Į Pradžią » 2017 » Pagerbti bibliotekos draugai

Pagerbti bibliotekos draugai

Balandžio 27-osios vakarą Telšių r. savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos skaitykloje rinkosi aktyviausi bibliotekos skaitytojai į diskusiją „Šiuolaikinė biblioteka“. Diskusijos dalyviai kalbėjo apie savo poreikius renovuotoje bibliotekoje, teikė įvairius pasiūlymus. Bibliotekininkai savo ruožtu domėjosi, kiek realybė atitiko jų lūkesčius.
Šiandien Telšių r. savivaldybės K. Praniauskaitės viešąją biblioteką ir jos filialus lanko apie 12 000 skaitytojų, iš jų 4 000 lanko miesto biblioteką.
Bibliotekoje bei jos filialuose vyksta nemažai įvairių renginių tiek suaugusiems, tiek vaikams, nuolat veikia parodos, tačiau bibliotekininkai vis smalsauja, kokių paslaugų telšiškiai skaitytojai pasigenda savo bibliotekoje.

Dauguma renginyje dalyvavusių skaitytojų bibliotekos paslaugomis, literatūros įvairove yra patenkinti. Palyginti su kitais rajonais, pasidžiaugta, jog Telšiuose užsakoma daug spaudos. Įsibėgėjus diskusijai prasitarta, jog galėtų būti daugiau renginių ar užsiėmimų mažiesiems skaitytojams, daug kalbėta apie oficialaus skaitytojų klubo steigimą, kurio nariai galėtų rengti susitikimus ir aptarti įvairias perskaitytas knygas.
Pasak bibliotekininkių, džiugu, jog bibliotekos erdvę, ypač savaitgaliais, vis aktyviau išnaudoja šeimos. Todėl su Vaikų literatūros skyriumi planuojama ateityje rengti šeimos šeštadienius.
Padėkos raštais „Už meilę knygai, draugiškumą bibliotekai“ bibliotekos direktorė Jolanta Juozapavičienė apdovanojo ištikimiausius skaitytojus: Ireną Bitinienę, Liną Jociutę, Danutę Tijūnaitienę, Mykolą Antaną Salį, Ireną Girutienę, Aureliją Šviežikienę, Simoną Lenkauskienę, Aureliją Servienę, Janiną Skiotienę.
Direktorė prasitarė, jog biblioteka turi naują draugą – internetinę kavos parduotuvę. Abu partneriai sutarė dėl bendro projekto skelbti aktyvaus skaitymo mėnesį, o aktyviausią skaitytoją apdovanoti kava.

„Telšių ŽINIŲ“ inf.