Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka

krastieciu galerija su ep

Kraštiečių galerija

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Skaitytojui

Jaunimo literatūrinių kūrinių konkursas

7kalva


 

Media

Naujienų archyvas

Darbuotojo meniu

 • Juzefo Perkovskio studija pristatyta Torunėje

  Apie išlikusį žemaičių paveldą

  Gruodžio mėnesį Torunės Etnografijos muziejus paskelbė naujieną apie susitikimą, kuriame bus pristatomi du nauji muziejaus leidiniai iš serijos „Etnografia ocalona” (Išsaugota etnografija). Vienas jų - Józefa Perkowskiego „Ornament, forma i symbolika w sztuce ludowej na Żmudzi”, kurią pristatė redaktorė mokslininkė dr. Justyna Słomska-Nowak. o taip pat Jan Perkowski, Juzefo Perkovskio sūnėnas, mūsų bibliotekos bičiulis, Džiuginėnų dvaro istorijos tyrinėtojas.
  Lietuvoje su šia Žemaitijai ir ne tik svarbia medžiaga susipažinome dar 1999 metais. Juzefo Perkovskio tyrinėjimų studija lenkų kalba buvo saugoma „Alkos“ muziejuje. Ją išvertė Virgilijus Čepaitis ir su dr. Vacio Vaivados įvadiniu žodžiu solidžią knygą „Žemaičių liaudies meno ornamentas: forma ir simbolika“ išleido Vilniaus Dailės akademijos leidykla. Džiaugiamės kartu su Jan Perkowski, kad Lenkijoje tapo prieinama studija originalia kalba rašyta XX a. I pusėje Džiuginėnuose. 
                                              Julita Švėgždavičienė

 • „Poezijos knygų penketuko pristatymas“

  Gruodžio 14 dieną į Kuršų biblioteką sugūžėjo poezijos mėgėjai, kur vyko popietė „Poezijos knygų penketuko pristatymas“, skirta akcijai „Metų knygos rinkimai 2018“. Keturioliktą kartą vykstanti akcija skatina Lietuvos gyventojus domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra ir atkreipti dėmesį į geriausius jos kūrinius, populiarinti skaitymą kaip prasmingą ir patrauklų užsiėmimą.

  Popietė pradėta Marcelijaus Martinaičio žodžiais :

  Poezija yra popieriaus lapai, gražiai prirašyti eilutėmis.

  Poezija yra knygos, į kurias tiesiame ranką, kai gera ar liūdna, arba kai nėra kam tos rankos paduoti.

  Skaityti daugiau...

 • Antikvarinių skulptūrėlių paroda

  Iš A. Šalkausko kolekcijos

  Kviečiame apsilankyti parodoje „Iš Alvydo Šalkausko antikvarinių fajanso ir porceliano skulptūrėlių kolekcijos“. Viešosios bibliotekos III aukšte ekspozicija veiks 2018 m. gruodžio-2019 m. sausio mėnesiais.

  Telšių Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos erdves vėl puošia Telšių kolekcininko Alvydo Šalkausko antikvarinių dirbinių kolekcijos paroda. Šį kartą pristatoma kalėdinio laikotarpio nuotaikai deranti antikvarinių skulptūrėlių bei lėkščių iš fajanso ir porceliano paroda. Dauguma jų - ženklinti, daugiausia Vakarų Europos šalių tam tikros manufaktūros dirbiniai. Dėkojame Alvydui Šalkauskui už geranoriškumą ir pasidalinimą džiaugsmu.

                                                                              Julita Švėgždavičienė

 • Kalėdinės eglutės įžiebimas

   Baigiantis metams  jau tapo tradicija Rainių filiale mažuosius skaitytojus pakviesti  kartu įžiebti Kalėdinę eglutę. Šventė prasidėjo  eglutės papuošimu, išsakytais linkėjimais vienas kitam, teatralizuotais skaitymais. Deklamavo vaikai eilėraščius, minė mįsles. Kiekvieno atvykusio į renginį  laukė saldžios dovanėlės  ir žaidimai.

 • Renginys Gadūnave

  Gruodžio 11 d. popietę, Gadūnavo miestelio bibliotekoje, poetė S. Naglienė pristatė   poezijos knygas dalyvaujančias „2018 metų knygos“ rinkimuose .

