Į Pradžią » 2017 » Pasitinkant Lietuvos valstybės nepriklausomybės atkūrimo šimtmetį

Pasitinkant Lietuvos valstybės nepriklausomybės atkūrimo šimtmetį

Liepos 6 dieną Nerimdaičių miestelio bendruomenė rinkosi ant šalia miestelio esančio Paunšvystės alkakalnio paminėti Lietuvos valstybės dieną. Paunšvystės alkakalnio vieta buvo pasirinkta neatsitiktinai, nes 2017 metai yra paskelbti Piliakalnių metais. Nerimdaičių bendruomenės taryba, biblioteka ir miestelio seniūnaitis Valstybės dienos minėjimui pradėjo ruoštis iš anksto. Bibliotekoje buvo pinamos tautinės juostelės, daromi trispalviai malūnėliai, kuriais buvo papuoštas 100-mečio maketas.

Liepos 6 – osios vakarą ant alkakalnio susirinkę miestelio gyventojai ir svečiai iš Tryškių prisiminė šios dienos svarbą mūsų valstybei, pasidžiaugė Lietuvos valstybės nepriklausomybės atkūrimo šimtmečio maketu. Ruošiantis „Tautinės giesmės“ giedojimui buvo padalintos tautinės juostelės. Nerimdaičių miestelio seniūnaitis Giedrius Račkauskas užkūrė šventinį laužą. Apie alkakalnio svarbą miesteliui mintimis taip pat pasidalijo ir miestelio gyventoja, ilgametė bibliotekininkė Jadvyga Venckienė. 21 val. visi šventės dalyviai sustoję kartu sugiedojo Lietuvos valstybės himną sveikindami Lietuvos valstybę su valstybine švente. Po to, Nerimdaičių filialo „Bočiai“ pirmininkė Ona Račkauskienė šventės dalyvius vaišino šiupiniu, o Nerimdaičių bendruomenės tarybos narė Audronė Gureckienė – tortu. Po vaišių visi buvo kviečiami šokti ratelius, o mažieji – žaisti lietuvių liaudies žaidimus.
Šventė suteikė daug teigiamų emocijų, vyravo pakili šventės dalyvių nuotaika.

Vyr. bibliotekininkė Neringa Račkauskienė