Į Pradžią » Naujos knygos » Suaugusiems » Skruzdėlynas po šaukštu

Skruzdėlynas po šaukštu

Autorius: Steponas Algirdas Dačkevičius

skruzdelynas po saukstu prods440Stepono Algirdo Dačkevičiaus eilėraščių rinktinė „Skruzdėlynas po šaukštu“ kupina spinduliuojančios ramybės, prabėgusių metų, vienkiemio, sodybos, gyvenimo šalia išlakių, augalotų medžių, nedidelio pietryčių Žemaitijos kaimelio su jo žmonėmis, piliakalniu, upokšniais, laukais, almančiais šaltiniais.

Kokioje rimtyje, erdvume, kalvų šviesoje šios žemės ir sykiu eilėraščio žmogus keliautų, kokia kasdiena jį užkluptų, eilėraštis lieka neskubus, lėto „būdo“, ištikimas savo esybei, kaip čia buvęs. Gana kelių talpių, lakoniškų žodžių, sakinių.
Bažnytkaimio apylinkėse – visas pasaulis, visa egzistencijos švytuoklė, visa būtovė, kur akimoju verias „toluma su bokšto smaile“, kur „pro kiaurą daržingalio stogą parskrisdavo žvaigždės ant šieno“.
S. A. Dačkevičiaus – poeto, prozininko, žurnalisto, Telšių apskrities laikraščio „Kalvotoji Žemaitija“ redaktoriaus – viso gyvenimo knygoje tvyro švelni nepamirštamo laiko nostalgija. Knygoje gausu magiškų tikrenybių, negailestingas – tik laikas.