Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka
Skaitytojui

Jaunimo literatūrinių kūrinių konkursas

7kalva


 

Naujienų archyvas

Darbuotojo meniu

 • Inovacijų ir mokymo centras

  Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos Inovacijų ir mokymo centras (IMC):

  *kaupia, sistemina bei analizuoja informaciją apie darbuotojų ir gyventojų informacinius poreikius;

  *organizuoja ir vykdo mokymus rajono bibliotekininkams ir gyventojams;

  *pristato viešosios bibliotekos elektronines paslaugas, organizuoja visų socialinių grupių gyventojams neformalaus švietimo informacinius bei edukacinius užsiėmimus;

  *skatina nuolatinį rajono gyventojų informacinį mokymąsi, ugdo ir stiprina gyventojų skaitmeninius įgūdžius bei kompetencijas.


  Edukacinis užsiėmimas „3D – originaliai, kūrybiškai, praktiškai“

  Užsiėmimo metu moksleiviai susipažįsta su 3D technologijos subtilybėmis: nuo objekto modeliavimo iki spausdinimo. Tikslų skaičiavimą kuriant figūrą derina su kūrybiškumu apipavidalinant ją. Mokymų metu teorinė dalis taikoma praktiškai. Dalyviai susipažįsta su kompiuterine programa, virtualia klase, kurioje projektuojamas modelis – asmeninis raktų pakabukas. Kiekvieno dalyvio sukurtas modelis tampa unikalus ir originalus. Sukurti maketai atspausdinami 3D spausdintuvu. Užsiėmimo pabaigoje dalyviai aptaria, kaip sekėsi kiekvienam savarankiškai įgyvendinti užduotį.  

  Edukacija įtraukta į Kultūros paso projekto renginius. 

  Išsamesnė informacija ir rezervacija internetiniame puslapyje: https://kulturospasas.emokykla.lt/renginiai/renginys/9508 

   

   

   Suaugusiųjų švietimas, neformalusis mokymasis

  Bibliotekos IMC bendradarbiauja su senjorais. Jiems vedami kompiuterinio raštingumo mokymai tiesioginiu ir nuotoliniu būdu. Žmonių, ateinančių į biblioteką susipažinti su naujomis technologijomis, vis daugėja, jaučiame, kad jiems tai labai svarbu. Taip pat senjorams teikiamos individualios konsultacijos skaitmeninio raštingumo klausimais. Senjorai aktyviai dalyvauja akcijų savaitėse: Saugesnio interneto savaitė, Senjorų dienos, Skaitmeninė savaitė.

  Projektas „Prisijungusi Lietuva“. Skaitmeninio raštingumo mokymai

  Projekto „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“ skaitmeninio raštingumo mokymai vyko nuo 2019 m. kovo mėn. iki 2021 m. spalio mėn. Projektą įgyvendino Informacinės visuomenės plėtros komitetas kartu su partneriais; finansuotas Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis. Mokymai buvo skirti suaugusiems Lietuvos gyventojams nuo 18 metų. Užsiėmimai vyko ir  pradedantiesiems, ir pažengusiesiems.

  Pradedantieji sužinojo, kaip naudotis kompiuteriu, išmaniuoju telefonu ar planšete, kaip rengti tekstinius dokumentus, saugiai naršyti internete bei rasti aktualios informacijos, naudotis elektroninėmis valdžios, verslo ir laisvalaikio paslaugomis, dalintis informacija bei bendrauti internetu su artimaisiais ir draugais.

  Pažengusieji sužinojo apie efektyvų laiko planavimą ir bendravimą, skaitmeninių nuotraukų apdorojimą ir saugų dalijimąsi, apie atsakingą turinio skelbimą internete ir saugų naršymą, pristatymų rengimą, apsipirkimą ir atsiskaitymą  internetu, viešąsias paslaugas, dokumentų rengimą, skaičiuoklę.

  Iš viso per trejus metus apmokyta apie 800 gyventojų.

  Vokiečių kalbos savaitė

  Kiekvienų metų rugsėjo-lapkričio mėnesiais bibliotekoje vyksta neformaliojo suaugusiųjų švietimo kursai – vokiečių kalbos įgūdžių lavinimas. Neformalusis suaugusiųjų švietimas čia yra nenutrūkstanti veikla. Programa skirta gyventojams, įvairių bendruomenių nariams, norintiems tobulinti bendravimo vokiečių kalba įgūdžius, lavinti komunikavimo ir kitas bendrąsias kompetencijas.

  Projektas „Gyventojų skatinimas išmaniai naudotis internetu atnaujintoje viešosios interneto prieigos infrastruktūroje“

  Telšių r. sav. Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka dalyvauja Kultūros ministerijos ir Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos projekto „Gyventojų skatinimas išmaniai naudotis internetu atnaujintoje viešosios interneto prieigos infrastruktūroje“ veikloje.

  Projekto tikslas – inovatyvios bibliotekos ir išmanūs vartotojai. Projektu siekiama plėtoti ir atnaujinti viešos prieigos kompiuterių ir interneto infrastruktūrą viešosiose bibliotekose, sudarant sąlygas gyventojams dalyvauti skaitmeninių kompetencijų ugdymo ir vietos skaitmeninio turinio kūrimo bei kitose skaitmeninės informacijos iniciatyvose.

  Mokymo centre gyventojai supažindinami ir gali praktiškai išbandyti dronus „Tello“, grafinę planšetę „Wacom“, LEGO konstruktorius: WeDo 2, Lego Mindstorm EV3, FisherTechnik, 3D spausdintuvą, 360 laipsnių kameros veikimą. Taip pat yra trys kompiuteriai su programavimo, inžinerinio ir kūrybinio programų paketais.

   Kalbų programa

  IMC įdiegta kalbų programa „EuroTalk language learning“. Gyventojai gali savarankiškai mokytis šešių kalbų: anglų, vokiečių, rusų, prancūzų, ispanų, švedų. Kalbos suskirstytos į šešis lygius, taigi dalyvis gali pasirinkti jam tinkantį. Kalbų mokymuisi amžius nėra svarbus, taigi į IMC užsuka nuo pirmoko iki garbaus amžiaus gyventojų. Nuo 2018 metų kalbų programa susidomėjo apie 300 žmonių.

  3D spausdintuvo galimybės

  2020 m. kovo-gegužės mėnesiais, karantino laikotarpiu, buvo teikiama pagalba medikams – 3D spausdintuvu buvo spausdinami akinių rėmeliai. Iš viso pagaminta 140 apsauginių akinių rėmelių. Jie padalinti Telšių regioninei ligoninei, IĮ I. Miškinienės klinikai, vaistinėms, odontologams, Nevarėnų ambulatorijai.

  Virtualios realybės akiniai

  Telšių r. sav. Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka bendradarbiauja su Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešąja biblioteka. 2020 metų vasarą IMC vyko Virtualios realybės laboratorija, kurioje išbandyti virtualios realybės akiniai. Juos edukaciniams užsiėmimams paskolino Šiaulių biblioteka (STEMCASpace – Mokslo, technologijų, inžinerijos, matematikos, kultūros ir meno erdvė). Atsidurti virtualioje realybėje panoro ne tik vaikai, bet ir suaugusieji.

  Dėl edukacinių užsiėmimų, savarankiško užsienio kalbų mokymosi galite kreiptis tel. (8 444) 41716 arba el. p. Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.

   

 • Suaugusiųjų skaitytojų aptarnavimo skyrius

   Suaugusiųjų skaitytojų aptarnavimo skyrius jungia abonemento, skaityklos ir einamųjų metų periodikos fondus, bei interneto skaityklą.
    Abonemente - leidiniai išduodami į namus vienam mėnesiui ( leidinių grąžinimo terminas gali būti pratęstas dar 15 dienų), išduodami vieningi skaitytojų pažymėjimai, teikiama informacija  apie leidinius, priimami skaitytojų užsakymai internetu, atliekamas leidinių rezervavimas. Skaitytojų aptarnavimo tvarka, spaudinių išdavimo sąlygos numatytos Naudojimosi biblioteka taisyklėse. Abonemento fonde yra per 58 tūkst. dokumentų. Komplektuojami universalaus pobūdžio dokumentai, prioritetą teikiant socialinių, humanitarinių mokslų bei grožinei literatūrai. Spaudiniai komplektuojami lietuvių, anglų, rusų ir kt. kalbomis. Per metus apsilanko apie 26 tūkst. lankytojų, išduodama 50 tūkst. dokumentų.
  Skyriuje įdiegta automatizuota skaitytojų aptarnavimo sistema. 
     Periodikos skaityklos fonde yra 62 pavadinimai užprenumeruotų ir dovanotų periodinių leidinių.
   
  Periodikos skaityklos prenumeruojamų leidinių sąrašas:

   

  Periodiniai leidiniai 2021

  Laikraščiai

  Gintaro gimtinė
  Kalvotoji Žemaitija
  Karštas komentaras
  Laisvas laikraštis
  Lietuvos aidas
  Lietuvos rytas
  Mokslo Lietuva
  Respublika
  7 meno dienos
  Savivaldybių žinios
  Šiaurės Atėnai
  Telšių žinios
  Verslo žinios
  Valstiečių laikraštis
  Voruta
  Žemaičių saulutė

  Žurnalai

  Burda moden
  Būdas
  Darbštuolė
  Gimtasai kraštas
  Iliustruotasis mokslas
  Iliustruotoji istorija
  IQ
  Ji
  Kelionės ir pramogos
  Ko gydytojai tau nepasako
  Krantai
  Kultūros barai
  Kur stoti 2020
  Kuo būti 2020
  Laimė
  Liaudies kultūra
  Literatūra ir menas
  Mano ūkis
  Metai
  Moteris
  Muzikos barai
  National Geographik
  Naujasis židinys-aidai
  Naujoji romuva
  Nemunas
  Psichologija tau
  Rankdarbiai
  Rasos
  Sodo spalvos
  Tarp knygų
  Tavo vaikas
  Valstybė
  Voruta
  Verena
  Žvejys ir žuvis
  Žmonės

  Paslaugos
  • Konsultuoja, atsako į užklausas
  • Išduoda dokumentus iš abonemento ir skaityklos fondų
  • Suteikia galimybę naudotis naujausiais periodiniais leidiniais
  • Skolina dokumentus į namus. 
  • Teikia TBA paslaugas
  • Organizuoja naujai gautų dokumentų ir temines knygų parodas
 • Biblioteka spaudoje

  Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka periodinėje spaudoje 2020 metais

   

  1. Vengrienė, Vlada

  Literatūrinė popietė, vedusi į dabartinę lietuvių poeziją / Vlada Vengrienė. - Iliustr. // Kalvotoji Žemaitija. - 2020, saus. 7, p. 8.

  Apie Telšių rajono Varnių miesto bibliotekoje įvykusią popietę „Mus jungia knyga“.

  1. Servienė, Aurelija

  Narindātiūs – truopnės Žemaitėjės metū pabėngtovės / Aurelija Servienė. - Iliustr. - Rubrika: Raktas į Žemaitiją – kultūra, tradicijos, žmonės // Telšių žinios. - ISSN 1392-8260. - 2020, saus. 10, p. 2.

  Apie Telšių rajono Nerimdaičių kaimo bedruomenės vykusį padėkos vakarą „Gyvenkime gerumu ir viltimi“.

  1. Vengrienė, Vlada

  Literatūrinė popietė, vedusi į dabartinę lietuvių poeziją / Vlada Vengrienė. - Iliustr. // Telšių žinios. - ISSN 1392-8260. - 2020, saus. 10, p. 5.

  1. Jaukios Kalėdos su natūralumo ženklu. - Iliustr. // Telšių žinios. - ISSN 1392-8260. - 2020, saus. 10, p. 6–7.

  Apie „Telšių žinių“ nuotraukų konkurso „Jaukios Kalėdos“ išrinktas gražiausias nuotraukas. 

  1. Naglienė, Sigita Ieva

  Įspudžiai, praleidus Vaižganto jubiliejinius metus / Ieva Sigita Naglienė. - Iliustr. - Rubrika: Literatūrinio žodžio augmė Žemaičiuos // Kalvotoji Žemaitija. - 2020, saus. 18, p. 8.

  Apie 2019 metais, paminėtas rašytojo, kunigo Juozo Tumo-Vaižganto 150-ąsias gimimo metines. 

  1. Dijokienė, Lina

  Vaižgantas: „Aš esu ir jūs žinokitės…“ / Lina Dijokienė. - Iliustr. - Rubrika: Ant septynių kalvų // Kalvotoji Žemaitija. - 2020, saus. 21, p. 8.

  Apie 2019 m. paminėtas žymaus lietuvių rašytojo, publicisto Juozo Tumo–Vaižganto, 150-ąsias gimimo metines. Šios sukakties proga buvo pristatytas bendras Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos ir Telšių Žemaitės dramos teatro projektas, spektaklis „Vaižgantas“ pagal K. Ostrausko pjesę.

  1. Nekrašius, Antanas

        Projekto partnerei bibliotekoje pritrūko vietos / Antanas Nekrašius. - Iliustr. // Telšių žinios. - ISSN 1392-8260. - 2020, saus. 24, p. 3–4.

  Apie Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje vykstančią struktūros pertvarką. Iškeltas klausimas dėl projekto „Europe Direct“ informacijos centro – Telšiai“ vadovės Auksės Valackonienės iškeldinimo iš pagrindinio bibliotekos pastato (Respublikos g. 18) į Masčio gatvėje esančias patalpas. 

  1. Jankauskienė, Janina

  Knygelės džiugina / Janina Jankauskienė. - Iliustr. // Kalvotoji Žemaitija. - 2020, saus. 28, p. 3, 5.

  Apie Telšių lopšelio–darželio „Mastis“ „Bitučių“ grupės vykdomą projektą „Knygelės džiugina mus“.

  1. LR kultūros ministro vizitas Telšiuose / Telšių rajono savivaldybės inf.. - Iliustr. // Kalvotoji Žemaitija. - 2020, vas. 11, p. 3.

  Apie vasario 7 dieną LR Kultūros ministro Mindaugo Kvietkausko apsilankymą Telšiuose. Vizito metu aptarti aktualūs regionui klausimai, apžiūrėti reikšmingiausi kultūros paveldo objektai, vyko susitikimas su Telšių rajono kultūros įstaigų vadovais.

      10. LR kultūros ministro vizitas Telšiuose / Telšių rajono savivaldybės inf.. - Iliustr. // Telšių žinios. - ISSN 1392-8260. - 2020, vas. 11, p. 1, 4.

