Apie meilę vaikų knygai su poete Zita Gaižauskaitę

Balandžio 2-oji - Tarptautinė vaikų knygos diena. Vaikų literatūros skyrius minėdama šią dieną surengė susitikimą su vaikų poete Zita Gaižauskaite, organizavo išvykas į lopšelius - darželius „Saulutė“, „Mastis“, „Eglutė“ ir Telšių „Ateities“ pagrindinę mokyklą. Šventei vaikai buvo parengę pasirodymus: deklamavo rašytojos eilėraštukus, dainavo ir žaidė. Poetė bendravimą su vaikais pradėdavo nuoširdžiais ir skambiais eilėraščio posmais apie „šypsenėlę“, kuri gyvena kiekviename vaiko veidelyje. Poetė labai nuoširdžiai pasakojo vaikams apie meilę knygai, ragino vaikus skaityti, mokė knygeles saugoti ir glausti prie širdelių. Neskaitoma knygelė – pilna ašarėlių,- kalbėjo Zita Gaižauskaitė. Poetė skaitė savo kūrybos eiles, įtraukdama į šį procesą ir visus renginio dalyvius. Vaikai turėjo atspėti kokį eilėraščio žodį nutyli poetė, patys pabaigdavo rimuoti posmus.

Susitikimo pabaigoje kartu su knygelių autore visi deklamavo eilėraštuką „Ačiū, Tėvyne“. Poetė kvietė mažylius tapti knygos bičiuliais, palinkėjo vaikučiams augti sveikiems, mylėti tėvelius, mokytojas, savo šalį, padovanojo savo knygelių.

Rūta Savickienė