Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka
Skaitytojui

Jaunimo literatūrinių kūrinių konkursas

7kalva


 

Naujienų archyvas

Darbuotojo meniu

Į Pradžią » Naujos knygos » Suaugusiems
  Svarbiausia naujiena
 • BŪTUME DĖKINGI UŽ PARAMĄ IR ŠIEMET

  daugiau

 • Kairė tamsos ranka

  Autorė: Ursula K. Le Guin

  kaire tamsos rankaŽemėje gimęs Dženlis Ai su misija atvyksta į nesvetingą, įšalo kaustomą Geteno planetą. Ši visuomenė stipriai skiriasi nuo žemiečių. Čia niekad nekyla karai, o žmonių lytis taki: atėjus laikui jie gali trumpam tapti moterimis arba vyrais, kaskart kitaip.

  Planetoje yra vienintelis žmogus, kuris Dženliu patiki ir trokšta, kad jo misija būtų sėkminga. Įveikę šimtus mylių per ledyną, per pūgas, per stingdantį speigą jie patirs, kad draugystei ir meilei skirtybės netrukdo.

  1969 m. parašiusi fantastinį romaną „Kairė tamsos ranka“, amerikiečių rašytoja Ursula K. Le Guin įsitvirtino tarp svarbiausių žanro kūrėjų. 1970 m. knyga laimėjo Hugo ir „Nebulos“ apdovanojimus, vėliau kultinio mokslinės fantastikos žurnalo „Locus“ apklausoje pateko į geriausiųjų trejetuką – kartu su Franko Herberto „Kopa“ ir Arthuro C. Clarke'o „Vaikystės pabaiga“. Ši knyga dėl ryškių veikėjų emocinių portretų ir sociologinių autorės įžvalgų įrašyta į intelektualiosios mokslinės fantastikos istoriją.

  Le Guin, dar labiau nei J. R. R. Tolkienas, kilstelėjo fantastikos žanrą iki aukštosios literatūros.“ – Harold Bloom, literatūros kritikas.

  Kaip ir visi didieji rašytojai, Le Guin pakviečia mus į įsivaizduojamus pasaulius, iš kurių į savąjį grįžtame atsigavę, palengvėjusia širdimi.“ – The Boston Globe.

  Ursula K. Le Guin – širdies alchemikė.“ – David Mitchell, rašytojas.

 • Kopos Dievas Imperatorius. Ketvirta „Kopos“ kronikų knyga

  Autorius: Frank Herbert

  kopos dievas imperatoriusEpopėja, prasidėjusi fantastiniu romanu „Kopa“ – Hugo ir „Nebulą“ pelniusia klasika, – tęsiasi.

  Kopos Dievas Imperatorius“ – ketvirta serijos knyga. Dabar Arakio planeta, kurioje kadaise plytėjo dykumos, žaliuoja. Letas Atreidas II, Polo Atreido sūnus, valdovo soste jau tūkstantmečius. Jis toliau veda žmoniją Auksiniu taku, regėtu vizijose, per kurias jam tampa pažįstama visa žmonijos patirtis, tačiau jis pats jau praradęs žmogiškąjį pavidalą.

  Ką dievu tapusiam žmogui reiškia prieš jį keliamas maištas? Ar žmonija gali nesusinaikinti? Kodėl tironams atrodo, kad reikia tapti tironais?

  Frank Herbert (1920–1986) – amerikiečių rašytojas, mokslinės fantastikos klasikas, išgarsėjo futuristiška „Kopos“ kronikų serija, kurią sudaro šešios dalys. Knyga „Kopos Dievas Imperatorius“ parašyta 1981 m.

  Ketvirtoji viešnagė į tolimąjį Arakį tokia pat įtraukianti kaip ir trys ankstesnės – ir tokia pat savalaikė.“ – Time.

   

 • Nuodėmės, kurios gyvena tarp mūsų

  Autorė: Kamilė Birgė

  nuodemes kurios gyvena tarp musuIstorija prasideda vienoje Kauno bažnyčių. Šventų Mišių metu, kurias laiko jaunas, patrauklus kunigas, nualpsta garbaus amžiaus moteris. Nepažįstama mergina pasirūpina Eugenija ir parveža ją namo. Tarp moterų užsimezga draugystė, kuria visai nesižavi Eugenijos sūnus. Nors naujoji mamos draugė Laura žavi, Vytui tai nerūpi – jis išgyvena savo santykių dramą.

