Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka

Logo 400x163

krastieciu galerija su ep

Kraštiečių galerija

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Skaitytojui

Jaunimo literatūrinių kūrinių konkursas

7kalva


 

Media

Naujienų archyvas

Darbuotojo meniu

 • POPIETĖ, PRIPILDŽIUSI ŠIRDIS MEILĖS GYVENIMUI IR POEZIJAI

  Mačernis 1Šį pavasarį visa Lietuva mini jauniausiojo mūsų poezijos klasiko Vytauto Mačernio 100 -ąsias gimimo metines. Kritikas Vytautas Kubilius , apibūdindamas Vytauto Mačernio kelią, rašė:„ Po juodu karo debesiu ištryško ir nutilo Vytauto Mačernio poetinis žodis. Karas jau stovėjo prie Lietuvos slenksčio, kai jis rašė pirmuosius eilėraščius. Tankai dar tebedraskė Žemaitijos laukus, kai jis paliko neužbaigtą paskutinį kūrinį...“ Žuvo poetas dar tik eidamas 24 -uosius metus. Jam tekęs netikrumo ir siaubo laikas lyg atkirto iš prigimties rimtą, mąslų kūrėją nuo jaunystės lyrikai būdingos romantikos, entuziazmo. Sudėtingas ir tragiškas poetas Vytautas Mačernis. Reikia sutikti su jo studijų metų bičiuliu Eugenijum Matuzevičium, kad jo kūryba – tai didelių vertybių, gyvenimo prasmės ieškančios, besikankinančios, abejojančios ir vėl nušvintančios sielos istorija. Ją reikia priskirti humanistinei filosofinei lietuvių literatūros tradicijai. Joje randame įdomų, „ nepakartojamą lietuvių literatūros raidos puslapį, prisodrintą žmogaus egzistencijos poetinių apmąstymų XX amžiaus būties ir mirties kryžkelėse.“

  Skaityti daugiau...

 • PO ŪKANOTU NEŽINIOS DANGUM

   

   

  000 SaviVytautas Mačernis. Vienas paslaptingiausių lietuvių poetų, turėjęs tiesiog pranašišką nuojautą ir skubėjęs gyventi, pažinti, mylėti…

  Birželio 5 dieną sukako 100 metų, kai gimė Poetas. Seimas 2021-uosius paskelbė Vytauto Mačernio metais – taip įvertinta jo filosofinės, intelektualios poezijos svarba lietuvių kultūrai.

  Telšių Žemaitės gimnazijos skverelyje, prie paminklo Vytautui Mačerniui, vyko nuoširdus prisiminimų, poezijos ir muzikos renginys „Po ūkanotu nežinios dangum“, kurį atidarė jaunimas. Spektaklio ištrauka pagal Vytauto Mačernio kūrinius pradėjo Telšių vaikų ir jaunimo aktorių studija „Savi“ (rež. Laimutė Pocevičienė). Jie tarsi atkartojo Vytauto Mačernio meilės istoriją. Dainomis apie jaunystės polėkį, gyvenimo džiaugsmą susirinkusiųjų prisiminimus gaivino Telšių Žemaitės gimnazijos gimnazistai.

  Skaityti daugiau...

 • Kompiuterinio raštingumo mokymai bibliotekoje!

 • Skaitymo iššūkyje gali dalyvauti VISI

  Priimti „Vasaros su knyga“ skaitymo iššūkį kviečiami visi – jaunimas, moksleiviai, šeimos su vaikais, dirbantieji ir senjorai, užsienyje gyvenantys lietuviai.

  Šįkart skaitymo skatinimo akcijoje sukurta nauja rubrika „Skaitymas man iššūkis“, kur dalyvauti iššūkyje aktyviai skatiname ir regos sutrikimų, disleksiją, autizmo spektro sutrikimų ar judėjimo negalią turinčius skaitytojus. Akcijos ir naujos rubrikos palaikymo komandoje turime virtualią biblioteką ELVIS. Ši informacinė sistema dėl ligos ar negalios negalintiems skaityti ir turintiems tai patvirtinantį dokumentą žmonėms suteikia prieigą prie įvairių garsinių knygų.

  ELVIS filmukas

  Skaityti daugiau...

 • Vytautas Mačernis – Šimtmetis ir atmintis (1921.VI.5 – 1944.10.7)

  macern„pažiūrėt, vidujinį gyvenimą gyvendamas, kur jis nuveda, kas gi pagaliau jo ribomis eina“, – Vytautas Mačernis

  Vasaros pradžia – ir išgyvenimų akimirkos palieka nepakartojamų įspūdžių. Šie Metai – poeto Vytauto Mačernio metai: jauno kūrėjo gyvenimas ir poezija – klasiko, būties didybėje ir tragizme – degti gyvenimu. Įvairiai galima žvelgti į Poeto palikimą – itin domina Jo dvasinių patirčių istorija, vizijų ir aiškiai susikertančių linijų prasmė: atitikimai, tikslas, sutaptys, būsenos, žmogaus esmė, pastovumo ir laikinumo aiškinimasis, santykiai ir pasaulio kitimai. Telšių Miesto bibliotekoje veikia paroda „Vytautas Mačernis – Šimtmetis ir atmintis“. Tai ne tik paties Poeto „gyvenimo vaizduos“ pasikartojantys prisipažinimai, „Vizijų“, „Sonetų“pasaulis, eilėraščių įžvalgos, bet ir apie jį rašiusių – kitų mintys, pasirodę spaudiniai, jam dedikuota atmintis. Tuose šaltiniuose – unikali atskiro žmogaus istorija ir „Viskas“, – pasak V. Daujotytės, kas „yra tik žmogaus dvasioje, galutinėje ir vienintelėje dvasinėje tikrovėje: šiurpe, nerime, vienatvėje, džiaugsme.“

  Skaityti daugiau...

