Į Pradžią » 2016 » A. Bernatonio paroda „Ką pasakoja senosios langinės“ Tryškių bibliotekoje

A. Bernatonio paroda „Ką pasakoja senosios langinės“ Tryškių bibliotekoje

Balandžio 20 d. 15 val. Tryškių bibliotekoje atidaroma tautodailininko Antano Bernatonio (Kaunas) tapybos darbų paroda „Ką pasakoja senosios langinės?“. Tapyba ant medinių langinių – pristatomos parodos išskirtinumas ir nepaprastumas. Ką jos pasakoja?
„Išgelbėtos nuo ugnies, supuvimo, o nugrandžius nešvarumus atsiveria medienos faktūra, kuri sąlygoja piešinio siužetą ir kompoziciją. Esu kaip langinių gydytojas, gelbėtojas, o gelbėdamas nuo sunykimo pats užsikrėčiau langinių rinkimo ir tapymo aistra – esu kaip „ligonis”. Taip apie save ir tapytų langinių parodą sako tradicijų ir liaudies kultūros puoselėtojas Antanas Bernatonis, kuris ant surinktų langinių pradėjo tapyti 2013 m. Iš skirtingų Lietuvos regionų surinktos langinės tautodailininko dirbtuvėse yra iš naujo įkvepiamos naujam gyvenimui. Parodose dalyvauja nuo 1975 metų, yra Lietuvos tautodailininkų sąjungos narys.
Kviečiame į parodos atidarymą.