Laisvės gynėjų dienos 25-mečiui skirti renginiai Janapolėje

Lygiai prieš 25-erius metus Lietuva krauju iškovojo laisvę. Janapolės bendruomenė sausio 13-osios išvakarėse paminėjo šią sukaktį aukojamose Šv. Mišiose Šv. Mykolo Archangelo bažnyčioje . Po Šv. Mišių janapoliškiai rinkosi bendruomenės parkelyje prie atminimo laužo. Varnių seniūnas R. Bružas ir Janapolės bendruomenės pirmininkas Č. Ubartas prisiminė sausio 13-osios įvykius, nes jiems abiems teko pabuvoti 1991m. kai Sovietų Sąjungos vadovybės norėjo jėga paimti į savo rankas Vilniaus televizijos bokštą, Radijo ir televizijos komiteto pastatą, Parlamento pastatą ir kitus valstybiniam perversmui reikšmingus objektus. Degantis laužas priminė lemtingą Laisvės gynėjų dieną. Prie degančio laužo Janapolės žmonės dainavo, vaišinosi arbata, o kas tyliai mąstė .

Ta proga Janapolės mažieji skaitytojai surengė piešinių parodą tema „Laisva Lietuva". Bibliotekoje pristatyta paroda „ Laisvės kaina", skirta Laisvės gynėjų dienai atminti. Šią dieną būtina prisiminti ir priminti jaunajai kartai , kokia kaina buvo iškovota Laisvė.

Bibliotekininkė Aušra Ubartienė