Justinos Baltuonienės 90-mečiui

Kalba redaktorius Algirdas Dačkevičius

Kovo 2 dieną šiemet Justina Baltuonienė, pedagogė, žurnalistė, visuomenininkė, būtų šventusi neeilinį gimtadienį. Rajoniniame laikraštyje išdirbo 30 metų. Buvusi „dešinioji redaktoriaus ranka“. Turejo be galo daug visuomeninių pareigų. Buvo Žurnalistų sajungos narė, rajono Moterų tarybos pirmininkė. Aktyvi kultūriniame gyvenime: raše scenarijus, kalbas, sveikinimus visiems krašto žmonėms. Daug tekstų parašyta žemaičių kalba. Pagal jos sukurtą žemaitišką „Marčios“ scenarijų Žemaitės dramos teatro aktoriai vaidina jau 30 metų.

Prisiminimų popietę organizavo TAU Telšių skyriaus saviraiškos fakulteto studentai, vadovaujami mokytojos Irenos Radzienės. Buvo skaitoma J. Baltuonienės kūryba, dainuojamos pagal jos tekstus dainos. Visiems labai imponavo Juvento Radžiaus sukurta muzika gitarai pagal eiles „Pabūkit su mumis...“. Prisiminimais dalijosi ją pažinoję telšiškiai K. Šliogeris, V. Černiauskienė, A. Dačkevičius, iš Klaipėdos atvykusi doc. I. Nakienė. Renginio organizatorius ir dalyvius šia proga pasveikino Savivaldybės administracijos direktorius S. Urbonas.
Iki balandžio mėn. 8 d. veiks Justinai Baltuonienei skirta nuotraukų, dokumentų, spaudinių paroda. Augustinas Jonušas tikimės sukurs renginio filmuką, kurio DVD įsigysime ir saugosime Kraštotyros fonde.
Julita Švėgždavičienė