Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka

Logo 400x163

krastieciu galerija su ep

Kraštiečių galerija

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Skaitytojui

Jaunimo literatūrinių kūrinių konkursas

7kalva


 

Media

Naujienų archyvas

Darbuotojo meniu

 • „ŽEMAIČIŲ ŽEMĖ“. Nr. 11

  Jau pasirodė elektroninio žurnalo „ŽEMAIČIŲ ŽEMĖ“ 11-asis šių metų numeris! Įdomaus skaitymo!

  https://zemaitiuzeme.lt/zurnalas-zemaiciu-zeme/

 • ŽEMAIČIŲ KALBOS METAI. Žemaitėšks anekduots

  Sosėtink Vilniou do jau pradiejė plėktė stodėnta ėr teiraujes vėins kėta:

  – Ta kāp begīveni? – klaus pėrmasis.

  – Karts nu karta vės parašau...

  – Vuo, i žornalistika pasėdavē?

  – Ne, jebėntās! Rašau tievams, ka anėi sava pareigū neožmėrštom ėr laiko mon piningū atsiūstom. 

 • PARODA KREPŠINIO ŠIMTMEČIUI

  Šiemet Lietuvos krepšinis švenčia 100-metį. Be abejo, garbė ir atsakomybė tęsti pirmtakų krepšinio tradicijas, perduotas iš kartos į kartą. Lietuvos krepšininkai garsūs visame pasaulyje. Tai pripažinimas ir paskatinimas. Sakoma, kad krepšinio mėgėjai nėra tik pasyvūs stebėtojai. Anot profesoriaus Stanislovo Stonkaus, „žvaigždžių komandų sudėtis formuojama remiantis krepšinio mėgėjų nuomone“ (1991).

  Miesto bibliotekoje (Masčio g. 32) veikia paroda, kurioje galima pavartyti, perskaityti, pasidžiaugti knygomis apie krepšinio pasaulį, žaidėjus, netikėtas istorijas, – eksponuojama daugiau nei 20 leidinių. Didesnė dalis medžiagos pateikiama iš vyr. bibliotekininko Gedimino Petrulio asmeninės spaudinių kolekcijos. Ne viena knyga parašyta krepšininko Stanislovo Stonkaus. Tai Lietuvos krepšininkas, treneris, sporto žurnalistas, profesorius, gimė Telšiuose 1931 m. gruodžio 29 d., mirė 2012 m. vasario 19 d.

  Skaityti daugiau...

 • EDUKACINIAI UŽSIĖMIMAI „SPALVOTOS KOPOS“

  Rugpjūčio 10 dieną Vaikų ir jaunimo aptarnavimo skyriuje prasidėjo edukaciniai užsiėmimai „Spalvotos kopos“, naudojant JonEly priemones. Tai netradiciniai edukaciniai žaislai (smėlio ir šviesos spalvų staliukai, šviečiantys molbertai, kūrybiniai rėmeliai), ant kurių užbėrus smėlio, įvairių kruopų, miltų ir pan., galima piešti tiesiog rankų pirštais, įvairiais teptukais ir mentelėmis, taip pat guašu, akvarele ar nuplaunamais žymekliais. Tai ypatinga, išskirtinė veikla, kurios metu vaikai išreiškia save, atsipalaiduoja ir pasineria į spalvų terapiją.
  Šikart užsiėmimo tema buvo „Gamta ir aš“. Papuošdami vasariškais žiedais, lapeliais, vaikai sukūrė paveikslėlį, kaip jie įsivaizduoja savo atostogas gamtoje.
  Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos projektą „Biblioteka: išlaisvink kūrybiškumą ir tapk kūrėju“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Telšių rajono savivaldybė.
 • BIBLIOTEKOJE – „DON BOSKO VASAROS“ STOVYKLAUTOJAI