  Vis dėlto likimas viską sudėlioja savaip ir veikėjų gyvenimai netikėtai persipina. Atrodo, pats Dievas (o gal nelabasis?) tąkart atvedė Eugeniją į bažnyčią, linkėdamas kiekvienam šios istorijos dalyviui atrasti tikrąjį save. Tegul ir nuodėmingą...

  Knyga privers susimąstyti apie tai, kad graži išorė kartais slepia tamsų vidų. Tačiau net ir tamsiausia mūsų pusė gali būti išgydyta meile: tereikia paleisti pyktį, atleisti ir atvira širdimi priimti viską, ką duoda likimas.

  Romanas kupinas meilės, aistros, džiaugsmo ir geliančio skausmo akimirkų. Knyga – drąsiems skaitytojams, nes veikėjai gali jus nuvesti ten, kur nesitikėjote pakliūti.

   

 • Tas nuostabus mūsų gyvenimas

  Autorė: Tyla Audroje

  tas nuostabus musu gyvenimasSantjagas gyvenime turėjo viską: pelningą verslą, turtus ir moteris, kurių tik užsigeisdavo, o vedybinis gyvenimas jam nerūpėjo.

  Todėl, kai išgelbėjo ją, merginą iš gatvės, viskas atrodė labai paprasta. Jis jai padeda, apgyvendina savo namuose, palaiko jos siekius. Na, o mintis, kad ta trapi, graži būtybė iš dėkingumo puls jam į glėbį, o jis patenkins savo įnorius, ganėtinai šildo. Tačiau... Kaip jis klydo...

  Abigailė Ženevjeva turėjo vieną tikslą: tapti tuo, kuo nori ji, o ne tuo, ko iš jos tikisi tėvas. Tiesa, kartais tenka atsisakyti visko, kad pradėtumei gyvenimą iš naujo. Kai ji atsidūrė padėtyje be išeities, turėjo dvi galimybes: arba priimti įspūdingo vyro siūlomą pagalbą, arba sugrįžti pas tėvą despotą ir pripažinti, kad jis buvo teisus.

  Santjagui net į galvą neatėjo, kad ta trapi, savo tapatybę slepianti gražuolė taip apsunkins jo planus. Sukurdama jam tobulą gyvenimą Abigailė traukia jį kaip liepsna nakties drugelį. Tik viena bėda – raudonplaukė mato jį kaip draugą, o ne kaip vyrą, ir ją prisijaukinti nebus lengva. Kai verslininkui pasirodė, kad jau pasiekė savo tikslą, jų gyvenime atsiranda jos ex vaikinas, kuris nenori paleisti savo pirmosios meilės, tad paverčia jo gyvenimą košmaru.

  Ar pavyks Santjagui išlaikyti moterį, kurią myli? O gal Polas susigrąžins mylimąją? Ką pasirinks Abigailė Ženevjeva? Kas slepiasi po elito gyvenimo šarvais sužinosite perskaitę trečią Tylos Audroje knygą „Tas nuostabus mūsų gyvenimas“.

   

 • Madam ir karas. 1939–1940 metų reportažai iš Vakarų Europos

  Autorė: Liūnė Janušytė

  madam ir karasDancigas–Prancūzija–Belgija–Liuksemburgas.

  Paskutinės taikos dienos ir pirmieji Antrojo pasaulinio karo mėnesiai Vakarų Europoje, laikmetis, amžininkų pramintas „keistuoju karu“.

  Nauja realybė, kur blėsta taikos meto kasdienybė ir ją keičia nauja gyvensena su oro pavojaus sirenomis, nerimu dėl į karą išėjusių vyrų, tamsoje paskendusiais didmiesčiais.

  Tai ir dar daug kas – bohemišku elgesiu tarpukario Lietuvoje garsėjusios kandžios rašytojos Liūnės Janušytės reportažuose ir straipsniuose iš Vakarų Europos, skelbtuose spaudoje 1939-jų pabaigoje–1940-jų sausį, nuspalvintuose jai būdingo ironiško stiliaus.

  Sykiu tai ir moteriškas žvilgsnis į virš Europos pakibusį pasaulinio karo debesį, bene vienintelis toks lietuvių literatūroje.