  Apie vasario 7 dieną LR kultūros ministro Mindaugo Kvietkausko apsilankymą Telšiuose. Vizito metu aptarti aktualūs regionui klausimai, apžiūrėti reikšmingiausi kultūros paveldo objektai, vyko susitikimas su Telšių rajono kultūros įstaigų vadovais. 

  11. Švėgždavičienė, Julita

  Lietuvos Prezidento A. Smetonos veiklos metai, pasitraukus iš Lietuvos / Julita Švėgždavičienė. - Iliustr. // Kalvotoji Žemaitija. - 2020, vas. 15, p. 6.

  Apie Lietuvos Prezidentą Antaną Smetoną. Istorinė Prezidentūra Kaune 2014 m. rūgpjūčio 7 d. atidarė parodą „Gyvename viltimi: Prezidentas Antanas Smetona egzilyje“. Paroda eksponuojama Telšių Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje. Paroda veiks iki kovo 25 d. 

  1. 12.  Naglienė, Sigita Ieva

  „Laimės magnetai“ – arba vakaras Rūdaičiuose, bendrinant kūrybos džiaugsmą / Ieva Sigita Naglienė. - Iliustr. // Kalvotoji Žemaitija. - 2020, vas. 15, p. 7.

  Apie Kretingos rajono kultūros centre Rūdaičiuose įvykusią laimės arbatvakarį „Laimės magnetai“. 

  1. 13.  Biegėms „Mes už Žemaitėjė“. - Iliustr. // Telšių žinios. - ISSN 1392-8260. - 2020, vas. 18, p. 8.

  Apie Telšių rajone Degaičiuose vasario 16-ąją vykusį bėgimą „Mes už Žemaitėjė“. 

  1. 14.  Ivoncius, Alvydas

  Paskui Algirdą Žebrauską vėl nutįso pareigūnų įtarimai? / Alvydas Ivoncius. - Iliustr. // Kalvotoji Žemaitija. - 2020, vas. 22, p. 2, 4.

  Apie Marijampolės vyriausiojo policijos komisariato atliekamą ikiteisminį tyrimą, susijusį su Telšių kultūros centro ir Karolinos Praniauskaitės pastato rekonstrukcijos projektavimu. 

  1. 15.  Račkauskienė, Neringa

  Paminėta Lietuvos valstybės atkūrimo diena / Neringa Račkauskienė. - Iliustr. // Kalvotoji Žemaitija. - 2020, vas. 22, p. 4.

  Apie Telšių rajono Nerimdaičių miestelyje įvykusį Vasario 16-osios – Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimą. 

  1. 16.  Zibartienė, Asta

  Pilietinė akcija „Mes Lietuvos vaikai“ / Asta Zibartienė. - Iliustr. // Telšių žinios. - ISSN 1392-8260. - 2020, vas. 25, p. 2.

  Apie Telšių lopšelyje-darželyje „Nykštukas“ surengtą pilietinę akciją „Mes Lietuvos vaikai“. Akcijos metu vaikai ir bendruomenės nariai sveikino praeivius su Lietuvos valstybės atkūrimo diena, asilankė Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje, Telšių rajono savivaldybėje ir Telšių rajono senelių globos namuose. 

  1. 17.  Ivoncius, Alvydas

  Bibliotekoje tvyro įtampa. Valdžia nemato, negirdi, neužuodžia. - Iliustr. // Kalvotoji Žemaitija. - 2020, vas.29, p. 1–2.

  Apie Telšių Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje įsivyravusią priešpriešą tarp bibliotekos darbuotojų ir jos direktorės Jolantos Sutkutės. „Kalvotosios Žemaitijos“ redakcijoje lankėsi bibliotekos Bibliografinio skyriaus vedėja Julita Švėgždavičienė, Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Jovita Servienė ir bibliotekos profesinės sąjungos įgaliotinė Daiva Pociuvienė.   

  18. Naglienė, Sigita Ieva

  Nuo pasiskaitymų apie kalnus, kalvas, pilis – iki pamokų, kuriose atminties spalvos, žmonės, istorijos / Ieva Sigita Naglienė. - Iliustr. // Kalvotoji Žemaitija. - 2020, kovo 3, p. 7.

  Apie Telšių „Ateities“ progimnazijoje vykusią pamoką „Pilys“. 

  1. 19.  Norvaišienė, Janina

  Nacionalinis diktantas Tryškių bibliotekoje / Janina Norvaišienė. - Iliustr. // Kalvotoji Žemaitija. - 2020, kovo 7, p. 5.

  Apie įvykusį Nacionalinio diktanto rašymą Telšių rajono Tryškių bibliotekoje. 

  1. 20.  Šimkuvienė, Diana

  Kita bibliotekininkų nuomonė / Diana Šimkuvienė // Kalvotoji Žemaitija. - 2020, kovo 10, p. 4.

  Apie Telšių Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje įkurtą naują profsąjungą – Lietuvos paslaugų sferos darbuotojų profesinės sąjungos profesinės sąjungos Telšių pirminį skyrių.

  21. Protmūšis „Laisvėjam“ Viešvėnuose / Viešvėnų kultūros centro inf.. - Iliustr. // Kalvotoji Žemaitija. - 2020, kovo 14, p. 5. 

  1. 22.  Dačkevičius, Steponas Algirdas

  Vydūno kaštonai: mistika ir realybė / Algirdas Dačkevičius. - Iliustr. // Kalvotoji Žemaitija. - 2020, kovo 31, p. 1, 7.

  Apie Telšiuose esančius istorinius Vydūno kaštonus. Kovo 22-ąją per Vydūno gimtadienį šį pasauliį paliko Vaclovas Bagdonavičius – filosofas, literatūrologas, Mažosios Lietuvos kultūros tyrėjas, Vydūno kūrybos tyrinėtojas bei propaguotojas.

  1. 23.  Servienė, Aurelija

  Rankų darbo knygų skirtukai patys mieliausi – jų nebūna vienodų / Aurelija Servienė. - Iliustr. - Rubrika: Raktas į Žemaitiją – kultūra, tradicijos, žmonės // Telšių žinios. - ISSN 1392-8260. - 2020, kovo 31, p. 4.

  Apie Telšių rajono Upynos seniūnijoje Kaunatavoje, dirbančią bibliotekininkę, rankdarbių mėgėją, keliautoją Viliją Jocienę, kolekcionuojančią knygų skirtukus. Jos kolekcijoje yra per 2000 skirtukų: dovanotų, pirktinių, atvežtinių, rankų darbo ir kt. 

  24. Servienė, Aurelija

  Bibliotekininkės – į pagalbą medikams / Aurelija Servienė. - Iliustr. - Rubrika: Raktas į Žemaitiją – kultūra, tradicijos, žmonės // Telšių žinios. - ISSN 1392-8260. - 2020, bal. 17, p. 8.

  Apie Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos Mokymo centre 3D spausdintuvu spausdinamus apsauginių veido skydų rėmelius. Dirba keturių darbuotojų komanda: bibliotekos direktorė Jolanta Sutkutė, jos pavaduotoja Vida Urnikienė, bibliotekinių procesų automatizavimo inžinierius Gedas Girdvainis, mokymų lektorė Erika Bytautienė.

  1. 25.  Suaugusiųjų švietėjų gebėjimų tobulinimas remiantis Vokietijos patirtimi: įgytos žinios, sustiprinta motyvacija. - Iliustr. // Telšių žinios. - ISSN 1392-8260. - 2020, geg. 8, p. 5.

  Apie Telšių švietimo centro kartu su kitomis neformalųjį suaugusiųjų švietimą vykdančiomis institucijomis vienerius metus Telšių ir Raseinių rajonuose įgyvendintą mobilumo projektą „Suaugusiųjų švietėjų gebėjimų tobulinimas remiantis Vokietijos patirtimi“. Konsorciumo nariai: Telšių rajono savivaldybės administracija, Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnyba, Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės biblioteka, Žemaičių muziejus „Alka“, Telšių suaugiusiųjų mokykla, Telšių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, Telšių socialinių paslaugų centras, Telšių dailės mokykla, asociacija „Vokiečių kalbos ir kultūros draugų klubas“, asociacija „Telšių bičiulių ratas“. 

  1. 26.  Švėgždavičienė, Julita

  Tradicinė knyga ir skaitymas skaitmeninėje eroje / Julita Švėgždavičienė. - Iliustr. - Rubrika: Ant septynių kalvų // Kalvotoji Žemaitija. - 2020, geg. 12, p. 8.

  Apie tradicinių knygų skaitymą ir elektroninių knygų skaitymą. 

  1. 27.  Servienė, Aurelija

  Virtualūs poezijos skaitymai / Aurelija Servienė. - Iliustr. - Rubrika: Raktas į Žemaitiją – kultūra, tradicijos, žmonės // Telšių žinios. - ISSN 1392-8260. - 2020, geg. 29, p. 2.

  Apie Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos Kaunatavos filialo bibliotekininkės Vilijos Jocienės surengtus virtualius poezijos skaitymus „Poezija sodų žydėjime“. 

  1. 28.  Jocienė, Vilija

  Tradiciniai poezijos skaitymai – netradiciškai / Vilija Jocienė. - Iliustr. // Kalvotoji Žemaitija. - 2020, geg. 30, p. 7.

  Apie įvykusius virtualius poezijos skaitymus „Poezija sodų žydėjime 2020“.

  29. Viešojoje bibliotekoje – du būsimieji e. skautai / „KŽ“ inf.. - Iliustr. // Kalvotoji Žemaitija. - 2020, birž. 2, p. 7.

  Apie Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos prisidėjimą prie iniciatyvos „Prisijungusi Lietuva“. Dviem bibliotekos skaitytojams – Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazijos moksleiviui Gabrieliui Jurkui ir Telšių „Kranto“ progimnazijos moksleiviui Tomui Ilekiui – perduoti planšetiniai kompiuteriai.

      30.  Du būsimi e. skautai / Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos inf.. - Iliustr. // Telšių žinios. - ISSN 1392-8260. - 2020, birž. 2, p. 8.

  Apie Telšių rajono Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos prisidėjimą prie iniciatyvos–projekto „Prisijungusi Lietuva“. Dviem bibliotekos skaitytojams – Telšų Vincento Borisevičiaus gimnazijos moksleiviui Gabrieliui Jurkui ir Telšių „Kranto“ progimnazijos moksleiviui Tomui Ilekiui – gegužės 4 dieną buvo perduoti planšetiniai kompiuteriai. 

     31. Naglienė, Sigita Ieva

  „Pasilenkiu prie žemės ir stebiu“ (Vytautas Mačernis) / Ieva Sigita Naglienė. - Iliustr. // Kalvotoji Žemaitija. - 2020, birž. 9, p. 1, 3.

  Apie birželio 5-ąją poeto Vytauto Mačernio 99-ųjų gimimo metinių proga suorganizuotus tradicinius poezijos skaitymus. Tradicinius Vytauto Mačernio poezijos skaitymus vedė poetas Vytautas Stulpinas.

  32. Atidaryta Vlado Žiliaus iliustracijų paroda / Telšių r. sav. Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos inf.. - Iliustr. // Kalvotoji Žemaitija. - 2020, birž. 20, p. 7.

  Apie Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje atidarytą ir pristatytą unikalaus dailininko Vlado Žiliaus (1939-2012) iliustracijų parodą. 

      33. Lukošienė, Justina

  Signatarės parodoje valstybės kelias, persipynęs su žmogaus keliu / Justina Lukošienė. - Iliustr. - Rubrika: Ant septynių kalvų // Kalvotoji Žemaitija. - 2020, birž. 23, p. 4.

  Apie Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje atidarytą parodą „Signatarė Laima Andrikienė: Kelias“. Paroda skirta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo trisdešimtmečiui. 

     34. Sabaliauskas, Andriejus

  Telšių vyskupija atsisveikino su aštuntuoju savo ganytoju / Andriejus Sabaliauskas. - Iliustr. // Kalvotoji Žemaitija. - 2020, birž. 23, p. 5.

  Apie birželio 18 dieną Telšių Šv. Antano Paduviečio katedroje aukotas padėkos šv. Mišias, kurioms vadovavo iki šiol Telšių vyskupiją valdęs, dabar jau arkivyskupas, Kęstutis Kėvalas. Vyskupas K. Kėvalas paskirtas Kauno arkivyskupu.

     35. Bibliotekoje – iliustracijų paroda / Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos inf.. - Iliustr. // Telšių žinios. - ISSN 1392-8260. - 2020, birž. 30, p. 2.

  Apie birželio 11 dieną Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje atidarytą unikalaus dailininko Vlado Žiliaus (1939–2012) iliustracijų parodą.

  36. Bibliotekoje vaikams – dailės užsiėmimai / Telšių r. sav. Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos inf.. - Iliustr. // Kalvotoji Žemaitija. - 2020, liep. 4, p. 9.

  Apie Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje prasidėjusius projekto „Biblioteka – erdvė susitikimams, pažinimui ir kūrybai“ terapinius ir kurybinio ugdymo dailės užsiėmimus, kuriuos veda dailininkė Asta Šimkevičienė.

     37. „Tulpmedžio žydėjimo“ šventė Degaičiuose. - Iliustr. // Telšių žinios. - ISSN 1392-8260. - 2020, liep. 7, p. 2. 

     38. Katiliūtė-Bačiulienė, Rasa

  Vlado Žiliaus iliustracijų paroda gimtojoje Žemaitijoje / Rasa Bačiulienė. - Iliustr. // Kalvotoji Žemaitija. - 2020, liep. 11, p. 5.

  Apie Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje eksponuojamą žemaičio, kūrusio Niujorke, unikalaus dailininko Vlado Žiliaus (1939-2012) iliustracijų parodą. 

  39. Karantino metu žmonės suprato, kad reikia eiti į skaitmeninę erdvę. - Iliustr. // Kalvotoji Žemaitija. - 2020, liep. 21, p. 10.

  Apie pelniusią  „Skaitmeninio konsultanto-bibliotekininko 2019“ apdovanojimą Plungės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos bibliotekininkę Violetą Mikalauskienę.

      40. Lukošienė, Justina

  Gediminas Petrulis – kolekcininkas, bendraujantis su knygomis nuo mokyklos laikų / Justina Lukošienė. - Iliustr. - Rubrika: Ant septynių kalvų // Kalvotoji Žemaitija. - 2020, liep. 28, p. 10.

  Apie Telšių Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos miesto filialo vyriausiąjį bibliotekininką bei kolekcininką Gediminą Petrulį.

