Lietuvių kalbos dienos Telšiuose

Kovo 10 d. į baigiamuosius renginius Lietuvių kalbos dienoms pažymėti Telšiuose atvyko Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkė Daiva Vaišnienė. Viešnia susipažino su Telšių miesto mažąja architektūra, kartu su meru P. Kuizinu ragavo žemaitiškų valgių, bibliotekoje susitiko su įvairių institucijų atstovais bei rajono lituanistais. Komisijos pirmininkė atsakė į dalyvių klausimus, buvo diskutuojama apie tarmių svarbą šiomis dienomis. Iš bibliotekos visi persikėlė į Žemaičių muziejų "Alka", kur susirinkusius pasitiko vaikų folkloro ansamblis „Čiučiuruks“, teatro studijos „Savi“ jaunieji aktoriai pakvietė pažiūrėti mini spektaklį „Veidas atsuktas į saulę“, skirtą Marijos Pečkauskaitės – Šatrijos Raganos 140-osioms gimimo metinėms. Po spektaklio rajono lituanistai pasidalijo mintimis apie tarmių renginius mokyklose.
Dėkojame Stasiui Kasparavičiui, Andriui Daciui, Vidai Urnikienei, Ingridai Vaitiekienei, Kristinai Ežerskienei, Indrai Mileškienei, Laimutei Pocevičienei, Birutei Žulkutei, Sandra Jurkaitienei, Ritai Macijauskienei, Augustinui Jonušui ir rajono lituanistams už iniciatyvos palaikymą ir aktyvų dalyvavimą organizuojant lietuvių kalbos dienas Telšiuose.