DOVANA BIBLIOTEKOMS – VIKTORIJOS DAUJOTĖS KNYGOS!

Šatrijos Raganos bendrija, vadovaujama valdybos pirmininkės DANUTĖS MUKIENĖS, kartu su Regionų kultūrinių iniciatyvų centru išleido literatūrologės, Lietuvos nacionalinės premijos laureatės profesorės VIKTORIJOS DAUJOTYTĖS PAKERIENĖS (slapyv. DAUJOTĖ) eiliuotų tekstų, parašytų autorės gimtąja žemaičių (varniškių) patarme, rinktinę ŽEMAITĪNĀ. ŽEMAITYNAI. Greta žemaitiškų tekstai pateikiami ir bendrine lietuvių kalba.
Leidinio apimtis – 640 puslapių. Tai unikalus, brandus žemaičių grožinės literatūros kūrinys, kuris, leidėjų nuomone, tikra dovana tiems, kurie domisi žemaičių grožine literatūra, mokosi ir kitus moko rašyti žemaitiškai, kurie dirba mokyklose su vaikais, organizuoja kultūrinius renginius, puoselėja ir populiarina žemaičių kalbą ir kultūrą.
Profesorė V. Daujotytė – žemaičių krašto žmogus, knygos tekstuose ji nuolat mini Telšių rajono teritorijoje esančias vietoves. Todėl ši knyga, leidėjų nuomone, turėtų būti kiekvienoje Telšių rajono bibliotekoje, tarp jų ir mokyklų, kad ji galėtų būti ir gera dovana, kelrodis mokyklas baigiantiems moksleiviams, įvairių konkursų nugalėtojams ir kt.
Leidėjai, žinodami, kad bibliotekų galimybės įsigyti naujų knygų yra ribotos, nutarė dalį knygos tiražo bibliotekoms PADOVANOTI – bent po 50 vnt. kiekvienam rajonui.
Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka, labai dėkodama gerb. D. Mukienei ir Šatrijos Raganos bendrijai, po vieną knygą perduos visų miesto mokyklų bibliotekoms, rajono filialų bibliotekoms.