Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka
Skaitytojui

Jaunimo literatūrinių kūrinių konkursas

7kalva


 

Naujienų archyvas

Darbuotojo meniu

Į Pradžią » ... » 2011
 • Knygų Kalėdos

  KnyguKaledos.png
   Dovanok naujų knygų bibliotekoms!

  Naujų knygų labai trūksta bibliotekoms.
  Mažieji skaitytojai ir suaugusieji
  rašosi į eilę ir laukia, ilgai laukia.

  Išsirink KNYGŲ KALĖDŲ ženklu pažymėtą knygą
  Pegaso“, „Vagos“ ir „Knygų namų“ knygynuose ir padovanok ją!
  Iš knygyno dovana keliaus tiesiai į tavo krašto biblioteką.

  Bibliotekos kviečia ir vietos bendruomenes prisijungti prie akcijos! Teiraukitės, kokių knygų trūksta jūsų krašto bibliotekai, ir padovanokite naujų knygų arba atneškite iš namų jau skaitytų, tik ne senų, o tų, kurių labiausiai laukia bibliotekos. Akcija vyks iki gruodžio 23 dienos.  

   Visas dovanotinų knygų sąrašas LBD svetainėje http://www.lbd.lt

  Akcijos bičiuliai: remejai.png
 • 2011 12 10 Filmukas sukurtas bibliotekos jubiliejaus proga.

  www.PROstudija.lt Telšių Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos prašymu sukūrė filmą skirtą 90 įstaigos jubiliejaus proga. Kviečiame pasižiūrėti ir iš arčiau susipažinti. Operatorius, montažo režisierius, įgarsintojas Marijonas Breitmozeris. Sukurta naudojant bibliotekos darbuotojų Vidos Urnikienės ir Andriaus Matiekaus tekstinę medžiagą.
 • 2011 08 06 Kraštiečių šventė Nevarėnuose

  View the embedded image gallery online at:
  http://kpbiblioteka.lt/lt/senesni/52-n2011#sigProGalleria45ffd0b9c6

  Kraštiečių šventė įvyko š.m.rugpjūčio 6d.išrinkti Garbės piliečiai – tai V.Gecas, S.Tendziagolskis, A.Šmukšta apdovanoti sidabro medaliais. Visa šventė vyko miestelio centre,buvo amatininkų mugė,prekiavo savo gaminiais Telšiškiai, Klaipėdiškiai ir Latviai.Buvo galima nusipirkti žuvienės ir įdarytos lydekos,leidinių apie Nevarėnus,mezginių,papuošalų ir kt., svečiai iš Kintų bendruomenės, vaišino žuviene nemokamai. Šventės metu koncertavo Nevarėnų jaunimas,Buožėnų kapela,ansamblis,svečiai iš Latvijos ir Rusijos.Šventės metu skraidė oreivis ir mėtė saldainius vaikams. Vakare vyko gegužinė ir pabaigoje fejerverkai.Oras buvo gražus, tad nuotaika visų buvo puiki.

  Vyr.bibliotekininkė V.Ylakienė

 • 2011 08 26 Kompiuterinio raštingumo mokymai Varnių miesto bibliotekoje

  View the embedded image gallery online at:
  http://kpbiblioteka.lt/lt/senesni/52-n2011#sigProGalleriaec8128b985

  Varnių miesto bibliotekoje rugpjūčio mėnesį vyko kompiuterinio raštingumo mokymai. Juos baigė 10 įvairaus amžiaus ir išsilavinimo žmonių. Vieniems tai buvo pirma pažintis su kompiuteriu ir jo galimybėmis, kitiems turimų žinių pakartojimas ir naujų įgijimas.
  Pažintį su pele, buvusi mokytoja, dabar jau pensininkė, mokymų dalyvė Gendvika Čiužienė prilygino pirmoko, atėjusio iš kaimo vienkiemio pieštuko valdymui – iš pradžių raidelės kreivos, nelygios. Taip ir su pele – neklauso nors tu ką.
  Mokymų dalyviai išmoko rašyti, daryti lenteles, kurti ir rašyti laiškus, bendrauti su giminaičiais ir draugais skype pagalba, naudotis internetu, susirasti norimą informaciją.

  vyr bibliotekininkė Zita Macienė

 • 2011 08 19 Kaunatavos bibliotekoje vyko susitikimas su mandalų kūrėja Felicija Stramilaite

  View the embedded image gallery online at:
  http://kpbiblioteka.lt/lt/senesni/52-n2011#sigProGalleria1cd669e7f7

  Kaunatavos bibliotekoje vyko susitikimas su mandalų kūrėja Felicija Stramilaite ( Kretingos r. Jokubavo km.) ir praktinis užsiėmimas

