Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka
Skaitytojui

Jaunimo literatūrinių kūrinių konkursas

7kalva


 

Naujienų archyvas

Darbuotojo meniu

Į Pradžią » Apie mus » INOVACIJŲ IR MOKYMO CENTRAS

Inovacijų ir mokymo centras

Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos Inovacijų ir mokymo centras (IMC):

*kaupia, sistemina bei analizuoja informaciją apie darbuotojų ir gyventojų informacinius poreikius;

*organizuoja ir vykdo mokymus rajono bibliotekininkams ir gyventojams;

*pristato viešosios bibliotekos elektronines paslaugas, organizuoja visų socialinių grupių gyventojams neformalaus švietimo informacinius bei edukacinius užsiėmimus;

*skatina nuolatinį rajono gyventojų informacinį mokymąsi, ugdo ir stiprina gyventojų skaitmeninius įgūdžius bei kompetencijas.


Edukacinis užsiėmimas „3D – originaliai, kūrybiškai, praktiškai“

Užsiėmimo metu moksleiviai susipažįsta su 3D technologijos subtilybėmis: nuo objekto modeliavimo iki spausdinimo. Tikslų skaičiavimą kuriant figūrą derina su kūrybiškumu apipavidalinant ją. Mokymų metu teorinė dalis taikoma praktiškai. Dalyviai susipažįsta su kompiuterine programa, virtualia klase, kurioje projektuojamas modelis – asmeninis raktų pakabukas. Kiekvieno dalyvio sukurtas modelis tampa unikalus ir originalus. Sukurti maketai atspausdinami 3D spausdintuvu. Užsiėmimo pabaigoje dalyviai aptaria, kaip sekėsi kiekvienam savarankiškai įgyvendinti užduotį.  

Edukacija įtraukta į Kultūros paso projekto renginius. 

Išsamesnė informacija ir rezervacija internetiniame puslapyje: https://www.kulturospasas.lt/kulturines-edukacijos/2171

 

 

 Suaugusiųjų švietimas, neformalusis mokymasis

Bibliotekos IMC bendradarbiauja su senjorais. Jiems vedami kompiuterinio raštingumo mokymai tiesioginiu ir nuotoliniu būdu. Žmonių, ateinančių į biblioteką susipažinti su naujomis technologijomis, vis daugėja, jaučiame, kad jiems tai labai svarbu. Taip pat senjorams teikiamos individualios konsultacijos skaitmeninio raštingumo klausimais. Senjorai aktyviai dalyvauja akcijų savaitėse: Saugesnio interneto savaitė, Senjorų dienos, Skaitmeninė savaitė.

Projektas „Prisijungusi Lietuva“. Skaitmeninio raštingumo mokymai

Projekto „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“ skaitmeninio raštingumo mokymai vyko nuo 2019 m. kovo mėn. iki 2021 m. spalio mėn. Projektą įgyvendino Informacinės visuomenės plėtros komitetas kartu su partneriais; finansuotas Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis. Mokymai buvo skirti suaugusiems Lietuvos gyventojams nuo 18 metų. Užsiėmimai vyko ir  pradedantiesiems, ir pažengusiesiems.

Pradedantieji sužinojo, kaip naudotis kompiuteriu, išmaniuoju telefonu ar planšete, kaip rengti tekstinius dokumentus, saugiai naršyti internete bei rasti aktualios informacijos, naudotis elektroninėmis valdžios, verslo ir laisvalaikio paslaugomis, dalintis informacija bei bendrauti internetu su artimaisiais ir draugais.

Pažengusieji sužinojo apie efektyvų laiko planavimą ir bendravimą, skaitmeninių nuotraukų apdorojimą ir saugų dalijimąsi, apie atsakingą turinio skelbimą internete ir saugų naršymą, pristatymų rengimą, apsipirkimą ir atsiskaitymą  internetu, viešąsias paslaugas, dokumentų rengimą, skaičiuoklę.

Iš viso per trejus metus apmokyta apie 800 gyventojų.

Vokiečių kalbos savaitė

Kiekvienų metų rugsėjo-lapkričio mėnesiais bibliotekoje vyksta neformaliojo suaugusiųjų švietimo kursai – vokiečių kalbos įgūdžių lavinimas. Neformalusis suaugusiųjų švietimas čia yra nenutrūkstanti veikla. Programa skirta gyventojams, įvairių bendruomenių nariams, norintiems tobulinti bendravimo vokiečių kalba įgūdžius, lavinti komunikavimo ir kitas bendrąsias kompetencijas.

Projektas „Gyventojų skatinimas išmaniai naudotis internetu atnaujintoje viešosios interneto prieigos infrastruktūroje“

Telšių r. sav. Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka dalyvauja Kultūros ministerijos ir Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos projekto „Gyventojų skatinimas išmaniai naudotis internetu atnaujintoje viešosios interneto prieigos infrastruktūroje“ veikloje.

Projekto tikslas – inovatyvios bibliotekos ir išmanūs vartotojai. Projektu siekiama plėtoti ir atnaujinti viešos prieigos kompiuterių ir interneto infrastruktūrą viešosiose bibliotekose, sudarant sąlygas gyventojams dalyvauti skaitmeninių kompetencijų ugdymo ir vietos skaitmeninio turinio kūrimo bei kitose skaitmeninės informacijos iniciatyvose.

Mokymo centre gyventojai supažindinami ir gali praktiškai išbandyti dronus „Tello“, grafinę planšetę „Wacom“, LEGO konstruktorius: WeDo 2, Lego Mindstorm EV3, FisherTechnik, 3D spausdintuvą, 360 laipsnių kameros veikimą. Taip pat yra trys kompiuteriai su programavimo, inžinerinio ir kūrybinio programų paketais.

 Kalbų programa

IMC įdiegta kalbų programa „EuroTalk language learning“. Gyventojai gali savarankiškai mokytis šešių kalbų: anglų, vokiečių, rusų, prancūzų, ispanų, švedų. Kalbos suskirstytos į šešis lygius, taigi dalyvis gali pasirinkti jam tinkantį. Kalbų mokymuisi amžius nėra svarbus, taigi į IMC užsuka nuo pirmoko iki garbaus amžiaus gyventojų. Nuo 2018 metų kalbų programa susidomėjo apie 300 žmonių.

3D spausdintuvo galimybės

2020 m. kovo-gegužės mėnesiais, karantino laikotarpiu, buvo teikiama pagalba medikams – 3D spausdintuvu buvo spausdinami akinių rėmeliai. Iš viso pagaminta 140 apsauginių akinių rėmelių. Jie padalinti Telšių regioninei ligoninei, IĮ I. Miškinienės klinikai, vaistinėms, odontologams, Nevarėnų ambulatorijai.

Virtualios realybės akiniai

Telšių r. sav. Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka bendradarbiauja su Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešąja biblioteka. 2020 metų vasarą IMC vyko Virtualios realybės laboratorija, kurioje išbandyti virtualios realybės akiniai. Juos edukaciniams užsiėmimams paskolino Šiaulių biblioteka (STEMCASpace – Mokslo, technologijų, inžinerijos, matematikos, kultūros ir meno erdvė). Atsidurti virtualioje realybėje panoro ne tik vaikai, bet ir suaugusieji.

Dėl edukacinių užsiėmimų, savarankiško užsienio kalbų mokymosi galite kreiptis tel. (8 444) 41716 arba el. p. Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.

 

 
Savanoris bibliotekoje