       41. Tautodailės metai - Rubrika: Raktas į Žemaitiją – kultūra, tradicijos, žmonės // Telšių žinios. - ISSN 1392-8260. - 2020, liep. 28, p. 2.

  Apie Telšių Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje veikiančią spaudinių parodą, skirtą Tautodailės metams.

        42. Naglienė, Sigita Ieva

  Susitikti pakvietė medalių ir fotografijos parodos / Ieva Sigita Naglienė. - Iliustr. - Rubrika: Ant septynių kalvų // Kalvotoji Žemaitija. - 2020, rugpj. 1, p. 8.

  Apie Telšių Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje pristatytas fotomenininko Petro Vaičiulio fotografijų parodą ir poeto, dailininko Gvido Latako medalių parodą.

       43. Stanevičienė, Birutė

  Užimtumo tarnyba: 62,6 proc. Telšių apskrities bedarbių neturi skaitmeninių įgūdžių / Birutė Stanevičienė // Kalvotoji Žemaitija. - 2020, rugpj. 4, p. 3.

  Apie skaitmeninį raštingumą Telšių apskrityje.

     44. Servienė, Aurelija

  Medalio ir mažosios skulptūros kūrėjų stovyklos uždarymas / Aurelija Servienė. - Iliustr. - Rubrika: Raktas į Žemaitiją: kultūra, tradicijos, žmonės // Telšių žinios. - ISSN 1392-8260. - 2020, rugpj. 4, p. 2.

  Apie liepos 27 dieną Žemaičių muziejuje „Alka“ vykusį 36-ojoje tarptautinėje medalio ir mažosios skulptūros kūrėjų stovykloje sukurtų darbų pristatymą bei stovyklos uždarymą.

       45. Lukošienė, Justina

  Medalininkų stovykla atsisveikino iki kitų metų / Justina Lukošienė. - Iliustr. - Rubrika: Ant septynių kalvų // Kalvotoji Žemaitija. - 2020, rugpj. 8, p. 1, 6.

  Apie įvykusį 36-ojoje tarptautinėje medalio ir mažosios skulptūros kūrėjų stovykloje sukurtų medalių ir skulptūros parodos pristatymą bei stovyklos uždarymą Žemaičių muziejuje „Alka“.

       46. Naglienė, Sigita Ieva

  Poetės Ievos Sigitos Naglienės pasaulis – iš gamtos, iš knygos, iš praradimų : [pokalbis su poete, literatūros žinove I. S. Nagliene] / [kalbino] Aurelija Servienė. - Iliustr. - Rubrika: Raktas į Žemaitiją – kultūra, tradicijos, žmonės // Telšių žinios. - ISSN 1392-8260. - 2020, rugpj. 7, p. 2.

  47. Poezija metų laikams nepaklūsta : [eilėraščiai]. - Iliustr. // Kalvotoji Žemaitija. - 2020, rugpj. 8, p. 4.

  Turinys: Be sniego; Šaltinis; Mažuliuk; Kol tampa tylu; Anot pasivijusio aido; Perone; Marginys; Diena ten, diena atgal; Apsnigo kapčių; Įkaušęs motyvas; Aliejinis paveikslas; Keliautojai; Eilėrašti.

  Apie poeto Vytauto Stulpino dalyvavimą rugpjūčio 8 dieną Poezijos pavasario renginyje.

      48. Servienė, Aurelija

  Dviejų žemaičių parodos / Aurelija Servienė. - Iliustr. - Rubrika: Raktas į Žemaitiją – kultūra, tradicijos, žmonės // Telšių žinios. - ISSN 1392-8260. - 2020, rugpj. 11, p. 2.

  Apie liepos 23 dieną atidarytas parodas fotomenininko Petro Vaičiulio fotografijų parodą ir telšiškio poeto, tapytojo, medalių kūrėjo Gvido Latako parodą.

      49. Naglienė, Sigita Ieva

  „Poezijos pavasaris“ - ir susikalbėjimai, įveikus visus atstumus / Ieva Sigita Naglienė. - Iliustr. // Kalvotoji Žemaitija. - 2020, rugpj. 14, p. 1, 7.

  Apie renginį „Poezijos pavasaris“ - tai projektinis renginys, numatytas Telšių Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos, įgyvendinant projektą „Poezijos pavasaris 2020“. Tradiciškai jį paruošė pavaduotoja Vida Urnikienė, o rėmimą skyrė Telšių rajono savivaldybė. Su skaitytojais susitiko poetai Marius Burokas, Laima Kreivytė, Dainius Dirgėla, aktorė Jūratė Vilūnaitė ir svečias iš Latvijos, poetas Henriks Eliass Zegners.

      50. Jocienė, Vilija

  Fotografija be fotoaparato / Vilija Jocienė. - Iliustr. // Telšių žinios. - ISSN 1392-8260. - 2020, rugpj. 14, p. 7.

  Apie Kaunatavos bibliotekoje vykusius užsiėmimus. Projektą rėmė Lietuvos kultūros taryba ir Telšių rajono savivaldybė.

  51. Terapiniai emocinio ugdymo užsiėmimai vaikams. - Iliustr. // Kalvotoji Žemaitija. - 2020, rugpj. 14, p. 3.

  Apie Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos darbuotojos Giedrė Čarienė ir Agnė Areliūnaitė vaikams vestus terapinius emocinio ugdymo užsiėmimus.

        52. Lukošienė, Justina

  Miglotas Viekšnalių kultūros židinių likimas / Justina Lukošienė. - Iliustr. // Kalvotoji Žemaitija. - 2020, rugpj. 14, p. 3.

  Apie Viekšnalių etnografinio muziejaus įkūrėjos bei bibliotekininkės Zosės Stasiulienės nerimą dėl jos muziejaus iškraustymo į kitas patalpas bei Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos filialo Viekšnaliuose uždarymo.

    53. Vaikai susitiko su rašytoju Dariumi Rekiu. - Iliustr. // Kalvotoji Žemaitija. - 2020, rugpj. 18, p. 3.

  Apie Vaikų literatūros skyriuje vykusį susitikimą su poetu, visuomenininku mokslininku Dariumi Rekiu.

        54. Nuo šiol „Poezijos pavasarį“ Telšiuose skelbs nauja „Poezijos paukštė“. - Iliustr. // Telšių žinios. - ISSN 1392-8260. - 2020, rugpj. 18, p. 4.

  Apie renginį „Poezijos pavasaris“ - tai projektinis renginys, numatytas Telšių Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos, įgyvendinant projektą „Poezijos pavasaris 2020“. Tradiciškai jį paruošė pavaduotoja Vida Urnikienė, o rėmimą skyrė Telšių rajono savivaldybė. Su skaitytojais susitiko poetai Marius Burokas, Laima Kreivytė, Dainius Dirgėla, aktorė Jūratė Vilūnaitė ir svečias iš Latvijos, poetas Henriks Eliass Zegners. Pereinamasis simbolis „Poezijos paukštė“ sukurtas telšiškio menininko Vyganto Paulausko.

        55. Bibiliotekoje – emocinio ugdymo užsiėmimai vaikams. - Iliustr. // Telšių žinios. - ISSN 1392-8260. - 2020, rugpj. 18, p. 4.

  Apie Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos darbuotojos Giedrė Čarienė ir Agnė Areliūnaitė vaikams vestus terapinius emocinio ugdymo užsiėmimus.

       56. Pomėgis sekti pasakas peraugo į norą rašyti. - Iliustr. // Telšių žinios. - ISSN 1392-8260. - 2020, rugpj. 25, p. 7.

  Apie Vaikų literatūros skyriuje vykusį susitikimą su poetu, visuomenininku mokslininku Dariumi Rekiu.

  57. Vaikų rašytojo viešnagė. - Iliustr. // Kalvotoji Žemaitija. - 2020, rugpj. 29, p. 7.

  Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje viešėjo šiauliškis vaikiškų knygų autorius ir iliustratorius Dainius Šukys.

         58. Naglienė, Sigita Ieva

  Liutauras Degėsys ir jo susitikimas su Telšių skaitytojais: naujas romanas „Lengva nebus“, mintys, po truputį artėjant / Ieva Sigita Naglienė. - Iliustr. - Rubrika: Literatūrinio žodžio augmė Žemaičiuos // Kalvotoji Žemaitija. - 2020, rugpj. 29, p. 8.

        59. Vengrienė, Vlada

  Justino Marcinkevičiaus jubiliejui skirta popietė / Vlada Vengrienė. - Iliustr. // Kalvotoji Žemaitija. - 2020, rugs. 1, p. 8.

  Apie Varnių bibliotekos darbuotojų bei literatų būrelio „Lyra“ renginį.

  60. Vaikų fotografijų skeneriu paroda // Kalvotoji Žemaitija. - 2020, rugs. 5, p. 6.

  Apie Telšių r. savivalybės Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje eksponuojamą parodą.

       61. Vengrienė, Vlada

  Justino Marcinkevičiaus jubiliejui skirta popietė / Vlada Vengrienė. - Iliustr. // Telšių žinios. - ISSN 1392-8260. - 2020, rugs. 8, p. 4.

  Apie Varnių bibliotekos darbuotojų bei literatų būrelio „Lyra“ renginį.

        62. Naglienė, Sigita Ieva

  Senieji mokyklos vadovėliai: knygos-eksponatai, su likimo ženklu, nuo žmogaus - žmogui / Ieva Sigita Naglienė. - Iliustr. - Rubrika: Literatūrinio žodžio augmė Žemaičiuos // Kalvotoji Žemaitija. - 2020, rugs. 12, p. 8.

  Apie parodą „Senieji Lietuvos mokyklos vadovėliai“ Telšių Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos Miesto bibliotekos skyriuje. Vadovėlius per daugelį metų surinko ir iš asmeninės kolekcijos pasidalijo vyr. bibliotekininkas Gediminas Petrulis.

  63. Vaikai susitiko su rašytoju Tomu Dirgėla. - Iliustr. // Kalvotoji Žemaitija. - 2020, rugs. 19, p. 8-9.

  Apie Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos Vaikų skyriuje vykusį rašytojo Tomo Dirgėlos susitikimą su Telšių „Ateities“ progimnazijos ketvirtokais.

   64. Žemaitijos sostinėje – konferencija „Žemaičių kalba ir istorija“. - Iliustr. // Telšių žinios. - ISSN 1392-8260. - 2020, rugs. 25, p. 6.

  Apie 2020 m. rugsėjo 21d. Telšių vyskupo Vincento Borisevičiaus kunigų seminarijoje vykusį Telšių rajono savivaldybės organizuotą žemaičių istoriniam ir etnokultūriniam identitetui stiprinti, kalbos etninio savitumo pažinimui ugdyti skirtą konferenciją „Žemaičių kalba ir istorija“. Renginio partneris buvo ir Telšių Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka.

        65. Dačkevičius, Steponas Algirdas

  Nuo dienoraščio - iki solidžių knygų autoriaus / Algirdas Dačkevičius. - Iliustr. - Rubrika: Ant septynių kalvų // Kalvotoji Žemaitija. - 2020, rugs. 26, p. 6.

  Apie Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje pristatytą žurnalisto, Skuodo laikraščio „Mūsų žodis“ buvusio redaktoriaus ir kraštotyrininko Juozo Vyšniausko knygą „Telšių taikomosios dailės technikumas/septintasis XX a. dešimtmetis“.

  66. Vaikų svečias – Ponas Kampas. - Iliustr. // Kalvotoji Žemaitija. - 2020, rugs. 29, p. 12.

  Apie Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje Vaikų literatūros skyriuje viešėjusius knygos „Ponas Kampas“ kūrėjus – rašytoją Beną Bėrantą ir iliustratorę Tania Rex.

  67. Mokėsi žemaitiškų šokių, žaidimų, dainų. - Iliustr. // Kalvotoji Žemaitija. - 2020, spal. 3, p. 5.

  Apie Telšių Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje viešėjusius Telšių „Germanto“ progimnazijos antrokus ir jų mokytoją Ingridą Kavaliūnienę.

       68. Žemaitiški šokiai, žaidimai. - Iliustr. // Telšių žinios. - ISSN 1392-8260. - 2020, spal. 6, p. 8.

  Apie Telšių Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje viešėjusius Telšių „Germanto“ progimnazijos antrokus ir jų mokytoją Ingridą Kavaliūnienę.

  69. Šurmuliavo Knygų mugė. - Iliustr. // Kalvotoji Žemaitija. - 2020, spal. 8, p. 6.

  Apie 2020 09 30 Telšių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vykusią tradicinę – jau ketvirtąją – Knygų mugę. Dalyvao rašytojai Liuda Petkevičiūtė, Danutė Januškienė, Vilius Mačiliūnas, Vytautas Račickas.

        70. Naglienė, Sigita Ieva

  Atspindžiai iš Knygų mugės - tiesiog skaitytojo jutimai / Ieva Sigita Naglienė. - Iliustr. // Kalvotoji Žemaitija. - 2020, spal. 8, p. 8.

  Apie Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos Knygų mugėje viešėjusius poetę Liudą Petkevičiūtę - gerai žinomo rašytojo Vytauto Petkevičiaus dukrą bei Liutavaro L.Algmino knygos „Statome kapitalizmą: Generatorius, dar vienas generatorius“, 2020, redaktorių Juozą Braidoką.

        71. Švėgždavičienė, Julita

  Paroda „Žemaičių kalba seniau ir dabar“ / Julita Švėgždavičienė. - Iliustr. // Kalvotoji Žemaitija. - 2020, spal. 13, p. 6.

  Apie 2020 m. rugsėjo 21 d. vykusios konferencijos „Žemaičių kalba ir istorija“ dalyviams, Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos parengtą 6 stendų parodą, skirtą žemaičių kalbai, kuri susilaukė dėmesio.

   72. Romaldo Stasiulio tapybos paroda. - Iliustr. // Kalvotoji Žemaitija. - 2020, spal. 13, p. 6.

  Apie R. Stasiulio tapybos darbų skaitmeninių kopijų parodą Telšių Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos „Virtualių parodų“ rubrikoje, skirtą tapytojo 70-ajam jubiliejui paminėti.

  73. Susitikimas su gamtos fotografu Mariumi Čepuliu. - Iliustr. // Kalvotoji Žemaitija. - 2020, spal. 13, p. 10.

  Telšių Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka vykdo projektą „Biblioteka – erdvė susitikimams, pažinimui ir kūrybai“, kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Telšių rajono savivaldybė.

  74. Susitikimas su rašytoja Igne Zarambaite. - Iliustr. // Kalvotoji Žemaitija. - 2020, spal. 17, p. 7.

  Apie 3a klasės mokiniams Telšių Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje vykusį susitikimą su rašytoja.

