RENGINYS, SKIRTAS KONSTITUCIJOS 100-MEČIUI

Gegužės 10 d. Telšių Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje vyko Kovo 11-osios Akto signataro, LR Konstitucijos rengimo darbo grupės nario Vytenio Povilo Andriukaičio inicijuotas renginys „Konstitucijos 100-metis: karštos problemos“. 1922 m. Steigiamasis Seimas priėmė pirmąją nuolatinę Lietuvos Valstybės Konstituciją.

Preambulėje skelbiama, kad ją priėmė Lietuvos Tauta per savo įgaliotuosius atstovus, susirinkusius į Steigiamąjį Seimą. Lietuva paskelbta demokratine respublika, kurioje suvereni valstybės valdžia priklauso Lietuvos tautai. Konstitucijoje įtvirtinta parlamentinė valstybės santvarka, pamatinės žmogaus teisės.  Kas pasikeitė per 100-metį, su kokiais iššūkiais susiduriame šiandien, kokia mūsų veiklos prasmė? Išklausyti įdomūs ir aktualūs pranešimai: Telšių „Kranto“ progimnazijos direktorės Irenos Daubarienės – „Teisės ir atsakomybės sinergija šiandienos mokykloje“; V. P. Andriukaičio – „Konstitucijos imperatyvų dinamika ir ryškėjantys prieštaravimai“. Renginio moderatorius – politologas docentas Liutauras Gudžinskas. Po pranešimų kilo ir klausimų, ir diskusijų. Pasak signataro V. P. Andriukaičio, „Konstitucija gyva, reikšminga, mus vienijanti, o kartais kelianti prieštaravimų, todėl 100-mečio proga verta apie tai diskutuoti“.