   

 • Kauno saulė. 2 knyga

  Autorius: Arvydas Juozaitis

  kauno saule miesto epas 2 dalisAntroji „Kauno Saulės“ knyga – išskirtinis Arvydo Juozaičio kūrinys, kuriuo autorius labiau negu kur kitur atskleidžia savo pasaulėžiūrą. Operuodamas gausia faktine medžiaga, rašytojas filosofo žvilgsniu atranda, atskleidžia, rekonstruoja ir net kuria „Kauno Lietuvos“ istorinę tikrovę. Ši realybė liudija, kad miestas, o ypač Laikinąja sostine tapęs Kaunas atliko jam skirtą istorinę misiją – iš pelenų prikėlė valstybę, užkūrė jos variklį. A. Juozaitis, apžavėtas Kauno įvairovės, atranda mieste daugybę perlų, juos pateikia skaitytojui lengva, net detektyvine forma.

  Kaunas yra paslaptingiausias Lietuvos miestas, kurio tapatybė didesnė už jį patį. Kaunas sukūrė „Kauno Lietuvą“, atskleidė lietuvių civilizacinius sugebėjimus vėl tapti istorine-valstybine tauta, ir šiandien spinduliuoja veržlią gyvybę. Arvydo Juozaičio credo spindi kaip gintaras ant delno – ir XX amžiaus pradžioje, ir XXI amžiaus pradžioje Kaunas mums būtinas kaip gyvybės šaltinis. Autorių džiugina daugybė atradimų, kuriais jis dalinasi šioje knygoje ir pagaliau daro išvadą: Kaunas tvirtėja, o Lietuva nesiliauja semtis jėgų iš Kauno, iš savo likimo lemtos Laikinosios sostinės.

   

 • Metro

  Autorė: Erla (Elona Antakauskė)

  metroŠiaulietės prozininkės pirmojoje novelečlų knygoje „Metro“ fragmentiškai perteikiama socialinė Ir egzistencinė tikrovė. Potekstėje nuolat keliami klausimai, kas slypi po žmogaus savivoka, bendravimu su kitais žmonėmis ir (ne)kasdienio gyvenimo siužetais.

  Galima nujausti, kad daugelio novelečių pretekstas – stiprūs, gilūs ir psichologiškai traumuojantys įvykiai. Išeitis iš šių būsenų – verbalinė realybė, susiliejanti su fotografiniu vaizdu, primenančiu XX amžiaus antrosios pusės lietuvių humanistinės nespalvotos fotografijos tradiciją.

  Autorė pasiekia tokį tikroviškumo lygmenį, kad žodžiais kuriami vaizdai tampa siurrealistiški, empatiško skaitytojo atpažįstami kaip saviti ir kartu savi.

   

 • Dopaminas: troškimo molekulė

  Autoriai: Daniel Z. Lieberman, Michael E. Long

  dopaminas troskimo molekuleKodėl trokštame dalykų, kuriais, vos juos gavę, imame bodėtis? Kodėl priklausomam asmeniui priklausomybė atrodo visiškai racionali? Kodėl aistringa meilė taip greitai virsta abejingumu? Kodėl kai kurių žmonių politinės pažiūros būna griežtai kairiosios, o kitų – griežtai dešiniosios? Kodėl net juodžiausiais gyvenimo etapais viliamės rasti sprendimus – ir išties sėkmingai juos atrandame?

  Atsakymą pateikia viena mūsų smegenyse esanti cheminė medžiaga: dopaminas. Dopaminas užtikrino pirmykščio žmogaus išlikimą. Prabėgus tūkstančiams metų, jis yra mūsų instinktyvaus elgesio bei kultūrinių idėjų šaltinis, o kartu ir progreso variklis.

  Dopaminas yra troškimo molekulė, visuomet geidžianti daugiau – daugiau daiktų, daugiau stimuliacijos ir daugiau staigmenų. Siekdamas visų šių dalykų, dopaminas nepaiso moralinių nuostatų, baimės ar kitų emocijų. Žvelgiant iš dopamino perspektyvos, svarbiausia ne turėti, o gauti ką nors nauja, – kad ir kas tai būtų. Dopaminas yra priežastis, dėl kurios mes ko nors siekiame ir pasiekiame; dėl jo mes darome atradimus ir klestime. Tuo pat metu jis yra priežastis, dėl kurios lošiame ir švaistome pinigus.

