Varniuose – Protų mūšis

Kovo 7 d. Varnių seniūnijos kultūros centro salėje vyko ,, Protų mūšis‘‘   ,,Be praeities – nesukursi ateities‘‘, kuris skirtas Lietuvos 100–mečiui, lietuvių kalbos dienoms bei Vydūno metams.

Šiose protų kautynėse dalyvavo 6 komandos: Varnių Motiejaus Valančiaus gimnazijos net dvi komandos: ,,Varnių šauliai‘‘ ir ,,Gimnazistai‘‘ ; Telšių VšĮ regioninio profesinio mokymo centro Varnių filialas pavadinimu ,,Dalyvaujam ir taškas‘‘ ;Varnių seniūnijos Ožtakių bendruomenė ,,Voštake‘‘ ; Varnių senolių bendruomenė ,,Senoliai‘‘  VšĮ  Telšių jaunimo centras ,,Jaunimo erdvė Varniuose‘‘ savo pavadinimu ,,Paek‘‘.

Renginio vedėja (ji ir scenarijaus rengėja) Varnių seniūnijos kultūros centro renginių režisierė Birutė Juozapavičienė, priminusi, kad Lietuvoje žaibišku greičiu plinta naujas virusas: ,,Parodyk pasauliui ko verta tavo smegeninė‘‘, pažėrė keleta išminties perliukų, kaip: ,,Žmogaus protas yra pats žmogus‘‘ – romėnų liaudies išmintis; ,,Protas lavina jausmus‘‘– prancūzų rašytojas Romenas Rolanas (Romain Rolland); pasak Senekos ,,Ankstesnės kartos mums paliko ne tiek parengtus atsakymus į klausimus, kiek pačius klausimus‘‘ – pristatė šio ,,Protų mūšio‘‘ klausimų parengėją ir žaidimo vedėją, varniškį, Šiaulių apygardos administracinio teismo teisėją, daugkartinį įvairių protą lavinančių televizijos laidų dalyvį Arvydą Martinavičių. Jam talkininkavo, rezultatus skaičiavo senolių bendruomenės pirmininkas Andriejus Martinavičius. Arvydas pasididžiavo: ,,Nors kartą ir aš turėsiu teisę vadovauti savo tėčiui‘‘.

Klausimai buvo taip gudriai suformuluoti, kad, norint rasti paprastą, akivaizdų atsakymą, reikėjo gerai pamiklinti galvą, logiškai pamąstyti ir turėti žinių.

Komandos turėjo po 5 narius. 6 turai, kiekvienas po 10 klausimų, turinčių  įvairias sąsajas su Vydūnu, Lietuvos ir Varnių istorija, lituvių literatūra. Gėrėjomės tų klausimų ,,apžaidimu‘‘, reikalaujančiu pajungti visas proto galias. Tai buvo pramoga ir žiūrovams. ,,Geriau už betkokį koncertą‘‘ – išsiskirstydami kalbėjo žmonės. Nebuvo svarbu, kas čia laimės, svarbu pats žaidimas. Visi buvo apdovanoti Padėkos raštais ir vitaminingomis, skatinančiomis protauti dovanėlėmis.

Renginio organizatoriai: Telšių raj. Karolinos Praniauskaitė viešosios bibliotekos Varnių miesto filialas, Varnių seniūnijos kultūros centras, Varnių senolių bendruomenė.

Dėkingi rėmėjams: Varnių seniūnijos seniūnui Rolandui Bružui, Gražvydo

Jovaišo komercinei parduotuvei.

Su nekantrumu laukiame naujos Protų kovos!

Gendvika Čiužienė