Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji bibliotekadaiktu bibl

krastieciu galerija su ep

Kraštiečių galerija

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Skaitytojui

Jaunimo literatūrinių kūrinių konkursas

7kalva


 

Naujienų archyvas

Darbuotojo meniu

 • KVIEČIAME Į KERAMIKOS STUDIJOS „INSULA“ DARBŲ PARODĄ

  Nuo liepos 18 d. Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos III aukšte eksponuojama keramikos studijos „Insula“ darbų paroda. Ir tai labai simboliška, nes Telšių biblioteka įsikūrusi ant Insulos kalno.

  Parodoje išvysite lipdytinę keramiką, kurios didžioji dalis sukurta iš įvairios šamotinės molio masės. Keletas darbų nulipdyti naudojant Kurinuki ar lipdymo iš plokščių techniką.

  Telšių menų inkubatoriuje 2023 m. lapkričio mėnesį pradėjusi veikti keramikos studija „Insula“ įkurta trijų bendraminčių: Jūratės Brasaitės, Gabrielės Mekionienės ir Veronikos Bespalovienės. Keramikos studijos pradininkė yra Jūratė. Veronika su Gabriele lankė jos vedamus užsiėmimus, kurių metu gimė mintis įkurti tokią studiją, kuri galėtų pasiūlyti daugiau nei grupiniai užsiėmimai.

  Skaityti daugiau...

 • DAILĖS UŽSIĖMIMAS PARKE „LELIJOS ŽIEDAS“

  Džiugina besitęsianti draugystė su parko „Lelijos žiedas“ kūrėju, vandens augalų augintoju ir puoselėtoju Viliumi Kairiu.

  Praėjusią vasarą bibliotekos darbuotojus ir lankytojus žavėjo jo auginamų lelijų ekspozicija, šią vasarą – fotografijų paroda, kurioje jautriai užfiksuotos augalų istorijos. 

  Liepos 17 d. dailės raiškos užsiėmimas suaugusiesiems vyko ne įprastoje Inovacijų ir mokymo centro aplinkoje, o gamtos oazėje. Edukacijos dalyvės, nepabūgusios karštų saulės spindulių, klausėsi Viliaus pasakojimo apie auginamų vandens lelijų veislių ypatumus, apie planus, kuriamo parko ateities viziją ir, žinoma, aliejine pastele stengėsi perteikti žiedų grožį.

  Skaityti daugiau...

 • BIBLIOTEKOJE RODOMI VIRTUALIOS REALYBĖS FILMAI

  „Nuostabu! Nepakartojama! Prasminga! Labai gražu!“ – pirmieji įspūdžiai po virtualios realybės filmų „AŠ LIETUVA“ IR „ŽAISTI GYVENIMĄ“, sulaukusių didžiulio populiarumo visoje šalyje.

  Mūsų bibliotekoje jie bus rodomi: liepos 17 d. iki 19 val.; liepos 18 ir 19 nuo 10 iki 19 val.

  Skaityti daugiau...

 • BIBLIOTEKOJE BAIGĖSI „BOČIŲ“ ORGANIZUOTI MOKYMAI

  Liepos 16 d. bibliotekoje baigėsi Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“, vadovaujamos Kajatono Šliogerio, organizuoti mokymai, kaip naudotis išmaniaisiais telefonais. Užsiėmimus lankę senjorai dėkoja ne tik lektorei Ingridai Ivanauskienei, bet ir šiandien talkinusiems Atviro Telšių jaunimo centro jaunuoliams.

  Skaityti daugiau...

 • POEZIJOS VAKARAS „VIDURVASARIS“

 • PIRMADIENIO CITATA. MARKAS AURELIJUS „SAU PAČIAM“

  „... juk bet kur ir bet kada panorėjus galima pasitraukti į patį save. Ir niekur žmogui nėra nei ramiau, nei maloniau kaip savo sieloje, ypač jeigu joje yra tai, į ką įsižiūrėjęs žmogus pasijunta visiškai ramus...“

 • DAILĖS EDUKACIJA VAIKAMS (8– 12 M.)

 • NAUJOJI DIREKTORĖ PLANŲ NESTOKOJA

  „Kalvotoji Žemaitija“, 2024 m. liepos 12 d.

  Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka nuo šio pavasario turi naują direktorę. Šias pareigas po Savivaldybės skelbto konkurso užėmė iš Skuodo kilusi bibliotekininkystės specialistė Jolanta Zubienė. Ji yra Lietuvos bibliotekininkų draugijos tarybos narė, turinti nemažą bibliotekininkystės patirtį. Naująją bibliotekos vadovę kalbinome apie jos planus, bibliotekos ir ypač jos filialų kaimo vietovėse būklę, apie šiuolaikinės bibliotekos paskirtį.

  Stasys Katauskas

  Džiaugiasi darbuotojais
  Naujas vadovas bet kurioje įmonėje visada reiškia galimas permainas, kitokio matymo, kitokio darbo galimybę. Nuo jo mokėjimo telkti darbuotojus, nuo vizijos, noro ir pastangų daug kas priklauso. Pradėjusi direktoriauti Telšiuose, J. Zubienė jau aplankė 23 iš 28 bibliotekos filialų visame rajone ir susidarė pirmąjį vaizdą apie padėtį mūsų rajone.

  Skaityti daugiau...

 • LIEPOS 18 D. DEKORUOSIME ŠAUKŠTELIUS

 • LATGA SKELBIA POPULIARIAUSIŲ BIBLIOTEKOSE KNYGŲ IR AUTORIŲ DEŠIMTUKUS

  Kaip ir kiekvieną vasarą daugiau nei 6000 autorių vienijanti Asociacija LATGA sudarė populiariausių praėjusiais metais bibliotekose autorių ir knygų dešimtukus. Lietuvos grožinės literatūros autorių sąrašo viršūnėje tradiciškai galima pamatyti rašytoją Ireną Buivydaitę, vaikų ir jaunimo tarpe vėl populiariausias Tomas Dirgėla, o mokslinės ir dalykinės literatūros autorių dešimtuke pirmauja žurnalistas Dovydas Pancerovas.

  Skaityti daugiau...