        75. Naglienė, Sigita Ieva

  Iš atminimo: prisiminimas, buvimas, likimas, kai „Žmogus jame peržengia įvairias pakopas ir kelius“ - Antanas Baranauskas / Ieva Sigita Naglienė. - Portr. - Rubrika: Literatūrinio žodžio augmė Žemaičiuos // Kalvotoji Žemaitija. - 2020, spal. 17, p. 8.

  Apie Antano Baranausko ir Karolinos Praniauskaitės laiškus-eilėraščius bei susitikimus su skaitytojais Telšių Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje, Mažeikių viešojoje bibliotekoje, Mitkaičių bibliotekoje.

        76. Kakanauskienė, Elena

  Japonas, nutiesęs kelią iš Žemaičių sostinės į Klivlendą / Elė Kakanauskienė. - Iliustr // Kalvotoji Žemaitija. - 2020, spal. 24, p. 7.

  Apie Telšių Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje atidarytą VDA Telšių fakulteto studentų darbų, sukurtų naudojant japonišką mokume gane techniką, parodą, skirtą pagerbti Čijunei Sugiharai.

       77. Naglienė, Sigita Ieva

  Skaitydamas keliauji, regi, atmindamas ir primeni / Ieva Sigita Naglienė. - Iliustr. // Kalvotoji Žemaitija. - 2020, spal. 27, p. 4, 8.

  Apie Telšių Krolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos Miesto filiale, Vilniaus gatvėje, veikia paroda „Po pasaulį pasidairius“ – kelionės su 1905-1939 metų laikotarpiu išleistomis knygomis. Visos knygos iš vyr. bibliotekininko Gedimino Petrulio kelionių knygų kolekcijos.

   78. Susitikimas su ansamblio „Čiučiuruks“ vadove Rita Macijauskiene. - Iliustr. // Kalvotoji Žemaitija. - 2020, spal. 27, p. 10.

  Apie Telšių Krolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje vykusį Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazijos trečiokų ir jų mokytojos Linos Narvydienės susitikimą su R. Macijauskiene. Projektą „Biblioteka – erdvė susitikimams, pažinimui ir kūrybai“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Telšių rajono savivaldybė.

     79. Susitikimas su ansamblio „Čiučiuruks“ vadove Rita Macijauskiene. - Iliustr. // Telšių žinios. - ISSN 1392-8260. - 2020, spal. 30, p. 4.

  Apie Telšių Krolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje vykusį Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazijos trečiokų ir jų mokytojos Linos Narvydienės susitikimą su R. Macijauskiene. Projektą „Biblioteka - erdvė susitikimams, pažinimui ir kūrybai“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Telšių rajono savivaldybė.

    80. Turiningas varniškių gyvenimas tarp knygų / Aurelija Servienė. - Iliustr. // Telšių žinios. - ISSN 1392-8260. - 2020, lapkr. 10, p. 5.

  Apie Varnių miesto bibliotekos darbuotojas bibliotekininkes – Vidą Krenciuvienę ir Zitą Mickuvienę.

    81. Naglienė, Sigita Ieva

  Žmogus ir jo įvairumų pasaulis, pavarčius Vaižganto žurnalą „Mūsų senovė“ / Ieva Sigita Naglienė. - Iliustr. - Rubrika: Literatūrinio žodžio augmė Žemaičiuos // Kalvotoji Žemaitija. - 2020, gruod. 12, p. 8.

  Apie Vaižganto redaguotą neperiodinį žurnalą „Mūsų senovė“, leistą 1921-1922 metais Kaune ir Tilžėje. Aprašoma knyga iš asmeninių Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos Miesto filialo vyr. bibliotekininko Gedimino Petrulio sukauptų knygų fondo.

       82.Jankauskienė, Janina

  Marčių skarelės / Janina Jankauskienė. - Iliustr. // Žemaičių saulutė. - 2020, gruod. 18 (Nr. 21), p. 5.

  Apie parodėlę "Marčios skarelės", Tučiai, Telšių rajonas. 2020 m. iš kolekcijos 7 skarelės buvo pateiktos Telšių Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje veikusioje tautodailės parodoje „Margas žemaičių gyvenimas“.

   83. Biblioteka – erdvė susitikimams, pažinimui ir kūrybai. - Iliustr. // Kalvotoji Žemaitija. - 2020, gruod. 19, p. 6.

  Apie Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos parengtą projektą „Biblioteka – erdvė  susitikimams, pažinimui ir kūrybai“, sulaukusio didžiulio susidomėjimo. Projekto vadovė – Vaikų literatūros skyriaus vedėja Rūta Savickienė.

   84. Naglienė, Sigita Ieva

  Iš čia pat, tik truputį atsigręžus / Ieva Sigita Naglienė. - Iliustr. - Rubrika: Literatūrinio žodžio augmė Žemaičiuos // Kalvotoji Žemaitija. - 2020, gruod. 31, p. 8.

  Apie Telšių Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos Miesto filialo vyr. bibliotekininko Gedimino Petrulio sudarytą rankraštyną: „Telšių žemėje“, bibliografinis sąrašas, 2020 m. Straipsnyje – žvilgsnis į XIX a. vidurio Žemaitijos poetų minties kelią, išlikimo galimybes, tvirtybę ir naujų idėjų sklaidą.

  APIE BIBLIOTEKĄ INTERNETE

   

  v  Partnerei bibliotekoje pritrūko vietos:

   

  https://tzinios.lt/projekto-partnerei-bibliotekoje-pritruko-vietos/

   

  v  Metodinė išvyka į Telšius:

   

  http://www.gargzdaivb.lt/lt/naujienos/544-metodine-isvyka-i-telsius

   

   v  Paroda „Žemaičių kalba seniau ir dabar“:

   

  https://www.kpbiblioteka.lt/lt/pradzia/5142-paroda-zemaiciu-kalba-seniau-ir-dabar

   

   v  Bibliotekoje knygų mugė:

   

  https://www.etaplius.lt/bibliotekoje-knygu-muge

    

  v  Žemaitijos sostinėje – konferencija žemaičių kalba ir istorija:

  https://tzinios.lt/zemaitijos-sostineje-konferencija-zemaiciu-kalba-ir-istorija/

    

   

                                Parengė vyr. bibliografė Gintarė Kačinskienė, 2021 02 04

   


   

  Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka periodinėje spaudoje 2019 metais

  1. Švėgždavičienė, Julita

  J. Perkovskio studija pristatyta Torūnėje / Julita Švėgždavičienė // Telšių žinios. - ISSN 1392-8260. - 2019, saus. 4, p. 2.

  Apie Juzefo Perkovskio tyrinėjimų saugojimą.

  1. Švėgždavičienė, Julita

  Juzefo Perkovskio studija pristatyta Torunėje / Julita Švėgždavičienė. - Iliustr. // Kalvotoji Žemaitija. - 2019, saus. 5, p. 7.

  1. Naglienė, Sigita Ieva

  Kuomet ir žiema įgauna šilumą, arba Prakalbinta poezija kalbina / Sigita Ieva Naglienė. - Iliustr. - Rubrika: Ant septynių kalvų // Kalvotoji Žemaitija. - 2019, saus. 8, p. 6.

  Apie Poezijos knygų penketuko pristatymą vykusį Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje.

  1. Gabijai Kasparavičiūtei – paskatinamoji premija. - Iliustr. // Kalvotoji Žemaitija. - 2019, saus. 8, p. 6.

  Apie Telšių Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos projektą „Kūrybiniai-literatūriniai susitikimai Lietuvos atkūrimo 100-mečiui“, pagal kurį suorganizuotas jaunimo literatūrinių kūrinių konkursas „Septintoji kalva“.

  1. Dijokienė, Lina

  „Misija Sibiras 2018“: gyvoji pilietiškumo pamoka / Lina Dijokienė. - Iliustr. - Rubrika: Ant septynių kalvų // Kalvotoji Žemaitija. - 2019, saus. 29, p. 7.

  Apie susitikimą su „Misija Sibiras 2018“ dalyviais, vykusį Telšių Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje.

  1. Vengrienė, Vlada

  Susitikimai, tiesiantys poezijai taką į skaitytojų širdis / Vlada Vengrienė. - Iliustr. // Kalvotoji Žemaitija. - 2019, saus. 29, p. 9.

  Apie Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos direktorės pavaduotojos V. Urnikienės projektą „Kūrybiniai-literatūriniai susitikimai, skirti Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui“. Projekte taip pat dalyvauja ir Varnių miesto biblioteka.

  1. Dijokienė, Lina

  Meninio skaitymo konkurse nugalėjo du Dominykai! / Lina Dijokienė. - Iliustr. // Kalvotoji Žemaitija. - 2019, vas. 2, p. 7.

  Apie Telšių rajono mokinių meninio skaitymo konkursą įvykusį Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos skaitykloje.

  1. Du Dominykai – Lietuvos mokinių meninio skaitymo konkurso rajoninio etapo nugalėtojai - Rubrika: Raktas į Žemaitiją – kultūra, tradicijos, žmonės // Telšių žinios. - ISSN 1392-8260. - 2019, vas. 8, p. 8.

  Apie sausio 30 d. Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje įvykusį Lietuvos mokinių meninio skaitymo konkurso 5-12 klasių mokinių Telšių rajono etapą.

  1. Servienė, Aurelija

  Vaikų literatūros skyriaus vedėja R. Savickienė: „Apie tokią biblioteką, kokioje šiandien dirbu, svajojau visą gyvenimą“ / Aurelija Servienė. - Iliustr. - Rubrika: Raktas į Žemaitiją – kultūra, tradicijos, žmonės // Telšių žinios. - ISSN 1392-8260. - 2019, vas. 22, p. 5.

  Apie Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus darbą ir naująsias technologijas.

  1. Dauskurtienė, Elena

  Atverti širdį ir gyvenimo spalvas per meną / Elena Dauskurtienė. - Iliustr. // Kalvotoji Žemaitija. - 2019, vas. 23, p. 9.

  Apie Telšių rajono Varnių miesto bibliotekoje pristatytą pirmąją Dalios Balsienės grafikos darbų parodą „Du gyvenimai“.

  1. Telšių Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka kviečia į fotomenininko Mindaugo Norkaus parodą „Akimirkos“. - Iliustr. // Kalvotoji Žemaitija. - 2019, kovo 1, p. 9.

  Apie kovo 7 d. 17 val. Telšių Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje atidaromą Mindaugo Norkaus fotografijų parodą „Akimirkos“.

  1. Gustienė, Gaiva

  Skaitymo skatinimo konferencija / Gaiva Gustienė. - Iliustr. // Kalvotoji Žemaitija. - 2019, kovo 1, p. 9.

  Apie Telšių „Ateities“ progimnazijoje įvykusią regioninę konferenciją „Motyvavimas skaityti – knygos turinio aktualizavimas“.

  1. Dauskurtienė, Elena

  Atverti širdį ir gyvenimo spalvas per meną / Elena Dauskurtienė. - Iliustr. - Rubrika: Raktas į Žemaitiją – kultūra, tradicijos, žmonės // Telšių žinios. - ISSN 1392-8260. - 2019, kovo 5, p. 4.

  Apie Telšių rajono Varnių miesto bibliotekoje pristatytą pirmąją Dalios Balsienės grafikos darbų parodą „Du gyvenimai“.

  1. Dijokienė, Lina

  Žemaitijos metų pradžia – žemaitiškos poezijos knygos „Žaltiūm žemė“ pristatymas / Lina Dijokienė. - Iliustr. - Rubrika: Ant septynių kalvų // Kalvotoji Žemaitija. - 2019, kovo 5, p. 7.

  Apie Telšių Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje įvykusį susitikimą su Plungės literatų klubo „Vingiorykštė“ pirmininke Adele Daukantaite ir su žemaitiškos poezijos autore Irena Stražinskaite-Glinskiene bei jos naująja knyga „Žaltiūm žemė“.

  1. Dijokienė, Lina

  „Tėvynės tuštėjimo mete“ – karčioji tiesa / Lina Dijokienė. - Iliustr. - Rubrika: Ant septynių kalvų // Kalvotoji Žemaitija. - 2019, kovo 9, p. 6.

  Apie filosofo ir rašytojo Arvydo Juozaičio pristatytą knygą „Tėvynės tuštėjimo metas“ Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje.

  1. Račkauskienė, Neringa

  Valstybę auginame kasdien / Neringa Račkauskienė. - Iliustr. // Kalvotoji Žemaitija. - 2019, kovo 15, p. 2.

  Apie kovo 10 dieną Nerimdaičių miestelio bažnyčioje vykusį Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimą.

  1. Dijokienė, Lina

  Fotomenininko M. Norkaus parodoje – sustabdyti gyvenimo blyksniai / Lina Dijokienė. - Iliustr. - Rubrika: Ant septynių kalvų // Kalvotoji Žemaitija. - 2019, kovo 26, p. 7.

  Apie Telšių Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje pristatytą fotomenininko Mindaugo Norkaus fotografijų parodą „Akimirkos“.

  1. Kvederaitė, Valerija

  Posmuose gyvena viltis / Valerija Kvederaitė. - Iliustr. - Rubrika: Ant septynių kalvų // Kalvotoji Žemaitija. - 2019, kovo 26, p. 8.

  Apie Telšių Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje pristatytą telšiškio poeto Aniceto Šilgalio pirmąją poezijos knygą „Čia viltis gyvena…“

  1. Mickuvienė, Zita

  Bibliotekoje skambėjo poezijos posmai / Zita Mickuvienė. - Iliustr. // Kalvotoji Žemaitija. - 2019, bal. 13, p. 5.

  Apie Telšių rajono Varnių miesto bibliotekoje pristatytą Sauliaus Grinkevičiaus poezijos knygą „Labirintai“

  1. Mickuvienė, Zita

  Pavasarinis lietus atgaivina žemę, eilės ir muzika – sielą / Zita Mickuvienė. - Iliustr. // Telšių žinios. - ISSN 1392-8260. - 2019, bal. 16, p. 8.

  Apie Telšių rajono Varnių miesto bibliotekoje pristatytą Sauliaus Grinkevičiaus poezijos knygą „Labirintai“.

  1. Švėgždavičienė, Julita

  Antanas Klementas – advokatas, rašytojas, XVIII a. pabaiga-XX a. pradžia / Julita Švėgždavičienė. - Iliustr.. - B. d. // Kalvotoji Žemaitija. - 2019, bal. 27, p. 8.

  Apie vengrų kilmės bajoro ir žemaičių poeto Antano Klemento asmenybės ir kūrybos bruožus.

