Telšiai knygose, nuotraukose, atmintyje: žmonės, istorija, tikėjimas, kultūra ir menas

Peržvelgus Miesto bibliotekoje esančias knygas ir leidinius iš asmeninių vyr. bibliotekininko, kolekcininko Gedimino Petrulio fondų, paruošta paroda ,,Telšiai – Žemaitijos sostinė‘‘. Juk ir šiemet, 2020 metų  laikotarpiu, reikia stiprinti emocinį paveldą  – savastis visada džiugina. Kaip sakoma, gerus darbus reikia prisiminti juos kartojant. Miesto bibliotekos parodoje pateikiami leidiniai apie Telšių kraštą, sakralinius objektus, žmones ir dailės kūrinius, ,,Alkos‘‘ lobius, eksponuojami nuotraukų albumai, juose užfiksuotos įsimintinas šventes. Itin informatyvūs spaudiniai yra, pavyzdžiui, A. Butrimo ,,Telšių kraštas‘‘ - su istorija, kultūros ir meno verte, ,,Telšiai:sakralinis kompleksas Insulos kalvoje‘‘ – Katedra ir visa miesto panorama; Žemaičių muziejaus ,,Alka‘‘ leidiniai: ,,Telšių vyskupija‘‘ ir ,,Žemaičių muziejus ,,Alka‘‘ – istorikės E. Spudytės tyrinėjimų darbai, meno subtilybės, šventovės unikali istorija; D. Ramonaitės – Mukienės ,,Telšių Žemaitės dramos teatras‘‘ – kalbėjimai apie žemaičių teatrą, mintys apie Telšiuose gimusius spektaklius ir įspūdingą teatro žmonių gyvenimą.

Darnią visumą, regis, sudaro meninės fotografijos iš įvairiausių Telšių vietų. Jose ir M. Šilinsko Telšių pasaulio stebuklai, ir kasdienybės akimirkos (išleisti net 6 autoriaus albumai), pavyzdžiui, ,,Žemaitijos sostinė Telšē“, ,,Telšiai – mano miestas‘‘. Tiesa, būtina paminėti, kad Žemaitijos sostinėje 1860 – aisiais metais buvo įkurta antroji Lietuvoje fotoatelje. Z.Norvaišos ,,Atgal į praeitį‘‘ – spaudinys apie gyvenimą, užfiksuotą foto archyvuose, 6-7 deš. nuotraukos apie Telšius. Itin dosni dailės darbų panorama ir informacinių – turistinių leidinių medžiaga:nuo mažųjų Telšių miesto puošmenų iki reklaminių vaizdinių. Parodoje yra ir akimirkų iš žydų bendruomenės istorijos, mokyklų šiokiadienių, poetinės minties užgimimų. Žodžiu, kiekvienas ras sau tinkamą leidinį, galės dar kartą žvilgtelti, kas jau parašyta apie Telšius, prisiminti ir pasikartoti, kuo gyventa, kas mums perduota.

Miesto bibliotekos informacija, 2020 m. sausis