Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka

Logo 400x163

krastieciu galerija su ep

Kraštiečių galerija

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Skaitytojui

Jaunimo literatūrinių kūrinių konkursas

7kalva


 

Media

Naujienų archyvas

Darbuotojo meniu

 • Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos sukurtos išmaniosios programėlės pristatymas

  „Panevėžio apskrities“ Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka šiais metais  sukūrė naują išmaniąją programą „Biblioteka arčiau tavęs“,  kurios tikslas yra patogus vienoje vietoje Panevėžio regiono viešųjų bibliotekų vykdymo edukacijos, sukurtų virtualių parodų, ekspozicijos ir turo, žaidimų, informacijos duomenų bazių. Programėlė gali papildyti mokykloje vykdomus edukacinius procesus.

  Balandžio 26 d., Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės metu, 14 val. vyks programėlės „Biblioteka arčiau tavęs“ pristatomasis renginys, skirtas mokytojams, švietimo specialistams, jaunimo darbuotojams ir visiems besidomintiems naujovėmis. Naudojimosi programėle mokymus ves Vaikų literatūros skyriaus vedėja Toma Apynytė-Kirslienė. Būsite vieni pirmųjų gavę galimybę parsisiųsti programėlę, ją išbandyti ir tiesiai kūrėjams pasakyti savo nuomonę. 

   

  Daugiau informacijos rasite bibliotekos svetainėje: 

  https://www.pavb.lt/2021/04/nacionaline-lietuvos-biblioteku-savaite-kvies-pazinti-naujas-formas/?fbclid=IwAR107hESwu9C3zOALmpDTomiGT1taIrSh_P5GYMwQGbQUtSvbqzsdhm

   

 • Biblioteka priima skaitytojus

  Vadovaudamasi Vyriausybės nutarimu „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“ ir jo pakeitimais. Karantino laikotarpiu Telšių r. sav. Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka (ir jos 28 filialai) vykdo savo veiklą užtikrindama ir laikydamasi valstybės lygio ekstremalios situacijos operacijų vadovo nustatytų reikalavimų bei visuomenės sveikatos saugos ir higienos reikalavimų. Dėkojame bibliotekos lankytojams už supratingumą ir atsakingumą.

   

 • Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė šiemet prisistato šūkiu „Nauja realybė – naujos formos“

  Kasmet balandžio pabaigoje vykstanti Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė – svarbiausia metuose visoms šalies bibliotekoms. Šiųmetė, 21-oji, savaitė prisistato šūkiu „Nauja realybė – naujos formos“ ir atliepia į laikmečio aktualijas. Jau daugiau kaip metus gyvename naujoje realybėje, nuotoliniu būdu mokomės ir dirbame, renginiuose dalyvaujame tik virtualiai, tad ir savaitės iniciatyvos vyks daugiausia nuotoliniu būdu.

  Balandžio 23–29 d., Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės metu, bibliotekos, įvertindamos naują realybę ir „prisijaukinusios“ naujas formas, siūlys bendruomenei aktualius, įdomius ir įtraukiančius renginius. Bibliotekos kvies į literatūrinius susitikimus ir knygų pristatymus, paskaitas ir edukacijas, kūrybines dirbtuves, parodas, diskusijas, savo lankytojus pasitiks staigmenomis ir siūlys dalyvauti įvairiose akcijose. Dauguma savaitės veiklų, žinoma, vyks virtualiai.

  Pasak Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės organizatorės, Lietuvos bibliotekininkų draugijos, pirmininkės Jolitos Steponaitienės, net ir naujos realybės sąlygomis bibliotekos prisidėjo prie karantino laiko namuose kokybės gerinimo, siūlydamos kokybišką skaitmeninį turinį ir dovanodamos skaitymo džiaugsmą. Pandemijos metu jos greitai persiorientavo, atrado naujas veiklos formas ir nuolat ieško būdų, kaip gerinti savo paslaugas, vykdyti tradicines ir naujas iniciatyvas, prisitaikant prie skaitytojų poreikių. Ši Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė bus jau antroji organizuojama virtualiai. Jos tema „Nauja realybė – naujos formos“ kilo natūraliai, atliepiant į pandemijos diktuojamą šiandieninę realybę ir kasdienio gyvenimo aktualijas.

  Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė prasidės 23 d. 10 val. šventiniu atidarymo renginiu, kuriame bibliotekinę bendruomenę sveikins LR Kultūros ministras Simonas Kairys, Lietuvos bibliotekininkų draugijos pirmininkė Jolita Steponaitienė, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos direktorius prof. Renaldas Gudauskas. Virtualaus renginio metu, galėsime stebėti Geriausių metų bibliotekininkų apdovanojimus bei pasidžiaugti bibliotekų veiklomis pritaikius naujas formas.

  Bibliotekų lankytojai visoje Lietuvoje kviečiami pasidomėti, ką organizuoja jų miesto, rajono ar apskrities biblioteka ir aktyviai įsitraukti į siūlomas veiklas. Daugiau informacijos apie Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę galima rasti Lietuvos bibliotekininkų draugijos interneto svetainėje www.lbd.lt.

  Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę organizuoja Lietuvos bibliotekininkų draugija. Globoja Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda. Partneriai: Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija, Apskričių viešųjų bibliotekų asociacija. Rėmėjas – UAB „Asseco Lietuva“. Patronažą suteikia Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija.

 • Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė 2021

  Balandžio 23–29 dienomis, Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės metu, Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka siūlo 3 NEMOKAMAS FILMŲ PERŽIŪRAS, kuriomis galima mėgautis savo namų kino platformoje!

  Tereikia iš anksto užsiregistruoti ir gauti nuorodą.

   

  Balandžio 23 d. 18 val. – filmas GERUMO STEBUKLAS

  Nemokama filmo „GERUMO STEBUKLAS“ peržiūra

   

  Balandžio 24 d. 19 val. – filmas KUSAMA

  Nemokama filmo „KUSAMA“ peržiūra

   

  Balandžio 29 d. 18 val. – filmas NEMATOMOSIOS

  Dokumentinio filmo „NEMATOMOSIOS“ peržiūra ir diskusija

   

  Filmų aprašymus ir išankstines registracijų nuorodas rasite „Facebook“ paskyroje renginių aprašuose arba www.savb.lt

   

   

 • Skaitmeninė savaitė 2021

  ADW poster 105Skaitmeninė savaitė (angl. ALL DIGITAL Week) – visoje Europoje organizuojama kasmetinė skaitmeninės įtraukties ir skaitmeninių įgūdžių ugdymo akcija. Jos tikslas – paskatinti gyventojus atrasti technologijas, jų kuriamą naudą, pasinaudoti skaitmeninėmis galimybėmis savo kasdienėje bei profesinėje veikloje. Daugiau informacijos apie visoje Europoje vykstančias veiklas ir renginius – www.alldigitalweek.eu.

  „SKAITMENINĖ SAVAITĖ 2021“ TEMA:

  Skaitmeninius įgūdžius ugdome mokydamiesi visą gyvenimą

  KAS? 5 tiesioginės vaizdo transliacijos, profesionalūs pranešėjai, galimybė gauti atsakymus į rūpimus  klausimus, konkursas, proga laimėti prizus.

  KAM SKIRTA? Visiems, norintiems kokybiškai gyventi kintančioje asmeninėje ir profesinėje aplinkoje.  

  KADA? 2021 m. kovo 22 – 26 d., kasdien nuo 11 val.

  KUR? www.prisijungusi.lt, „Prisijungus Lietuva“ youtube kanale, FB/PrisijungusiLietuva,

  Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos Facebook profilyje: https://www.facebook.com/kpbiblioteka

  Kovo 22 d. tema – Skaitmeninė visuomenė – kvietimas augti

  Gyvename skaitmeniniame amžiuje, kur šiuolaikinės tendencijos rodo didėjantį poreikį naudotis informacinėmis ir ryšių technologijomis.  Šio poreikio augimas įtakoja būtinybę tobulinti skaitmeninius gebėjimus neatsižvelgiant į amžių, pareigas ar kitus sociodemografinius požymius. Pasaulį užklupus pandemijai  bendraujame, gydomės, perkame, kultūrinius renginius stebime šiuolaikinių technologijų pagalba, o keli išmanūs įrenginiai namuose jau nieko nestebina.

