Į Pradžią » 2016 » 2016 m. Kovo 8 dieną moterų klubas „Marijonos“ , kuris yra įsikūręs prie Kaunatavos bibliotekos, pažymėjo 30 metų gyvavimo jubiliejų

Jau tapo tradicija kovo 8 dieną paminėti Kaunatavos kaimo moterų klubo „Marijonos“ gimtadienį. Šiais metais jis išskirtinis – jubiliejinis. Klubas mini 30 metų gyvavimo sukaktį. Jam vadovauja ir moteris prasmingai veiklai buria Kaunatavos bibliotekininkė Vilija Jocienė, o klubą susibūrė 1986 m. bibliotekininkė Aldona Martinkienė.

Pasveikinti sukaktuvininkių kovo 8-ąją į Kaunatavos bendruomenės namus atvyko gausus būrys svečių bei draugų.
Su gražiausiais linkėjimais ir spalvingais gėlių žiedais „Marijonas“ sveikino Telšių r. savivaldybės vicemeras Kęstutis Gusarovas, Administracijos direktorius Saulius Urbonas. Daug gražių žodžių išsakė Upynos seniūnijos seniūnas Donatas Želvys, Kaunatavos pagrindinės mokyklos direktorius Kazimieras Vilimavičius. Angelą, kaip globos simbolį, kaunataviškėms įteikė Telšių r. savivaldybės Karolinos Praniauskaitės bibliotekos direktorė Virginija Černiauskienė. Kaunatavos bendruomenės pirmininkas Remigijus Gailis padėkos raštais apdovanojo moteris, kurios aktyviausiai prisideda ir prie bendruomenės veiklos, yra klubo veiklos organizatorės. Dviejų aukštų šventinį tortą su 30 gėlyčių jubiliejaus proga iškepė kaunataviškė Vaida Rimkienė. „Marijonos“ renginiui pasigamino ženkliukus su klubo atributika. Karpinį, nuo šiol tapsiantį klubo logotipu, iškarpė ir padovanojo Dainora Macevičienė. Padėką moterų klubo vardu už visokeriopą pagalbą klubo veikloje V. Jocienė įteikė Virginijai Gailienei.
Koncertą moterims dovanojo Tryškių kultūros centro direktorius Egidijus Einikis.
Moterys susibūrė norėdamos bendraminčių būryje išmokti siūti, megzti, kepti pyragus, rengti šventes ir kt. Steigiant klubas buvo pavadintas „Vaivorykštės“ vardu, tačiau jis kažkodėl neprigijo. Persivadino moterys „Marijonomis“, mat Kaunatavoje buvęs toks vyriškis, kuris visas moteris vadino Marijonomis. Šis pasirinkimas buvo vykęs – vardas prigijo ir skamba iki šių dienų.
„Marijonų“ klube šiandien – 28 moterys. Jų gretose – mezgėjos, dailininkės, siuvėjos, origamio mėgėjos, karoliukų vėrėjos, floristikos puoselėtojos, sveikos gyvensenos sekėjos.
Kartu jos rengia įvairius užsiėmimus, susitikimus su įdomiais žmonėmis, keliauja, organizuoja akcijas, dalyvauja projektuose, pamini įvairias šventes, bendrauja su kitais Lietuvoje veikiančiais klubais.
Klube moterys pamiršta rūpesčius, dalijasi džiaugsmais ir vargais, mokosi naujų amatų, bendrauja, kartu skaito eilėraščius, dainuoja, vaišinasi vienos kitų keptais pyragais, keičiasi receptais ir kt.

Žurnalistė Aurelija SERVIENĖ