Į Pradžią » ... » iki 2010 » 2008 11 11 Šiaurės šalių savaitė

2008 11 11 Šiaurės šalių savaitė

Šiaurės šalių bibliotekų savaitės RENGINIAI.

Telšių Ateities vidurinės mokyklos

biblioteka,Vanda Kuzienė

Meilė Šiaurės šalims: pažinimo šviesų blykstės.zmogeliukas

1.Šviesos ir žodžio šventė. Ištraukos iš islandų rašytojos G.Helgadottir knygos skaitymas.

Atsakingos: N.Krajinienė, S.I.Naglienė

2. Žmogaus kūrybos šviesa. (Įžymūs šiaurės šalių žmonės). V.Raibužienė

3. ,,Skanus grožis“ – kas natūralu ir žmogui naudinga. J.Vaičikauskienė

4. Pagauti gamtos garsai: vizualinis ir garsinis menas. N.Činskienė

5. Kas išgirsta, pamatyta, įvertinta. V.Kuzienė, N.Krajinienė

6. Sukauptų dokumentų, apie Šiaurės šalis, paroda.

Telšių rajono Karolinos Praniauskaitės

VB vaikų literatūros skyrius

Rūta Savickienė

Pasiruošimas Šiaurės šalių bibliotekų savaitei, renginių reklama, patalpų papuošimas, bibliotekos langų apipavidalinimas.

1.11-10 d. Šviesos ir žodžio šventė. Šiaurės šalių bibliotekų savaitės atidarymas. Nurodytos

ištraukos skaitymas.Savaitės renginių ir užduočių pristatymas.

2.11-11 d. Telšių dailės mokyklos moksleivių darbų parodos pristatymas.

Literatūros paroda ,,Troliai knyguose ir filmuose”.

3.11-12d. Trolių Mumių diena bibliotekoje. Trolių portreto konkursas, žaidimai, linksmos

užduotys,padavimai ir legendos, viktorina. Animacinio filmo ,,Troliai Mumiai” žiurėjimas.

4.11-13d. Pasakų žygis į gamtą.Skaitome gamtoje balsu.

5.11-14d. Šiaurės šalių bibliotekų savaitės uždarymas.Savaitės rezultatų susumavimas,

įdomiausių, geriausių dalyvių apdovanojimas.

6.11.10-15d.Akcija:,,Tapk vaikų bibliotekos skaitytoju - nemokamai”.

Telšių rajono Karolinos Praniauskaitės

Kaunatavos filialas, Vilija Jocienė

Lapkricio 10 d. 10val. Šviesos ir žodžio iškilmingas atydarymas. Ištraukos skaitymas. 18 val.

Ugnies aitvarų paleidimas. Ištraukos suaugusiems skaitymas.

12 d. 14 val. Rubų kolekcijos „Ugnis lede“ pristatymas.

14 d. 14 val. Diskusija „Lietuva - šiaurės šalis?“

16 d. Savaitės uždarymas. „Meilės laiškas Šiaurei“.

Tradicine tapusi Šiaurės šalių bibliotekų savaitė kviečia knygų ir literatūros mylėtojus susiburti į šviesos ir žodžio šventę, kuri lapkričio 10-16 d. vyks beveik 200 Lietuvos bibliotekų. Šių metų bibliotekų savaitės tema – „Meilė Šiaurės šalims”.

Bibliotekų savaitės metu Šiaurės ministrų tarybos biuras ir Lietuvos radijas rengia bendrą projektą. Siekiant pristatyti skirtingų Šiaurės šalių literatūrą, radijo laidoje „Vakaro pasaka“ bus skaitomos Šiaurės šalių pasakos. Šios laidos galima klausytis šiokiadieniais 20.03 val. per Lietuvos radijo pirmąją programą.

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė tuo pačiu metu prasidės visose projekte dalyvaujančiose Šiaurės ir Baltijos šalių bibliotekose. Atidarymo metu vyks šviesos ceremonija, simbolizuojanti sparčiai trumpėjančią dieną ir ilgėjančią naktį. Taip pat bus skaitoma ištrauka iš suomių rašytojos Eevos Kilpi kūrinio, pratęsiant seną istorijų pasakojimo tradiciją Šiaurės šalyse.

Pagrindinė Šiaurės šalių bibliotekų savaitės idėja – populiarinti literatūrą ir knygų skaitymą, organizuojant teminius kultūros renginius bibliotekose. Lietuvos bibliotekos projekte dalyvauja jau vienuolikti metai.

Šiaurės šalių bibliotekų savaitę Lietuvoje organizuoja Šiaurės ministrų tarybos biuras, bendradarbiaudamas su Šiaurės šalių ambasadomis Lietuvoje.