  Šių dienų skaitmeninius iššūkius apžvelgsime ir apie juos diskutuosime kartu su skaitmeninių inovacijų  ekspertu Elijumi Čiviliu ir kibernetikos eksperte Vilma Škarnulyte.

  Kovo 23 d. tema – Darbo vietų transformacija

   Labai neretai paskutiniais metais skaitome ar girdime apie žmones, dirbančius iš bet kurios pasaulio vietos, pavyzdžiui, saulėtos salos. Šie žmonės sakosi dirbantys jiems patogiu laiku, nes savo laiką planuoja patys.

  Jau metai laiko kaip gyvename  COVID-19 pandemijos sąlygomis, kuri pakeitė pasaulį. Daugeliui mūsų įprastą darbo vietą ofise ar biure pakeitė darbas iš namų. Ko išmokome? Ką reiktų žinoti ir kokių principų laikytis dirbant nuotoliniu būdu? Apie tai diskutuosime su vadovavimo konsultantu, personalo ekspertu Sauliumi Jovaišu ir verslo atsparumo ekspertu Edvinu Kerza.

  Kovo 24 d. tema – Debesų kompiuterija

  Skaitmeninius duomenis kurti, saugoti ir jais dalintis šiandien įprastas dalykas. Darbo dokumentus, asmenines nuotraukas ar kitą informaciją laikome „Debesyje“.  Todėl svarbu žinoti pagrindinius dalykus bei principus kaip tai daryti saugiai. Apie tai kalbėsimės su inovacijų ekspertu Arnoldu Lukošiumi ir Google atstovybės Lietuvoje vadovu Vytautu Kubiliumi.

  Kovo 25 d. tema – Kaip (iš)GYVENTI tarp ekranų

  Darbas ir bendravimas internete yra ne tik greitas, patogus ir efektyvus, bet gali turėti ir neigiamų padarinių mūsų sveikatai (mažas fizinis aktyvumas, psichinė sveikata, priklausomybė nuo interneto). Ką turėtume žinoti, kad darbas ir/ar pramogos internete būtų ne tik malonumas, bet ir neturėtų neigiamų padarinių?

  Apie tai kalbėsimės su Skaitmeninės etikos centro steigėjomis Rasa Jauniškiene ir Renata Gaudinskaite.

  Kovo 26 d. tema – Finansinis saugumas internete

  Technologijų pažanga neabejotinai keičia mūsų įpročius. Jeigu dar prieš dešimtmetį internetu pinigus pervesdavo arba namų bei kitas sąskaitas apmokėdavo nedaugelis, šiandien situacija – kitokia. Lietuvos bankų asociacijos 2020 m. atliktos apklausos duomenimis, internetinė bankininkystė šiuo metu yra populiariausia iš reguliariai naudojamų bankinių paslaugų – savo banke virtualioje erdvėje lankosi net 80 proc. apklaustųjų. Ką reikia žinoti šiandien, norint saugiai atlikti finansines operacijas internete, kaip elektroninėje erdvėje apsipirkti, taupyti ir/ar investuoti?

  Neįkainojami ekspertų patarimai Jums. Audrius Šapola, SEB banko Prevencijos departamento direktorius, LBA Finansinių nusikaltimų prevencijos komiteto pirmininkas ir Žygeda Augonė, „Swedbank“ Lietuvoje banko informacinės saugos vadovė.

  „SKAITMENINĖS SAVAITĖS 2021“ METU – AKCIJA!

  Migracijos departamento teritoriniuose skyriuose atsiimdami asmens tapatybės kortelę gaukite dovanų – skaitytuvą*. Skaitytuvas tai įrenginys, kurio pagalba pasirašymui elektroniniu parašu galėsite naudoti ir savo asmens tapatybės kortelę.