 • Tavo karjeros pradžia IT sektoriuje

   

  Siekdama suteikti galimybę įgyti šiandien reikalingiausių darbo rinkoje įgūdžių ir įgalinti kuo daugiau moterų prisidėti prie ekonomikos augimo asociacija „Viešieji interneto prieigos taškai“ kviečia moteris, norinčias pradėti profesinį kelią IT sektoriuje, dalyvauti tarptautinės organizacijos „INCO Academy“ nemokamoje programoje „Work in Tech“.

  Skaityti daugiau...

 • Kviečiame!

  maernis dalyviai

 • Knyga – madingiausias šių metų vasaros desertas!

  Spalvotoji vasara ir nuotykingas „Vasaros su knyga“ skaitymo iššūkis – jau čia. Šiais metais jis skelbia, kad „Knyga – vasaros desertas!“. Pandemijos akivaizdoje daugelis jau įsitikino, kad knygų skaitymas – viena turiningiausių ir labiausiai atpalaiduojančių veiklų. O jei to nepatyrėte, būtinai priimkite skaitymo iššūkį! Juolab kad šįkart akcija sulaukė svaraus rėmėjų pastiprinimo – bus įteikta 14 pagrindinių prizų, bet be prizo neliks nė vienas, įveikęs skaitymo užduotis.

   

   „Vasaros su knyga“ skaitymo akcija – jau šeštą kartą Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio apskričių ir savivaldybių viešųjų bibliotekų, mokyklų bibliotekų bei Lietuvos aklųjų bibliotekos kartu su LR kultūros ministerija rengiama skaitymo akcija, vykstanti birželio 1–rugpjūčio 31 d., rengėjų džiaugsmui kasmet sulaukianti vis gausesnės dalyvių auditorijos. Praėjusiais metais iššūkį priėmė net 20 553 skaitytojai, buvo perskaitytos 93 035 knygos. Ši akcija yra viena iš nacionalinės Skaitymo skatinimo programos 2019–2021 metų veiksmų plano priemonių.

  Akcijos šūkis šįkart kviečia atrasti, kad knyga, kaip ir desertas, suteikia saldumo, naujų spalvų, atgaivina mintis ir veda į nuotykį, teigia šių metų „Vasaros su knyga“ koordinatorė Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka. Kad skaitymas būtų skaniausias šios vasaros desertas, iššūkio dalyviams linki ir rašytojas Tomas Dirgėla, šių metų skaitymo šventės ambasadorius.

  Rašytojas tvirtina, kad kiekvienas, perskaitęs bent vieną knygą, kaip pagrindą garantuotai gauna fantazijos ir žodyną, o vaikus jis kviečia įsitikinti, kad skaityti galima ir dėl malonumo. „Mokykloje ilgą laiką vasara ir knyga man atrodė visiškai nesuderinami dalykai – juk atostogos, kaip čia dabar skaitysi! Bet sykį supratęs, kad skaitymas teikia didžiulį malonumą ir skaityti galima dėl jo, ne tik dėl paraginimo iš šono, knyga man tapo nepamainomas vasaros atostogų desertas šalia ledų ir braškių“, – sako Tomas Dirgėla.

  Skaityti daugiau...

 • Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos sukurtos išmaniosios programėlės pristatymas

  „Panevėžio apskrities“ Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka šiais metais  sukūrė naują išmaniąją programą „Biblioteka arčiau tavęs“,  kurios tikslas yra patogus vienoje vietoje Panevėžio regiono viešųjų bibliotekų vykdymo edukacijos, sukurtų virtualių parodų, ekspozicijos ir turo, žaidimų, informacijos duomenų bazių. Programėlė gali papildyti mokykloje vykdomus edukacinius procesus.

  Balandžio 26 d., Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės metu, 14 val. vyks programėlės „Biblioteka arčiau tavęs“ pristatomasis renginys, skirtas mokytojams, švietimo specialistams, jaunimo darbuotojams ir visiems besidomintiems naujovėmis. Naudojimosi programėle mokymus ves Vaikų literatūros skyriaus vedėja Toma Apynytė-Kirslienė. Būsite vieni pirmųjų gavę galimybę parsisiųsti programėlę, ją išbandyti ir tiesiai kūrėjams pasakyti savo nuomonę. 

   

  Daugiau informacijos rasite bibliotekos svetainėje: 

  https://www.pavb.lt/2021/04/nacionaline-lietuvos-biblioteku-savaite-kvies-pazinti-naujas-formas/?fbclid=IwAR107hESwu9C3zOALmpDTomiGT1taIrSh_P5GYMwQGbQUtSvbqzsdhm

   

 • Biblioteka priima skaitytojus

  Vadovaudamasi Vyriausybės nutarimu „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“ ir jo pakeitimais. Karantino laikotarpiu Telšių r. sav. Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka (ir jos 28 filialai) vykdo savo veiklą užtikrindama ir laikydamasi valstybės lygio ekstremalios situacijos operacijų vadovo nustatytų reikalavimų bei visuomenės sveikatos saugos ir higienos reikalavimų. Dėkojame bibliotekos lankytojams už supratingumą ir atsakingumą.