ATIDARYTA VDA TELŠIŲ FAKULTETO STUDENTŲ KŪRYBOS PARODA

Sausio 7 d. bibliotekoje atidaryta Vilniaus dailės akademijos (VDA) Telšių fakulteto studentų tarpdisciplininės kūrybos paroda „Užkalbėjimai“, surengta bendradarbiaujant su poetu Gvidu Lataku.

Kurdami savo darbus pagal poeto eilėraščius, projekte dalyvauja VDA Telšių fakulteto studentai: Mindaugas Jankauskas, Veronika Mickutė, Dominyka Gulbinaitė, Neringa Kalvaitytė, Adomas Petrauskas, Ignė Zdanevičiūtė, Uršulė Janavičiūtė, Ivas Stonys, Justinas Jonavičius, Jorilė Švedaitė, Monika Bugailaitė, Jurgis Butrimas.

Bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Vida Urnikienė, VDA Telšių fakulteto dekanas Ramūnas Banys, parodos kuratorius, dėstytojas docentas Mindaugas Šimkevičius, poetas Gvidas Latakas, menininkai – VDA Telšių fakulteto profesoriai Zita ir Romualdas Inčirauskai, Petras Gintalas, Remigija Vaitkutė, patys kūrėjai studentai džiaugėsi nuoširdžiu bendradarbiavimu, tikėdami, kad toks menininkų susitikimas bibliotekoje – tikrai ne paskutinis (o šis surengtas jau ketvirtąjį kartą).

Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto tarpdisciplininė studentų paroda su poetu Gvidu Lataku atsiskleidžia dialogu tarp literatūros ir vizualiojo meno. Meninių šakų persipynimas išsivysto į netikėtumų kupiną visumą, kurioje atsispindi tiek poeto, tiek jaunųjų menininkų kontrastingas požiūris, jautrumas detalėms, kūrybinės interpretacijos. Atskleidžiama, kaip poeto Gvido Latako eilėraščiai skatina kurti naudojant įvairias vizualias raiškos priemones, nesustojant ties standartiškai suvokiama juvelyrika bei skulptūra. Žiūrovai kviečiami patyrinėti, kaip bendradarbiaujančių parodos dalyvių kūriniai atveria nematytas vizualines poezijos natas, ir lyg klausia žiūrovų: ar, skaitydami eilėraščius, juos interpretuotumėte taip pat?

Poetas G. Latakas 1972 m. gimė Telšiuose. Nuo 1998 m. gyvena Kaune. 1990–1995 m. Telšių aukštesniojoje taikomosios dailės mokykloje įgijo juvelyro specialybę, vėliau 2003 m. baigė tapybos bakalauro, o 2006 m. tapybos magistro studijas Vilniaus dailės akademijos Kauno dailės fakultete. Nuo 1997 m. aktyviai dalyvauja meno parodose. Poeziją pradėjo kurti 1998 m., ją publikavo kultūrinėje spaudoje („Nemunas“, „Šiaurės Atėnai“). Dirba pedagoginį darbą, parodose dalyvauja nuo 1997 m. Šiuo metu dėsto tapybą vaikams ir suaugusiesiems Kauno tautinės kultūros centre. Nuo 2009 m. Lietuvos dailininkų sąjungos narys. Nuo 2013 m. – Lietuvos rašytojų sąjungos narys.

Paroda bibliotekoje veiks iki vasario 4 d. Kviečiame!

Loretos Gedeikienės nuotraukos

Daugiau nuotraukų: