Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka

Logo 400x163

krastieciu galerija su ep

Kraštiečių galerija

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Skaitytojui

Jaunimo literatūrinių kūrinių konkursas

7kalva


 

Naujienų archyvas

Darbuotojo meniu

 • Work in Tech nemokami mokymai „IT Support“.

  ITJau trečius metus iš eilės asociacija Viešieji interneto prieigos taškai įgyvendina tarptautinę programą Work in Tech. Šiai programai paramą teikia pasaulinė technologijų milžinė Google.org, Inco Academy ir Coursera mokymų platforma.

  Į šią programą nemokamai kviečiame dalyvauti moteris norinčias pagilinti savo IT įgūdžius ar norinčias persikvalifikuoti į IT sritį.

  Šia programa siekiama ne tik suteikti darbo rinkai reikalingų įgūdžių, bet ir padidinti moterų dirbančių IT sektorių skaičių.

  Todėl iki šių metų balandžio mėn. 9 d. kviečiame moteris registruotis į tarptautinės programos Work in Tech nemokamus mokymus „IT Support“.

  Mokymų programos „IT Support“ aprašymas:

  Skirta: tik moterims 18+

  Mokymo vietų skaičius: 70

  Trukmė: 155 savarankiškos valandos (apie 7 mėn.).

  Forma: Nuotolinis mokymas(is) „Coursera“ platformoje.

  Konsultacijos lietuvių kalba: papildomos 30 valandų Vilniaus universiteto lektorių konsultacijų.

  Mokymų pradžia: 2023 m. balandžio mėn. 17 d.

  Mokymų aprašymas: Šiuose mokymuose susipažinsite su IT pagrindais, kompiuterių tinklais, operacinėmis sistemomis, sistemų bei tinklų administravimu ir tinklų saugumu.

  Baigus mokymus galimos darbo pozicijos: mokymų metu įgyti įgūdžiai padės rasti darbą įvairaus pobūdžio įmonėse skirtingose IT sektoriaus pozicijose: duomenų bazių administratorius, sistemų analitikas, IT sistemų palaikymo specialistas, IT asistentas.

  Pažymėjimas: Google „IT Support Certificate”

  Registracijos forma: https://forms.gle/NELP3VZ7BGG54atAA

 • BIBLIOTEKA VISIEMS! SUSIPAŽINOME SU ELVIS BIBLIOTEKA

  NORIME, KAD SKAITYTI GALĖTŲ VISI, todėl nuolat ieškome būdų, kaip padaryti knygas prieinamas skirtingoms auditorijoms!

  * Kovo 21 d. Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje

  vyko susitikimas su virtualios bibliotekos ELVIS vyriausiąja bibliotekininke, atstove regionams HENRIKA NEDZVECKIENE.

  * Virtualią biblioteką ELVIS sukūrė ir administruoja Lietuvos audiosensorinė biblioteka (LAB), aptarnaujanti ne tik neregius, bet ir kitus asmenis, negalinčius skaityti įprasto spausdinto teksto.

  Į pažintinį susitikimą susirinko nemažai klausytojų iš Telšių Trečiojo amžiaus universiteto, Telšių pirminės sveikatos priežiūros centro, Telšių šeimos centro, mokyklų, kolegės bibliotekininkės.

  H. Nedzveckienė išsamiai supažindino:

  Skaityti daugiau...

 • VELYKINIO ATVIRUKO DIRBTUVĖS

 • „ŽEMAIČIŲ ŽEMĖ“ NR. 4

  Jums ir visiems žemaičių prieteliams – jau ketvirtasis šių metų el. žurnalo „Žemaičių žemė“ numeris – www.zemaitiuzeme.lt. Skaitykite, bendrinkite.

  Redakcija laukia Jūsų pasiūlymų, straipsnių, nuotraukų.

  Gero skaitymo!