  Daugiau apie e. parašo kūrimo duomenis asmens tapatybės kortelėje ir kaip jais pasinaudoti sužinokite eid.lt ir elektroninisparasas.lt/pasirasyk.

  *Skaitytuvų skaičius ribotas.

 • Lietuvių kalbos dienos 2021

  Giesmė apie GediminąTelšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius ir Mokymo centras Facebook paskyroje surengė keturis nuotolinius Lietuvių kalbos dienoms skirtus nuotolinius užsiėmimus. Jie vyko vasario 15 – kovo 15 dienomis. Tai viktorina „Kalbos margumynai“, kryžiažodis „Žodžių labirintai“, žaidimas „Rask dešimt lietuvių kalbos terminų“ ir dar viena viktorina „Moki žodį – žinai kelią“.

  Džiaugiamės vaikų aktyvumu. Pirmieji, atsiuntę teisingus atsakymus, apdovanoti bibliotekos prizais – knygomis. Sveikiname laimėtojus:

  Kamilei Žičkutei skirta Ignės Zarambaitės knyga „Stebuklingi senelio batai“ (viktorina „Kalbos margumynai“);

  Karolinai Sabutytei ir Ernestai Žeimytei – Balio Sruogos kūrinys „Giesmė apie Gediminą“ (kryžiažodis „Žodžių labirintai“);

  Ernestai Žeimytei ir Džiugintai Jonaitytei – Lino Bitvinsko knyga „Kodėl miške švilpauti negalima“ (žaidimas „Rask dešimt lietuvių kalbos terminų“);

  Ugnei Kungytei – Pauliaus Norvilos knyga „Strykt pastrykt“ (viktorina „Moki žodį – žinai kelią“).

  Dėkojame visiems vaikams (ir ne tik), susidomėjusiems, siuntusiems atsakymus.

  Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos inf.  

 • VAIKŲ POETEI Z. GAIŽAUSKAITEI – 70

  5 2Vaikų poetei ZITAI GAIŽAUSKAITEI vasario 12 d. sukanka 70 metų. Sveikiname gerbiamą rašytoją, kuri ne kartą buvo ir, tikimės, bus laukiama mūsų bibliotekos lankytojų viešnia.

  Z. Gaižauskaitė gimė Padargupių k., Raseinių r. Baigusi Raseinių vidurinę mokyklą, dirbo Kauno melioracijos statybos montavimo valdyboje (sekretore), dirbo Jonučių vidurinėje mokykloje fakultatyvo vadove. Respublikinėje spaudoje debiutavo 1970 m. Nuo 1995 m. – Lietuvos rašytojų sąjungos narė.

  Poetės tekstai – skambūs, vaizdingi, parašyti vaikams suvokiama kalba, labai melodingi ir ritmingi. Tačiau neužtenka vien tik surimuoti, kad žodžiai atgytų ir pažadintų skaitytojų vaizduotę. Poetė rašydama stengiasi prisijaukinti ir sušildyti vaikus supantį pasaulį. Tai akivaizdu eilėraščiuose apie gamtos reiškinius. Kūriniuose sugyvinti daiktai, gyvūnai į skaitytojus prabyla negirdėtais dialogais, pasakodami savo nuotykius. Tokia poezija labai artima vaikui.
  Bibliotekų ir knygynų lentynose puikuojasi daugybė jos knygelių, skirtų ikimokyklinio bei jaunesniojo mokyklinio amžiaus vaikams: „Mūsų giminėlė“, „Kiškio lopšinė“, „Kas miške gyvena?“, „Kalėdų bobutė“, „Linksmasis traukinukas“, „Žiemos vaikai“, „Girios mokyklėlė“, „Riedėkit, margučiai“, „Taip sukasi metai“, „Kaip bebriukai namą statė“, „Žiogas pievoj vasarojo“, „Kur keliauji debesėli?“, „Stipriausias margutis“, „Šviesoforas“, „Dvi sesutės pasakėlės“, „Pavasaris lekia“, „Kas pravirkdė raideles?“, „Labas vakaras, geny“, „Iš vieno kamieno“, „Kalėdų žvaigždelė“ , „Atvažiuoja Kalėda“ ir kitos.