  1. Popovič, Danutė

  „Žemaitėjė brongi – mes mylam tavė!“ / Danutė Popovič. - Iliustr. - Rubrika: Ant septynių kalvų // Kalvotoji Žemaitija. - 2019, bal. 30, p. 6.

  Apie Telšių lopšelio-darželio „Mastis“ suorganizuotą ikimokyklinių įstaigų ir mokyklų vaikų kūrybinių darbų konkurso-parodos „Žemaitėjė brongi – mes tava vaka“, skirtos 2019 – Žemaitijos metams, atidarymą vykusį Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje.

  1. Ubartienė, Aušra

  Graži bendrystė / Aušra Ubartienė. - Iliustr. // Kalvotoji Žemaitija. - 2019, bal. 30, p. 12.

  Apie Telšių „Ateities“ progimnazijos Degaičių skyriaus darželinukų paminėtą Motinos Žemės dieną.

  1. Švėgždavičienė, Julita

  Antanas Klementas – advokatas, rašytojas, XVIII a. pabaiga-XX a. pradžia / Julita Švėgždavičienė. - Iliustr.. - Tęs. Pradžia: Nr. 31 - Rubrika: Literatūrinio žodžio augmė Žemaičiuos // Kalvotoji Žemaitija. - 2019, geg. 4, p. 8.

  Apie vengrų kilmės bajoro ir žemaičių poeto Antano Klemento asmenybės ir kūrybos bruožus.

  1. Račkauskienė, Neringa

  Popietė šeimai „Gražiausios pavasario šventės“ / Neringa Račkauskienė. - Iliustr. // Kalvotoji Žemaitija. - 2019, geg. 4, p. 9.

  Apie Nerimdaičių bibliotekoje paminėtą Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę. Nerimdaičių biblioteka ir filialo „Bočiai“ senjorai taip pat prisisjungė prie Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės ir pakvietė į popietę šemai „Gražiausios pavasario šventės“.

  1. Vengrienė, Vlada

  Susitikimas su poezija baltajame obelų žydėjime / Vlada Vengrienė. - Iliustr. // Kalvotoji Žemaitija. - 2019, geg. 7, p. 8.

  Apie įvykusį susitikimą su poetu Juozu Šileika.

  1. Popovič, Danutė

  Žemaitėjė brongi – mes mīlam tavė! / Danutė Popovič. - Iliustr. // Telšių žinios. - ISSN 1392-8260. - 2019, geg. 10, p. 9.

  Apie Telšių lopšelio-darželio „Mastis“ suorganizuotą ikimokyklinių įstaigų ir mokyklų vaikų kūrybinių darbų konkurso-parodos „Žemaitėjė brongi - mes tava vaka“, skirtos 2019 - Žemaitijos metams, atidarymą vykusį Telšių Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje.

  1. Švėgždavičienė, Julita

  Antanas Klementas – advokatas, rašytojas, XVIII a. pabaiga-XX a. pradžia / Julita Švėgždavičienė. - Iliustr.. - Pab. Pradžia: Nr. 31 - Rubrika: Literatūrinio žodžio augmė Žemaičiuos // Kalvotoji Žemaitija. - 2019, geg. 11, p. 8.

  Apie vengrų kilmės bajoro ir žemaičių poeto Antano Klemento asmenybės ir kūrybos bruožus.

  1. Račkauskienė, Neringa

  Nacionalinė bibliotekų savaitė Nerimdaičių bibliotekoje / Neringa Račkauskienė. - Iliustr. // Telšių žinios. - ISSN 1392-8260. - 2019, geg. 14, p. 8.

  Apie balandžio 23–29 dienomis visoje šalyje vykusią 19-ąją Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę. Nerimdaičių biblioteka ir draugijos „Bočiai“ filialo senjorai taip pat prisijungė prie šios iniciatyvos ir balandžio 24-ąją pakvietė mažus ir didelius į popietę šeimai „Gražiausios pavasario šventės“.

  1. G. Petrulio kolekcijoje – tarpukario Telšių spaustuvių leidiniai / „Telšių žinių“ inf.. - Iliustr. // Telšių žinios. - ISSN 1392-8260. - 2019, geg. 17, p. 6.

  Apie Žemaičių muziejuje „Alka“ atidarytą Telšių Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos miesto filialo vyr. bibliotekininko ir kolekcininko Gedimino Petrulio knygų parodą „Tarpukario Telšių spaustuvių leidiniai“.

  1. Dačkevičius, Steponas Algirdas

  Žodžio spalvos senuosiuose leidiniuose / Algirdas Dačkevičius. - Iliustr. - Rubrika: Literatūrinio žodžio augmė Žemaičiuos // Kalvotoji Žemaitija. - 2019, geg. 18, p. 8.

  Apie Telšių Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos Bibliografinio aptarnavimo skyriuje sukauptas senų ir retų leidinių kolekcijas.

  1. Dijokienė, Lina

  Su Rūta Janutiene: apie banditus, elitą ir nūdienos aktualijas / Lina Dijokienė. - Iliustr. - Rubrika: Ant septynių kalvų // Kalvotoji Žemaitija. - 2019, geg. 28, p. 4, 7.

  Apie Telšių Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje pristatytą žurnalistės, TV laidų vedėjos Rūtos Janutienės knygą „Ir saugok mus nuo piktojo“.

  1. Jocienė, Vilija

  Poezijos skaitymai sodams žydint / Vilija Jocienė. - Iliustr. // Kalvotoji Žemaitija. - 2019, geg. 28, p. 6.

  Apie 19 kartą įvykusius poezijos skaitymus Kaunatavos soduose. Skaitymai šiemet buvo skirti Žemaitijos metams paminėti.

  1. „Poezija sodų žydėjime“ / „Telšių žinių“ inf.. - Iliustr. // Telšių žinios. - ISSN 1392-8260. - 2019, geg. 31, p. 5.

  Apie gegužės 18 dieną Kaunatavos soduose Degučių kaime devynioliktąjį kartą vykusį tradicinį renginį „Poezija sodų žydėjime“.

  1. Vaičekauskė, Nijolė

  Garsiniai skaitymai Telšiuose tampa gražia tradicija / Nijolė Vaičekauskė. - Iliustr. // Telšių žinios. - ISSN 1392-8260. - 2019, geg. 31, p. 5.

  Apie garsinių skaitymų baigiamąjį renginį vykusį Telšių Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje.

  1. Dijokienė, Lina, Algirdas Dačkevičius

  Poetinio žodžio kelionė nuo Vytauto Mačernio paminklo / Lina Dijokienė, Algirdas Dačkevičius. - Iliustr. - Rubrika: Ant septynių kalvų // Kalvotoji Žemaitija. - 2019, birž. 1, p. 1, 7.

  Apie įvykusį 55-ąjį tarptautinį „Poezijos pavasarį“ Telšiuose. „Poezijos pavasario“ renginys vyko prie poeto Vytauto Mačernio paminklo, Telšių Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos Nerimdaičių filiale ir Masčio ežero pakrantėje prie Žemaičių muziejaus „Alka“.

  1. Zimblienė, Irena

  „Eilėraštis – didžioji gyvenimo meilė“ / Irena Zimblienė. - Iliustr. // Kalvotoji Žemaitija. - 2019, birž. 4, p. 5.

  Apie Varnių seniūnijos kultūros centro, Varnių regioninio parko direkcijos ir Varnių miesto bibliotekos suorganizuotą poezijos šventę „Eilėraštis – didžioji gyvenimo meilė“.

  1. Jankauskienė, Alma

  Fotografas Zenonas Norvaišas: Telšiai. Atgal į praeitį / Alma Jankauskienė. - Iliustr. - Rubrika: Raktas į Žemaitiją – kultūra, tradicijos, žmonės // Telšių žinios. - ISSN 1392-8260. - 2019, birž. 7, p. 6.

  Apie birželio 14 d. 15 val. Telšių Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje pristatomą parodą „Telšiai. Atgal į praeitį“, 40 fotografo Zenono Norvaišo (1919–1986) fotografijų su praėjusio amžiaus 6-7 dešimtmečio Telšių miesto vaizdais bei leidinį.

  1. Jankauskienė, Alma

  Pristatomas projektas „Telšiai. Atgal į praeitį“ / Alma Jankauskienė. - Iliustr. - Rubrika: Ant septynių kalvų // Kalvotoji Žemaitija. - 2019, birž. 8, p. 4.

  Apie birželio 14 d. 15 val. Telšių Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje pristatomą projektą „Telšiai. Atgal į praeitį“, 40 fotografo Zenono Norvaišo (1919-1986) fotografijų su praėjusio amžiaus 6-7 dešimtmečio Telšių miesto vaizdais bei leidinį.

  1. Naglienė, Sigita Ieva

  Išsilaisvinę atstumai, susitikimai ir dvasinis skiepas rašytojos Žemaitės pasaulio „trobose“ / Ieva Sigita Naglienė. - Iliustr. - Rubrika: Literatūrinio žodžio augmė Žemaičiuos // Kalvotoji Žemaitija. - 2019, birž. 8, p. 8–9.

  Apie rašytojos Žemaitės-Julijos Žymantienės gyvenimą Telšių rajone, Šėmose, Džiuginėnuose.

  1. Dačkevičius, Steponas Algirdas

  Nauja tradicija prie poeto Vytauto Mačernio paminklo / Algirdas Dačkevičius. - Iliustr. - Rubrika: Literatūrinio žodžio augmė Žemaičiuos // Kalvotoji Žemaitija. - 2019, birž. 15, p. 1, 8.

  Apie birželio 5-ąją  poeto Vytauto Mačernio gimimo dieną pirmąkart prie jo paminklo Žemaitės gimnazijos skverelyje surengtus poezijos skaitymus.

  1. Telšių kultūros darbuotojai Tauragėje / Telšių r. sav. kultūros centro inf.. - Iliustr. // Kalvotoji Žemaitija. - 2019, birž. 15, p. 6.

  Apie Telšių rajono kultūros įstaigų  darbuotojų apsilankymą pažintinėje išvykoje Tauragėje. Išvykoje taip pat lankėsi Telšių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotojai.

  1. Zvonkuvienė, Janina

  Poezijos šventvakaris Degaičiuose / Janina Zvonkuvienė. - Iliustr. - Rubrika: Ant septynių kalvų // Kalvotoji Žemaitija. - 2019, birž. 15, p. 9.

  Apie Telšių rajono Degaičių bibliotekoje įvykusią literatūrinę popietę „Poezija – sielos kalba“.

  1. Telšių kultūros darbuotojai Tauragėje / Telšių kultūros centro inf.. - Iliustr. - Rubrika: Raktas į Žemaitiją – kultūra, tradicijos, žmonės // Telšių žinios. - ISSN 1392-8260. - 2019, birž. 18, p. 2.

  Apie birželio 5 d. Telšių rajono kultūros įstaigų darbuotojų apsilankymą pažintinėje išvykoje Tauragėje. Taip pat išvykoje lankėsi Telšių Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos darbuotojai.

  1. Naglienė, Sigita Ieva

  Poetiniai laiko šnabždesiai iš Telšių miesto praeities, arba Šis tas dar kartą įsikaičius į A. Klementą ir S. Valiūną / Ieva Sigita Naglienė. - Iliustr. - Rubrika: Literatūrinio žodžio augmė Žemaičiuos // Kalvotoji Žemaitija. - 2019, birž. 22, p. 8.

  Apie pirmuosius Žemaitijoje kūrusius poetus Antaną Klementą ir Silvestrą Valiūną.

  1. Naglienė, Sigita Ieva

  Žvilgtelėjimai į poeto kunigo Mykolo Vaitkaus „Šviesių krislų“ keleivio svajones, kur „begalinis ilgėjimos jausmas!.“ / Ieva Sigita Naglienė. - Iliustr. - Rubrika: Literatūrinio žodžio augmė Žemaičiuos // Kalvotoji Žemaitija. - 2019, birž. 29, p. 8.

  Apie poetą kunigą Mykolą Vaitkų.

  1. „Žemaitija – tu mūsų žemelė“ / Lauko Sodos ir Ryškėnų bibliotekų inf.. - Iliustr. // Kalvotoji Žemaitija. - 2019, birž. 29, p. 9.

  Apie Telšių rajono Lauko Sodos ir Ryškėnų bibliotekų suorganizuotą renginį „Žemaitija – tu mūsų žemelė“.

  1. Žemaitija – tu mūsų žemelė / Lauko Sodos ir Ryškėnų bibliotekų inf.. - Iliustr. // Telšių žinios. - ISSN 1392-8260. - 2019, liep. 2, p. 4.

  Apie Telšių rajono Lauko Sodos ir Ryškėnų bibliotekų organizuotą renginį „Žemaitija –tu mūsų žemelė“, skirtą Žemaitijos metams paminėti.

  1. Dijokienė, Lina

  Fotografijos magija: iš praeities išnyrantys Telšiai / Lina Dijokienė. - Iliustr. - Rubrika: Ant septynių kalvų // Kalvotoji Žemaitija. - 2019, liep. 2, p. 7.

  Apie Klaipėdos regioninio valstybės archyvo Telšių filialo įgyvendintą projektą „Telšiai. Atgal į praeitį“. Fotografo Zenono Norvaišo paroda „Telšiai. Atgal į praeitį“ Telšių viešosios Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekos skaitykloje veiks iki liepos 12 d.

  1. Ivoncius, Alvydas

  Kontrolieriai patikrino Karolinos Praniauskaitės viešąją biblioteką / Alvydas Ivoncius. - Iliustr. // Kalvotoji Žemaitija. - 2019, liep. 9, p. 3.

  Apie Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos patikrintą Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos veiklą ir nustatytus pažeidimus bei netvarką.

  1. Naglienė, Sigita Ieva

  Tykaus laiko liudijimas Džiuginėnų erdvėje per Žemaitijos skrynias / Ieva Sigita Naglienė. - Iliustr. - Rubrika: Ant septynių kalvų // Kalvotoji Žemaitija. - 2019, liep. 9, p. 6.

  Apie Telšių rajono Džiuginėnų dvarelyje įvykusią pirmąją Žemaičių senujų baldų – skrynių parodą.

  1. Račkauskienė, Neringa

  Tautiška giesmė skambėjo Nerimdaičiuose / Neringa Račkauskienė. - Iliustr. // Kalvotoji Žemaitija. - 2019, liep. 13, p. 5.

  Apie liepos 6-ąją vykusią pilietinę iniciatyvą „Tautiška giesmė aplink pasaulį“ Telšių rajone Nerimdaičiuose.

