Knygnešio dienos minėjimas Ubiškėje

Knygnešio  dienos minėjimas Ubiškėje

Kovo 16 dieną Knygnešio dienos minėjimas vyko prie stogastulpio skirto Knygnešiams atminti, renginį pradėjo Ubiškės pradinės mokyklos darželio direktorė R. Buivydienė, ji papasakojo kaip buvo pastatytas šis paminklas Knygnešiams. Paskui R. Buivydienė pakvietė visus aplankyti knygnešio Dominyko Bubėno kapą. Mokytoja R. Abromavičienė pasakojo apie knygnešio gyvenimą, A. Lovčikas daug metų rinkęs kraštotyrą ir įkūręs mokykloje buities muziejų prisiminė, kaip knygnešiai nešdavo, kur slėpdavo knygas . Vėliau renginio dalyviams bibliotekoje D. Milašauskienė pristatė parodą „Knygnešiams atminti", parodyta liturginė knyga 1937m. dovanota knygnešio D. Bubėno Ubiškės bažnyčiai su jo parašu.

Renginio pabaigoje visi susirinkome Ubiškės pradinės mokyklos darželio buities muziejuje, apžiūrėjome mokinių sukurtas knygeles. Klausėmės mokinių , kurie jau baigė mokyklą prisiminimus apie knygnešio dienos minėjimą Ubiškėje, juos skaitė direktorė R. Buivydienė.

Dalia Milašauskienė