Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka
Skaitytojui

Jaunimo literatūrinių kūrinių konkursas

7kalva


 

Naujienų archyvas

Darbuotojo meniu

Į Pradžią » ... » 2015
 • „Knygų Kalėdos“ Kaunatavos bibliotekoje

  „Knygų Kalėdų" renginys tampa tradiciniu šalies bibliotekose. Jo metu apžvelgiama, kas nuveikta, ko nespėta, pasvajojama, kas bus ateinančiais metais. Gražia tradicija tapo į renginį ateiti nešiniems knyga-dovana bibliotekai.

  Šiais metais Kaunatavos bibliotekoje šalia knygų eglutės padėtas dovanų maišas sparčiai pripilnėjo. Bibliotekos skaitytoja Salvinija savo dovanojamas knygas surišo originaliai, tarsi dovaną. Dvidešimt per renginį padovanotų knygų džiugins skaitytojus ateinančius metus. Į maišą buvo įdėta ir tą dieną pristatyta, rudenį išleista humanitarinių mokslų daktarės Aušros Rimkutės-Ganusauskienės mokslo monografija „18001882 metų katekizmų religijos terminai". Tai knyga apie religijos terminus, vartojamus XIX a. katekizmuose. Šiai monografijai Aušra medžiagą rinko ne tik Lietuvos bibliotekose, bet ir užsienio: Rygoje, Sankt Peterburge, Varšuvoje, Krokuvoje, Balstogėje, Maskvoje, Prahoje ir Brno. Autorė susirinkusiesiems trumpai papasakojo, kaip rinko medžiagą knygai, kas sekėsi sunkiausiai, kas liko į ją nesudėta...

  Bibliotekoje tą dieną atidaryta ir Viktorijos Rimkutės piešinių paroda. Tai daugiausiai pieštuku piešti žymių žmonių portretai, tarp jų yra keli pažįstamų, šeimos narių portretai. Viktorija pasakojo, kaip pradėjo piešti, parodė pirmuosius savo darbus ir jau gerokai patobulėjusius naujausius. Džiugino ir stebino darbų kruopštumas, darbų gausa ir talentas atkartoti žmogaus bruožus iš nuotraukų. Paroda džiugins lankytojus ir po Naujųjų metų.

  Šis renginys – pirmas suremontuotose bibliotekos patalpose. Jis suteikė daug džiugių akimirkų susirinkusiems, pasitiko juos jaukumu, primindamas apie knygų išmintį, meno grožį, pažėrė Kalėdų dvasią kiekvienam dalyviui.

 • Pavandenės bibliotekos atidarymas naujose patalpose

  Gruodžio 17 d. Pavandenėje vyko Adventinė popietė, kurios metu buvo atidarytos Telšių r. savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos Pavandenės filialo naujos bibliotekos patalpos. Pavandeniškių pasveikinti atvyko Telšių r. savivaldybės Administracijos Direktorius Saulius Urbonas, Telšių r. savivaldybės tarybos narys Algirdas Tarvainis, Varnių seniūnijos seniūnas Rolandas Bružas, parapijos Klebonas Tomas Domarkas, bendruomenės pirmininkė Jadzė Tarvainienė, Pavandenės seniūnaitė Teresa Kubilienė. Visus mus linksmino ir sveikino Pavandenės kapela ir kultūros renginių organizatorė Daiva Litvinienė.

  Pagarbiai, bibliotekininkė Edita Streckienė

 • Adventinė popietė Nevarėnų bibliotekoje

  Adventas – laikas, kada žiemos nykumas žada viltį – sugrįžtančią saulę, laikas, kada ramybėje ir gerume krikščioniškas pasaulis laukia užgimstančio kūdikėlio Jėzaus. Šiuo laikotarpiu norisi dalintis gerumu, širdžių šiluma su savo artimaisiais ir šalia esančiais.

