Užgavėnės Pavandenėje „Žemaitėška ruokonda"

Užgavėnės Pavandenėje „Žemaitėška ruokonda

Užgavėnės – sena šventė, kurios paskirtis – išvaryti žiemą ir paskatinti greičiau ateiti pavasarį. Kovo 5 dieną su trenksmu prasidėjo Užgavėnės Pavandenėje „Žemaitėška ruokonda“. Šventėje dalyvavo nemažas būrys persirengėlių. Visur skambėjo muzika, kvepėjo kepami blynai ir dešros. Susirinkusius linksmino iš toli atvykę muzikantai.

O kokia Užgavėnių šventė be Kanapinio ir Lašininio. Prasidėjus jų dvikovai , susirinkusieji garsiais šūksniais palaikė abu. Po įnirtingos Lašininio ir Kanapinio kovos buvo sudeginta Morė. Tamsos ir blogio simbolis degdamas pasiglemžė visas pavandeniškių negandas. Visi šventės dalyviai smarkiai šoko, trepsėjo ir dainavo kol laužas užgeso. Taigi žiema sėkmingai buvo išvaryta ir pavasaris tikrai bus!