  Knygoje Vašingtono universiteto profesorius ir psichiatras Danielis Z. Libermanas ir Džordžtauno universiteto lektorius Maiklas E. Longas leidžia revoliucingai nauju žvilgsniu pažvelgti į verslą, priklausomybę, religiją ir politiką, ir žavi savo pasakojimais apie tai, kodėl nugalėtojai sukčiauja, kodėl genijai dažnai kenčia nuo psichikos sutrikimų, kodėl kone visos dietos žlunga ir kodėl kairiųjų ir dešiniųjų politinių pažiūrų atstovų smegenys iš tiesų skiriasi.

 • Lėlininkas

  Autorė: Lolita Jolanta Piličiauskaitė

  lelininkasTarp mūsų tikrai yra lėlininkų, kurių lėlės gyvena tikrus žmonių gyvenimus. Dar daugiau – tos lėlės gali padėti keisti žmonių gyvenimus. Iš pirmo žvilgsnio tarsi žaidimas, tokio lėlininko užsiėmimas slepia visai nevaikiškus tikslus: užgydyti per kartas perduodamas sielos žaizdas, atkurti nutrūkusius šeimos ryšius, galiausiai suprasti gyvenime vykstančių, neretai pasikartojančių įvykių prasmes.


  Kas atsitiktų, jeigu galėtume perrašyti savo šeimos istoriją? Ką joje pakeistume? Nuo kada pakreiptume lemtingų įvykių trajektoriją? Ar sprendimai gali būti universalūs? Galbūt svarbiausia: kodėl? Į šiuos itin asmeninius, neretai skaudžius klausimus autorė sau atsako tarsi lėlininkas – žaisdama lėlėmis.

  Romanas paremtas autorės šeimos biografiniais momentais, jame į vieną glaudžią pynę pinasi istoriniai Lietuvos tarpukario faktai ir alternatyvios istorijos pabaigos. Pagrindinis siužetas rutuliojasi XX a. pradžioje greta Varėnos veikusioje Valstybinėje džiovininkų sanatorijoje, kurios gyvenimą iliustruoja autentiškos nuotraukos iš autorės šeimos fotoarchyvo. Nepriklausomos Lietuvos pažangą simbolizavęs sanatorijos pastatų kompleksas Antrojo pasaulinio karo pabaigoje, vokiečiams atsitraukiant, buvo susprogdintas.

   

 • Manekenas

  Autorius: Loreta Liutkutė

  manekenasKoks jausmas gyventi prieštaringame ir atjautos stokojančiame pasaulyje? Ar įmanoma rasti išeitį, kai gali pasitikėti tik savimi? Ir kaip tai padaryti, jei esi priverstas išgyventi smurtą, patyčias, svetimumą?

  Manekenas“ – tai istorija apie savo tiesos ieškančią merginą, kuri, bandydama savarankiškai kurti gyvenimą, patenka į sudėtingas situacijas. Ji susiduria su baimėmis, vienatve, silpnybėmis, tačiau sykiu atranda vidinę stiprybę, pasitikėjimą savimi ir supranta, kokio gyvenimo ji iš tikrųjų nori.

  Autorė Loreta Liutkutė įtaigiai, nevengdama humoro, atskleidžia šiuolaikinės visuomenės skaudulius – kartų konfliktų, atskirties, asocialaus elgesio priežastis, šeimos vaidmens svarbą, jauno žmogaus adaptavimosi visuomenėje sunkumus, moralinių vertybių ribas ir neatsakingo elgesio pasekmes.

  Kad ir kas nutiktų gyvenime, mes nesame vieni, – sako autorė. – Pirmiausia svarbu prisipažinti sau apie patiriamas problemas, o vėliau išdrįsti apie tai kalbėti viešai, ieškoti pagalbos, palaikyti ryšį su panašią patirtį turinčiais žmonėmis. Net jei stovi ant bedugnės krašto, sukaupk jėgas ir ženk nuo jos bent vieną žingsnį. Po kurio laiko pamatysi, kad toji bedugnė labai toli.“

 • Knyga, kurią turėtų perskaityti visi jūsų mylimi žmonės (ir galbūt keli, kurių nemylite)

  Autorė: Philippa Perry

  knyga kuria turetu perskaityti visi jusu mylimiGyvenimo esmė yra santykiai ir ryšio kūrimas – su šeimos nariais, partneriais, draugais, kolegomis ir, svarbiausia, savimi. Jeigu pavyksta išlaikyti funkcionalius ir stabilius santykius, tampa lengviau suvaldyti sudėtingus dalykus, kurių mums pamėtėja gyvenimas.

