Į Pradžią » ... » 2015 » VIEKŠNALIUOSE –KRAŠTIEČIŲ ŠVENTĖ

VIEKŠNALIUOSE –KRAŠTIEČIŲ ŠVENTĖ

Gegužės 17 dieną svečiai ir viekšnališkiai rinkosi į tradicinę kraštiečių šventę „Sugrįžę paukščiai į namus...."

Švč. Mergelės Globos parapija sukvietė kraštiečius į didžiausius šios bažnyčios atlaidus, kuriuose paminėtos bažnyčios 105-osios gyvavimo metinės. Po atlaidų visi pasuko į naująjį daugiafunkcinį centrą, kuriame nuotaikingą, šventinę programą atliko Telšių kultūros centro folkloro ansamblis „Spigiens"

Šventę nuspalvino Karolinos Praniauskaitės Viekšnalių filialo surengtos parodos ,skirtos Viekšnalių gyvenvietės įkūrimo 165-osioms metinėms.

Kiekvienam žmogui svarbiausi tie takai ir takeliai, kurie parveda į gimtuosius namus. Viekšnalių filialas turi senas kraštiečių švenčių organizavimo tradicijas, ryšius su kraštiečiais, jų palaikymą ir dalyvavimą šiose šventėse. Kaip visada šventė sulaukė didelio būrio esamų ir buvusių gyventojų.

Šventėje dalyvavo rajono savivaldybės meras Vytautas Kleiva, Luokės seniūnas Česlovas Ubartas, Švč.Mergelės Globos bažnyčios klebonas Virginijus Palionis ir kt. svečiai.

Viekšnalių filialo projektą ,,Sugrįžę paukščiai į namus" rėmė Telšių rajono savivaldybė.

Vyr. bibliotekininkė Zosė Stasiulienė