Į Pradžią » 2017 » Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė Telšių viešojoje bibliotekoje

Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė Telšių viešojoje bibliotekoje

Mažieji skaitytojai atidaro savaitę

Nacionalinės bibliotekų savaitės renginiai prasidėjo darželinukų klegesiu. Jie piešė pėdutes, kurios vedė į biblioteką. Balandžio 26 d. viešojoje bibliotekoje vyko atrankinis "Knygų pristatymo konkursas". Konkursą inicijavo Šiaulių apskrities P. Višinskio viešoji biblioteka, kurioje gegužės 10 d. vyks konkurso finalas. Konkurse dalyvavo 62 mokiniai iš 9 mokyklų, buvo pristatytos 22 knygos.

Savaitės metu vyko Renatos Kiršytės bei bibliotekininkės Vilijos Jocienės skirtukų kolekcijų parodos, apdovanoti aktyviausi bibliotekos skaitytojai. Pristatyta Varnių miesto bibliotekininkės Zitos Žukauskaitės-Macienės 2016 metais išleista poezijos knyga „Lietaus laše...“. Vyr. bibliotekininkas Gediminas Petrulis pristatė savo daugiametį tiriamąjį-informacinį darbą - biobliografinį žinyną „Telšių žemėje“.
Tą pačią dieną Ievos Simonaitytės ir Kazio Bradūno kūrybą akcijoje „Valanda su knyga“ skaitė Telšių „Džiugo" gimnazijos moksleiviai, Telšių rajono savivaldybės administracijos darbuotojai, TAU Telšių skyriaus, mokyklų bibliotekininkai, Telšių rajono savivaldybės kultūros centro darbuotojai, asociacijos "Vokiečių kalbos ir kultūros draugų klubo" atstovai.
Balandžio 28 d. bibliotekoje pristatytas režisieriaus Justino Lingio dokumentinis filmas apie poetę ir vertėją Karoliną Praniauskaitę. K. Praniauskaitė pirmoji išvertė į lietuvių (žemaičių) kalbą J. I. Kraševskio „Vitolio raudos“ ištrauką apie Eglę žalčių karalienę. „Žalčio motė“ išspausdinta L. Ivinskio „Kalendoriuje“ 1859 m. Išleido eilėraščių rinkinį lenkų kalba „Piosneczki“ („Dainelės“) 1858 m. ir eiliuotą pasakojimą apie Žemaičių Kalvarijos atlaidus lenkų kalba „Festyna Wielkiej Kalwaryi na Žmudzi“ („Didžiosios Kalvarijos Žemaičiuose šventė“) 1856 m.
Savaitę užbaigė poeto Vytauto Stulpino kūrybos popietė su nauja knyga „Vakarijos“. Poetas gyvena Telšiuose, yra Telšių rajono savivaldybės kultūros ir meno tarybos narys, įvairių projektų ir literatūrinių renginių partneris. V. Stulpino kūryba įtraukta į almanachus „Poezijos pavasaris“, „Varpai“, „Atokios stotys“. Lietuvos rašytojų sąjungos narys – nuo 2002 m. Apdovanotas: 2008 m. Salomėjos Nėries vardo literatūrine premija už eilėraščių rinkinį „Pavėsiai“ ir 2014 m. Dionizo Poškos premija už eilėraščių rinkinį „Tolymės“.

Vyr. bibliografė Gintarė Kačinskienė