Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka

Logo 400x163

krastieciu galerija su ep

Kraštiečių galerija

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Skaitytojui

Jaunimo literatūrinių kūrinių konkursas

7kalva


 

Media

Naujienų archyvas

Darbuotojo meniu

 • Knygų mugė 2021

 • Adolfo Sprindžio 100-ečiui: kalbanti atmintis – „Meniniai ieškojimai“

   

  10 s 002Šie metai žemiečiui rašytojui, literatūrologui Adolfui Sprindžiui yra jubiliejiniai metai – minimas jo gimimo šimtmetis. Ta proga Varnių miesto biblioteka ir literatų sambūris „Lyra“ visus pakvietė į susitikimą-pokalbį prisiminti, pasidalinti skaitytais rašytojo kūriniais, išgyvenimais. Kiekvieno žmogaus širdyje išlieka jausmų, kurie artina, kelia šiltų prisiminimų iš tėviškės, namų ar sutiktų žmonių. Būtent tokias patirtis savo darbuose atspindi rašytojas Adolfas Sprindis.

  Skaityti daugiau...

 • Skaitymo iššūkio dalyviai per vasarą perskaitė daugiau kaip 100 000 knygų

  Skaitymo skatinimo akcijos „Vasara su knyga“ metu buvo perskaityta daugiau nei 100 000 knygų. „Knyga – vasaros desertas!“ – skelbė šių metų akcijos šūkis.

   

  Iškalbingi skaičiai

  Akcijos „Vasara su knyga“ populiarumas auga kasmet: šią vasarą buvo perskaityta daugiau nei 100 000 knygų, t.y. beveik 10 000 knygų daugiau nei praėjusiais metais. Iš viso iššūkį įveikė beveik 18 000 gyventojų.

  Skaityti daugiau...

 • Įspūdžiai iš Knygų aikštės

  1Nuo penktadienio iki sekmadienio svečiavausi šventėje „Sostinės dienos 2021“. Daugiausia laiko praleidau Katedros aikštėje, kurioje buvo įsikūrusi Knygų aikštė. Čia vyko daugybė literatūrinių renginių: susitikimų, naujausių knygų pristatymų, dirbtuvėlių vaikams, poezijos skaitymų, diskusijų – visko neįmanoma buvo suspėti pamatyti ir išgirsti.

  Patiko R.Kamuntavičiaus knygos „Gudijos istorija. Baltarusijos istorija“, kurioje  lyginamas lietuviškas ir gudiškas pasakojimas apie bendrą praeitį, pristatymas. Labai įdomu buvo išgirsti apie „Ponios Smetonienės virtuvę“. Knygoje ne tik  išsamus Sofijos Smetonienės portretas, bet ir daug to laikotarpio receptų,  tarpukario inteligentijos diplomatinių pietų meniu ir dar daug visko įdomaus.

  Skaityti daugiau...

 • Vytauto Mačernio ketveri metai Telšiuose

  002Jauniausio klasiko Vytauto Mačernio metai, paskelbti 100-osioms gimimo metinėms, eina į pabaigą. V. Mačerniui atminti renginiai prasidėjo dar ankstyvą pavasarį. Birželio pradžios renginiai sukvietė gausybę renginių dalyvių ne tik Žemaitijoje. Vis tik išskirčiau sediškių iniciatyvas, o ypač - Mokyklinio suolo- atminties įamžinimą. Betoninis suolas – tai vilniškio skulptoriaus Mykolo Saukos darbas. Savo suolą V. Mačernis turėjo ir Telšių gimnazijoje, dabar – Mačernio klasėje. Pasinaudojusi gimnazijos archyvu (muziejumi), Telšių archyvu, leidiniais, virtualiais ištekliais , sekiau V. Mačernio gimnazisto kelią 1935-1939 m. Telšiuose. Atradimais dar birželio 6 d. pasidalinau virtualioje parodoje bibliotekos feisbuko paskyroje. Tuo tarpu kviečiame užsukti bibliotekon ir susipažinti su šia paroda, eksponuojama stenduose.
      J. Švėgždavičienė

 • Darbuotojų atrankos komisijos posėdis

  Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos darbuotojų atrankos komisijos posėdis vyks Telšių rajono savivaldybės salėje 2021 m. rugpjūčio 9 d. 14 val. Darbuotojų atrankos kriterijai:

  Skaityti daugiau...

