Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka

Logo 400x163

krastieciu galerija su ep

Kraštiečių galerija

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Skaitytojui

Jaunimo literatūrinių kūrinių konkursas

7kalva


 

Naujienų archyvas

Darbuotojo meniu

 • ZITOS INČIRAUSKIENĖS KŪRYBOS DARBŲ PARODOS „BUVIMO ŽYMĖS“ ATIDARYMAS

  Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje 2023 m. vasario 9 d., ketvirtadienį, 17 val. – Lietuvos dailininkų sąjungos narės, Meno kūrėjų asociacijos narės, dizainerės, tekstilininkės, Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto profesorės ZITOS INČIRAUSKIENĖS kūrybos darbų parodos „Buvimo žymės“ atidarymas. Paroda bus eksponuojama iki kovo 6 d.

  Maloniai kviečiame.

  ***

  Zita Inčirauskienė gimė 1951 10 17 Gruzdžiuose, Šiaulių rajone. 1972 m. baigė Telšių taikomosios dailės technikumą. 1983 m. baigė Vilniaus dailės institutą (dabar VDA). Gyvena Telšiuose. Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto profesorė. Lietuvos dailininkų sąjungos narė, Meno kūrėjų asociacijos narė. Kūrybos sritys – tekstilė ir kaligrafija.

  Skaityti daugiau...

 • I. TUMAVIČIŪTĖS DOVANA BIBLIOTEKAI

  Mūsų biblioteką pasiekė filologės IRENOS TUMAVIČIŪTĖS dovanotos knygos. Jau turimą kraštietės kolekciją papildė 34 įvairaus pobūdžio leidiniai.
  Lietuvių germanistė, vertėja I. Tumavičiūtė gimė 1946 m. sausio 12 d. Dirmeikių kaime (Tryškių valsčius). 1947 m. pabaigoje su tėvais, kurie rėmė partizanus, buvo ištremta į Tomsko sritį. Šeima į Lietuvą grįžo 1958 m. Vilniaus universitete 1969 m. I. Tumavičiūtė baigė vokiečių kalbą ir literatūrą. Didžiąją gyvenimo dalį (iki 2007 m.) dėstė Vilniaus universitete.
  I. Tumavičiūtės prisiminimai apie biblioteką itin šilti: „<...>prieš daugiau kaip 50 metų išvykau iš Telšių. Kadaise miesto biblioteka man buvo vienintelė oazė, nes knygos man buvo vienintelė pramoga. Esu filologė, todėl kaupiau knygas, manydama, jog, išėjusi į pensiją, perskaitysiu tai, ko nespėta. Be to, pirkdama knygas Vilniaus knygų mugėje, dažnai pagalvodavau apie Telšių biblioteką“.
  Dėkojame gerbiamai Irenai Tumavičiūtei.
 • ĮDOMUS KNYGŲ PRISTATYMO KONKURSO FINALAS

  Sausio 31 d. Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje vyko Knygų pristatymo konkurso finalas.

  Konkurso tikslas – populiarinti kokybišką ir vertingą lietuvių bei užsienio šalių įvairių žanrų literatūrą vaikams, skatinti moksleivių kūrybiškumą, ugdyti gebėjimą kritiškai vertinti, atsirinkti skaitomas knygas, didinti susidomėjimą knygomis ir pačiu skaitymu.

  „Tie, kurie ieško išminties ir šviesos knygose, niekuomet nesuklys“ (Žemaitė )

  Sveikinimo žodį susirinkusiems konkurso finalo dalyviams tarė ir sėkmės palinkėjo bibliotekos direktorė Jolanta Kaubrienė.

  Skaityti daugiau...

 • TELŠIŲ RAJONO MOKSLEIVIŲ KNYGŲ PRISTATYMO KONKURSO FINALAS

 • VASARIO 16-OJI – LIETUVOS VALSTYBĖS ATKŪRIMO DIENA TELŠIUOSE

  2023 m. vasario 16 d. Telšių kultūros centras kviečia paminėti šią Lietuvai svarbią datą prasmingai:

  10.45 val. - Šaulių priesaika ir pasižadėjimas Lietuvai Telšiuose, Nepriklausomybės aikštėje

  11.00 val. - Lietuvos Respublikos Vėliavos pakėlimo ceremonija Telšiuose, Nepriklausomybės aikštėje

  12.00 val. - Šv. Mišios už Lietuvos Laisvę, Telšių Šv. Antano Paduviečio katedroje

  13.30 val. - Knygos „Pranas Genys. Muziejininkas, poetas, mokytojas” pristatymas Telšių kultūros centre (pristato Žemaičių muziejus „Alka”)

  Šventinis koncertas - „Gimę mes Lietuvoj” Telšių kultūros centre

  Skaityti daugiau...

 • MANO ĮSIMINTINIAUSIA KNYGA. ADOLFINA STRIAUKIENĖ

  VYSKUPAS JONAS KAUNECKAS „PRIEŠ VISUS VĖJUS“

  Ilgametė Telšių gydytoja, savo profesijai skyrusi net 50 metų!

  „Sužinojusi, kad Jo Ekscelencija Vyskupas J. Kauneckas parašė knygą ir išleido, tuoj įsigijau ir perskaičiau vienu ypu. Vyskupą pažįstu labai seniai. Jaudina jo mintys apie tėviškę ir jos meilę – dažnai ten vykdavo pasiguosti, pasitarti vienu ar kitu klausimu – skaitant viskas labai artima, jautru...