 • Renginys Gedrimuose

  Šiandien, Gedrimų kaimo bibliotekoje,  nuotaikingai pristatė knygas (proza) dalyvaujančias „2018 metų knygos“ rinkimuose   Alsėdžių S.Narutavičiaus gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Milda Rekašienė.

 • Popietė "Kalėdinis atvirukas"

  Gruodžio 6 dieną Pavandenės bibliotekoje vyko edukacinė popietė "Kalėdinis atvirukas". Kalėdų laukimas bibliotekoje prasidėjo adventinio vainiko ir eglutės puošyba kalėdinių dainų ritmu. Kalėdos - tai puiki proga parodyti savo šeimai, kaip juos mylime ir branginame. Šį kartą dalinamės dailės mokytojos Emilijos Macienės rankų darbo atvirukų idėjomis - pradžiuginkime savo artimuosius.
  Popietės metu mokytoja mus mokė nupiešti atviruko elementus, išsikirpti detales, suteikti atvirukui nuotaiką, savitumą, šilumą. Bibliotekos lankytojos susidomėjusios gamino šventinius atvirukus, kiekviena pridėjo savitą, ypatingą detalę, suteikė savo darbeliui išskirtinumo.
  Popietės pabaigoje visus pakviečiau prisijungti prie kasmetinės tradicinės akcijos "Knygų Kalėdos".
   
  Pagarbiai bibliotekininkė Edita Streckienė
 • Edukacinė popietė „Džinso džiazas“

  2018 m. lapkričio 19 – 25 dienomis Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacija kvietė į devynioliktąją suaugusiųjų mokymosi savaitę „Lietuva mokosi: iš praeities į ateitį“. Savaitė buvo skirta atkurtos Lietuvos šimtmečiui paminėti. Kuršų bibliotekoje vyko edukacinis užsiėmimas šeimoms „Džinso džiazas“.  Į renginį atvyko močiutės lydimos vaikų, anūkų arba kaimynių.

  Renginį pradėjome rankų darbo atviručių, skirtukų ir darbelių iš džinso paroda. Edukacinį užsiėmimą vedė viešnia iš Viešvėnų mokyklos Birutė Pocienė. Ji papasakojo ir parodė ką galime pasigaminti iš senų džinsų. Visi kibome į darbą. Birutei padedant kiekvienas sukūrėme po dovanėlę. Skirstytis neskubėjo niekas. Dar ilgai diskutavome apie senų džinsų panaudojimo galimybes.

   Šio renginio metu gyventojai papildė savo žinių bagažą, turėjo galimybę pabendrauti su artimaisiais, kaimynais ir kupini gerų emocijų lauks gražiausios metų šventės Šventų Kalėdų.

  Vyr. bibliotekininkė Jadvyga Jakienė

 • PIRMOKAI BIBLIOTEKOJE

  Tryškių bibliotekoje svečiavosi Tryškių Lazdynų Pelėdos gimnazijos pirmokai, lydimi mokytojos Marytės Mažeikienės. Keletas jų čia jau dažni svečiai ir knygelių skaitytojai, kiti lankėsi pirmą kartą. Vaikai susipažino su knygų skolinimosi bei grąžinimo taisyklėmis – kad taptum tikru skaitytoju, reikalingas bibliotekoje registruotas vieningas skaitytojo pažymėjimas. Kiekvienas, jį įsigijęs, jautėsi išdidus ir skubėjo į vaikiškų knygų kambarį. Apžiūrėję naujausias knygas, pasidžiaugę įspūdingomis iliustracijomis vaikai patys tapo dailininkais  ir sukūrė mirioramą pagal pasakų knygą.  Dabar jų sukurtą kompoziciją galima pamatyti bibliotekoje.

  Tryškių filialo vyr. bibliotekininkė Janina Norvaišienė

 • „Lietuva mokosi: iš praeities į ateitį“ Tryškių bibliotekoje

  Šiemet Suaugusiųjų mokymosi savaitė  skirta atkurtos Lietuvos šimtmečiui. Lapkričio 24 dieną suaugusieji ir vaikai  Tryškių bibliotekoje kūrė mokymosi šventę „Lietuva mokosi: iš praeities į ateitį“. Programoje – edukacinis užsiėmimas šeimoms „Tryškiai fotografijose, knygose, drožiniuose ir mūsų sukurtuose knygų skirtukuose".

  Skaityti daugiau...