Mobili inovatyvių technologijų laboratorija jaunimui Tryškių bibliotekoje

Praėjusių metų spalio mėnesį startavusi „Mobili inovatyvių technologijų laboratorija jaunimui“ šiemet toliau tęsia darbą.  Sausio 22 d. Tryškių Lazdynų Pelėdos gimnazijos moksleiviai dalyvavo Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos vykdomo projekto iPAD mokymuose. 19 gimnazistų mokėsi kurti filmukus iPAD planšetėmis bei naudoti papildytą realybę, vieną pažangiausių šių laikų technologijų mokymuisi. Mokymus vedė „Apple“ profesinio tobulinimo lektorė Virginija Birenienė. Išklausę teorijos įvadą moksleiviai pasiskirstė grupėmis, ir prasidėjo kūrybinis darbas bibliotekoje. Smagu buvo stebėti, kaip naujai iškepti režisieriai ir operatoriai vykdė užduotį – kūrė iki trijų minučių trukmės filmukus apie biblioteką. Vėliau vyko filmukų peržiūra ir aptarimas. Ne visiems sekėsi vienodai gerai, kai kam pakišo koją gramatinės klaidos titruose, kitiems gal pritrūko fantazijos ar laiko. Man labiausiai patiko pats trumpiausias, vos minutės su trupučiu, filmukas, sukurtas Brigitos ir Valdo - trumpa filmuota Tryškių bibliotekos vizitinė kortelė. Mokymų metu sukurti filmukai dalyvauja Facebook konkurse. Juos pažiūrėti ir balsuoti už juos galima Šiaulių apskrities P. Višinskio viešosios  bibliotekos facebook‘e iki sausio 28 d. vakaro.

Dar norėtųsi pasakyti keletą žodžių apie pirmąjį projekto „Mobili inovatyvių technologijų laboratorija jaunimui“ etapą, kurio metu  Tryškių Lazdynų Pelėdos gimnazijos moksleiviai  3D grafikos modeliavimo mokymuose kūrė virtualius trimačius 3D modelius, kurie buvo atspausdinti 3D spausdintuvu ir dalyvavo konkurse. Konkurso nugalėtoju tapo mūsų gimnazijos moksleivis Valdas Tomkus. Prizą jam įteikė projekto vadovė Neringa Rutkauskienė.

Pavasarį, trečiajame projekto etape, moksleiviai mokysis robotikos paslapčių:  susipažins su „Lego Mindstorms EV3“ konstruktoriaus pagrindinėmis sudedamosiomis dalimis ir konstruos robotus, kuriuos

valdys iPAD planšetėmis.

Projekte dalyvaujantys moksleiviai, pildydami dalyvio anketas, pabrėžė, kad dalyvavimas šiame projekte paskatino juos domėtis informacijos ir ryšių technologijų naujovėmis, suteikė naujų žinių ir praktinių įgūdžių šioje srityje.

Vyr. bibliotekininkė Janina Norvaišienė