Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka

Logo 400x163

krastieciu galerija su ep

Kraštiečių galerija

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Skaitytojui

Jaunimo literatūrinių kūrinių konkursas

7kalva


 

Media

Naujienų archyvas

Darbuotojo meniu

 • Kraštiečių šiemet išleistos knygos jau bibliotekoje

  01 002Žemaičių kultūros draugijos pirmininko Stasio Kasparavičiaus antroji knyga „Žemaitē īr“ skirta Žemaitijai, Telšių aeroklubo istorijai, aviacijai, Žemaitiją garsinusiems lakūnams. Autorius šia knyga teigia: „žemaitē bova, īr būs“. Abi knygas vienija viršelio ir iliustracijų pateikimo dizainas ir vienijanti tema – Žemaitija.  Tikėtina, kad sulauksime ir trečiosios S. Kasparavičiaus knygos.

  Skaityti daugiau...

 • Iškvietimo kodas 93Queen

  Dokumentinis

 • Bibliotekoje šurmuliavo tradicinė – jau penktoji – Knygų mugė

  20210930 104352

  Rugsėjo 30 d. Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje šurmuliavo tradicinė – jau penktoji – Knygų mugė. Visus susirinkusius pasveikino bibliotekos vadovė Vida Urnikienė, Telšių rajono savivaldybės Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja Eglė Tarvainytė, Telšių YAMAHA muzikos mokyklos moksleivės ir mokytojos Valdareza Laurinavičienė, Alina Gintalienė.

  Skaityti daugiau...

 • Rašytojai – mokytojai

  4

  Ne vienas mūsų rašytojas, poetas pats yra dirbęs mokytoju arba dėstytoju. Įsimintini vyresniosios kartos mokytojų kūriniai apie mokyklą, auklėjimą ir pačių darbų patirtis, išgyvenimus, dėmesį aktualioms temoms. Būtina kūrėjus-mokytojus prisiminti, pasidalinti jų talentu ir įžvalgomis. Kiekviena atmintis – praėjusio laiko pasikartojimas ir ėjimas į priekį.

  Išsyk norisi kalbėti apie rašytoją Šatrijos Raganą, išmintin

  Skaityti daugiau...

 • Knygų pristatymo konkursas

  Turi mėgstamą knygą? Pristatyk ją vaizdo įraše ir laimėk įspūdingų prizų

  Rugsėjo 20 d. startavo jau 26-ą kartą Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos organizuojamas Knygų pristatymo konkursas. Ši bibliotekos tradicija tapusi iniciatyva kiekvienais metais rudens pradžioje sujungia knygų mylėtojus vienam tikslui –  išsirinkti savo mėgstamiausią knygą ir ją kūrybiškai pristatyti kitiems.

  Organizatoriai prisimena, kad konkursas nuo pirmųjų metų nuolat augo. Pirminė konkurso idėja buvo suvienyti visas Šiaulių regiono viešąsias, mokyklų bibliotekas, jų lankytojus raginti pristatyti knygas scenoje, panaudojant vaidybinius, retorinius ir kt. elementus. 2020 m. visuotinės pandemijos metu masinių renginių organizavimas buvo apribotas, tačiau organizatoriai nenuleido rankų ir pasinaudojo šia situacija kaip akstinu plėstis. Konkursas tapo virtualus – pereita prie naujo knygų pristatymo formato – vaizdo įrašų. Toks formatas ne tik išplėtė dalyvių galimybes ir būdus išreikšti savo kūrybingumą, bet ir be didelių sunkumų leido konkursą organizuoti visoje Lietuvoje.

  Skaityti daugiau...

 • Adolfo Sprindžio 100-ečiui: kalbanti atmintis – „Meniniai ieškojimai“

   

  10 s 002Šie metai žemiečiui rašytojui, literatūrologui Adolfui Sprindžiui yra jubiliejiniai metai – minimas jo gimimo šimtmetis. Ta proga Varnių miesto biblioteka ir literatų sambūris „Lyra“ visus pakvietė į susitikimą-pokalbį prisiminti, pasidalinti skaitytais rašytojo kūriniais, išgyvenimais. Kiekvieno žmogaus širdyje išlieka jausmų, kurie artina, kelia šiltų prisiminimų iš tėviškės, namų ar sutiktų žmonių. Būtent tokias patirtis savo darbuose atspindi rašytojas Adolfas Sprindis.

  Skaityti daugiau...

 • Skaitymo iššūkio dalyviai per vasarą perskaitė daugiau kaip 100 000 knygų

  Skaitymo skatinimo akcijos „Vasara su knyga“ metu buvo perskaityta daugiau nei 100 000 knygų. „Knyga – vasaros desertas!“ – skelbė šių metų akcijos šūkis.

   

  Iškalbingi skaičiai

  Akcijos „Vasara su knyga“ populiarumas auga kasmet: šią vasarą buvo perskaityta daugiau nei 100 000 knygų, t.y. beveik 10 000 knygų daugiau nei praėjusiais metais. Iš viso iššūkį įveikė beveik 18 000 gyventojų.

  Skaityti daugiau...

 • Įspūdžiai iš Knygų aikštės

  1Nuo penktadienio iki sekmadienio svečiavausi šventėje „Sostinės dienos 2021“. Daugiausia laiko praleidau Katedros aikštėje, kurioje buvo įsikūrusi Knygų aikštė. Čia vyko daugybė literatūrinių renginių: susitikimų, naujausių knygų pristatymų, dirbtuvėlių vaikams, poezijos skaitymų, diskusijų – visko neįmanoma buvo suspėti pamatyti ir išgirsti.

  Patiko R.Kamuntavičiaus knygos „Gudijos istorija. Baltarusijos istorija“, kurioje  lyginamas lietuviškas ir gudiškas pasakojimas apie bendrą praeitį, pristatymas. Labai įdomu buvo išgirsti apie „Ponios Smetonienės virtuvę“. Knygoje ne tik  išsamus Sofijos Smetonienės portretas, bet ir daug to laikotarpio receptų,  tarpukario inteligentijos diplomatinių pietų meniu ir dar daug visko įdomaus.

  Skaityti daugiau...

 • Vytauto Mačernio ketveri metai Telšiuose

  002Jauniausio klasiko Vytauto Mačernio metai, paskelbti 100-osioms gimimo metinėms, eina į pabaigą. V. Mačerniui atminti renginiai prasidėjo dar ankstyvą pavasarį. Birželio pradžios renginiai sukvietė gausybę renginių dalyvių ne tik Žemaitijoje. Vis tik išskirčiau sediškių iniciatyvas, o ypač - Mokyklinio suolo- atminties įamžinimą. Betoninis suolas – tai vilniškio skulptoriaus Mykolo Saukos darbas. Savo suolą V. Mačernis turėjo ir Telšių gimnazijoje, dabar – Mačernio klasėje. Pasinaudojusi gimnazijos archyvu (muziejumi), Telšių archyvu, leidiniais, virtualiais ištekliais , sekiau V. Mačernio gimnazisto kelią 1935-1939 m. Telšiuose. Atradimais dar birželio 6 d. pasidalinau virtualioje parodoje bibliotekos feisbuko paskyroje. Tuo tarpu kviečiame užsukti bibliotekon ir susipažinti su šia paroda, eksponuojama stenduose.
      J. Švėgždavičienė

 • Darbuotojų atrankos komisijos posėdis

  Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos darbuotojų atrankos komisijos posėdis vyks Telšių rajono savivaldybės salėje 2021 m. rugpjūčio 9 d. 14 val. Darbuotojų atrankos kriterijai:

  Skaityti daugiau...