Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji bibliotekadaiktu bibl

krastieciu galerija su ep

Kraštiečių galerija

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Skaitytojui

Jaunimo literatūrinių kūrinių konkursas

7kalva


 

Naujienų archyvas

Darbuotojo meniu

 • SUSITIKIMAS SU NAUJOS KNYGOS AUTORIUMI ČESLOVU JURŠĖNU

  Gruodžio 4 d. Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje lankėsi žurnalistas, Nepriklausomybės Akto signataras, buvęs Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkas ČESLOVAS JURŠĖNAS. Telšiškiams jis pristatė savo prisiminimų knygą „NENUOBODAUS GYVENIMO MOZAIKA“.

  Neseniai išleista politiko knyga sulaukė didžiulio populiarumo. Kas gi tai lėmė? Atvirumas ir taktas, – patikina jis. Tiesa, gyvenime būta lygiai visko – lengvo ir sunkaus, bet pykčio jis neužgyveno ir niekada nestokojo galantiškumo bei humoro.

  Knyga „Nenuobodaus gyvenimo istorija“ – žymaus politiko ir žurnalisto atsiminimai, įspūdžiai, apmąstymai, aprėpiantys biografiją, dalyvavimą sprendžiant Lietuvai svarbius reikalus, piešiantys gyvenimo ir veiklos kelyje sutiktus žmones. Pasakojimai – gyvi, nuotaikingi, ironiški, autoironiški ir kartu – fiksuojantys įvykių tikrumą.

  Skaityti daugiau...

 • PAPUOŠTA BIBLIOTEKOS EGLUTĖ!

  BIBLIOTEKOS DARBUOTOJŲ PAPUOŠTA EGLUTĖ PUIKUOJASI TELŠIŲ EGLUČIŲ ALĖJOJE!

  JEI PATIKO MŪSŲ EGLUTĖ, BALSUOKITE!

  https://www.facebook.com/photo/?fbid=122110723832122492&set=pcb.122110725146122492

  https://www.facebook.com/photo/?fbid=122110723934122492&set=pcb.122110725146122492

 • „ŽEMAIČIŲ ŽEMĖ“ 2023 M. NR. 13

  Mums rašo „ŽEMAIČIŲ ŽEMĖS“ redakcija: „Kalendoriuje atvertėme paskutiniojo šių metų mėnesio lapą. Tiems, kurie, rengdamiesi didžiosioms metų šventėms, turės laiko paskaityti, siūlome pavartyti paskutinįjį šių metų el. žurnalo „Žemaičių žemė“ numerį. Jį, kaip visada, rasite interneto svetainėje „Žemaičių žemė“ www.zemaitiuzeme.lt

  Žurnalo adresas internete – https://zemaitiuzeme.lt/.../el-zurnalas-zemaiciu-zeme.../

  Skaitykite, bendrinkite ir neužmirškite mūsų!“

 • DAILĖS RAIŠKOS UŽSIĖMIMAI GRUODŽIO MĖNESĮ

 • KNYGŲ MUGĖ 2023

  Gruodžio 1 d. Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje vyko šventė mėgstantiesiems knygas! 

  Visus, susirinkusius į Knygų mugę, pasveikino bibliotekos vadovė Vida Urnikienė, darbuotojai.

  Knygų mugėje buvo gausu knygų – dalyvavo leidyklos: „Andrena“, „Homo liber“, „Lieparas“, „Prancūziškas knygynas“, „Žara“, „Išmanioji plunksna“, telšiškis poetas, „Kalvotosios Žemaitijos“ laikraščio redaktorius Steponas Algirdas Dačkevičius, Idealios sveikatos universiteto atstovas, o mūsų kolegė Vilija Jocienė turėjo nemažą rankų darbo papuošalų ir knygų skirtukų kolekciją.

  Skaityti daugiau...

 • MANO ĮSIMINTINIAUSIA KNYGA. DANUTĖ JUŠKIENĖ

  DANUTĖ JUŠKIENĖ, Telšių Trečiojo amžiaus universiteto direktorė

  HEATHER MORRIS ,,AUŠVICO TATUIRUOTOJAS“ ir ,,CILKOS KELIAS“

  Milžiniško populiarumo visame pasaulyje sulaukusi rašytoja Heather Morris iš Australijos, tarptautinių bestselerių „Aušvico tatuiruotojas“ ir „Cilkos kelias“ autorė, remiasi tikra Leilo Sokolovo meilės ir išlikimo bei Cilkos Klein nepaprasto likimo istorija Antrojo pasaulinio karo ir pokario metais.

  Šiuos romanus rekomenduoju skaityti abu, kad skaitytojui atsiskleistų žiauri tiesa apie niekam neprasikaltusius jaunus žmones, patekusius į Aušvico koncentracijos stovyklą, vieną iš nacistinės Vokietijos žydų, čigonų ir kitų tautybių žmonių kankinimo ir naikinimo ,,fabriką“, bei sovietų Vorkutos gulage atsidūrusią jauną merginą Cilką Klein, jau trejus metus ištvėrusią Aušvico koncentracijos stovykloje, tragedija.

  Skaityti daugiau...

 • PARODA „JONAS STANEVIČIUS-PISARSKIS. 1863-IŲJŲ SUKILIMO VADAS TRYŠKIŲ APYLINKĖSE“

  Šių metų pradžioje minint 1863 metų sukilimo 160-ąsias metines ir atsiliepiant į Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos kvietimą, Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos darbuotojų iniciatyva surastas sukilimo Žemaitijoje vado Jono Stanevičiaus kapas Upynoje, Telšių rajone. Į istorinę atmintį sugrąžinta tai, kas buvo šiek tiek pamiršta, bet visai šalia.

  J. Stanevičius gimė 1823 m. gruodžio 27 d. Raseinių paviete, Padubysio dvare, prie Lyduvėnų. 1859 m. rugpjūčio 31 d. iš Eligijaus Kaunackio, Šiaulių pavieto maršalkos, nusipirko Kaunatavos dvarą. Vadovavo 1863 m. sukilimo dalyviams mūšiuose prie Biliūniškių, Tryškių, Tytuvėnų. Galiausiai buvo priverstas emigruoti.

  Skaityti daugiau...

 • VAKARO KŪRYBA GRUODŽIO MĖNESĮ

 • „VILTIES“ CENTRO UGDYTINIAI DALIJOSI SAVIRAIŠKOS DŽIAUGSMU

  Žiemišką lapkričio 28-osios rytą bibliotekos Inovacijų ir mokymo centre apsilankę „Vilties“ centro ugdytiniai piešė, karpė, klijavo bei dalijosi saviraiškos teikiamu džiaugsmu.

 • KAIP KALĖDAS ŠVENČIA KITOSE ŠALYSE?

  Saulėtą lapkričio 28-osios rytą į biblioteką atvyko Telšių „Kranto“ progimnazijos 8 a klasės mokiniai, lydimi mokytojų Dalios Galminienės ir Kristinos Prušinskienės.

  Artėjant gražiausiai metų šventei, norime nors trumpai žvilgtelėti į kartais mums tolimas, tačiau labai įdomias kalėdines „virtuves“, tradicijas – juk kitose šalyse jos tikrai kitokios nei pas mus, taip pat prisiminti ir mūsų šalies papročius.

  Bibliotekininkė Kristina Vaičiekauskienė mokiniams papasakojo apie Kalėdas įvairiose pasaulio šalyse: kaip švenčia kitur, kokios tradicijos, koks Kalėdų senelis ir kokie valgiai ruošiami šventiniam stalui.

  Skaityti daugiau...