  1. Naglienė, Sigita Ieva

  Apie vėjus beveik tarp kantrybės polių: iš Vytauto Stulpino „Didžiojo kambario“ poezijos, ir ne tik / Ieva Sigita Naglienė. - Iliustr. - Rubrika: Literatūrinio žodžio augmė Žemaičiuos // Kalvotoji Žemaitija. - 2019, liep. 20, p. 8.

  Apie poeto Vytauto Stulpino poezijos knygą „Didysis kambarys“.

  1. Naglienė, Sigita Ieva

  Užsibuvimai ant laikinumo-pastovumo polių, sugrįžtant į Gvido Latako eilėraščius / Ieva Sigita Naglienė. - Iliustr. - Rubrika: Literatūrinio žodžio augmė Žemaičiuos // Kalvotoji Žemaitija. - 2019, liep. 27, p. 8.

  Apie poeto Gvido Latako poeziją.

  1. Sulaukėme svečių iš Estijos / Telšių kultūros centro inf.. - Iliustr. // Kalvotoji Žemaitija. - 2019, rugpj. 17, p. 6.

  Apie rugpjūčio 14 dieną Telšiuose apsilankiusius svečius iš Estijos – Pelvos apskrities Kanepio miesto kultūros įstaigų darbuotojus. Svečiai taip pat lankėsi Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje.

  1. Naglienė, Sigita Ieva

  Vieneto ir kitų skaičių maršrutai telšiškių eilėraščiuose: iš liepos mėnesio skaitinių / Ieva Sigita Naglienė. - Iliustr. - Rubrika: Literatūrinio žodžio augmė Žemaičiuos // Kalvotoji Žemaitija. - 2019, rugpj. 17, p. 8.

  Apie poetų Prano Genio, Algirdo Dačkevičiaus, Vytauto Stulpino, Stasio Kurmanskio, Teklės Kryževičiūtės, Adolfinos Varnelienės, Audronės Varpiotienės poezijoje esančius skaičius.

  1. Vargalytė, Rita

  Susipažinti su Vokietija ne turisto, o andragogo akimis : [pokalbis su Telšių švietimo centro direktore R. Vargalyte] / [kalbino] Aurelija Servienė. - Iliustr. // Telšių žinios. - ISSN 1392-8260. - 2019, rugpj. 20, p. 4.

  1. Telšiuose lankėsi svečiai iš Estijos / Telšių kultūros centro inf.. - Iliustr. // Telšių žinios. - ISSN1392-8260. - 2019, rugpj. 23, p. 2.

  Apie rugpjūčio 14 dieną Telšiuose apsilankiusius svečius iš Estijos – Pelvos apskrities Kanepio miesto kultūros įstaigų darbuotojus. Svečiai taip pat lankėsi Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje.

  1. Naglienė, Sigita Ieva

  Pamąstymai iš Biržuvėnų po susitikimo su žolynų žiniuone Mija – Džeinara Ubartiene: nuo – žinojimo iki platesnio supratimo / Ieva Sigita Naglienė. - Iliustr. // Kalvotoji Žemaitija. - 2019, rugpj. 24, p. 9.

  Apie Telšių rajono Biržuvėnų dvaro sodyboje įvykusį susitikimą su žolininke Mija – Džeinara Ubartiene.

  60. Naglienė, Sigita Ieva

  Ir tuomet, kai medis sustabdo žvilgsnį prie kryžkelės kryžių, aušta kitokia diena / Ieva Sigita Naglienė. - Iliustr. - Rubrika: Ant septynių kalvų // Kalvotoji Žemaitija. - 2019, rugs. 7, p. 6.

  Apie kryždirbį Arvydą Ašmontą.

  61. Tomo Jovaišos akvarelės darbų paroda. - Iliustr. // Kalvotoji Žemaitija. - 2019, rugs. 7, p. 7.

  Apie Telšių Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje surengtą dailininko Tomo Jovaišos akvarelės darbų parodą.

  62. Išmanioji vasara su biblioteka / „Telšių žinių“ inf.. - Iliustr. // Telšių žinios. - ISSN 1392-8260. -        2019, rugs. 10, p. 8.

  Apie rugsėjo 2-ąją Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje apdovanotus mokinius, aktyviausiai dalyvavusius vasarą rengtuose edukaciniuose užsiėmimuose. Bibliotekoje vyko šie edukaciniai užsiėmimai: lėlių teatras, smėlio terapija, lego konstravimas, drono „Tello“ valdymas, 360 laipsnių kameros pristatymas.

  63. Dačkevičius, Steponas Algirdas

  Langai, kviečiantys žvelgti tolyn ir gilyn / Algirdas Dačkevičius. - Iliustr. - Rubrika: Ant septynių kalvų // Kalvotoji Žemaitija. - 2019, rugs. 14, p. 6.

  Apie Telšių Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje veikiančią Krzystofo Sokolovskio – menininko, ikonų, paveikslų, instaliacijų ir monumentalių darbų autoriaus, neosakralinio meno koncepcijos kūrėjo parodą.

  64. Dačkevičius, Steponas Algirdas

  Lyrinis Žemaitijos sostinės vaizdinys Mečislovo Šilinsko fotografijose / Algirdas Dačkevičius. - Iliustr. - Rubrika: Ant septynių kalvų // Kalvotoji Žemaitija. - 2019, rugs. 17, p. 6.

  Apie Telšių Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje pristatytą Telšių miesto garbės piliečio fotomenininko Mečislovo Šilinsko šeštąjį fotoalbumą. Fotoalbumas skirtas Žemaitijos paminėjimo rašytiniuose šaltiniuose 800 metų jubiliejui.

  65. Mickuvienė, Zita

  Skleidęs šviesą ir gerumą / Zita Mickuvienė. - Iliustr. // Kalvotoji Žemaitija. - 2019, rugs. 17, p. 8.

  Apie Telšių rajono Varnių miesto bibliotekos literatų būrelio „Lyra“ narių paminėtas kunigo, rašytojo, visuomenės veikėjo Juozo Tumo-Vaižganto 150-ąsias gimimo metines.

  66. Servienė, Aurelija

  M. Šilinsko fotoalbumas – tai tiltas su visais, kurie domėsis Telšiais, Žemaitija / Aurelija Servienė. - Iliustr. - Rubrika: Raktas į Žemaitiją – kultūra, tradicijos, žmonės // Telšių žinios. - ISSN 1392-8260. - 2019, rugs. 20, p. 5.

  Apie rugsėjo 10 dieną Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje pristatytą Telšių garbės piliečio, fotomenininko Mečislovo Šilinsko šeštąją knygą-fotoalbumą apie miestą, žmones – Žemaitijos sostinę Telšius.

  67. Dijokienė, Lina

  Veronika Povilionienė: „Po mūsų čia, mūsų žemėje, būkime mes!“ / Lina Dijokienė. - Iliustr. - Rubrika: Ant septynių kalvų // Kalvotoji Žemaitija. - 2019, rugs. 24, p. 7.

  Apie Vilniaus mokytojų namų organizuojamą projektą „Pasidainavimai su Veronika. Signatarų keliais“, įvykusį rugsėjo 23 dieną Telšių Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje.

  68. Mickuvienė, Zita

  Skleidęs šviesą ir gerumą / Zita Mickuvienė. - Iliustr. // Telšių žinios. - ISSN 1392-8260. - 2019, rugs. 27, p. 3.

  Apie Telšių rajono Varnių miesto bibliotekos literatų būrelio „Lyra“ narių, paminėtas kunigo, rašytojo, visuomenės veikėjo Juozo Tumo-Vaižganto 150-ąsias gimimo metines.

  69. Račkauskienė, Neringa

  Palydėta lygiadienio saulė / Neringa Račkauskienė // Kalvotoji Žemaitija. - 2019, rugs. 28, p. 9.

  Apie rugsėjo 22 dieną paminėtą Baltų vienybės dieną ir rudens lygiadienį ant Paunšvystės alkakalnio.

  70. Kančauskienė, Nijolė

  Kelmė : Septintieji Žemaitės skaitymai. - Nijolė Kančauskienė - Rubrika: Kronika/Žinios iš Lietuvos bibliotekų // Tarp knygų. - ISSN 0868-8826. - 2019, Nr. 10 (spalis), p. 40-41.

  2019 10 08 Kelmės Žemaitės viešojoje bibliotekoje vyko konferencija „Septintieji Žemaitės skaitymai“. Telšių Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos Bibliografinio aptarnavimo skyriaus vedėja Julita Švėgždavičienė skaitė pranešimą „Dvarininkai Gorskiai Žemaitės gyvenime bei kūryboje“.

  71. Račkauskienė, Neringa

  Ant Paunšvystės alkakalnio / Neringa Račkauskienė. - Iliustr. - Rubrika: Raktas į Žemaitiją – kultūra, tradicijos, žmonės // Telšių žinios. - ISSN 1392-8260. - 2019, spal. 4, p. 5.

  Apie rugsėjo 22-ąją paminėtą Baltų vienybės dieną Telšių rajono Virmėnų kaime ant Paunšvystės alkakalnio.

  1. Moksleiviai „Eurodebatuose“ dalysis įžvalgomis apie buvimą „žaliais“!. - Iliustr. // Kalvotoji Žemaitija. - 2019, spal. 5, p. 6.

  Apie spalio 15 d. 15 val. Telšių Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje vyksiančius „Eurodebatus“ tema „Aš – žalias! Mada ar būtinybė?“.

  1. Tendziagolskienė, Irena

  Viena iš retųjų mūsų išeigų / Irena Tendziagolskienė. - Iliustr. // Kalvotoji Žemaitija. - 2019, spal. 12, p. 9.

  Apie Telšių rajono Nevarėnų miestelio bibliotekoje suorganizuotą popietę „Pabūkime kartu“ Tarptautinei pagyvenusių žmonių dienai paminėti.

  1. Tendziagolskienė, Irena

  Diena buvo kupina įspūdžių / Irena Tendziagolskienė. - Iliustr. // Telšių žinios. - ISSN 1392-8260. - 2019, spal. 15, p. 4.

  Apie Telšių rajono Nevarėnų miestelio bibliotekoje įvykusią popietę „Pabūkime kartu“, skirtą Tarptautinei pagyvenusių žmonių dienai paminėti.

  1. Dijokienė, Lina

  Rudens spalvomis nušvitusi tradicinė knygų mugė / Lina Dijokienė. - Iliustr. - Rubrika: Ant septynių kalvų // Kalvotoji Žemaitija. - 2019, spal. 15, p. 7.

  Apie Telšių Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje įvykusią trečiąją knygų mugę. Mugė buvo skirta Tarptautinei mokytojų dienai.

  1. Naglienė, Sigita Ieva

  Pabuvimai su Vaižgantu: jo raštų skaitymai ir apmąstymai, ir Žemaitijos žmonės, ir „Žemaičių Robinzono“, žemaičių kaimo pasakos / Ieva Sigita Naglienė. - Iliustr. - Rubrika: Literatūrinio žodžio augmė Žemaičiuos // Kalvotoji Žemaitija. - 2019, spal. 26, p. 8–9.

  Apie rašytojo Juozo Tumo-Vaižganto kūrybą. 2019-ieji metai yra skirti rašytojo J. Tumo-Vaižganto 150-osioms gimimo metinėms paminėti.

  1. Ivoncius, Alvydas

  Savivaldybė: nori atsikąsti daug, bet dantys – išklibę / Alvydas Ivoncius. - Iliustr.. - B. d. // Kalvotoji Žemaitija. - 2019, spal. 29, p. 1–2.

  Apie užsitęsusias rekonstrukcijas Telšiuose. Telšiuose ilgiausiai užsitęsė Kultūros centro ir Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos pastato rekonstrukcija.

  1. Norvaišienė, Loreta

  Nauja Algirdo Kazragio knyga / Loreta Norvaišienė. - Iliustr. // Kalvotoji Žemaitija. - 2019, lapkr. 5, p. 7.

  Apie žemaičių rašytojo, publiscisto, poeto Algirdo Kazragio pristatytą naują knygą „Ežerėlio pasakos“ Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje.

  1. Vaičekauskė, Nijolė

  Suaugusiųjų švietimo darbuotojų konsorciumo mobilumo projektas / Nojolė Vaičekauskė. - Iliustr. // Kalvotoji Žemaitija. - 2019, lapkr. 12, p. 4.

  Apie Telšių ir Raseinių rajonų suaugusiųjų švietėjų įgyvendinamą programos „Erasmus+“ suaugusiųjų švietimo sektoriaus projektą „Suaugiusiųjų švietėjų bendrųjų gebėjimų tobulinimas, remiantis Vokietijos patirtimi“ („KARTU 2019“). Spalio 15-18 dienomis 15 suaugusiųjų švietėjų, atstovaujančių suaugiusiųjų švietimo darbuotojų konsorciumo nariams, dalyvavo kvalifikacijos tobulinimo mokymuose Vokietijoje, kuriuos organizavo Ibbenbiureno  Liaudies švietimo aukštoji mokykla (Šiaurės Reino Vestfalijos žemė, Šteinfurto apskritis). Mokymuose taip pat dalyvavo Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos bibliotekininkė Erika Bytautienė ir Telšių rajono Kaunatavos bibliotekininkė Vilija Jocienė.

  1. Suaugusiųjų švietimo darbuotojų konsorciumo mobilumo projektas / Telšių švietimo centro inf.. - Iliustr. // Telšių žinios. - ISSN 1392-8260. - 2019, lapkr. 15, p. 6.

  Apie Telšių ir Raseinių rajonų suaugusiųjų švietėjų įgyvendinamą programos „Erasmus+“ suaugusiųjų švietimo sektoriaus projektą „Suaugusiųjų švietėjų bendrųjų gebėjimų tobulinimas, remiantis Vokietijos patirtimi“ („KARTU 2019“). Spalio 15-18 dienomis 15 suaugusiųjų švietėjų, atstovaujančių suaugusiųjų švietimo darbuotojų konsorciumo nariams, dalyvavo kvalifikacijos tobulinimo mokymuose Vokietijoje, kuriuos organizavo Ibbenbiureno  Liaudies švietimo aukštoji mokykla (Šiaurės Reino Vestfalijos žemė, Šteinfurto apskritis). Mokymuose taip pat dalyvavo Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos bibliotekininkė Erika Bytautienė ir Telšių rajono Kaunatavos bibliotekininkė Vilija Jocienė.

