Kokios užsienio kalbos žinias norėtumėte patobulinti?

Anglų - 50.7%
Ispanų - 5.5%
Italų - 1.4%
Kinų - 1.4%
Lenkų - 0%
Portugalų - 0%
Prancūzų - 4.1%
Rusų - 8.2%
Švedų - 8.2%
Vokiečių - 20.5%

Balsavimo laikotarpis pasibaigęs : 23 Vas 2015 - 07:23

Ką slepia knygos viršelis?

Knygomis galima sudominti net pačius mažiausius vaikus. Tereikia tinkamai parinkti amžių atitinkančias knygas ir skirti dėmesio jų vartymui ir skaitymui su vaiku. Nuo to, kaip vaikas bus supažindintas su knygomis priklauso, ar jam ateityje skaitymas virs nemalonia prievole, ar smagiu, savanorišku užsiėmimu. Drauge su Tryškių vaikų darželio „Pelėdžiukų“ grupės auklėtoja Raimonda Valiuviene stengiamės nepraleisti to momento, kai vaikas iš klausytojo tampa skaitytoju. Darželinukų apsilankymai tampa nuolatiniu įpročiu: bibliotekoje leisti laiką su knyga jiems yra smagu.

Vaikiškų knygų populiarumą dažniausiai nulemia ne autoriaus sukurtas tekstas, bet iliustratoriaus darbas. Mažiausiems skaitytojams ypač svarbus knygos viršelis. Ikimokyklinio amžiaus vaikai pasižymi viena puikia savybe – jie mėgsta fantazuoti, ir pagal knygos viršelį sugeba sukurti savo pasakojimus ir įdomiausias istorijas. Šiandien jie su malonumu ėmėsi dailininkų vaidmens – knygoms, išlankstytoms iš vieno lapo, kūrė iliustracijas ir pirmiausia piešė spalvingus viršelius.

Tryškių filialo vyr. bibliotekininkė Janina Norvaišienė