 • Nuotolinio mokymosi galia

  Pandemijos iššūkiai

  Daiva Efektyvus laiko planavimas2020 m. pasaulį užklupusi COVID-19 pandemija stipriai paveikė kiekvieno iš mūsų gyvenimą. Pastangos sustabdyti pandemijos protrūkį lėmė priverstinį perėjimą prie darbo iš namų, mokymosi internetu ar kasdienės veiklos organizavimo nuotoliniu būdu. Šis precedento neturintis technologijų naudojimas mums atvėrė naujas galimybes. Tam, kad nuotolinis darbas ir mokymasis taptų įprastu reiškiniu daugeliui Lietuvos gyventojų, nepriklausomai nuo jų amžiaus, lyties ar gyvenamosios vietos yra ir bus svarbu stiprinti savo skaitmeninius įgūdžius ir gebėjimus.

  Pandemijos metu daugelis iš mūsų susidūrė ir vis dar susiduria su vaizdo konferencijų, nuotolinio bendravimo programų naudojimosi iššūkiais. Pavyzdžiui, kaip dirbant ar mokantis nuotoliniu būdu prisijungti prie vaizdo konferencijos programėles („Zoom“, Slack“, „Microsoft Teams“ ar pan.), kaip tinkamai bendrauti su kitais kolegomis virtualiuose susitikimuose. Daugeliui teko išmokti internetu užsisakyti maistą į namus, susimokėti už komunalines paslaugas, užpildyti elektroninius dokumentus, e. būdu ir kitomis priemonėmis bendrauti su įvairiomis įstaigomis ir institucijomis.

  Nuotolinis mokymosi galimybės dirbantiems Lietuvos gyventojams

  Gediminas Skaiciuokles programaSiekiant prisitaikyti prie kintančių gyvenimo sąlygų projekto „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“ mokymų organizatoriai taip pat buvo priversti bent laikinai, kol viešosios bibliotekos uždarytos, perkelti skaitmeninio raštingumo mokymus į nuotolinę erdvę. Ši krizė atvėrė naują galimybę dirbantiems gyventojams dalyvauti mokymuose, nes jiems savo darbo aplinką perkėlus į nuotolinę erdvę kaip niekad prisireikė stiprinti savo skaitmeninio raštingumo žinias ir įgūdžius.

  Nuo 2020 m. balandžio mėn. iki dabar nuotoliniuose mokymuose dalyvavo apie 20000 gyventojų. Mokymų dalyviai įvairių Lietuvos valstybinių bei privačių organizacijų darbuotojai, pradedant nuo medicinos personalo, savivaldybių, teismų, kultūros darbuotojų iki pardavėjų, vadybininkų ir t.t. „Mokytis nuotoliniu būdu buvo itin paprasta ir patogu. Dalyvavau „Efektyvaus laiko planavimas ir bendravimas“ programoje. Įgytas žinias apie laiko planavimo, nuotolinio bendravimo įrankius taikau savo asmeninėje ir profesinėje veikloje“, - savo įspūdžiais dalinosi medicinos seserimi dirbanti Daiva. Paklausus dar vieno mokymo dalyvio Gedimino apie nuotolinius mokymus, jis prasitarė, - „Viskas pavyko puikiai. Dirbu darbų vadovu ir dažnai klientams prisireikia paskaičiuoti sąmatas. Sudalyvavau „Skaičiuoklė namams ir darbui“ programoje ir nenusivyliau. Išmokau atlikti nesudėtingus skaičiavimus, kurti lenteles, braižyti grafikus“.

