Skleidęs šviesą ir gerumą

Šiais metais  minimos kunigo, rašytojo, visuomenės veikėjo Juozo Tumo-Vaižganto 150-osios gimimo metinės, tad ir  2019-ieji  paskelbti Juozo Tumo-Vaižganto metais. Ta proga Varnių miesto bibliotekos literatų būrelio ,,Lyra‘‘ nariai, paraginti bibliotekos darbuotojų,  susirinko į biblioteką ir paminėjo šią sukaktį. Renginį pradėjo būrelio pirmininkė Gendvika Čiužienė, kuri  paskaitė Kazio Inčiūros eilėraštį apie Juozą Tumą-Vaižgantą ,,Vaikščiojanti šviesa‘‘. Išsamiai apie kunigą, rašytoją,  pasirinkusį slapyvardžiu senovės lietuvių linų dievą Vaižgantą, papasakojo Vlada Vengrienė. Ji priminė, kad  Juozas Tumas-Vaižgantas buvo vadinamas ,,vaikščiojanti šviesa‘‘, ,, deimančiukų ieškotoju‘‘ ir, kad beieškodamas tų deimančiukų lankėsi Varniuose ir rinko medžiagą apie Vincentą Juzumą bei Lindę Dobilą. Pažiūrėję filmuką apie Mykoliuko ir Severiutės meilę, Juozas Šileika ir Mamerta Tekorienė paskaitė Aldonos Puišytės ,,Iš elegijų Vaižgantui‘‘. Pabaigoje Vlada Vengrienė paskaitė Antano Miškinio eilėraštį ,,Tumas ir kanarėlės‘‘. Taip paminėjome vieno ryškiausių XX a. pirmos pusės asmenybių energija, optimizmu ir tolerancija pelniusių  neprilygsta­mą populiarumą tiek tarp šviesuomenės, tiek tarp paprastų žmonių Juozo Tumo-Vaižganto  150-ąsias metines.

Varnių miesto bibliotekininkė Zita Mickuvienė