  Sunday Times bestselerių autorė, psichoterapeutė Philippa Perry šioje knygoje įtraukia skaitytoją į šiltą ir kasdienišką dialogą, o kartu parodo, kaip praktiškai spręsti dideles gyvenimo problemas.

  • Kaip rasti ir išsaugoti meilę?
  • Kaip išmokti valdyti konfliktą?
  • Ką daryti, kai sunku žengti pirmyn, kaip susitaikyti su netektimi ir permainomis?
  • Ką reiškia jausti pasitenkinimą?
  • Kaip elgtis, jei kiti žmonės tiesiog erzina, – o gal tai jūsų pačių problema?

  Philippos Perry patarimai – tai gera dozė sveiko proto, padėsianti jums tapti laimingesniu ir išmintingesniu žmogumi.

  Tai jau antroji autorės knyga lietuvių kalba. Pirmoji „Knyga, kurią turėjo perskaityti jūsų tėvai“ sulaukė didelės sėkmės – buvo išpirktas knygos tiražas ir jo kartojimas.

   

 • Gyvenimas vartojimo instrukcija

  Autorius: Georges Perec

  gyvenimas vartojimo instrukcijaGyvenimas vartojimo instrukcija“ (1978) – svarbiausias garsaus prancūzų rašytojo Georges'o Pereco romanas, lyginamas su James'o Joyce'o „Ulisu“. Dienraščio Le Monde jis įtrauktas į 100 reikšmingiausių amžiaus knygų sąrašą.

  Romano pasakojimas konstruojamas aplink vieną Paryžiaus daugiabutį, kuris tarsi nusimeta fasadą: kiekvienas knygos skyrius kviečia pasisvečiuoti vis kito kambario interjere ir pasinerti į jo gyventojų istoriją.

  Gyvenimas vartojimo instrukcija“ – žmogiškosios būties ironijos asortimentas, atskleidžiantis genialius ir prie absurdo priartėjančius žmonių užmojus, aistras, sėkmes ir nuopuolius. Tai atidaus stebėtojo žvilgsniu skrodžiama gyvenimo patirčių panorama.

  Šachmatų žirgo žingsniu keliaudamas per devyniasdešimt devynis daugiabučio kambarius, skaitytojas aplanko tolimiausius pasaulio kampelius, išgirsta keisčiausių istorijų, sprendžia mįsles ir galvosūkius. Knygos grožį kuria jos kompleksiškumas, atida mažiausioms ir iškalbingiausioms detalėms, susidedančioms į milžinišką dėlionę, kuri ir yra tikrasis gyvenimas.

   

   

 • Deimantų šlifuotojas. Verslo ir gyvenimo vadyba pagal Budą

  Autorius: Michael Roach

  deimantu slifuotojas verslo ir gyvenimo vadyba pagalTarptautiniame bestseleryje pasakojama apie senovės Azijoje išdėstytus principus, padėjusius jam pasiekti sėkmę. Michaelas Roachas įkūrė „Deimantų šlifuotojo“ vadybos mokymo institutą (Diamond Cutter Management Training Institute), kuris šią žinią kasmet skleidžia per 100 000 žmonių iš daugiau nei 30 pasaulio šalių.

  Per dešimt metų ši knyga, paremta senovės tibetiečių Deimantinės sutros išmintimi, tapo šiuolaikine verslo klasika, išversta į daugiau nei penkiolika skirtingų kalbų ir naudojama kuriant milijardus dolerių kainuojančius naujus verslus visame pasaulyje.

  Į šį atnaujintą leidimą įtraukta visa originali knyga ir naujas skyrius „Deimantų šlifuotojo sėkmės istorijos“. Tai tikri pasakojimai apie žmones, kuriems pavyko sėkmingai pasinaudoti šia knyga, iš pirmų lūpų.

  Sužinokite ir jūs, kaip galite pasiekti sėkmę gyvenime ir darbe, ir būtinai susipažinkite su Deimantų šlifuotojo tęsiniu – knyga „Karminis valdymas. Ką pasėsi, tą ir pjausi ir versle, ir gyvenime“.

