Paminėtos Vydūno 149-osios gimimo metinės

Tomas Stanikas ir Adrius Dacius

2017 03 30 paminėtos Vydūno 149-osios gimimo metinės. Kaip sakė Žemaičių draugijos Telšių pavieto pirmininkas Andrius Dacius, Tomas Stanikas, Vydūno draugijos pirmininkas, padovanojo telšiškiams renginį – pristatė skaidrėse pranešimą „Vydūnas-Lietuvai“, naujausius Vydūnui skirtus leidinius, priminė, kad 2018-ieji paskelbti Vydūno metais. Žemaitiškų dainų padovanojo folkloro ansamblis “Spigėns” (Vadovė D. Bomblauskienė). Telšiai buvo svarbus Vydūnui miestas. Žemaičių sostinėje Vydūnas lankėsi ir po keletą mėnesių gyveno 1920-1923 m. ( J. Švėgždavičienės pristatymas). Čia jis jautė didelį moksleivių susidomėjimą jo pamokomis, paskaitomis. Kartu statė jo veikalą „Žvaigždžių takais“, giedojo giesmes, vykdavo į gamtą. Bendravimo šiluma, retorikos menas, humanistinės idėjos pakerėjo daugelį moksleivių. Vydūno idėjos ypač įtakojo Antaną Krausą, Rapolą Serapiną, Praną Genį, Česlovą Kontrimą, Liudą Truikį ir daugelį kitų gimnazistų. 1923 m. kartu su moksleiviais sodino kaštonus. 2000 m. išleistas Telšių literatų poezijos almanachas „Po Vydūno kaštonais“. Šiandien nuspręsta senus kaštonus iškirsti. O Bibliotekoje pražydo keletas nupjautų Vydūno kaštonų šakų...
                                                                                     Julita Švėgždavičienė