Į Pradžią » Naujos knygos » Suaugusiems » Plauk su skęstančiais

Plauk su skęstančiais

Autorius: Lars Mytting

Edvardas Hirifjelis užaugo su seneliu nuošaliame Norvegijos kaimelyje, erdvių laukų, ganyklų ir miškų apsuptyje. Kai jam buvo vos treji, jo tėvai žuvo Prancūzijoje. Ką jie veikė nuo Pirmojo pasaulinio karo laikų užsilikusių minų pilname miške? Kodėl pats Edvardas tik po keturių dienų buvo aptiktas visai kitoje Prancūzijos vietovėje? Prabėgus keliems dešimtmečiams šie klausimai vis dažniau iškyla į paviršių, tačiau vaikino senelis Sverė nesutinka atskleisti šeimos paslapčių.
Netikėta senelio mirtis priverčia Edvardą apsispręsti. Jis galėtų likti senelio ūkyje, auginti bulves ir avis, sukurti šeimą ir ramiai gyventi. Vis dėlto giliai širdyje kirbantis noras išsiaiškinti šeimos istoriją yra stipresnis. Edvardas išvyksta į Škotijai priklausančias Šetlando salas, kur tikisi rasti senelio brolį Einarą. Deja, pastarasis savo paslaptis irgi jau nusinešė į kapus. Atšiauriose salose Edvardas sutinka mįslingą merginą, kuri taip pat siekia išsiaiškinti jo istoriją. Tačiau jos pagalba turi savo kainą.