Į Pradžią » ... » 2015 » "Eilėraščiai" dedikuoti Žmonai Irenai

"Eilėraščiai" dedikuoti Žmonai Irenai

Antano Olbuto

Pirmąją savo eilėraščių knygą su dedikacija „Telšių bibliotekai ir skaitytojams – buvęs ir širdyje esamas telšietis – su didžiausia pagarba – Antanas Olbutas, 2015" rugpjūčio 21 d. padovanojo žinomas menotyrininkas ir medalininkas, Lietuvos dailininkų sąjungos (LDS) narys, nuolatinis tradicinių medalininkų kūrybinių stovyklų nuo 1985 m. Telšiuose dalyvis. Eilėraščių rinkinį sudaro 1961-1974 m. parašyti kūriniai. Keletas jų matomai rašyti besimokant Telšiuose. Menininkas, kuriantis poeziją, pastaruoju metu- neretas reiškinys (žinome telšiškius P. Gintalą, G. Lataką ir kitus). Ne kartą ragintas tiek kolegų menininkų, tiek literatūros žanro atstovų (kaip Mykolas Karčiauskas) šiemet išspausdino kūrybos rinkinį, pavadintą „Eilėraščiai". Poezijos tomelį puošia A. Olbuto kūriniai: viršelyje – „Žmonos Irenos" portretas, iliustracijos – triptikas „Motinystė".

Julita Švėgždavičienė