Į Pradžią » ... » 2011 » 2011 11 22 Literatūrinė popietė skirta rašytojai J. Ivanaustei 50 - čio

2011 11 22 Literatūrinė popietė skirta rašytojai J. Ivanaustei 50 - čio

Literatūrinė popietė "Tikėjimas, meilė, kūryba"

VšĮ Telšių regioninio profesinio mokymo centro bibliotekoje vyko literatūrinė popietė "Tikėjimas, meilė, kūryba", skirta prozininkės, rašytojos, dailininkės, fotografės Jurgos Ivanauskaitės 50- ųjų gimimo metinių paminėjimui. Tai viena ryškiausių šiuolaikinių rašytojų, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė. Popietę organizavo mokyklos bibliotekos vedėja Danutė Skrodenienė, lietuvių kalbos mokytoja Laima Ereminienė, Varnių miesto bibliotekos darbuotojos Elytė Dauskurtienė, Vida Krenciuvienė ir Zita Macienė.

Rašytojos metinių paminėjimui ruoštasi iš anksto: visą savaitę mokiniai ir mokytojai bibliotekoje lankė sukakčiai skirtą parodą, susipažino su rašytojos kūriniais, žiūrėjo režisierės Agnės Marcinkevičiūtės dokumentinį filmą ,, Šokis dykumoje“, literatūros pamokose atliko rašytojos kūrinių teksto suvokimo užduotis.

Mokiniai, mokytojai, svečiai, susirinkę jaukioje bibliotekos skaitykloje, turėjo galimybę nors trumpam priartėti prie Jurgos Ivanauskaitės literatūrinio pasaulio, pajusti jį, iš rašytojos kūrybos pasisemti nuoširdumo, atvirumo, supratingumo. Popietėje Varnių miestelio gyventojos E. Diulaj gitara atliekamos nuostabios melodijos visus privertė susimąstyti apie gyvenimą, meilę, džiaugsmą , apie kiekvieną mums duotą akimirką.. .

Popietės metu bibliotekos vedėja demonstravo skaidrės iš rašytojos gyvenimo, mokiniai skaitė prisiminimus apie Jurgą Ivanauskaitę, ištraukas iš kūrinių.

Tikimės, kad popietėje išgirstos mintys paskatins mokinius domėtis Jurgos Ivanauskaitės kūryba, pasinerti į rašytojos sielos gelmes.

VšĮ Telšių regioninis profesinio mokymo centro bibliotekos- informacinio centro vedėja
Danutė Skrodenienė