  81. Bibliotekininkų mokymosi vieta – Vokietija. 2019, lapkr. 16.

  Spalio 30 d. Telšių rajono bibliotekininkų seminare Vilija Jocienė ir Erika Bytautienė pasidalijo įdomia patirtimi iš 4 dienų mokymosi Vokietijoje, Ibbenbüren Suaugusiųjų liaudies aukštojoje mokykloje, kartu su Telšių ir Raseinių suaugusiųjų švietėjais.

   

  1. Dijokienė, Lina

  Ieva Sigita Naglienė: „Lietuvės moterys drąsiai žengia į poeziją“ / Lina Dijokienė. - Iliustr. - Rubrika: Literatūrinio žodžio augmė Žemaičiuos // Kalvotoji Žemaitija. - 2019, lapkr. 16, p. 8.

  Apie įvykusį pirmąjį šiais metais susitikimą Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos Telšių miesto Nr. 2 bibliotekoje (Masčio g.). Susitikimo metu literatė, poezijos žinovė, bibliotekininkė Ieva Sigita Naglienė pristatė poezijos knygas, skirtas „Knygų penketukui 2019“.

  1. Didysis knygų pristatymo konkursas / Telšių Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos inf.. - Iliustr. // Telšių žinios. - ISSN 1392-8260. - 2019, lapkr. 19, p. 2.

  Apie Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos organizuojamą regioninį knygų pristatymo konkursą vaikams ir jaunimui. Spalio 24 dieną Telšių Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje vyko knygų pristatymo atrankinis konkursas.

  1. Švėgždavičienė, Julita

  Dvarininkai Gorskiai Žemaitės gyvenime ir kūryboje / Julita Švėgždavičienė. - Iliustr.. - B. d. - Rubrika: Literatūrinio žodžio augmė Žemaičiuos // Kalvotoji Žemaitija. - 2019, lapkr. 23, p. 8.

  Apie dvarininkus Gorskius, priėmusius tarnystėn Juliją Beniuševičiūtę-Žymatienę, Džiuginėnų dvare, Telšių rajone.

  1. Naglienė, Sigita Ieva

  Muziejininkės, archeologės Laimutės Valatkienės atminčiai: buvimas ir esaties prisiminimai / Ieva Sigita Naglienė. - Iliustr. - Rubrika: Ant septynių kalvų // Kalvotoji Žemaitija. - 2019, lapkr. 26, p. 7.

  Apie Telšiuose Žemaičių muziejuje „Alka“ įvykusį susitikimą-prisiminimą, skirtą prieš metus Anapilin išėjusiai muziejininkei Laimutei Valatkienei atminti.

  1. Švėgždavičienė, Julita

  Dvarininkai Gorskiai Žemaitės gyvenime ir kūryboje / Julita Švėgždavičienė. - Iliustr.. - Tęs. Pradžia: Nr. 90 - Rubrika: Literatūrinio žodžio augmė Žemaičiuos // Kalvotoji Žemaitija. - 2019, lapkr. 30, p. 8.

  Apie dvarininkus Gorskius, priėmusius tarnystėn Juliją Beniuševičiūtę-Žymatienę, Džiuginėnų dvare, Telšių rajone.

  1. Dačkevičius, Steponas Algirdas

  Žodžiui gyvybę suteikė pradinukai / Algirdas Dačkevičius. - Iliustr. - Rubrika: Ant septynių kalvų // Kalvotoji Žemaitija. - 2019, gruod. 3, p. 7.

  Apie Telšių Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje surengtą tradicinį rajono pradinių klasių mokinių meninio skaitymo konkursą „Ir žodžiai turi sparnus“.

  1. Prekybos tinklo „Maxima“ padėkos „Žemaitijos pienui“ ir „Telteksai“. - Iliustr. // Kalvotoji Žemaitija. - 2019, gruod. 7, p. 6.

  Apie Lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ organizuojamą „Ačiū“ turą atvykusį į Telšius. „Ačiū“ turo šventė prasidėjo Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje.

  1. Švėgždavičienė, Julita

  Dvarininkai Gorskiai Žemaitės gyvenime ir kūryboje / Julita Švėgždavičienė. - Iliustr.. - Tęs. Pradžia Nr. 90 - Rubrika: Literatūrinio žodžio augmė Žemaičiuos // Kalvotoji Žemaitija. - 2019, gruod. 7, p. 8.

  Apie dvarininkus Gorskius, priėmusius tarnystėn Juliją Beniuševičiūtę-Žymatienę, Džiuginėnų dvare, Telšių rajone.

  1. Naglienė, Sigita Ieva

  Susitikimas su knyga: „So meilė Žemaitėjē“ – Plungės ir Rietavo krašto žemaitiškai rašančių kūryba Telšių skaitytojams / Ieva Sigita Naglienė. - Iliustr. - Rubrika: Ant septynių kalvų // Kalvotoji Žemaitija. - 2019, gruod. 17, p. 6.

  Apie Telšių Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje pristatytą knygą „So meilė Žemaitėjē“.

  1.  Sakienė, Lina

  Iniciatyva „Gerumo sparnai“ / Lina Sakienė. - Iliustr. // Kalvotoji Žemaitija. - 2019, gruod. 21, p. 6.

  Apie Telšių lopšelio-darželio „Eglutė“ surengtą parodą-iniciatyvą „Gerumo sparnai“ Telšių Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje. Iniciatyva skirta paminėti tarptautinę neįgaliųjų dieną, kuri paskatintų vaikus atkreipti dėmesį į neįgaliuosius žmones bei skatintų tarpusavio supratimą.

  1. Naglienė, Sigita Ieva

  Senųjų maldaknygių istorijos – sustojusio laiko tiksėjimas, žmogaus dvasinės šviesos paieškos / Ieva Sigita Naglienė. - Iliustr. - Rubrika: Literatūrinio žodžio augmė Žemaičiuos // Kalvotoji Žemaitija. - 2019, gruod. 21, p. 8.

  Apie Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos miesto filiale eksponuojamą senų maldaknygių parodą.

  93. Servienė, Aurelija

  A. Kontrimas atsisakė apdovanojimo / Aurelija Servienė. - Iliustr. // Telšių žinios. - ISSN 1392-8260. - 2019, gruodž. 27, p. 1, 3.

  Apie gruodžio 6 dieną Žemaičių muziejuje „Alka“ vykusios Žemaitijos vardo paminėjimo rašytiniuose šaltiniuose 800 metų jubiliejaus šventinės konferencijos ir atminimo ženklo „Už nuopelnus Žemaitijai“ įteikimo ceremonijos metu Telšių rajono Degaičių seniūnijos seniūno Antano Kontrimo gautą apdovanojimą– atminimo ženklą „Už nuopelnus Žemaitijai“. Tą dieną A. Kontrimas negalėjo dalyvauti šventiniame renginyje ir atminimo ženklą gruodžio 19 dieną norėjo garbingai įteikti vieni iš projekto vykdytojų Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos atstovai: direktorė Jolanta Sutkutė ir jos pavaduotoja Vida Urnikienė, tačiau A. Kontrimas atsisakė šio apdovanojimo.

  1.  Sakienė, Lina

  „Eglutėje“ – iniciatyva „Gerumo sparnai“ / Lina Sakienė. - Iliustr. // Telšių žinios. - ISSN 1392-8260. - 2019, gruod. 27, p. 5.

  Apie Telšių lopšelio-darželio „Eglutė“ surengtą parodą-iniciatyvą „Gerumo sparnai“ Telšių Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje.

  1. Martinkienė, Dalia

  Adventinė popietė „Sušildyk gerumu“ / Dalia Martinkienė. - Iliustr. // Telšių žinios. - ISSN 1392-8260. - 2019, gruod. 27, p. 8.

  Apie gruodžio 20 dieną įvykusią adventinę popietę Telšių rajone Janapolėje.

  1. Naglienė, Sigita Ieva

  Tiesiog paraščių išvardijimas, arba Sumanymai – „dainos“ atsiradimai eilėraščiuose / Ieva Sigita Naglienė. - Iliustr. - Rubrika: Literatūrinio žodžio augmė Žemaičiuos // Kalvotoji Žemaitija. - 2019, gruod. 28, p. 8.

  Apie eilėraščiuose, naudojamą žodį „daina“.

  1. Jakienė, Jadvyga

  Ė pražīda Žemaitėjė – 800 žėidū / Jadvyga Jakienė. - Iliustr. // Kalvotoji Žemaitija. - 2019, gruod. 31, p. 12.

  Apie Telšių rajono Baltininkų kaimo bendruomenės ir Telšių  Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos Kuršų filialo įprasmintą svarbią Žemaitijos 800 metų sukaktį. Buvusios mokyklos patalpose nutapė medį ir papuošė rankų darbo pagamintais 800 žiedais.

  1. Skripkauskas, Juozas

  Žemaitijos metais apdovanoti žemaičiai / Juozas Skripkauskas. - Iliustr. // Ūkininko patarėjas. - ISSN 1392-2769. - 2019, gruod. 31 (Nr. 146), p. 8.

  Žemaitijos metų minėjimo komisija ir Lietuvos Respublikos laikinoji žemaičių grupė sumanė garsiausius žemaičius apdovanoti atminimo ženklu „Už nuopelnus Žemaitijai“. Telšių Karolinos Praniauskaitės bibliotekai buvo pavesta organizuoti atranką ir jų apdovanojimą. Straipsnyje pateikta medžiaga apie tarp garbiausiųjų žemaičių patekusį kryždirbį, skulptorių Antaną Vaškį.

  APIE BIBLIOTEKĄ INTERNETE

   

  1. 99.  Emos Kaubrytės XIV autorinių darbų paroda "Šaltos spalvos" 2019, saus. 21. https://www.youtube.com/watch?v=Yh9w1El9ajg.

   

  1. Mokymai Telšių bibliotekininkams. 2019, vas. 26.

  http://savb.lt/lt/renginys/mokymai-telsiu-bibliotekininkams/.

  1. Projekto „Prisijungusi Lietuva“ mokymuose: ir devyniasdešimtmečiai, ir devyniolikmečiai. 2019 m. balandžio 26 d.

   https://www.epilietis.eu/2019/04/26/projekto-prisijungusi-lietuva-mokymuose-ir-devyniasdesimtmeciai-ir-devyniolikmeciai/.

  1. Žemaitijos sostinė Telšē 2019. 2019, rugs. 15.

   https://www.youtube.com/watch?v=8KydOa3i_18.

  1. Septintieji Žemaitės skaitymai. 2019, spal. 23.

  https://www.youtube.com/watch?v=oAK7g_s5cvA&feature=youtu.be&fbclid=IwAR3VwA4k_OO1srvBcseJ_zMwkoc8b_Fsw5tUzjXuBWjIPIjzmQJUZuehids.

  1. Suaugusiųjų švietimo darbuotojų konsorciumo mobilumo projektas 2019, spal. 24.

  http://www.telsiai.lt/popup2.php?ru=5hMMJvVpMo&tmpl_name=m_article_print_view&article_id=10068.

  1. „Maxima“ sako „ačiū“ Telšių gyventojams ir lietuviškų prekių gamintojams 2019, lapkr. 29.

  https://www.diena.lt/naujienos/verslas/imoniu-pulsas/maxima-sako-aciu-telsiu-gyventojams-ir-lietuvisku-prekiu-gamintojams-941891.

  1. Apdovanoti už nuopelnus Žemaitijai. 2019, gruod. 11.

  http://www.kpbiblioteka.lt/lt/pradzia/4910-apdovanoti-uz-nuopelnus-zemaitijai.

  Parengė vyr. bibliografė Audronė Kazlauskaitė, 2020 02 20

 • Vaikų ir jaunimo aptarnavimo skyrius

  Vaikų ir jaunimo aptarnavimo skyrius - vienas iš Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos skyrių, diferencijuotai aptarnaujantis lankytojus - ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikus, jų tėvelius, studentus, pedagogus, ikimokyklinių įstaigų specialistus ir kitus lankytojus. Rengia skaitymą skatinančius projektus ir renginius  vaikams. Galioja tie patys LIBIS bilietai ir tos pačios skaitytojų aptarnavimo taisyklės.

  Sukauptas 14990 egz. knygų fondas, skaityklos fondas, 26 pavadinimų laikraščiai ir žurnalai, stalo žaidimai, skaitytojams skirti 9 kompiuteriai su  interneto prieiga.

  Vaikams organizuojami įvairiausi renginiai: parodos, popietės, knygų valandėlės, ekskursijos po biblioteką. Dalyvaujame projektinėje veikloje, skaitymo skatinimo programoje.

  Bendradarbiaujama su  miesto mokyklomis ir kitomis vaikų įstaigomis.

  Vaikų ir jaunimo aptarnavmo skyriuje galite rasti:

  • Tūkstančius įvairiausių knygų.
  • Skolintis į namus iki 5 pavadinimų knygas vienam mėnesiui.
  • Laikraščius ir žurnalus skirtus vaikams.
  • Vaizdo ir garso kompaktinius diskus.
  • Nemokamai naršyti internete (9 vietos).
  • Kopijuoti, nuskaityti, spausdinti informaciją nespalvotu spausdintuvu.
  • Gali gauti informaciją ruošiant pamokas.
  • Mažiesiems skaitytojams - stalo žaidimai, žaislinės knygutės.
  • Dalyvauti bibliotekos renginiuose.
  • Renginių metu susitikti su įdomiais žmonėmis.
  • Surengti savo kūrybos (piešinių, rankdarbių ir kt.) parodas ir jų pristatymus.

  Kaip tapti bibliotekos skaitytoju

  • Ateidamas į biblioteką atsinešk dokumentą, kuriame būtų nurodytas Tavo asmens kodas ( pasą, gimimo liudijimą ar moksleivio pažymėjimą). Tau bus išduotas LIBIS elektroninis bilietas, kuriuo galėsi naudotis ir kitose bibliotekose. Bilieto kaina:
  • Vaikams iki 16 metų - 1,00 €.

   Kaip naudotis biblioteka

  • Skaitytojai aptarnaujami tik su skaitytojo bilietu.
  • Knygas galima rinktis atvirame fonde.
  • Žodynai, enciklopedijos skaitomi skaitykloje, į  namus neišduodami.
  • Žaidimus, žaislines knygutes rasite žaidimų lentynoje.
  • Kompiuteriu galima naudotis 1 val. per dieną.
  • Visais neaiškiais klausimais kreiptis į bibliotekininkę.
  • Informaciją apie biblioteką galite rasti ir namuose  www.kpbiblioteka.lt
  • E.laiškus, paklausimus siųskite Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.
  • Knygas galima pratęsti  telefonu 53970 ar užėjus į biblioteką.
 • Vizitinė kortelė

  Bibliotekos kolektyvas 2011

  Tai – viešo naudojimo ir valstybės išlaikoma kultūros, švietimo ir informacijos įstaiga. Biblioteka įkurta 1921 m. 1996 m. bibliotekai buvo suteiktas Viešosios bibliotekos pavadinimas ir juridinio asmens teisės. 1997 m. bibliotekai buvo suteiktas pirmosios žemaičių poetės Karolinos Praniauskaitės vardas. 2011m. tarp Lietuvoje išrinktų geriausių naujoviškos bibliotekos vizijų akcijoje „Kuriame naujovišką biblioteką“ buvo apdovanota ir Telšių Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka. Įteiktas prizas- elektroninių knygų skaityklė. 2011 m. Viešoji biblioteka, turinti 29 filialus, šventė 90-ies metų jubiliejų. 