 • SUSITIKIMAS SU „ELVIS“ BIBLIOTEKININKE H. NEDZVECKIENE

 • MANO ĮSIMINTINIAUSIA KNYGA. KĘSTUTIS GUSAROVAS

  KĘSTUTIS GUSAROVAS, Telšių rajono savivaldybės meras

  Kristina Sabaliauskaitė „PETRO IMPERATORĖ“

  „Tai įspūdį palikęs istorinis romanas – paskutinė mano skaityta knyga. Sudomino pats pasakojimo stilius. Be to, istorijų apie Rusijos imperatorių Petrą girdėjome ir besimokydami mokykloje. Labai suintrigavo, kad šalia jo buvo iš Lietuvos bajorų kilusi stipri moteris – Marta Skowronska, caro Petro I žmona ir pirmoji Rusijos imperatorė Jekaterina I.

  Rašytoja įdomiai atskleidė istoriją apie Rusijos imperatorių gyvenimą, kai kurių smulkmenų net nežinojau. O papasakoti istoriniai faktai galbūt sunkiai įsivaizduojami ar suvokiami, vietomis istorija net žiauroka. Įdomu buvo skaityti, kaip imperatorė valdė po Petro mirties.

  Per herojų gyvenimą perteikta nemažai istorijos – tiek Lietuvos, tiek Lenkijos, karai su švedais, turkais.

  Visą „Petro imperatorės“ istoriją sudaro dvi knygos, tad siūlau perskaityti. Verta dėmesio išsami istorinė knyga.“

 • PASIRAŠYTOS BENDRADARBIAVIMO SUTARTYS

  Kovo 16 d. Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka, atstovaujama direktorės JOLANTOS KAUBRIENĖS, pasirašė dvi bendradarbiavimo sutartis: su asociacija „Telšių turizmo klasteris“, atstovaujama vadovo ROMUALDO KAČERAUSKO, ir su mažąja bendrija „Tikslius“, atstovaujama direktorės komercijai AUŠROS PAKALNIENĖS. 

  Bendradarbiavimo tikslas – informacijos apie bibliotekos teikiamas paslaugas, ypač edukacinius užsiėmimus, sklaida; pažintinė, kultūrinė turizmo plėtra ir vystymas Telšių rajone ir visame Žemaitijos regione.

  Skaityti daugiau...

 • KOVO 16-OJI – KNYGNEŠIO DIENA

  2004 metais UNESCO knygnešystę įvertino kaip unikalią ir pasaulyje atitikmenų neturinčią veiklą, o kovo 16-oji oficialiai paskelbta Knygnešio diena. Šią dieną pagerbiami draudžiamų spaudinių platintojai – knygnešiai. Jie Lietuvos istorijoje atliko ypatingą vaidmenį, o kovo 16-oji – įžymiojo knygnešio Jurgio Bielinio gimimo diena (1846 m.) – skirta jiems visiems prisiminti ir pagerbti.
 • PASIRAŠYTAS BENDRADARBIAVIMO SUSITARIMAS

  Kovo 15 d. Užimtumo tarnyba prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, atstovaujama Šiaulių klientų aptarnavimo departamento Telšių skyriaus vedėjos DIANOS ABELKIENĖS, ir Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka, atstovaujama direktorės JOLANTOS KAUBRIENĖS, pasirašė bendradarbiavimo susitarimą.

  Bendradarbiavimo tikslas – siekti socialinės atskirties mažinimo ir didinti darbo ieškančių asmenų integravimosi į darbo rinką galimybes.

  Ypač svarbi bendra švietėjiška veikla: informacijos apie bibliotekoje vykdomas veiklas, mokymus, paskaitas sklaida; darbo ieškančių asmenų skaitmeninių įgūdžių ir kompetencijų gerinimas (mokymai bibliotekoje); įvairių amžiaus grupių (ypač jaunimo, jaunų šeimų) įtraukimas į švietėjišką veiklą.       

 • BŪTUME DĖKINGI UŽ PARAMĄ!