  Lapkričio 25 d. kraštotyros būrelis dalyvavo Advento popietėje Nevarėnų miestelio bibliotekoje, kurią organizavo bibliotekos vedėja Zita Kikilienė. Popietės metu klausėme bibliotekos vedėjos pasakojimo apie senovės lietuvių Advento papročius ir tradicijas, vaišinomės adventiniais patiekalais.

  Renginio metu pasisėmėme gerų emocijų, pajutome Kalėdų laukimo džiaugsmą, vieni kitiems palinkėjome dvasinės ramybės, susikaupimo, tikėjimo ir vilties.

  Istorijos mokytoja Neringa Račkauskienė

 • Knygos pristatymas Rainiuose

  Paulių Stalionį žinome, kaip dainininką, dainų autorių ir atlikėją. Kuris išleido penktąjį savo muzikinį albumą „Aš tavim tikiu". Trys iš jų tapo auksiniais. Paulius džiaugiasi, kad Lietuvoje atrado subrendusį ir išsilavinusį klausytojų ratą, kuris sparčiai didėja.

  Ir netgi parašė nuostabiomis iliustracijomis apipavidalintą pasakų knygą vaikams „Pasakos, kurių niekas nepapasakos".

  Ketvirtadienio vakarą Rainių bendruomenės salėje pristatė Paulius Stalionis šią nuostabią dažais kvepiančią pasakų knygą „Pasakos kurių niekas nepapasakos".

  Paulius Stalionis Rainių bibliotekai padovanojo savo knygą ir palinkėjo: „Pasakiškų gyvenimo akimirkų!" Rainių filialo skaitytojams.

 • ,, Knygų Kalėdos'' Varniuose

  PENKTOSIOS „KNYGŲ KALĖDOS" VARNIUOSE

  Belaukiant Šv.Kalėdų, Telšių K.Praniauskaitės Viešosios bibliotekos Varnių filialo darbuotojos penkti metai iš eilės organizuoja vaikų ir jaunimo literatūrines popietes, skirtas Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotai akcijai „Knygų Kalėdos" paremti.

  Šį kartą gražus ir naudingas renginys, pavadintas „Nuo mažens - su knyga", įvyko Varnių M.Valančiaus gimnazijoje. Socialinės pedagogės Vilmos Jankauskaitės lydimi susitikome su nemažu būreliu 5 – 8 klasių žingeidžių moksleivių.Bibliotekos darbuotoja Vida Krenciuvienė surengė atsivežtų naujausių knygų parodėlę, kviesdama vaikus mylėti knygą, dalintis skaitymo džiaugsmu su draugais ir šeimos nariais. Literatų būrelio „Lyra" narė Elena Gedminienė priminė vaikams artėjantį Kalėdų džiaugsmą, linkėjo jiems po šventine eglute dovanų krepšelyje rasti mėgstamiausią knygelę, skaitė ištraukas iš vaikams skirtų knygų, užminė daug mįslių bei patarlių.

  Skaityti daugiau...

 • "Palieku bibliotekai..."

  Julius Norkevičius su anūku Dovydu Bladžiumi

  Kraštietis veža knygas iš Vilniaus į Telšius, paprastai traukiniu. Atnešti jas į biblioteką kartais padeda jo anūkas. Tai matematikos mokytojas Žemaitijoje, vėliau tris dešimtmečius dirbęs pedagoginės spaudos baruose, ne vienos knygos autorius, pastarąjį dešimtmetį skyręs mokslui populiarinti Gedimino technikos universiteto „Inžinerijos" laikraščio redakcijoje. Telšiškiams labiausiai žinomas iš kraštotyrinių ir kitokių publikacijų vietos spaudoje. Tai Julius Norkevičius.

  Pavadinu jį knygnešiu.... Neprieštarauja. Per 2006, 2009, 2011, 2015 metus bibliotekos bičiulis padovanojo 64 knygas. Grožiniai, istoriniai, biografiniai, kraštotyros ir kiti

  Skaityti daugiau...

 • Rainių filiale įžiebta Kalėdų eglutė

  Ketvirtadienio vakare susirinko į biblioteką patys aktyviausi lankytojai puošti eglutės.

