Iš Lietuvos kultūros lobynų

Šiemet visoje Lietuvoje vyksta įvairūs renginiai skirti valstybės šimtmečiui. Varnių miesto bibliotekos darbuotojos Vida Krenciuvienė ir Zita Macienė, prisidėdamos prie jų, suorganizavo bibliotekoje edukacinę popietę ,,Iš Lietuvos kultūros lobynų‘‘. Popietės metu viešnia iš Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyr. metodininkė Stefa Minutaitė pristatė knygą ,,Pasmuokavuok, kāp skanē‘‘.

Ji ir Astutė Noreikienė yra šios knygos sudarytojos ir parengėjos. Knyga ,,Pasmuokavuok, kāp skanē‘‘ buvo pristatyta  net Latvijoje.  Tai knyga, kurioje patalpinti Šilalės krašto kulinarinio paveldo patiekalų receptai lietuvių kalba ir  pietų žemaičių varniškių tarme. Ji suskirstyta  skyriais: ,,Kasdieniniai valgiai‘‘, ,,Talkininkų valgiai‘‘, ,,Proginiai valgiai‘‘, ,,Pasninko valgiai‘‘, ,,Šventiniai valgiai‘‘. Stefa atsivežė ne tik knygą, bet ir du patiekalus, kurių receptai patalpinti joje- tai ,,Meškos kakutis‘‘ ir ,,Čiulkis‘‘. Skirtinguose Lietuvos regionuose yra nemažai savitų patiekalų bei įvairių to paties patiekalo ruošimo būdų.   Užsimezgė nuoširdus ir šiltas pokalbis ragaujant viešnios atsivežtais patiekalais, dalijantis savo vaikystėje valgytais valgiais bei jų receptais. Ne viena iš jų dar ir dabar pasigamina savo vaikystės patiekalus, tokius kaip ,,kleckynė‘‘, ,,cibulynė‘‘, kanapes su bulvėmis ir kt. Na, o dainomis ir eilėmis visus linksmino varniškė Kazimiera  Šorienė.

Bibliotekininkė Zita Macienė.