Gandras parskrido ir kielę po sparnu parsinešė

Gandro diena (arba Gandrinės, Blovieščiai) – lietuvių šventė, švenčiama kovo 25 dieną, skirta paminėti baltųjų gandrų sugrįžtuves. Sakydavo, kad gandras grįždamas ant uodegos parneša kielę, kuri išspardo paskutinius žiemos ledus. Šiemet ledai jau ištirpę, tai ir šią šventę bibliotekoje su Tryškių vaikų darželio „Pelėdžiukais“ (auklėtoja Raimonda Valiuvienė) šventėme anksčiau, nes norėjome per tikrąsias Gandrines (šeštadienį) pasitikti sugrįžtančius pavasario šauklius su savo pasigamintais gandriukais.

Gandrinės įdomios savo papročiais, kurie ypač patinka jaunesniojo amžiaus vaikams. Eilėraščių ir pamėgdžiojimų, patarlių, mįslių ir greitakalbių, skaičiuočių ir įdomybių apie gandrus – visko vaikai susidomėję klausėsi, kruopščiai triūsdami prie savo darbelių.
„Gandrai, gandrai, ga ga ga, tavo pati ragana. Išvažiavo žagarų ir sugrįžo be nagų", - mojuodami savo padarytais paukšteliais pasitiks vaikai parskridusius gandrus.

Tryškių filialo vyr. bibliotekininkė Janina Norvaišienė