  Papuošus ir įžiebus lemputes norėjosi pabūti, pavakaroti prie gražiai šviečiančios eglutės.

  Vakarojimas neprailgo nes mes turėjom užduočių ,minėm mįsles, skaitėm eilėraščius, dainavom daineles ir valgėm pyragą, kurį mums atnešė ir vaišino Ina Levickienė.

 • ADVENTO LITERATŪRINĖ POPIETĖ VARNIUOSE: „ŽEMAITĖ – LIETUVIŲ LITERATŪROS KLASIKĖ“

  Jaukią advento popietę , gruodžio 9 – tąją, į VšĮ Telšių RPMC biblioteką susirinko būrelis Varnių literatų paminėti lietuvių literatūros klasikės – Julijos Žemaitės 170 – tąsias gimimo metines. Minėtos bibliotekos vedėja Danutė Skrodenienė kartu su Varnių miesto bibliotekos darbuotojomis Vida Krenciuviene ir Zita Maciene padarė viską ,kad renginys būtų įdomus ir turiningas. Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Laimos Ereminienės paruoštos moksleivės, nelyginant teatro aktorės, emocingai skaitė ištraukas iš Julijos Žemaitės kūrybos perlų bei lietuviųrašytojų atsiliepimus apie mums mylimos klasikės gyvenimo kelią.

  Renginio įžangoje moksleivė I.Olšvikytė J.Vaičiūnaitės eilėraščiu „Žemaitė" tarytum pristatė rašytoją auditorijai. Visa tai papildė M.Riaubaitės skaitoma ištrauka „Skarelė".

  Skaityti daugiau...

 • Koks adventas be poezijos?

  Poetai neskaitys manų eilių,
  Eiliniai žmonės girs iš mandagumo.
  Bet kartais nerašyti negaliu,
  Kaip negaliu nepasimelst per sumą.
  (A. Paškevičius „Seni takai")

  Gruodžio 4 d. į „Knygų Kalėdų" popietę bibliotekoje susirinko nemažas būrys tryškiečių. Šventę pradėjome Knygų Kalėdų eglutės įžiebimu, o tada nusiteikėme poezijos klausymui. Savo naujas knygas „Seni takai" ir „Grįžtant namo" pristatė Anicetas Paškevičius. Nors autorius save vadina „atėjūnu, nemokančiu vietinių kalbos", bet per keliolika čia pragyventų metų jau yra artimai susijęs su žemaitiška aplinka. Tai atsispindi ir jo kūryboje - temos artimos ir pažįstamos: „Tas miestelis prie Virvytės – Tryškiai, daug už jį aplinkui mažesnių...", žinomos vietos – „...čia buvo ir išliko kumetynas, kiauri stogai po samanom, berželiais...", atpažįstami žmonės, šventės. Eilėraščių buvo miela klausytis – šiltai ir jautriai dėstomos mintys, taiklūs pastebėjimai, graži kalba. Klausytojai nebuvo pasyvūs – autoriui teko atsakyti į įvairiausius klausimus: kas įkvepia kūrybai, kas yra griežčiausias kritikas, kam pirmiausia perskaitomi nauji eilėraščiai ir t. t.

  Prie puodelio arbatos pasidžiaugėme turiningai praleistu laiku, padėkojome autoriui ir nutarėme visi vėl susitikti sausio mėnesį. Paaiškėjo, kad tarp susirinkusiųjų esama ir daugiau kuriančių žmonių: Vida rašo eiles, Verutė – prozą. Lauksime kitų skaitymų ir tikėsimės atrasti naujų talentų.

  Paskui apžiūrėjome parodėlę „Senolių advento papročiai" ir aptarėme žemaitiškus Kūčių patiekalus, kuriuos ruošime adventinei vakaronei, vyksiančiai gruodžio 19 dieną.

