Popietė „Tu - mano stiprybės medis“

Tu visų pirma buvai žmogus
Besimokantis iš daromų klaidų,
Visų antra – tėvas nuostabus,
Besirūpinantis saugumu vaikų.

Ne visad suprasdavau tave
Ir pritardavau ne visada aš tau,
Bet visad žavėjaus tavo vidine jėga,
Kuri keldavo, suklydus vesdama toliau.

Tu sugriaudavai tuščius idealus,
Mokydamas džiaugtis tuo, kas realu
Tu visų pirma buvai žmogus,
Besimokantis iš daromų klaidų.

Šiais nuostabias žodžiais pradėjome popietę skirtą Tėvo dienai. Tėvo diena – šventė, kurioje švenčiama tėvystė, panašiai kaip ir per motinos dieną – motinystė. Šią dieną oficialiai pirmiausiai pradėjo švęsti JAV, kur tėvo diena švenčiama panašiai kaip ir motinos diena.

Šį judėjimą tėvams pagerbti sukūrė 1910 m. Louisa Dodd. Jos motina mirė gimdydama šeštą vaiką ir tuomet jos tėvas vienas užaugino visus vaikus. Įvairiose šalyse ši šventė švenčiama skirtingu laiku. Lietuvoje švenčiama pirmąjį birželio sekmadienį. Tėvo diena minima ne visame pasaulyje. Per tėvo dieną vaikai dovanoja tėveliams savo darbo smulkias dovaneles, sveikina tėvus, dalyvauja bendrose išvykose su tėvais, kurios dažnai visam gyvenimui lieka jų atmintyje kaip laimingiausios akimirkos.
Mūsų bibliotekos mažieji lankytojai birželio 2 dieną savo rankutėmis kūrė dovanėles tėčiams. Buvo smagu žiūrėti su kokiu užsidegimu jie prigamino marškinukų tėčiams. Jų viduje paslėpė savo nuotraukas ir įrašė sveikinimo žodžius. Pabaigę dovanėlių ruošimą, piešė savo tėčius, šeimą ir surengė parodėlę bibliotekoje. Jų darbeliais galės pasigrožėti į biblioteką atvykstantys lankytojai.

Vyr. bibliotekininkė Jadvyga Jakienė