Į Pradžią » ... » 2011 » 2011 05 20 Paminėtos Vytauto Mačernio 90-osios gimimo metinės

2011 05 20 Paminėtos Vytauto Mačernio 90-osios gimimo metinės

Gegužės 20 d. Žemaičių muziejuje ,,Alka“ įvyko konferencija ,,Vytautas Mačernis – Žemaičių žemės poetas“.

Konferencijoje pranešimus skaitė literatūrologas, kritikas Regimantas Tamošaitis, poetas Vytautas Stulpinas, muziejaus ,,Alka“ direktorė Elvyra Spudytė, Žemaičių gimnazijos mokytoja Dalia Pabrėžienė, svečiai iš Žemaičių Kalvarijos. V. Mačernio eiles, sonetus, vizijas skaitė ir mintimis apie poeto gyvenimą dalinosi Kauno dramos teatro aktorius ir režisierius Petras Venclovas.

Konferencijos darbe dalyvavo istorikas, daktaras V. Vaivada, Klaipėdos universiteto profesorė R. Bončkutė, rašytojas A. Kuklys bei ,,Poezijos pavasario - 2011“ poetai D. Petrošius, V. Dekšnys, V.Jasukaitytė, M. Kudarauskaitė, G. Jefremovas, V.Stulpinas, aktorė V. Mickevičiūtė.

Konferencijos svečiai susitiko su rajono savivaldybės meru Vyt. Kleiva, keliavo Vytauto Mačernio keliais, aplankė jo tėviškę Šarnelę, pabuvojo jo muziejuje Žemaičių Kalvarijoje. Taip pat buvo aplankytas Kęstaičių kaimas, kur svečiai pagerbė drąsius ir nepalaužiamus Kęstaičių bažnyčios gynėjus. Karolinos Praniauskaitės gimtinėje poetai prie koplytstulpio skaitė eiles, kurias skyrė pirmajai žemaičių poetei.

Po konferencijos Masčio ežero pakrantėje įvyko Poezijos pavasario šventė.

Renginio akimirkos bibliotekos galerijoje: <<< Konferencija >>>  ir <<< Išvyka >>.

Virginija Černiauskienė