstų skaityme, mįslių minime, šuolyje į tolį su klumpėmis bei sėkmės išbandyme „Laimės šulinyje“. Patys greičiausi, aktyviausi ir gudriausi buvo apdovanoti. Viso vakaro metu vyravo linksma nuotaika ir geros emocijos. O renginio pabaigą vainikavo šventinis tortas.

  Istorijos mokytoja ir vyr. bibliotekininkė Neringa Račkauskienė

 • Paroda "Prezidento skrybėlė"

  Paroda

  Bibliotekos III a. atidaryta Mažeikių dailės mokyklos moksleivių piešinių paroda “Prezidento skrybėlė”, skiriama Valstybės dienai.
  Parodoje eksponuojami vaikų piešti daiktai, kurių apsuptyje Respublikos prezidentas būtų be galo patrauklus ir puikiai atstovautų klestinčią Lietuvą.

 • Lego bibliotekoje liepos mėn.

  lego201907

 • Dronai bibliotekoje liepos mėn.

  dronai201907