Kraštiečių šiemet išleistos knygos jau bibliotekoje

01 002Žemaičių kultūros draugijos pirmininko Stasio Kasparavičiaus antroji knyga „Žemaitē īr“ skirta Žemaitijai, Telšių aeroklubo istorijai, aviacijai, Žemaitiją garsinusiems lakūnams. Autorius šia knyga teigia: „žemaitē bova, īr būs“. Abi knygas vienija viršelio ir iliustracijų pateikimo dizainas ir vienijanti tema – Žemaitija.  Tikėtina, kad sulauksime ir trečiosios S. Kasparavičiaus knygos.

Telšių kunigų seminarijos atkūrimo 30-mečiui skirta knyga „Telšių kunigų seminarija“ išsiskiria  gausiomis iliustracijomis, ypač fotonuotraukomis. Svarbiausi seminarijos veiklos momentai pateikiami nuo 1927 m. iki 2019 m. Knygos idėjos autorius – Telšių vyskupo Vincento Borisevičiaus kunigų seminarijos rektorius kun. doc. dr. Saulius Stumbra, sudarytoja – istorikė Elvyra Spudytė.

Šiemet rudeniop pristatytas bibliotekoje mokytojos Irenos Radzienės kartu su pagalbininkais parengtas ir išleistas „Žemaičių kalbos telšiškių tarmės žodynas“. Žodynas papildytas Alfredo Bumblausko straipsniu „Kas yra žemaitiškumas“, Irenos Radzienės „Beveik pusės šimtmečio prisiminimais“.

Poetės Elenos Borusevičiūtės-Šidlauskienės kūrybos antrąją knygą   „Spalis ant bėgių“  sudaro  eilėraščiai ir beletrizuoti vaizdeliai. „Šita knyga – tai dovana „Rudens“ trėmimų 70-ųjų metinių proga mano brangiausiems garbiems tėveliams...“,- iš  A. Giedraičio knygos ir autorės pristatymo straipsnio „Kalvotojoje Žemaitijoje“, spalio 5 d.

Kraštotyrininkės Apolonijos Narmontaitės-Girdžiūnienės  trečioji  knyga  „Pasižvalgius po Žemaitiją“ autorės padovanota bibliotekai šį pavasarį. Nors  yra tapusi plungiške, neužmiršta savo gimtosios Lieplaukės. Šioje knygoje daug straipsnelių apie asmenybes: prof. Leoną Jovaišą, rašytoją Kazį Sają, kraštotyrininką Konstantiną Bružą ir kitus.

Knygų autoriai galėjo padovanoti po vieną knygos egzempliorių. Šių knygų įsigijimą bibliotekai turėtų paremti rajono savivaldybė.

Skyriaus vedėja  Julita Švėgždavičienė

01 Stasys Kasparavičius 02 Kun. Saulius Stumbra 03 Irena Radzienė  04 Elena Borusevičiūtė-Šidlauskienė 05 Apolonija Giržiūnienė, dovanojanti knygas bibliotekai

01 Stasys Kasparavičius

02 Kun. Saulius Stumbra