Į Pradžią » Naujos knygos » Vaikams ir jaunimui » Spragtukas ir pelių karalius

Spragtukas ir pelių karalius

Autorius: Ernst Theodor Amadeus Hoffmann

spragtukas ir peliu karalius 2Kūčių vakarą Marijai laikrodininkas ir išradėjas Droselmajeris įteikia ypatingą dovaną: medinį žmogeliuką Spragtuką, skirtą riešutams gliaudyti. Mergaitė juo išsyk susižavi. O vos laikrodžiui išmušus dvylika, Spragtukas atgyja. Taip prasideda neįtikėtina ir pilna stebuklų istorija. Leiskimės drauge su Marija ir Spragtuku į kelionę po paslaptingą pelių karaliaus ir princesės Pirlipatės šalį ir kartu su klasikinės pasakos herojais patirkime burtus, nuotykius, meilę, sunkiausius iššūkius ir didžiausius džiaugsmus.

Kuo ši knyga naudinga:

- turtėja vaizduotė, žodynas ir iškalba;

- ugdomas meninis skonis, grožio pojūtis;

- lavėja empatija, savivoka, jausmų pažinimas;

Vieno žymiausių vokiečių romantikų E. T. A. Hoffmanno (1776–1822) pasaka apie užburtą princą Spragtuką, jo kovą su pelių karaliumi ir apie mergaitę Mariją, kuri gerumu, meile ir atsidavimu išsklaido kerus ir padeda Spragtukui nugalėti priešą. Pasakoje dera tikrovė ir fantazijos pasaulis, nuolat lydintis vaikų kasdienybę ir skatinantis apsvarstyti savo poelgius ir ketinimus.