VDA TELŠIŲ FAKULTETO STUDENTŲ KŪRYBOS PARODA

Sausio 15 d. bibliotekoje atidaryta Vilniaus dailės akademijos (VDA) Telšių fakulteto studentų tarpdisciplininės kūrybos paroda „Apie eilėraštį“, sukurta bendradarbiaujant su poetu Gvidu Lataku. Projekte dalyvauja VDA Telšių fakulteto Taikomojo meno magistro studijų, Taikomosios skulptūros bei Metalo meno ir juvelyrikos bakalauro studijų programų studentai: Donatas Repeika, Adelė Šumkauskaitė, Aušra Mačiulaitienė, Viktorija Lapinskaitė, Ugnė Burvytė, Deimantė Kiesutė, Lukas Tomkus, Emilija Odminytė, Jonė Bubinaitė, Lukas Juzumas, Viktorija Golikova, Ivas Stonys, Kristina Savikevičiūtė.
Po susitikimo su įvairių sričių menininku, medalininku ir poetu Gvidu Lataku Telšiuose reziduojantys meno krypčių studentai priėmė jiems mestą Tarpdalykinio (tarpdisciplininio) socialinio projekto iššūkį – kurti meno objektus pagal jo eilėraščius.
Poetas G. Latakas 1972 m. gimė Telšiuose. Nuo 1998 m. gyvena Kaune. 1990–1995 m. Telšių aukštesniojoje taikomosios dailės mokykloje įgijo juvelyro specialybę, vėliau 2003 m. baigė tapybos bakalauro, o 2006 m. tapybos magistro studijas Vilniaus dailės akademijos Kauno dailės fakultete. Nuo 1997 m. aktyviai dalyvauja meno parodose. Poeziją pradėjo kurti 1998 m., ją publikavo kultūrinėje spaudoje („Nemunas“, „Šiaurės Atėnai“). Dirba pedagoginį darbą, parodose dalyvauja nuo 1997 m. Šiuo metu dėsto tapybą vaikams ir suaugusiesiems Kauno tautinės kultūros centre. Nuo 2009 m. Lietuvos dailininkų sąjungos narys. Nuo 2013 m. – Lietuvos rašytojų sąjungos narys.
Netikėtai prasidėjusi asmeninė kūrybinė studentų projekto kelionė atvėrė duris į platųjį poezijos pasaulį. Čia kiekvienas studentas, gavęs po tris poeto G. Latako eilėraščius, pasirinko labiausiai jam patikusį ar įkvėpusį vizualiajai kūrybai. Tekstai virto įvairiais objektais – nuo skulptūros iki mažosios plastikos bei juvelyrikos.
Sukurta daiktinė eilėraščio iliustracija nebruka savo tiesų, o pasiūlo žiūrėjimo kryptį, kviečia žiūrovą atrasti savo matymo kampą, prisiminimą, istoriją. Dviejų skirtingų disciplinų akistatoje poezija ir objektai stoja ant lygiagrečių: poezijos tekstai papildo objektus, o juos praturtina poeto kurtos eilutės.
Bibliotekos vadovė Vida Urnikienė, parodos kuratorius, VDA Telšių fakulteto dėstytojas doc. Mindaugas Šimkevičius, poetas Gvidas Latakas, menininkai, VDA Telšių fakulteto profesoriai Zita ir Romualdas Inčirauskai bei Petras Gintalas, patys kūrėjai studentai džiaugėsi nuoširdžiu bendradarbiavimu, tikėdami, kad toks menininkų susitikimas bibliotekoje – tikrai ne paskutinis.
Paroda bibliotekoje veiks iki vasario 15 d. Kviečiame!
Loretos Gedeikienės nuotraukos
Nuotraukų albumas: