Biržuvėnų kraštiečių šventė skirta Biržuvėnų 765 metų jubiliejui „Prisisminimų pastogė“.

O viskas prasidėjo 1253 metais, kada kryžiuočių kronikose, pirmą kartą, buvo paminėtas Biržuvėnų (Birsine) vardas. Šiais metais Biržuvėnai švenčia 765 metų jubiliejų. Susirinkę į Biržuvėnų dvaro sodybos vežiminę biržuvėniškiai ir atvykę svečiai atšventė Biržuvėnų jubiliejų.

Renginyje „Prisiminimų pastogė“ buvo girdimi ne tik žmonių prisiminimai apie šią gyvenvietę, bet ir muzikos garsai, kuriuos mums dovanojo folkloro ansamblis „Spigėns“ iš Telšių. Gausiai susirinkusiems svečiams senovinę šiupinynę virė Luokės krašto raganaitės. Pasigardžiavę šiuo patiekalu ir įgavę daugiau energijos šventės dalyviai, ne tik traukė lietuvių liaudies dainas, bet ir šoko įvairius šokius. Smagu buvo matyti gausiai susirinkusius žmones, kuriems Biržuvėnų kraštas yra gimtinė, išliksianti jų širdyse amžinai, nors likimas juos ir nubloškė už šimtų kilometrų. Susirinkę svečiai galėjo pavartyti albumą kur iš nuotraukų į juos žvelgė čia gyvenusių žmonių akys. Daugelio iš nuotraukų žvelgiančių žmonių jau nebėra gyvųjų tarpe, tačiau smagu buvo juos prisiminti. Albumas labai sužavėjo tuos, kurie jau seniai yra išvykę iš Biržuvėnų. Jie ieškojo senose nuotraukose savo tėvų, kaimynų ir jaunystės draugų. Radę pažįstamus veidus leidosi vedami į jaunystės prisiminimus. Šventės dalyviai padėkojo Luokės seniūnijos, Biržuvėnų bibliotekos ir Biržuvėnų dvaro darbuotojams už nuostabiai praleistą popietę.

Vyr. bibliotekininkė Jadvyga Jakienė