  Mandala - (sanskrito kalba मण्डल, reiškia ratas, diskas, sfera) yra apskritimo arba kvadrato formos geometrinė kompozicija, simboliškai vaizduojanti tam tikrą dvasinę, kosminę arba psichologinę tvarką. Per formų ir spalvų harmoniją galima pamėginti žvilgtelėti į save patį. Į save tą, kurio negalime išvysti veidrodyje, į tą, kuris dažniausiai slepiasi po kauke, ir kuris dažniausiai yra visai kitoks, negu jį mato aplink esantys žmonės. O kada turime savo atvaizdą, jau galime jį tyrinėti, pažinti, pasidžiaugti ir padėti sau, jei reikia, sustiprinti ir pakelti ant aukštesnio tobulėjimo laiptelio...šias žodžiais atėjusius į susitikimą pasitiko mandalų kūrėja Felicija Stramilaitė. Visą mėnesį Kaunatvaos bibliotekos lankytojai turėjo galimybę džiaugtis ir matyti Felicijos mandalų parodą. Ši paroda susilaukė neįtikėtinai daug lankytojų. Žmonės tyrinėjo ornamentus, džiaugėsi jų harmonija, mėgino suprasti reikšmes. Paroda, kaip nei viena iki šiol, skleidė begalinę ramybę, nors buvo ir labai spalvinga. Tad labai apsidžiaugėme, kad autore atvykdama pasiimti parodos, sutiko pravesti ir piešimo mokymus. Nors ir nedrąsiai pradėję visi nusipiešėme po pirmąją mandalą, panagrinėjom ką ji atspindi. Ypač savo susikaupimu nudžiugino vaikai į savo piešinius sudėję nemažai emocijų. Manu daugeliui tai buvo naujas žvilgsnis į save ir žingsnelis į tolimesnį ieškojimą.

 • 2011 05 25 Kaunatvos soduose vyko skaitymai ?Poezija sodų žydėjime?

  View the embedded image gallery online at:
  http://kpbiblioteka.lt/lt/senesni/52-n2011#sigProGalleriad32967c720

  Kaunatavos bibliotekoje tapo tradicija per obelų žydėjimą visus kviesti į skaitymus „Poezija sodų žydėjime“, kurie šiemet vyko jau devintą kartą ir nors oras nelepino saulės spinduliais, šilta buvo nuo susirinkusiųjų geranoriškumo, nes didžioji dalis dalyvių ir žiūrovu atvyksta kas met. Taip atsitiko ir šiemet, sugužėjo daugybė svečių ir atlikėjų, ne tik iš Telšių rajono, bet ir iš Mažeikių, Kražių, Kauno .Poezijos skaitymus pradėjo 2011 metų skaitymų krikštamotė, telšietė poetė I. Daubarienė, nes būtent ji, dar žiemą, kai visur pūpsojo sniego pusnys, jau laukė sodų žydėjimo šventės ir ragino neatsisakyti idėjos ir skaitymus tęsti, nežiūrint finansinių ar kitokių nesklandumų. Taip pat susirinkusiuosius pasveikino sveikino Tarybos narė L. Jurytė Zakarauskienė linkėdama geros popietės ir kūrybinės sėkmės.

  Skaityti daugiau...

 • 2011 06 01 Auksarankių popietė Varnių bibliotekoje

  View the embedded image gallery online at:
  http://kpbiblioteka.lt/lt/senesni/52-n2011#sigProGalleriab1dd28bc65

  Karštą vasaros popietę atgaivą radome ne tik kūnui,bet ir dvasiai Varnių bibliotekoje – mat,visą mėnesį pabuvojusi Kaunatave Žemaitijos Menų kolegijos Telšių fakulteto dailės ir tekstilės technologijų specialybės studentų darbų paroda pagaliau surado jaukią „lagūną“ Varniuose.Įvairiausia technika atlikti darbai – darbeliai čia pavirto pačiais nuostabiausiais įdomios ir turiningos parodos eksponatais,kuriuos stebėjo,jais domėjosi ir lietė nemažas būrelis meną mylinčių varniškių.
  Žgutų nėrimas,batika, tapyba ant šilko, vilnos vėlimas ,avalonai, simegrafija ar dekupažas – visa tai naujovės rankdarbių ir taip vadinamo namudinio meno srityje.Šias technologijas savo kūriniuose įspūdingai demonstravo pirmo kurso studentės L.Baltrušaitytė ir M.Liatukaitė, trečiakursė A.Tamošauskienė ir diplomantė A.Bakšinskienė.

  Skaityti daugiau...

