Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka

Logo 400x163

krastieciu galerija su ep

Kraštiečių galerija

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Skaitytojui

Jaunimo literatūrinių kūrinių konkursas

7kalva


 

Media

Naujienų archyvas

Darbuotojo meniu

 • BAIGĖSI EDUKACINIAI UŽSIĖMIMAI, NAUDOJANT „JONELY“ PRIEMONES

  Vaikų ir jaunimo aptarnavimo skyriuje baigėsi edukaciniai užsiėmimai „Spalvotos kopos“, naudojant „JonEly“ priemones. Keturių kūrybinių susitikimų temos buvo vasariškos ir įdomios: „Gamta ir aš“, „Mano svajonių paukštis“, „Gėlių pieva“. Papuošdami įvairiaspalviais žiedais ir lapeliais, vaikai, pasitelkę savo vaizduotę, kūrė paveikslėlius. O jie nuostabūs!
 • ŽEMAIČIŲ KALBOS METAI. Lėkit, mintys

  LIEKET, MINTES

  Ilgesīs kap runkas tīsas

  I tun krašta, tun šali,

  Kor palikuom mas vaikīsti

  Ėr jaunīsti žale žale.

  Kor Medžiuokalnis ėr Vinta,

  Unžūlā žali rīmuoje,

  Kor užgimti bova limta

  Žemaitijuo mīlemuojuo.

  Skaityti daugiau...

 • PASIROKUOKIM ŽEMAITIŠKAI VEMBŪTUOSE

 • TELŠIŲ BIBLIOTEKOJE PRISTATYTA NAUJA GVIDO LATAKO KNYGA

  Rugpjūčio 17 dieną Telšių Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje vyko poezijos šventė: pristatyta nauja – jau ketvirtoji – poeto Gvido Latako eilėraščių ir piešinių knyga „Salos“ .
  Su knygos autoriumi renginyje dalyvavo ilgamečiai poeto bendraminčiai, draugai, mokytojai: poetas Vytautas Stulpinas, skulptorius, medalininkas Petras Gintalas, leidyklos „Slinktys“ vadovas, poetas Juozas Žitkauskas.
  Kaune gyvenantis telšiškis poetas, dailininkas G. Latakas Telšių aukštesniojoje taikomosios dailės mokykloje yra įgijęs juvelyro specialybę, vėliau baigė tapybos bakalauro, tapybos magistro studijas Vilniaus dailės akademijos Kauno dailės fakultete.
 • BIRŽUVĖNŲ BIBLIOTEKOJE – NAUJOS GVIDO LATAKO KNYGOS PRISTATYMAS

  Rugpjūčio 17 dieną Biržuvėnų dvare įsikūrusioje bibliotekoje pristatyta naujoji Gvido Latako eilėraščių ir piešinių knyga „Salos“ (jau ketvirtoji poeto knyga).
  Su knygos autoriumi renginyje dalyvavo ilgamečiai jo bendraminčiai, draugai poetas Vytautas Stulpinas ir leidyklos „Slinktys“ vadovas, poetas Juozas Žitkauskas.
  Poetas Vytautas Stulpinas knygos užsklandoje taip palydi G. Latako „Salas“: „Tapytojas, juvelyras Gvidas Latakas – vienas savičiausių dailininkų, nuo jaunumės rašantis ir eilėraščius. G. Latako eilėraščiuose nuolatos kinta rakursai, gaivalingai juda stichijos: dailė padeda poezijai, poezija – dailei.
 • „ŽEMAIČIŲ ŽEMĖ“. Nr. 11

  Jau pasirodė elektroninio žurnalo „ŽEMAIČIŲ ŽEMĖ“ 11-asis šių metų numeris! Įdomaus skaitymo!

  https://zemaitiuzeme.lt/zurnalas-zemaiciu-zeme/

 • ŽEMAIČIŲ KALBOS METAI. Žemaitėšks anekduots

  Sosėtink Vilniou do jau pradiejė plėktė stodėnta ėr teiraujes vėins kėta:

  – Ta kāp begīveni? – klaus pėrmasis.

