Į Pradžią » ... » 2012 » Nevarėnų bibliotekoje vyko popietė skirta žymiai švedų vaikų rašytojai Astridai Lindgren

Lapkričio 14 dieną sukako 105osios gimimo metinės mylimiausiai vaikų rašytojai Astridai Lindgren,kurios didžioji dauguma knygų išverstos į 85 kalbas ir išspausdintos daugiau nei 100 valstybių.

Moksleiviams buvo papasakota rašytojos įdomi biografija ir jos apžvelgtos knygos. Didžioji dalis jos knygų buvo paremtos Lindgren vaikystės prisiminimais. Pepė Ilgakojinė,žymiausias jos personažas buvo sugalvotas jos dukrelės Karinos. Mokseiviai pasidalijo mintimis apie Pepę, Lotą,Emilį ir kitus iš knygų veikėjus. Įdomiai papasakojusiems apie knygas,buvo moksleiviai apdovanoti atminimo dovanėlėmis.

Astrida Lindgren mirė 2002 m.,sulaukusi garbingo 94 m.amžiaus. Po jos mirties,Švedijos vyriausybė įkūrė Astridos Lindgren Memorialinį Apdovanojimą A.Lindgren garbei. Šis apdovanojimas yra didžiausias pasaulyje piniginis apdovanojimas vaikų ir jaunimo literatūros rašytojams,kurio suma – 5mln. Švedijos kronų.

Vyr.bibliotekininkė Vita Ylakienė