Į Pradžią » Naujos knygos » Suaugusiems » Azuritijos kardinolai

Azuritijos kardinolai

Autorė: Jurga Žąsinaitė

Savo auginamus kardinolus praminusi ją palikusių artimųjų vardais, ji lyg mėgina juos susigrąžinti. Į Azuritiją ji atvyko uždirbti motinos gydimui. Miestely prie Gohto upės gavo darbą solidžioje kompanijoje. Perkrikštyta Pene, nuo ryto iki vakaro gipskartonių vienutėj maitina popierių ryjančią mašiną ir įtikinėja save, kad viskas dėl kilnaus tikslo. Bet ryšys su motina trupa. Ir atsivėrusią tuštumą užima Sibė - krikštamotė, ateinanti iš savo laiko bei erdvių, plytinčių palei asbestinius Sajanus. Sibės tiesos neuždarytos stalčiuose, jos kyšo skirtukais Traklio rinktinėj, ilsisi ant sustojusio laikrodžio rodyklės. Šis romanas - apie vienišą, savo tapatumo ieškančią moterį, bevietiškumą, fizinę ir dvasinę motinystę, priverstinę ir pasirinktą tremtį.
Jurga Žąsinaitė - rašytoja, humanitarinių mokslų daktarė, senosios lietuvių literatūros tyrinėtoja. Autorės literatūrologiniai ir grožiniai tekstai publikuojami įvairiuose mokslo ir kultūros leidiniuose. J.Žąsinaitė debiutavo 2008 m. apysaka "Akmeniniai Avondalio namai".