  Vyr. bibliotekininkė Janina Norvaišienė

 • Lietuvių kalbos pamoka Tryškių bibliotekoje

  Gruodžio 3 dieną bibliotekos vaikų skyrius pavirto mokyklos klase – Tryškių Lazdynų Pelėdos gimnazijos septintokai su lietuvių kalbos mokytoja Virginija Jokubauskiene susirinko į pamoką, kurios tikslas – paskatinti moksleivius daugiau skaityti, gerinti jų skaitymo įgūdžius, taip pat kelti skaitymo prestižą. Pamokos pradžioje visiems mokiniams buvo išdalinti popieriaus lapai su šūkiu „Skaityti draudžiama". Moksleiviams nėra paslaptis, kad buvo toks laikotarpis, kai lietuviškos knygos buvo draudžiamos, bet jie šventai įsitikinę, jog knygų draudimai priklauso vien praeičiai. Mokytoja papildė mokinių žinias apie spaudos draudimo laikotarpį, knygnešius ir slaptą literatūrą, o mokiniai išsakė savo nuomonę apie draudimo skaityti pasekmes.

  Skaityti daugiau...

 • Kalėdiniai žibintai teapšviečia knygų lentynas

  Gruodžio 2 dieną Tryškių bibliotekoje įsikūrė vaikų kūrybinė studija. Dienos tema – kalėdinių žibintų gamyba. Laukė nelengva užduotis – vitražo technikos imitacija papuošti stiklainius taip, kad įdėjus po žvakelę, jie pavirstų kalėdiniais žibintais, gražiai apšviečiančiais knygų lentynas. Vaikams padėjo Tryškių kultūros centro dizainerė R. Balsienė. Norint mėgautis vitražo grožiu, būtinas ilgas darbas: pasirinkti piešinį, paskui kruopščiai perkelti sumanymą ant stiklo, naudojant specialius flomasterius bei lipnią plėvelę. Dekoravimui vaikai rinkosi įvairius motyvus: eglutes, snaiges, gėlytes, taškelių ornamentus ir t. t. Darbštuoliai sukūrė penkiolika kalėdinių žibintų, kurių viduje uždegus žvakutę – piešinėliai atgyja ir maloniai šviečia.

  Vyr. bibliotekininkė Janina Norvaišienė

 • Septintoji kalva 2015

  7Kalva 2015 500px

 • Kviečiame į poezijos popietę Tryškiuose

  20151129 poezija tryskiuose

 • Rudens tyloj

  Nei blogas oras, nei pirmadienis nesutrukdė susirinkti į poezijos vakarą „Rudens tyloj", kuris šiais metais skirtas prasidėjusiam adventui . Gedrimų kaime, šis renginys pamažu tampa tradiciniu. Smagu sulaukt garbių svečių: prelato Juozo Šiurio, poečių Irenos Daubarienės ir Sigutės Naglienės, giesmėmis ir dainomis susirinkusiuosius malonino Ernesta Dargužienė ir Benediktas Spirgys. Gausus būrys žiūrovų ne tik klausė skaitomų posmų ir dainų, bendravo su gerbiamu prelatu, bet ir patys panoro pasidalyti savo parašytais eilėraščiais. Vakarui pasibaigus kiekvienas parsinešėm po kruopelę dvasiškumo , gerumo, jautrumo.....

  Vyr. bibliotekininkė Ingrida Bubilienė

 • „Knygų Kalėdos“ Prezidentūroje

  2015 lapkričio 27 dieną Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Baltojoje salėje kartu su vaikais įžiebė Kalėdų eglę ir paskelbė akcijos „Knygų Kalėdos“ pradžią. Akcija šiais metais kviečia dovanoti naujų vaikų ir jaunimo knygų šalies bibliotekoms bei pristato naują iniciatyvą „Knygų Kalėdų savanoriai“. Prieš Kalėdas bibliotekos kartu su skaityti mėgstančiais žmonėmis surengs daugiau nei šimtą renginių vaikų ir senelių globos namuose, dienos centruose ir šeimynose.

  Renginyje apsilankė Telšių K. Praniauskaitės viešosios bibliotekos bibliotekininkų draugijos pirmininkė Gintarė Kačinskienė su dukra.

 
Savanoris bibliotekoje