  2012 m. viešųjų bibliotekų tinklą rajone sudaro K. Praniauskaitės viešoji (centrinė) biblioteka, 2 miesto ir 26 kaimo filialai. Juose saugoma 296360 dokumentų, prenumeruojama 132 pavadinimų periodiniai leidiniai, rajono skaitytojus aptarnauja 49 darbuotojai. Bibliotekose nuolat pristatomos įvairių rašytojų, poetų knygos, atidaromos ir tautodailininkų darbų parodos, įvairūs konkursai, skaitymo skatinimui skirti renginiai, bibliotekininkai aktyviai dalyvauja projektinėje veikloje.

  Mokymosi partnerystės tarptautinio projekto ,,Europos bibliotekos kaip besimokančių suaugusiųjų švietimo centrai"(2008- 2010 m) vykdymo laikotarpiu buvo paruoštos ir įvykdytos šešios mokymo programos besimokantiems suaugusiems asmenims, veikla apėmė bendradarbiavimą tarp penkių institucijų Švedijoje, Lenkijoje, Italijoje ir Lietuvoje.

  Dalyvaujant projekte ,,Bibliotekos pažangai“ (2008 – 2012m.) kompiuterizuotos 100 proc. visos Telšių rajono bibliotekos bei 2009 m. Ryškėnuose atidarytas viešosios bibliotekos kompiuterinio raštingumo mokymo centras. Čia mokosi Telšių apskrities bibliotekininkai, nevyriausybinių organizacijų atstovai, gyventojai. Interneto viešųjų prieigos taškų kaimo bibliotekose kūrimas ir bibliotekininkų paslaugos- konsultacijos interneto lankytojams manoma prisidėjo prie informacinės visuomenės plėtros.

  Ypač sėkmingai įvykdyti literatūrinio pobūdžio projektai - tai ,, Ežero pakrantėje - Poezijos pavasario šventės“, ,,Poezijos paukštė skrenda link“, kasmet vykstantis Jaunimo literatūrinių kūrinių konkursas „Septintoji kalva“ bei poezijos šventės pražydus Kaunatavos sodams - jau tradiciniais tapę renginiai. Prie bibliotekos veikia literatų klubas „Šatrija”.

 • BIBLIOGRAFŲ GRUPĖ

  Bibliografai komplektuoja žinynus, žodynus, enciklopedijas ir kitą informacinę literatūrą, skaitmenines knygas, kitus skaitmeninius dokumentus fizinėse laikmenose. 

  Bibkiotekoje kaupiamas vietos spaudinių, knygų bei kitų leidinių, turinčių informacijos apie Telšius, dedikuotų knygų bibliotekos skaitytojams, fondas. Kaupiamas teminis straipsnių popierinių kopijų ir elektroninių dokumentų kopijų archyvas apie Telšių rajoną ir jo žmones. Pildomas žymių rajono žmonių sąvadas. 

  Kviečiame rajono žmones,įstaigas ir organizacijas, leidžiančius įvairius leidinius, padovanoti bibliotekai nors po vieną tokio leidinio egzempliorių. Jie taps prieinami plačiam skaitytojų ratui.

  Kraštotyros fonde saugomi tokie kultūros paveldo objektai, kaip senos knygos (iki 1940 m.), rankraščiai, vizualinė medžiaga, kraštotyros darbai. Iš jų vertingiausi: originalios poetės K. Praniauskaitės lenkų kalba išleistos „Dainelės“ (1858) bei poemėlė „Žemaičių Kalvarijos atlaidai“ ( 1856); Vyskupo Jono Kaunecko padovanotos Telšiuose įvairiais savilaidos būdais leistos pogrindinės religinės knygos; Broniaus Valiušaičio knygų kolekcija (įsigytos tarpukario metais Telšiuose), pirmaisiais Atgimimo metais bibliotekininkės E. Videikienės darytos knygų kopijos iš VU Retų spaudinių skyriaus (apie 15 pavadinimų, tame tarpe rusiškomis raidėmis 1864 m. išleista „Abecele žemaitiškai- lietuviška“); tarpukariu Telšiuose leistos periodikos kai kurių numerių kopijos ir kita. Kraštotyros fonde saugomos Broniaus Valiušaičio, Igno Misiūno ir kitų dovanotos asmeninių knygų kolekcijos, senieji leidiniai su proveniencijomis. 

  Bibliografai nuo 2003 m. kuria straipsnių bibliografinius analizinius įrašus bibliotekos elektroniniam katalogui. Svarbesnių vietinėje spaudoje publikuotų straipsnių aprašai (kai kurie jų papildyti straipsnio elektronine versija) prieinami ir per Lietuvos nacionalinės bibliografijos duomenų banką ( http://www.libis.lt:8082/). Bibliotekos elektroniniame kataloge taip pat galima rasti straipsnių aprašus apie Telšių rajoną ir jo žmones iš respublikinės spaudos bei gaunamų knygų. 

  Konsultuojame skaitytojus literatūros paieškos klausimais tiek bibliotekos elektroniniame kataloge, tiek kitų bibliotekų kataloguose bei duomenų bazėse. Atsakome į skaitytojų užklausas, suteikiame slaptažodžius nuotolinei prieigai prie kai kurių prenumeruojamų duomenų bazių. 

   

   

 • Bibliotekos istorija

  Respublikinis bibliografų seminaras, 1981

  Telšių biblioteka buvo viena iš pirmųjų 6 valstybinių bibliotekų, pradėjusių veikti kaip Kauno Centralinio Valstybinio knygyno filialas.

  Pirmasis bibliotekos vedėjas buvo Mykolas Barkus (Bartkus). Dirbo nuo 1921 m. iki 1923 05 01 dienos, kai pradėjo dirbti puiki bibliotekininkė Emilija Nekrašaitė (1949 m. buvo atleista iš darbo). 1936 m. pradėta vadinti Telšių viešąja biblioteka. Nors ne kartą kraustėsi į kitas patalpas, visada buvo miesto centre-ant Insulos kalno. Knygų fondas augo iš lėto – nuo 1 tūkst. iki 10 tūkst. (1940 m.) vienetų.1945 m. Telšių rajoninė biblioteka perėjo Kultūros skyriaus (buvo Švietimo skyriaus) žinion. Nuo 1950 m. iki 1983 m. Bibliotekos direktorė buvo Adelė Matulevičienė. 1950 m. dirbo 3 darbuotojai. Nuo 1983 m.- Virginija Černiauskienė.

  1967 m. Biblioteka išrinkta geriausia respublikos rajonine biblioteka ir apdovanota vyriausybės.

  1977 m. Bibliotekoje vyko respublikinis metodistų seminaras.

  1981 m.- Respublikinis bibliografų seminaras.

  1974 m. Biblioteka persikelia į specialiai bibliotekai pritaikytas patalpas ir iki 2008 m. buvo įsikūrusi Kultūros centro antrajame aukšte. 1976 m. vyko bibliotekų centralizacija. Telšių centrinėje bibliotekoje įsteigti 5 skyriai.

  1982 m. Telšių centrinėje bibliotekoje buvo 93 tūkst. knygų, 133 pavadinimų periodikos, 3 tūkst. plokštelių. Tais metais skaitė 7200 skaitytojų. Iš 22 bibliotekininkų – 8 su aukštuoju išsilavinimu.

  Nuo Atgimimo metų iki šių dienų Biblioteka patyrė įvairių reorganizacijų bei ,,taupymo" programų. Keitėsi bibliotekos fondų struktūra, kito veiklos principai.

  1997 11 28 rajono savivaldybės sprendimu ir Telšių visuomenės pritarimu Bibliotekai suteiktas pirmosios lietuvių poetės Karolinos Praniauskaitės vardas.

  1997 m. įsigytas pirmasis kompiuteris.

  2000 m. įgyvendintas pirmasis projektas, laimėjęs finansavimą (ALF).

  2001 m. pabaigoje prasidėjo Bibliotekos kompiuterizavimas. Įsijungėme į Lietuvos integralios bibliotekų sistemos (LIBIS) Komplektavimo ( 2002 m. balandį pradėti išsiųsti į Suvestinį katalogą pirmieji bibliografiniai įrašai), 2003 sausio 1 d.- Analizinės bibliografijos, 2006 sausio 1d.- Skaitytojų aptarnavimo posistemius. 2002 08- pradeda veikti interneto skaitykla.

  2007 m. rugsėjo mėnesį prasidėjo bibliotekos renovacijos darbai. Biblioteka laikinai įsikūrė Telšių miesto seniūnijos pirmajame aukšte.

  Paruošė Julita Švėgždavičienė, Bibliografinio aptarnavimo skyriaus vedėja, 2006, papildė 2012.

 • INFORMACINIŲ IŠTEKLIŲ FORMAVIMO SKYRIUS

  Skyriaus veikla

  Komplektuojamos knygos, garso, vaizdo, kompiuteriniai ir kiti dokumentai visiems Telšių Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos skyriams ir filialams. Universalaus profilio dokumentai, atsižvelgiant į gyventojų reikmes, užsakomi pagal Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Bibliografijos ir knygotyros centro leidžiamą ,,Ekspresinformaciją", bei bendradarbiaujant tiesiogiai su leidyklomis.
  Lietuvos Respublikos Kultūros ministerija kasmet iš valstybės biudžeto numatyta tvarka skiria lėšų fondų komplektavimui. Šios lėšos yra panaudojamos knygų ir kitų dokumentų pirkimui iš pagrindinių bibliotekos tiekėjų.
  Nemažą įsigytų leidinių dalį sudaro sudaro dovanotos arba kaip parama gautos knygos.
  Užsakomi periodiniai leidiniai visiems Telšių Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos skyriams ir padaliniams. Periodinių leidinių įsigijimui pinigus skiria rajono savivaldybė.
  Apskaitomi, sisteminami ir tvarkomi gaunami dokumentai, jie paskirstomi viešosios bibliotekos skyriams ir filialams.
  Organizuojama bibliotekos katalogų sistema, nuo 2002 m. kuriamas Telšių Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos kompiuterinis katalogas , šio katalogo bibliografiniai įrašai pateikiami LIBIS suvestiniam katalogui .

 • K. Praniauskaitės atminimui

  Karolina PRANIAUSKAITĖ (1828–1859)

  1828 I 18 Padurbinyje netoli Telšių, †1859 V 26 Utenoje; poetė, pirmoji moteris, įėjusi į lietuvių literatūros istoriją.

  Mokslinosi namuose, mokytojavo. Neilgą gyvenimą pakirto džiova. Susipažinusi su Antanu Baranausku, įžvelgė jo talentą, padėjo jam įstoti į Varnių kunigų seminariją.
  Išvertė J.I. Kraszewskio „Vytuolio raudos“ ištrauką – pasaką apie Eglę žalčių karalienę „Žalčio motė“ (išsp. Lauryno Ivinskio „Kalendoriuje“, 1859). Išleido eiliuotą pasakojimą apie Žemaičių Kalvarijos atlaidus „Festyna Wielkiej Kalwaryi na Żmudzi“ (Didžiosios Kalvarijos Žemaičiuose šventė, 1856), eilėraščių rink. „Piosneczki“ (Dainelės, 1858), poetinis dialogas su Baranausku išsp. Vilniaus literatūriniame žurnale „Teka wileńska“ (1857, 2). Garsėjo improvizacijomis, apie ją, kaip Žemaitijos fenomeną – savamokslę eiliuotoją, rašė ano meto lenkų spauda.
  (Regina Mikšytė)

  Pirmoji lietuvių poetė Karolina Praniauskaitė (1828–1859) buvo susijusi su lenkuojančia bajoriška aplinka. Ji buvo neturtingų bajorų duktė, kilusi iš tuo metu kultūriniu požiūriu aktyvios Žemaitijos. Ir ją, kaip ir kitus žemaičius, veikė vyskupo M. Valančiaus lietuvybę puoselėjančių darbų dvasia, Varnių (nedidelio Žemaitijos miestelio) – kaitriausio tuomet lietuvių tautinės kultūros židinio – dvasia. Taigi K. Praniauskaitė jautė kylančios, atgyjančios lietuvių dvasios įtaką. Savo ruožtu K. Praniauskaitė padarė didelę įtaką poetui A. Baranauskui, ne tik sužadindama jo meilės jausmus ir poetines galias, bet ir kreipdama jauno poeto dėmesį į svarbiausią dalyką – tautiškumą. K. Praniauskaitės literatūrinius interesus labiausiai formavo romantinė lenkų literatūra, susijusi su Lietuva, Vilniumi: A. Mickevičius, J. Kraševskis, V. Sirokomlė. Merginą žavėjo šių poetų kūriniuose poetizuojama Lietuva, jos mitologija, tautosaka. K. Praniauskaitė nejautė kalbos problemos – ji ir pati, laikydama save lietuvių poete, rašė lenkų kalba, kuria kalbėjo iš mažens. Taigi K. Praniauskaitė neabejodama vadino lenkų romantikus Lietuvos dainiais.

  K. Praniauskaitės vieta lietuvių poezijos istorijoje būtų buvusi problemiška, jei ji nebūtų į lietuvių kalbą puikiai išvertusi dalies J. Kraševskio poemos „Vitolio rauda“. Tai pirmas šio žymaus lenkų romantiko, daugiausia gyvenusio Vilniuje ir savo kūryboje panaudojusio nemažai lietuvių folkloro bei mitologijos motyvų, vertimas į lietuvių kalbą. K. Praniauskaitės eilėraščiuose jaučiame trapų moteriškumą, subtilią dvasios melancholiją, ilgesį, kurie XX a. pradžioje tarsi atsilieps Šatrijos Raganos kūryboje. Nuo K. Praniauskaitės lietuvių literatūroje pradeda formuotis moteriškumo kontūrai.
  (Pagal Viktoriją Daujotytę)

 
Savanoris bibliotekoje