Į Pradžią » 2016 » Medinuko istorijai – 130 metų

Medinuko istorijai – 130 metų

Lapkričio 24 d. suėjo 190 metų, kai gimė Karlas Kolodis (it. Carlo Collodi, tikroji pavardė it. Carlo Lorenzini – italų rašytojas, kurį labiausiai išgarsino pasaka vaikams „Pinokio nuotykiai. Medinuko istorija“. Kūrinys tapo pasaulinio garso tekstu, vaikų literatūros klasika, jis išverstas beveik į visas pasaulio kalbas. Paminėti šią sukaktį į Vaikų literatūros skyrių buvo pakviesti Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ priešmokyklinės grupės vaikai. Pasaką „Pinokis“ vaikams skaitė  Telšių „Žemaitės“ gimnazijos gimnazistės Augustė Stupuraitė, Gabija Bliūdžiūtė, muzikavo Aušrinė Kaminaitė, Guoda Buivydaitė.

Pasiklausę, pakalbėję vaikai savo įspūdžius išliejo spalvindami Pinokio nuotykių epizodus.

Renginių ciklas „Žinomi vaikų knygų autoriai iš Europos“ (bendradarbiaujant su Telšių „Europe Direct“ informacijos centru).

Rūta Savickienė