Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka

Logo 400x163

krastieciu galerija su ep

Kraštiečių galerija

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Skaitytojui

Jaunimo literatūrinių kūrinių konkursas

7kalva


 

Naujienų archyvas

Darbuotojo meniu

 • „ŽEMAIČIŲ ŽEMĖ“ 2023 M. NR. 11

  Ruduo jau džiugina spalvindamas žaliąjį vasaros rūbą, o „Žemaičių žemės“ redakcija džiaugiasi galėdama Jums pasiūlyti atsiversti naują (šių metų vienuoliktąjį) el. žurnalo numerį.
  Interneto svetainės „Žemaičių žemė“ adresas:https://zemaitiuzeme.lt/

  El. žurnalo „Žemaičių žemė“ adresas:https://zemaitiuzeme.lt/.../el-zurnalas-zemaiciu-zeme.../ 
  Skaitykite, dalinkitės, siųskite redakcijai savo pasiūlymus, straipsnius ir nuotraukas.

  #zemaiciuzeme

 • PARODA, SKIRTA ESPERANTO KALBOS KŪRĖJUI LIUDVIKUI ZAMENHOFUI

  2017-uosius UNESCO buvo paskelbusi Liudviko Lazario Zamenhofo, esperanto kalbos kūrėjo, metais. 2019 m. sukako 160 metų nuo šio asmens gimimo. Šiemet esperanto kalbai sukanka 136 metai. Tai visavertė kalba, genialus XIX a. lingvistinis išradimas, puikiai gyvuojantis iki šiol. Ja visame pasaulyje bendrauja tūkstančiai žmonių, leidžiamos knygos ir periodiniai leidiniai.

  L. Zamenhofas gimė 1859 m. gruodžio 15 d. Balstogėje, tada dar buvusioje Rusijos sudėtyje. Anuomet tai būta „tautų katilo“ iš lenkų, rusų, žydų ir vokiečių. Vos sulaukęs 10 metų, L. Zamenhofas parašė pjesę „Babelio bokštas, arba Balstogės tragedija“. Pavadinimas rodo, kad skirtingų tautybių gyventojams ten nebuvo lengva ir dėl kalbų skirtumų.

  Skaityti daugiau...

 • KVIEČIAME Į „NYKŠTUKŲ DIRBTUVĖLĘ“!

  Bibliotekos III a. apsigyveno spalvingi pasakų herojai – čia iki spalio 27 d. eksponuojama plungiškės JOVITOS PINEVIČIENĖS nertų ir megztų žaislų paroda.

 • KVIEČIAME Į RITOS VAIČIULIENĖS TAPYBOS DARBŲ PARODOS PRISTATYMĄ

  „1962 m. gimiau Telšiuose. 1969–1978 m. mokiausi Telšių 4-ojoje vidurinėje mokykloje. 1982 m. baigiau Telšių taikomosios dailės technikumą, meninio audinių, trikotažo apiforminimo ir koloravimo specialybę. Suteikta dailininko vykdytojo kvalifikacija.

  Pirmoji darbovietė – Telšių fabrikas „Mastis“, dailininkė-desinatorė.

  1992–2014 m. – Telšių kultūros centro dailininkė-scenografė.

  Nuo 2014 m. nedirbu.

  Gimiau gražiu metų laiku – pavasarį, gegužės mėnesį, kai bunda gamta, žydi sodai. Mėgstu gamtą, gėles... Tai atsispindi ir mano tapyboje, eilėraščių kūryboje...

  Skaityti daugiau...

 • MOKSLEIVIAMS IR MOKYTOJAMS! Į UŽSIĖMIMUS JAU GALITE REGISTRUOTIS www.kulturospasas.lt

 • PIRMADIENIS SU KLAUDIJA. INTERNETO IR SKANDINAVŲ TROLIAI. KUO JIE SKIRIASI?

  Pokalbių ciklas „Pažink medijas su Klaudija“ žaismingai ir paprastai atsako į daugumą kasdien Jums kylančių klausimų apie saugumą internete, socialinių medijų pavojus, melagienas („fake news“), autorių teises ir kitas informacinio raštingumo temas.

  Pokalbis su VDU Viešosios komunikacijos katedros docentu Ignu Kalpoku. Klaudiją vaidina aktorė Emilija Latėnaitė.

  https://www.youtube.com/watch?v=a3uowdbv3Ek&list=PLYTBt9n9khmA-QT_37TM09GXzjBgeDfWo&index=17

  Skaityti daugiau...

 • VAKARO KŪRYBA SPALIO MĖNESĮ

 • BIBLIOTEKOS VEMBŪTŲ FILIALE – KNYGOS PRISTATYMAS

  „Po Gimtinės dangum jaučiuos pakylėta, dėkinga, kad galiu čia pabūti...“ – jautriai ir nuoširdžiai skambėjo poetės Jadvygos Sabaliauskaitės-Savickienės skaitomos naujausio eilėraščio, skirto gimtiesiems Vembūtams ir jo žmonėms, eilutės.

  Rugsėjo 29 d. Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos Vembūtų filiale, bendruomenės salėje, vyko šios kraštietės sveikinimų ir linkėjimų knygos „Žmogus – beribis kaip pasaulis“ pristatymas.

  Pasak renginio viešnios, be galo malonu po daugelio metų atvažiuoti į gimtinę, susitikti su buvusiais kaimynais – jausmai, prisiminimai, gerumas niekur nedingsta, gal todėl iš tų pojūčių ir gimė trečioji mūsų kraštietės knyga.

  Atskleisti J. Sabaliauskaitės-Savickienės gyvenimo kelią, norą kurti, jos poezijos nuoširdumą padėjo renginio vedėjos – Telšių Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos darbuotojos Rasos Stanevičiūtės – klausimai viešniai ir skaitoma kūryba.

  Skaityti daugiau...

 • DAILĖS RAIŠKOS UŽSIĖMIMAI SPALIO MĖNESĮ

 • MANO ĮSIMINTINIAUSIA KNYGA. SIGITA GAILIUVIENĖ

  SIGITA GAILIUVIENĖ, Telšių kultūros centro Personalo specialistė

  GARY CHAPMAN  „SEPTYNI MEILĖS DĖSNIAI“

  Knyga „Septyni meilės dėsniai“ – išminties vadovas visiems, norintiems mylėti ir būti mylimiems. Autorius prabyla apie gerumą, kantrybę, atlaidumą, mandagumą, nuolankumą, dosnumą ir sąžiningumą. Šios septynios pagrindinės meilės savybės, kartu sudėtos, formuoja mylintį žmogų. Jeigu vienos trūks tavo santykiuose su kitais žmonėmis, neteksi kažko svarbaus.

  Ši knyga gali sudominti tuos, kam svarbūs darnūs tarpusavio santykiai. Kad bet kuriuose santykiuose mūsų meilė būtų veiksminga, reikia naudotis šiomis septyniomis savybėmis.