 • 2011 05 28 Kaunatavos moterų klubas ?Marijonos? vyko į Latviją

  View the embedded image gallery online at:
  http://kpbiblioteka.lt/lt/senesni/52-n2011#sigProGalleriacb7ca2c9e0

  Kaunatavos Moterų klubo „Marijonos“, kurios yra susibūrusios prie bibliotekos, narės išgirdusios apie Latvijoje Dobelės mieste auganti didžiulį alyvų sodą ir jame vykstančią alyvų žydėjimo šventę be galo panoro pačios viską pamatyti. Susirado transportą, o kadangi vietų jame buvo nemažai, tad dar pasikvietė draugų ir saulėta gegužės 28 d. išvyko į ekskursiją po kaimyninę Latviją. Atvykę į Dobelę visų pirma susiradome Štalmacherių akmenų sodą, kurį Dobelėje ant Beržės upės kranto sukūrė Lilija ir Alfredas Štalmacheriai, o jų sodas - parkas vadinamas akmens pasaka arba stebuklų sodu. Akmenų ekspoziciją papildo dekoratyvinių augalų kompozicijos. Šalia šios sodybos radome ne ką mažiau įspūdingą Klūgių sodybą, kurioje viešpatauja daugybė įvairių žydinčių augalų, gražiai sutvarkytas tvenkinėlis.

  Skaityti daugiau...

 • 2011 06 01 Artėjant jubiliejui pagerbti Rainių kankiniai

  View the embedded image gallery online at:
  http://kpbiblioteka.lt/lt/senesni/52-n2011#sigProGalleria5e4943c2ea

  Artėja 70-osios metinės nuo šios baisios nakties.Rainių mokyklos - darželio mokiniai, mokytojos, bibliotekininkė, aplankėm, prisiminėm ir pagerbėm baisiose kančiose žuvusius žemaičius Rainių miškelyje. Uždegėm žvakučių sukalbėjom maldelę už nužudytuosius. Rainių bibiotekoje mokiniai domėjosi surinkta medžiaga "Rainių miškelio tragedija 1941m.Birželio 24-25d.." Atsakė į anketos klausimus "Tiesos numarinti nepavyko". Šiuo metu bibliotekoje veikia mokinių piešinių paroda "Rainiai šiandien". Teisybė apie Rainius turi būti žinoma visiems

 • 2011 06 01 Tarptautinė vaikų gynimo diena Nevarėnuose

  View the embedded image gallery online at:
  http://kpbiblioteka.lt/lt/senesni/52-n2011#sigProGalleria89f61de072

  Nevarėnuose birželio 1 dieną prie kultūros centro vyko "Tarptautinė vaikų gynimo diena", žemaitiškai - "Vaku keravojimo ratavoji deina". Taip žemaičių tarme prisistatė atvykę į šventę iš Gadunavo bibliotekininkė Gražina Narmontienė su 7 moksleiviais.
  Vaikai šventės metu šoko su balionais, kuriuos dovanojo kultūros centras, dalyvavo virvės traukimo, didelių balionų ridenimo, estafetėse. Spalvotomis kreidelėmis piešė tema "Taika", spėliojo mįsles. Nevarėniškiai vaikai padeklamovo eilėraštį "Vaikstė" Neringos Stankevičiūtės, gadunaviškiai vaikai deklamavo žemaitiškus humoristinius eilėraščius.
  Geriausi vaikai buvo apdovanoti ‚ "Bibliotekos pažangos prizais" ir saldžiais prizais nuo kultūros centro, bibliotekos.
  Šventę vedė kultūros centras, biblioteka. Visi buvo linksmi ir patenkinti švente.
  Vyr.bibliotekininkė Vita Ylakienė
  Nevarėnų biblioteka filialas

 • 2011 06 01 Gegužės mėnesį vyko gyventojų mokymai Rainių bibliotekoje

  View the embedded image gallery online at:
  http://kpbiblioteka.lt/lt/senesni/52-n2011#sigProGalleria89d1dfc54d

  Rainių bibliotekoje gegužės mėnesį buvo organizuojami mokymai kompiuteriu. Šie mokymai skirti visai nedirbusiems kompiuteriu bei turintiems minimalias kompiuterio raštingumo žinias kaimo žmonėms.

 • 2011 05 20 Paminėtos Vytauto Mačernio 90-osios gimimo metinės

  View the embedded image gallery online at:
  http://kpbiblioteka.lt/lt/senesni/52-n2011#sigProGalleria6b4421f855

  Gegužės 20 d. Žemaičių muziejuje ,,Alka“ įvyko konferencija ,,Vytautas Mačernis – Žemaičių žemės poetas“.