   

 • Ieškant Džeinės

  Autorė: Heather Marshall

  ieskant dzeinesTiesiog sakyk, kad ieškai Džeinės.“

  Tai tikra istorija paremtas naujas ir jautrus žvilgsnis į moterų kovą už reprodukcines teises, troškimą būti motina ir išlaisvinantį pasirinkimą ja netapti.

  2017 metai. Andžela Kriton randa paslaptingą laišką su gyvenimą keičiančia išpažintimi ir pasiryžta surasti jo taip ir negavusią moterį. Paieškos ją nukelia į aštuntąjį dešimtmetį ir supažindina su grupe drąsių Toronto moterų, įsitraukusių į pogrindinį abortų tinklą, apie kurį būdavo užsimenama tik pašnabždomis ir tik kodiniu pavadinimu „Džeinė“.

  1971 metai. Jauna mergina Evelina Teilor buvo išsiųsta į „puolusių“ moterų namus. Čia ji pagimdė kūdikį, kurį buvo priversta atiduoti įvaikinti. Dabar ji gydytoja ir yra pasiryžusi kitoms moterims suteikti pasirinkimą, kokio pati niekada neturėjo – nepaisydama nuolatinių policijos reidų ir grėsmės būti suimtai, ji įsitraukia į Džeinės tinklą ir daro nelegalius abortus.

  1980 metai. Dvidešimtmetė Nensė Mičel sužino šokiruojančią šeimos paslaptį, kuri jai iš po kojų išmuša pagrindą. Maža to, dar netikėtai pastoja ir bėdoje pasijunta visiškai viena, tad apsisprendžia susirasti „Džeinę“. Susipažinusi su daktare Teilor ji randa ne tik pagalbą, bet ir savo vietą slaptame tinkle. Tačiau Nensei sunku pasprukti nuo ją persekiojančio melo.

  Nėštumas, abortas, persileidimas, nevaisingumas, įvaikinimas ir motinystė – tai aplinkybės, su kuriomis per savo gyvenimą gali susidurti viena ir ta pati moteris, ir šioje knygoje iš abstraktaus politinio diskurso jos virsta tikromis istorijomis apie drąsą ir meilę.

   

 • Kloverės apgailestavimų kolekcija

  Autorė: Mikki Brammer

  kloveres apgailestavimu kolekcijaKad gal verčiau turėtume išmokti džiaugtis tuo, kad daugybė gyvenimo matmenų – kaip ir žmonės, kuriuos mylime, – visada išliks paslaptis. Nes be paslapties nėra ir stebuklų.
  Ir užuot nuolat savęs klausę, kodėl mes čia, galbūt turėtume mėgautis paprastesne tiesa: mes esame čia.
  Kokia prasmė padėti kam nors gražiai numirti, jei pats nesugebi gražiai gyventi?

  Nuo tos dienos, kai dramatiškai skaitydamas vaikams „Pasaką apie triušį Petriuką“ jos akyse staiga miršta darželio mokytojas, Kloverė Bruks jaučia stipresnį ryšį su mirštančiaisiais nei su gyvaisiais. Kai Kloverei keliaujant po užsienį ją užauginęs mylimas senelis miršta vienas, ji tampa mirties dula Niujorke ir paskiria savo gyvenimą tam, kad padėtų žmonėms ramiai ir taikiai pasitikti artėjančią mirtį.

  Kloverė tiek daug laiko praleidžia su mirštančiaisiais, kad visiškai neturi asmeninio gyvenimo. Tačiau norėdama išpildyti paskutinį aikštingos senutės norą ji išsiruošia į kelionę po šalį, ieškodama kadaise šios moters mylėto vyro – ir galbūt savo pačios laimės. Sunkiai skindamasi kelią nežinomais meilės ir draugystės takais Kloverė turi išsiaiškinti, ko iš tiesų nori ir ar turės drąsos to siekti.

  Šviesi ir kupina vilties bei skatinanti susimąstyti „Kloverės apgailestavimų kolekcija“ labai patiks „Vidurnakčio bibliotekos“ ir „Eleonorai Olifant viskas gerai“ skaitytojams, nes įprasta tabu tema apie mirtį čia paverčiama priežastimi švęsti gyvenimą.

   

 
Savanoris bibliotekoje