  – Karts nu karta vės parašau...

  – Vuo, i žornalistika pasėdavē?

  – Ne, jebėntās! Rašau tievams, ka anėi sava pareigū neožmėrštom ėr laiko mon piningū atsiūstom. 

 • PARODA KREPŠINIO ŠIMTMEČIUI

  Šiemet Lietuvos krepšinis švenčia 100-metį. Be abejo, garbė ir atsakomybė tęsti pirmtakų krepšinio tradicijas, perduotas iš kartos į kartą. Lietuvos krepšininkai garsūs visame pasaulyje. Tai pripažinimas ir paskatinimas. Sakoma, kad krepšinio mėgėjai nėra tik pasyvūs stebėtojai. Anot profesoriaus Stanislovo Stonkaus, „žvaigždžių komandų sudėtis formuojama remiantis krepšinio mėgėjų nuomone“ (1991).

  Miesto bibliotekoje (Masčio g. 32) veikia paroda, kurioje galima pavartyti, perskaityti, pasidžiaugti knygomis apie krepšinio pasaulį, žaidėjus, netikėtas istorijas, – eksponuojama daugiau nei 20 leidinių. Didesnė dalis medžiagos pateikiama iš vyr. bibliotekininko Gedimino Petrulio asmeninės spaudinių kolekcijos. Ne viena knyga parašyta krepšininko Stanislovo Stonkaus. Tai Lietuvos krepšininkas, treneris, sporto žurnalistas, profesorius, gimė Telšiuose 1931 m. gruodžio 29 d., mirė 2012 m. vasario 19 d.

  Skaityti daugiau...

 • EDUKACINIAI UŽSIĖMIMAI „SPALVOTOS KOPOS“

  Rugpjūčio 10 dieną Vaikų ir jaunimo aptarnavimo skyriuje prasidėjo edukaciniai užsiėmimai „Spalvotos kopos“, naudojant JonEly priemones. Tai netradiciniai edukaciniai žaislai (smėlio ir šviesos spalvų staliukai, šviečiantys molbertai, kūrybiniai rėmeliai), ant kurių užbėrus smėlio, įvairių kruopų, miltų ir pan., galima piešti tiesiog rankų pirštais, įvairiais teptukais ir mentelėmis, taip pat guašu, akvarele ar nuplaunamais žymekliais. Tai ypatinga, išskirtinė veikla, kurios metu vaikai išreiškia save, atsipalaiduoja ir pasineria į spalvų terapiją.
  Šikart užsiėmimo tema buvo „Gamta ir aš“. Papuošdami vasariškais žiedais, lapeliais, vaikai sukūrė paveikslėlį, kaip jie įsivaizduoja savo atostogas gamtoje.
  Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos projektą „Biblioteka: išlaisvink kūrybiškumą ir tapk kūrėju“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Telšių rajono savivaldybė.
 • BIBLIOTEKOJE – „DON BOSKO VASAROS“ STOVYKLAUTOJAI

  VASARA IR STOVYKLA – kas vaikams gali būti įdomiau! Ir ne šiaip paprasta stovykla, o „Don Bosko vasara“! Mūsų bibliotekos draugo – italų vienuolio saleziečio, Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazijos kapeliono PJERO (PIERCARLO MANZO) – iniciatyva Telšių saleziečių bendruomenė, rūpindamasi jaunimo užimtumu vasarą, gimnazijos patalpose jau trečią kartą sukvietė 2–7 klasių moksleivius į stovyklą.
  Dvi savaites įdomios veiklos (šokiai, žaidimai, būreliai, olimpiados, ekskursijos, nauji atradimai, nauji draugai, įdomūs susitikimai, šv. Mišios, giesmės, savanorių pavyzdys) džiugina apie 130 stovyklautojų ne tik iš Telšių rajono.