Knygų šalies paslaptys

Užsimezgusi draugystė tarp Varnių miesto Karolinos Praniauskaitės bibliotekos darbuotojų Vidos ir Zitos , bei Varnių Motiejaus Valančiaus gimnazijos pirmokėlių tęsiasi jau beveik visus mokslo metus.

Jau ne pirmą kartą pirmokai buvo pakviesti į miestelio biblioteką, kur jų laukė pažintis su knygų pasauliu. Šį kartą susitikimas skirtas Nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei paminėti, kurios šūkis šiemet „Tu esi biblioteka“. Pirmokai į renginėlį ,, Knygų šalies paslaptys'' atėjo ne tuščiomis, o pasiruošę vaidmenimis skaityti įvairių pamokančių pasakojimų ištraukas. Pasigyrė, kad kiekvienas klasėje augina savo „knygų medį“. Bibliotekininkės įdomiai pristatė akimirkas iš pirmųjų susitikimų, pakvietė sukurti savo klasės „delniukų knygą“. Pažiūrėję filmuką - pasaką apie ropę, pirmokai patys bandė išrauti ropę, kurios viduje slėpėsi naujausios, dar dažais kvepiančios knygos. Didžiausia staigmena vaikams buvo šauniausių bibliotekos lankytojų apdovanojimai. Bibliotekininkės dovanėlėmis apdalino daugiausia knygų perskaičiusius pirmokus: Gretą Mažuknaitę, Aironą Bakšį, Saulę Jankutę, Gabrielę Luotužaitę, Oskarą Tekorių, Aroną Astrauką, Skaivą Radavičiūtę.

Vaida Gedmantienė

Varnių Motiejaus Valančiaus gimnazijos pradinių klasių mokytoja