  Vienuolika nuotolinio mokymosi programų

  mokymai1Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka nuo 2019 m. vykdo projekto „Prisijungusi Lietuva“ veiklas, organizuoja skaitmeninio raštingumo mokymus suaugusiems. Šiuo metu projekte yra siūloma vienuolika skirtingų skaitmeninio raštingumo mokymo programų. Populiariausios programos išlieka „Pristatymų rengimas“, „Dokumentų kūrimas internete ir dalijimasis su kitais”, „Inovatyvus savęs pristatymas“ bei „Skaitmeninių nuotraukų apdorojimas ir saugus dalijimasis”. Programų aprašymus galima rasti paspaudus šią nuorodą: https://www.prisijungusi.lt/mokymai/norintiems-pagilinti-zinias/.

              Kviečiame visus norinčius registruotis į nuotolinius skaitmeninio raštingumo mokymus telefonu 8 620 20 961 arba e. paštu: Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. , Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. .

  Projektą įgyvendina Informacinės visuomenės plėtros komitetas kartu su partneriais: asociacija „Langas į ateitį“, Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba, Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija. Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis. 

  Skaitmeninio raštingumo mokymus organizuoja asociacija „Viešieji interneto prieigos taškai“ kartu su partneriais UAB „Baltijos kompiuterių akademija”, Savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija ir VŠĮ „Informacinių technologijų institutas”.

 • Saugesnio interneto savaitė 2021

  Logo Saugesnio interneto savaite 2021Saugesnio interneto diena (Safer internet day), tai daugelyje pasaulio šalių minima iniciatyva, kuri tapo svarbiu įvykiu informacinio raštingumo kalendoriuje. Prasidėjusi nuo ES SafeBorders iniciatyvos 2004 m. Saugesnio interneto diena išplėtė savo geografines ribas ir dabar minima 150 pasaulio šalių. Saugesnio interneto diena 2021-aisiais metais vyks vasario 9 d. (antradienį).

  Iniciatyvos tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis.

  Lietuvoje įvairios šviečiamosios saugesnio interneto veiklos vyksta visą savaitę, organizuojant teminę akciją Saugesnio interneto savaitė.

  Šiais metais Saugesnio interneto savaitė 2021 vyks vasario 8-13 dienomis. Jos metu kiekvieną dieną vyks edukacinės pamokėlės, kuriose Draugiško interneto meškiukas bendraus tiek su vaikais, tiek su ekspertais apie tai, kaip internete būti saugesniems.

  Pamokėlės orientuotos į 4-6 klasių moksleivius, kiekvienos pamokėlės trukmė – iki 30 min.

  Kiekvieną dieną bus skelbiama nauja edukacinė pamokėlė (nuorodos į YouTube kanalą), kurią galėsite stebėti bet kuriuo patogiu metu.

  Daugiau informacijos apie kiekvienos dienos temas ir veiklas sužinosite apsilankę www.prisijungusi.lt arba www.epilietis.eu svetainėse.

  Taip pat visą informaciją galėsite rasti Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos Facebook profilyje: https://www.facebook.com/kpbiblioteka

 • Kvietimas EBSCO mokymams

  ebsco paveikslKviečiame bibliotekos skaitytojus ir visus norinčius  jungtis į EBSCO duomenų bazių mokymus  sausio mėnesį:

  1) 01.14, 13.30 val. Tema - Pasiruošimas magistro darbo rašymui.
  2) 01.19, 11.30  - Pažintis su EBSCO eBooks ir šio resurso panaudojimo, rengiant mokslinį darbą, galimybės.
  3) 01.20, 11.30  - EBSCO Open Dissertations ™ - tarptautinė mokslo darbų ir disertacijų duomenų bazė.
  4) 01. 21, 18.00  - Webinar'as, kuriame bus aptariamos krizės iššūkių suformuotos naujo lyderio charakterio savybės. Lektorius - John Baldoni.

  Mokymai vyks anglų kalba. Registruojantis skiltyje Company įrašomas bibliotekos pavadinimas  -  KAROLINA PRANIAUSKAITE PUBLIC LIBRARY OF TELSIAI. (Pastaba: Ne prie visų išteklių, apie kuriuos ketinama  organizuoti mokymus, turime prieigą).  Klausti: Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.   arba  tiesiogiai: Damian Piera < Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. > .