Kokios užsienio kalbos žinias norėtumėte patobulinti?

Anglų - 50.7%
Ispanų - 5.5%
Italų - 1.4%
Kinų - 1.4%
Lenkų - 0%
Portugalų - 0%
Prancūzų - 4.1%
Rusų - 8.2%
Švedų - 8.2%
Vokiečių - 20.5%

Balsavimo laikotarpis pasibaigęs : 23 Vas 2015 - 07:23

Knygnešio dvasia

Kovo 16 dieną Nerimdaičių bibliotekoje vyko renginys ,,Knygnešio dvasia“. Šio renginio tikslas buvo paminėti Knygnešio dieną ir įvertinti knygnešių vaidmenį lietuvių kalbos ir knygos išlikimui. Renginys buvo pradėtas rašytojo V. M. Tekerėjo žodžiais ,,Knygos lavina sielą, kelia ir stiprina žmogų, žadina geriausius troškimus, ugdo protą ir sušildo širdį“. Bibliotekininkė į renginį atvykusiems miestelio gyventojams pristatė skaidres apie knygnešių veiklą, papasakojo, koks skaudus smūgis lietuvių kultūrai buvo tuo metu prasidėjęs tautos  rusinimas, kaip tuo metu žmonės išgyveno sunkius Rusijos priespaudos laikus. Vėliau buvo rodomas režisieriaus J. Trukano filmas ,,Knygnešys“, nukeliantis į spaudos draudimo laikus, parodantis to meto žmonių gyvenimą, šalį kamavusias problemas, sunkų ir pavojingą knygnešių darbą.

Renginio pabaigoje buvo surengta viktorina apie knygnešius. Teisingai atsakiusieji į viktorinos klausimus buvo apdovanoti saldžiomis dovanėlėmis.

Vyr. bibliotekininkė Neringa Račkauskienė