 • „Poezijos pavasaris“ 2021 Telšiuose

  Vasariškas ir ryškus „Poezijos pavasaris“ ištikimiausius gerbėjus ir skaitytojus birželio 27–liepos 11 d. džiugino net 123 renginiais visoje Lietuvoje, Lenkijoje, Šveicarijoje, o virtualūs tiltai, pasak festivalio organizatorių, suteikė galimybę susitikti su poetais, gyvenančiais Jungtinėse Amerikos Valstijose, Jungtinėje Karalystėje, Švedijoje.
  Tarptautinis poezijos festivalis, rengiamas nuo 1965 m., yra iškiliausias kasmetinis literatūrinis renginys Lietuvoje, organizuojamas Lietuvos rašytojų sąjungos ir Rašytojų klubo. Jame savo kūrybą skaito Lietuvos ir užsienio poetai, dalyvauja kritikai, literatūrologai, vertėjai, aktoriai, muzikai, fotografai, dailininkai. Festivalio dienomis vyksta pačių įvairiausių renginių: poezijos skaitymai, laureatų vakarai, autoriniai iškiliausių poetų vakarai, jaunųjų poetų skaitymai ir dainuojamosios poezijos vakarai, moksleivių skaitymai, poezijos spektakliai ir kt.

  Skaityti daugiau...

 • Atnaujinamas portalas ibiblioteka.lt

 • Knygos „Vilko ašara“ pristatymas

  Liepos 7 dieną Telšių Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos Mokymo centre susirinkę Telšių Naujamiesčio mokyklos ir Telšių moterų bendrijos „Akvalina“ Vaikų dienos centro vaikai bei mokytojos susidomėję klausėsi pasakojimų ir atsakinėjo į klausimus apie… VILKĄ. Vilniaus universiteto Užsienio kalbų instituto dėstytoja Rasa Bačiulienė pristatė naują savo knygą „Vilko ašara“. Ją iliustravo jaunoji menininkė Emilija Čypaitė, išleido VšĮ „Pamėginčius“.

  Skaityti daugiau...

 • POPIETĖ, PRIPILDŽIUSI ŠIRDIS MEILĖS GYVENIMUI IR POEZIJAI

  Mačernis 1Šį pavasarį visa Lietuva mini jauniausiojo mūsų poezijos klasiko Vytauto Mačernio 100 -ąsias gimimo metines. Kritikas Vytautas Kubilius , apibūdindamas Vytauto Mačernio kelią, rašė:„ Po juodu karo debesiu ištryško ir nutilo Vytauto Mačernio poetinis žodis. Karas jau stovėjo prie Lietuvos slenksčio, kai jis rašė pirmuosius eilėraščius. Tankai dar tebedraskė Žemaitijos laukus, kai jis paliko neužbaigtą paskutinį kūrinį...“ Žuvo poetas dar tik eidamas 24 -uosius metus. Jam tekęs netikrumo ir siaubo laikas lyg atkirto iš prigimties rimtą, mąslų kūrėją nuo jaunystės lyrikai būdingos romantikos, entuziazmo. Sudėtingas ir tragiškas poetas Vytautas Mačernis. Reikia sutikti su jo studijų metų bičiuliu Eugenijum Matuzevičium, kad jo kūryba – tai didelių vertybių, gyvenimo prasmės ieškančios, besikankinančios, abejojančios ir vėl nušvintančios sielos istorija. Ją reikia priskirti humanistinei filosofinei lietuvių literatūros tradicijai. Joje randame įdomų, „ nepakartojamą lietuvių literatūros raidos puslapį, prisodrintą žmogaus egzistencijos poetinių apmąstymų XX amžiaus būties ir mirties kryžkelėse.“

  Skaityti daugiau...