  Jam labai brangi tėviškės žemė – net būdamas Vyskupu, ėjo per suartus dirvonus, brido per upelį, bučiavo žemę atsisveikindamas. Pasak Vyskupo, „kai man kelią į mokslus pastojo sovietiniai laikai, negalėjau pasiduoti – neleido toji beribė, nesuvaržoma Tėviškės sėlių dvasia“. J. E. Vyskupas Jonas Kauneckas – visapusiška asmenybė. Siūlau paskaityti šią knygą – tai Lietuvos pokario istorija, Kunigo, Vyskupo tarnystė.“

 • BIBLIOTEKININKĖS LANKĖSI „VILTIES“ CENTRE

  Sausio 26 d. bibliotekos Vaikų ir jaunimo aptarnavimo skyriaus darbuotojos Aušra Ubartienė ir Kristina Vaičiekauskienė lankėsi Telšių centre „Viltis“ – čia surengė skaitymo skatinimo edukacinį užsiėmimą „Kelionė į spalvingą jausmų ir emocijų pasaulį“.

  Susipažinusios su užsiėmime dalyvavusiais „Vilties“ lankytojais, bibliotekininkės kalbėjo apie emocijas: kokių jų yra, ką jaučiame, kaip jas valdyti. Savo emocijas galima įvardinti ir  spalvomis: užsiėmimo dalyviams parodytos kelios nuotraukos, jie turėjo parinkti atitinkamą spalvą tam tikrai emocijai.

  Visi pažiūrėjo filmuką, kuriame pasakojama apie mūsų emocijas ir kokios jos visos svarbios  kasdieniniame gyvenime. O užsiėmimo pabaigoje visi turėjo pagalvoti, kokią emociją jautė susitikimo metu, ir tai atspindinčios spalvos lapelius sudėti į bibliotekininkių padovanotą „Emocijų puodynę“.

  Tikimės, kad edukacijos dalyviai gerai ir prasmingai praleido laiką. „Vilties“ centro direktorė Irmina Dobilienė ir pavaduotoja socialiniam darbui Aušra Motuzaitė padėkojo už gražią bendrystę.

 • POETĖS KAROLINOS PRANIAUSKAITĖS 195-ŲJŲ GIMIMO METINIŲ MINĖJIMAS

  Sausio 26 d. Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje vyko pirmosios lietuviškai rašiusios moters kūrėjos – poetės ir vertėjos, žemaitės KAROLINOS PRANIAUSKAITĖS 195-ųjų gimimo metinių minėjimas. 1997 m. lapkričio 12 d. bibliotekai suteiktas poetės Karolinos Praniauskaitės vardas.

  K. Praniauskaitė ( 1828 m. sausio 18 d. – 1859 m. gegužės 26 d.) pirmoji į lietuvių kalbą išvertė J. I. Kraševskio „Vitolio raudos“ ištrauką apie Eglę žalčių karalienę „Žalčio motė“ (išspausdinta L. Ivinskio „Kalendoriuje“ 1859 m.). 1858 m. išleido eilėraščių rinkinį lenkų kalba „Piosneczki“ („Dainelės“) ir eiliuotą pasakojimą apie Žemaičių Kalvarijos atlaidus lenkų kalba „Festyna Wielkiej Kalwaryi na Žmudzi“ („Didžiosios Kalvarijos Žemaičiuose šventė“).

  Skaityti daugiau...

 • LEIDINYS ŽEMAIČIŲ KALBOS METAMS PAMINĖTI

  Bibliotekos Inovacijų ir mokymo centras parengė Žemaičių kalbos metams (2022 m.) skirtą leidinį „2022 – ŽEMAITIU KALBUOS METĀ!“, sudarytą iš pernai penktadieniais bibliotekos Facebook paskyroje skelbtų žemaitiškų įrašų: tai buvo žemaitiški posakiai, žodžiai ir jų reikšmės, mįslės, žaidimai, eilėraščiai... Susidomėjusius kviečiame atvykti paskaityti leidinuką arba bibliotekos svetainėje pažiūrėti virtualią parodą: https://www.kpbiblioteka.lt/.../zemaitiu_kalbuos_meta.pdf

 • PARODA „MARTYNUI VAINILAIČIUI – 90“

  VainilaitisMartynas Vainilaitis: „Vaikų poezija pirmiausia turi būti poezija, kitaip sakant – menas. Tik meniškas žodis suras atgarsį vaiko sieloje“

  Poeto 90-osios gyvenimo metinėms (1933 – 2006)

  Martynas Vainilaitis – Vaikų literatūros klasikas. Vaikų literatūros istorijos raidoje tęsęs ir papildęs Vytės Nemunėlio (Bernardo Brazdžionio) ištobulintą klasikinį vaikų eilėraščio modelį. Jis „praturtina pasakas mitinių motyvų gausa, perteikia mitinės pasaulėjautos prisodrintus kūrinius (Loreta Žvironaitė, 2015). Anot literatūrologo Vinco Aurylos, poetas „vengia tiesmukai perteikti moralą, nes jis trukdo mąstyti, slopina mintį. Jo moralai – poetinės sentencijos. Kaip ir tautosakoje, darbą poetas laiko svarbiausia žmogaus gyvenimo reikme ir jį poetizuoja.

  Skaityti daugiau...