Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka

Logo 400x163

krastieciu galerija su ep

Kraštiečių galerija

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Skaitytojui

Jaunimo literatūrinių kūrinių konkursas

7kalva


 

Media

Naujienų archyvas

Darbuotojo meniu

Tomo Raimundo Jovaišos akvarelių paroda

Tomo Raimundo Jovaišos akvarelių paroda

Telšių Karolinos Praniauskaitės bibliotekoje veikia Tomo Raimundo Jovaišos akvarelių paroda. Tomas Raimundas Jovaiša – psichologijos mokslų daktaras, gerai žinomas ne tik Lietuvos, bet ir užsienio šalių universitetinėje ir mokslo bendruomenėje. Dailininko darbai bus eksponuojami iki spalio 20 d.


Tomas Raimundas Jovaiša
vaikystėje lankė Vilniaus dailės mokyklą (dabar J. Vienožinskio vardo dailės mokykla). 1964 m. įstojo į Vilniaus dailės institutą (dabar Vilniaus dailės akademija). Lygiagrečiai mokėsi ir Vilniaus politechnikos institute, kur jau buvo baigęs pirmą kursą. Nors kartu stengėsi suderinti dailės, tapybos studijas, bet teko pasirinkti.

Dailininko kūrybos gerbėja, Lietuvos mokslų akademijos tikroji narė prof. dr. Grasilda Blažienė sako: „Dailininkas Tomas Jovaiša kuria taip seniai, kad nepatogu ir rašyti, jo paties žodžiais tariant. Intensyviausi kūrybos metai – paskutiniai šešeri. Jie paženklinti ieškojimų ir atradimų, potėpių tikrumo, savotiško blaškymosi, ieškant to paties paveikslo keliais variantais gelminės metaforos. Tai savotiškas pašėlimas, nesivaikant sensacijų. Dalininkas atkakliai ir su giliu domesiu pabrėžia savo krašto gamtos, iškalbingų mūsų miestų statinių žavesį. Tomo Jovaišos romantiškas susidomėjimas griuvėsiais, nykstančiais iškalbingų mūsų miestų statinių žavesį. Tomo Jovaišos romantiškas susidomėjimas griuvėsiais, nykstančiais iškalbingų mūsų miestų statinių žavesį. Tomo Jovaišos romantiškas susidomėjimas griuvėsiais, nykstančiais ar net naikinamasi statiniais, ypač dvarais, skatinte skatina susimąstyti apie negebėjimą įžiūrėti lūženose tai kas prasminga ir ką galima paversti prestižu. Kūrėjas, būdamas tikras miestietis, iškalbingai svajoja apie dar dykuma netapusią Lietuvos gamtą ir gyvena su ja tūkstančius gyvenimų.

Tomas Jovaiša yra neišgydomai atsidavęs didžiajai akvarelės aistrai, kuri liudiją tikėjimą šviesa, taip subtiliai atsispindinčia jo paveiksluose.‘‘

Nuotraukos Aurikos Stupelienės.

Jovita Servienė

Nuotraukos

 
Savanoris bibliotekoje