Lietuvių kalbos dienos Tryškių bibliotekoje

Lietuvių kalbos dienos – tai daugybė vasario 16 – kovo 11 d. organizuojamų renginių, skirtų lietuvių kalbos sklaidai ir kalbos prestižui didinti. Tryškių bibliotekoje Lietuvių kalbos dienas pradėjo    edukacinis rytmetys darželinukams „Kalbos treniruotės – greitakalbės ir skaičiuotės“.

Įdomiai praleidome valandą, besimokydami linksmų greitakalbių ir skaičiuočių. Lietuvių kalbos dienose ypatingą dėmesį skyrėme ir savo tarmei, nes šie metai paskelbti Žemaitijos metais. Tryškių Lazdynų Pelėdos gimnazijos aštuntokai su auklėtoja R. Laurinavičiene nupiešė pirmuosius piešinius senųjų žemaitiškų žodžių-piešinių parodai „Kad suprastų ir ne žemaitis...“. Piešinių paroda bus pildoma visus metus. Į literatūrinę pamoką „Skaitymo minutės – rašymo valandos...“ atvyko Tryškių Lazdynų Pelėdos gimnazijos dvyliktokai ir jaunimo paskatinamosios literatūrinės premijos nominantai, lydimi  mokytojų K. Vainauskienės ir Z. Žalienės. Moksleiviai skaitė savo kūrybą, domėjosi parodomis „Rekomenduojama perskaityti abiturientui“, „2019-ieji – Žemaitijos metai“, „Šimtmečio asmenybės: lietuvių kalbos krikštatėviai“. Apdovanotieji džiaugėsi padėkos raštais ir piniginėmis premijomis. Kaip jau įprasta, Lietuvių kalbos dienas užbaigėme Nacionalinio diktanto rašymu. Penktąjį kartą bibliotekoje diktantą rašė devyni tryškiečiai. Diktanto rašymą baigėme švaraus humoro valandėle „Naujasis lietuvių kalbos žodynas“. Lietuvių kalbos dienos bibliotekoje buvo turiningos, dalyvavusieji pažadėjo nepamiršti jų ir kitąmet.

Tryškių filialo vyr. bibliotekininkė Janina Norvaišienė