  VASARA IR STOVYKLA – kas vaikams gali būti įdomiau! Ir ne šiaip paprasta stovykla, o „Don Bosko vasara“! Mūsų bibliotekos draugo – italų vienuolio saleziečio, Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazijos kapeliono PJERO (PIERCARLO MANZO) – iniciatyva Telšių saleziečių bendruomenė, rūpindamasi jaunimo užimtumu vasarą, gimnazijos patalpose jau trečią kartą sukvietė 2–7 klasių moksleivius į stovyklą.
  Dvi savaites įdomios veiklos (šokiai, žaidimai, būreliai, olimpiados, ekskursijos, nauji atradimai, nauji draugai, įdomūs susitikimai, šv. Mišios, giesmės, savanorių pavyzdys) džiugina apie 130 stovyklautojų ne tik iš Telšių rajono.
 • ŽEMAIČIŲ KALBOS METAI. MEILĖ

  Ba meilės – nabūso

  Najotau, kāp tėi metā prabiega,

  Najotau, kāp nošiora mon kailis,

  Tik jau mon naprikaišiuokėt nieka,

  Ka lig šiuol vės tabgarbėno meilė.

  Pakol saulė matau, tol mīlieso,

  Tol sapnouso tus sapnus spalvuotus –

  Kāp kupruota: tik grabs gal ištėisintė;

  Če ne mona, bet mon sogalvuota.

  Mon ta meilė – kap omžėna švėntė.

  Kas nažėna anuos – tuo mon gailo.

  Nagalo aš ba meilės gīventė

  Ė nabūso ni biški ba meilės.

  LĖNGVĖNIENĖ BĖROTA  

 • JOLANTOS VORONENKOVIENĖS KURTŲ ATVIRUKŲ PARODA

  Bibliotekoje eksponuojama Telšių centro „Viltis“ užimtumo specialistės Jolantos Voronenkovienės kurtų atvirukų paroda.
  Pasak autorės, „piešti mėgstu nuo vaikystės, labai patiko vaikystėje matyti atvirukai, tada tai buvo rusų dailininkų piešti motyvai...Todėl iliustratyvumas man labai artimas. Kad ir knygų iliustracijos, jų apipavidalinimas. Esu iš Šiaulių, visada šiam miestui jaučiu nostalgiją...Telšiuose mokiausi taikomosios dailės aukštesniojoje mokykloje, studijavau rūbų modeliavimo ir mezgimo specialybę.
 • BAIGĖSI EDUKACINIAI UŽSIĖMIMAI „PAŽINTI PER DAILĘ“

  Vaikų ir jaunimo aptarnavimo skyriuje baigėsi edukaciniai užsiėmimai „Pažinti per dailę“. Piešiniuose ir vaizduotėje vaikai į įvairias šalis keliavo su dailininke Asta Šimkevičiene.
  Visi draugiškai sukūrę kelionių personažą Knobvabą, išsirinko pirmąją šalį – Italiją! Puiku, nes ten skaniausios picos. Kitą kartą keliautojai įdomių nuotykių patyrė ir įvairiausių gyvūnų sutiko Australijoje. Įspūdžius mažieji dailininkai papasakojo piešinius taškuodami. Vykdami į Afriką, įkvėpimo ieškojo piešiniuose afrikietiškai margindami kūną.
 • POETO GVIDO LATAKO KNYGOS „SALOS“ PRISTATYMAS

  RUGPJŪČIO 17 D.
  14 VAL. BIRŽUVĖNŲ BIBLIOTEKOJE
  17 VAL. TELŠIŲ KAROLINOS PRANIAUSKAITĖS VIEŠOJOJE BIBLIOTEKOJE vyksPoeto Gvido Latako naujos poezijos ir piešinių knygos SALOS pristatymas.
  Dalyvaus: knygos autorius, poetas, dailininkas Gvidas Latakas, poetas Vytautas Stulpinas, skulptorius, medalininkas Petras Gintalas, leidyklos „Slinktys“ vadovas poetas Juozas Žitkauskas.
  Renginių metu bus galima įsigyti autoriaus bei kitas leidyklos knygas.
 • RENĖS GUDAUSKIENĖS TAPYBOS DARBŲ PARODA

  Kviečiame į RENĖS GUDAUSKIENĖS – gydytojos, Telšių meno mokyklos Suaugusiųjų dailės skyriaus studentės (mokytojos dailininkės Vaida Šepikaitė ir Irena Siaurienė) tapybos darbų parodą.