  Konferencijoje pranešimus skaitė literatūrologas, kritikas Regimantas Tamošaitis, poetas Vytautas Stulpinas, muziejaus ,,Alka“ direktorė Elvyra Spudytė, Žemaičių gimnazijos mokytoja Dalia Pabrėžienė, svečiai iš Žemaičių Kalvarijos. V. Mačernio eiles, sonetus, vizijas skaitė ir mintimis apie poeto gyvenimą dalinosi Kauno dramos teatro aktorius ir režisierius Petras Venclovas.

  Konferencijos darbe dalyvavo istorikas, daktaras V. Vaivada, Klaipėdos universiteto profesorė R. Bončkutė, rašytojas A. Kuklys bei ,,Poezijos pavasario - 2011“ poetai D. Petrošius, V. Dekšnys, V.Jasukaitytė, M. Kudarauskaitė, G. Jefremovas, V.Stulpinas, aktorė V. Mickevičiūtė. 

  Konferencijos svečiai susitiko su rajono savivaldybės meru Vyt. Kleiva, keliavo Vytauto Mačernio keliais, aplankė jo tėviškę Šarnelę, pabuvojo jo muziejuje Žemaičių Kalvarijoje. Taip pat buvo aplankytas Kęstaičių kaimas, kur svečiai pagerbė drąsius ir nepalaužiamus Kęstaičių bažnyčios gynėjus. Karolinos Praniauskaitės gimtinėje poetai prie koplytstulpio skaitė eiles, kurias skyrė pirmajai žemaičių poetei.

  Po konferencijos Masčio ežero pakrantėje įvyko Poezijos pavasario šventė.

  Renginio akimirkos bibliotekos galerijoje: <<< Konferencija >>>  ir <<< Išvyka >>.

  Virginija Černiauskienė

 • 2011 06 14 Vasariški vaikų bibliotekos langai

  View the embedded image gallery online at:
  http://kpbiblioteka.lt/lt/senesni/52-n2011#sigProGalleria4a82596f97


  Pasigrožėkime Telšių specialiosios mokyklos darbinio užimtumo grupės jaunuolių darbais, papuošusiais vaikų bibliotekos langus. Vaikų bibliotekos langai virto šventiška gėlėmis pražydusia pieva. Gražus pavasario metas-žaliuojanti žolė, besiskleidžiantys pumpurai, pražydę augalai-įkvėpė mokytoją Rūtą Jonušienė paskatinti jaunuolius sukurti žydinčią gėlių pievą. Žaismingai bei harmoningai susilieja žalias samanų pagrindas , tai tarsi „žemė“, pražydusi įvairiaspalvėmis laukinėmis gėlėmis, kurios stiebiasi į "dangaus" šviesą. Virš pievos priskridę ryškiaspalvių drugelių. Kompozicija spinduliuoja džiaugsminga vasaros nuotaika.
 • 2011 06 20 Kompiuterinio raštingumo mokymai Varnių miesto bibliotekoje

  View the embedded image gallery online at:
  http://kpbiblioteka.lt/lt/senesni/52-n2011#sigProGalleriaec666069d2

  Varnių miesto biblioteka gyventojų mokymus ,,e. pilietis ‘‘organizavo kovo, balandžio mėn. Na, o birželio mėn. prisijungė prie Kauno technologijos universiteto vykdomo projekto ,, Kompiuterinis raštingumas bendruomenėms -geresnės gyvenimo kokybės garantas‘‘. Projekto tikslas – mokyti gyventojus kompiuterinio raštingumo įgūdžių, kuriuos kompiuterinio raštingumo kursuose dalyvavę gyventojai galėtų taikyti savo darbe, kasdieninėje veikloje bei tenkinant savo poreikius, pvz: el. pašto adreso susikūrimas, el. laiškais susirašinėjimas, bendravimas internete.....

  Skaityti daugiau...

 • 2011 07 01 Geriausios naujoviškos bibliotekos vizijos ? nuo virtualaus lobyno iki pažinčių klubo

  View the embedded image gallery online at:
  http://kpbiblioteka.lt/lt/senesni/52-n2011#sigProGalleria4fc4629427

   Geriausios naujoviškos bibliotekos vizijos – nuo virtualaus lobyno iki pažinčių klubo

  Lietuvoje išrinktos geriausios naujoviškos bibliotekos vizijos. Akcijoje „Kuriame naujovišką biblioteką“ novatoriškumu ir originalumu labiausiai išsiskyrė Pasvalio, Telšių, Kaišiadorių bei Utenos rajonų savivaldybių viešųjų bibliotekų darbuotojų ir lankytojų idėjos, kaip paversti biblioteką bendruomenės ašimi.

  Skaityti daugiau...

 
Savanoris bibliotekoje