Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka
Skaitytojui

Jaunimo literatūrinių kūrinių konkursas

7kalva


 

Naujienų archyvas

Darbuotojo meniu

Į Pradžią » Apie mus » Archyvas
 • Telšių rajono bibliotekininkų seminaras

  Viešosios bibliotekos vartotojų aptarnavimo sektoriaus darbuotojų kompetencijų ugdymas

  2012 metų pabaigoje įvyko bibliotekininkų seminaras, kuriame buvo apibendrintas Telšių rajono bibliotekininkų dalyvavimas virtualiame susitikime internetu naudojant bendravimo programą LYNC. Susitikimą vedė projekto „Bibliotekos pažangai" IT koordinatorius Gediminas Navickas. Rajono darbuotojai praktiškai susipažino su programa LYNC, kuri turi daug naudingų funkcijų, jos pagalba bibliotekininkai gali bendrauti ir bendradarbiauti, konsultantai daryti nuotolinius mokymus, IT specialistai teikti nuotolinę pagalbą, visi norintys gali dalytis dokumentais ir juos kartu redaguoti.

  Skaityti daugiau...

 • 2012 m. rugsėjo - gruodžio mėn. Mokymo seminarai bibliotekininkams

  foto iš seminaro Šiauliuose

  Atstovavimo bibliotekoms gebėjimo stiprinimas

  Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoje bibliotekoje ir Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoje bibliotekoje 2012 metų pabaigoje rugsėjo - gruodžio mėnesiais vyko mokymo seminarai tema ,,Atstovavimo bibliotekoms gebėjimo stiprinimas". Dirbo dvi darbo grupės: Šiaulių bei Telšių rajonų bibliotekininkai. Jie aptarė efektyvios prezentacijos ruošimo taisykles, atstovavimo žinutės ir bibliotekos istorijos kūrimo principus bei būdus. Bibliotekininkai grupėse diskutavo apie bibliotekos vertės suvokimą bei jos demonstravimą, apie šiuolaikinės viešosios bibliotekos naudos ir vertės pristatymą visuomenei, verslui, valdžios institucijoms, žiniasklaidai, vietos bendruomenei siekiant rėmimo ir abipusiai naudingos partnerystės. Mokymo seminarus vedė lektorės Šiaulių P. Višinskio VB Regioninio bibliotekų veiklos ir vadybos skyriaus vedėja Ekaterina Prakapene bei Telšių K. Praniauskaitės VB direktorės pavaduotoja Vida Urnikienė.

 • Kaunatavos bibliotekoje vyko susitikimas su aktore Nijole Mirončikaite

  Metams skaičiuojant paskutines dienas, Kaunatavos bibliotekoje vyko susitikimas su aktore iš Šiaulių Nijole Mirončikaite, kuri susirinkusiems labiau žinoma kaip Anelė iš lietuviško serialo „Naisių vasara". Taip ją ir vadinome per visą susitikimą. Aktorė juokavo, kad dažnas sutapatina aktorius su jų vaidintais personažais, „prilipdo" jų charakterius, net yra manančių kad nuvykę į Nasius visus ten ir rasime...

  Aktorė papasakojo apie savo darbą, sukurtus vaidmenis, surežisuotus spektaklius ir pakvietė visus atvykti į Šiaulių dramos teatrą.

 • Renkama Metų knyga suaugusiems

  Nauja knyga, o gal tiktai knygelė,
  Maža dalelė iškeltos širdies,
  Kurią bet kas pasvert, įvertint gali,
  Šiltai, ar geliančiu šalčiu paliest.

  (L. Milčiaus eilės apie knygą)

  "Apgyvendinkime knygą kiekvieno namuose ir padarykime Lietuvą labiausiai skaitančia šalimi Europoje". Kaip ir visa Lietuva su tokiu devizu šiemet dirba ir Varnių miesto filialo darbuotojos. Jos rengia

  susitikimus su bendruomene, kurių metu pristato naujai gautas knygas.

  Tęsiasi akcija Metų knygos rinkimai- 2012. Gruodžio 7d., bibliotekos darbuotojų iniciatyva, buvo surengtas susitikimas su VšĮ Telšių regioninio profesinio mokymo centro pirmo kurso virėjo, padavėjo - barmeno grupės mokiniais, bei jų bibliotekos vedėja Danute Skrodeniene.

  Susitikimo metu bibliotekininkė V. Krenciuvienė supažindino moksleivius su Metų knygos rinkimams pasiūlytomis knygomis suaugusiųjų knygų kategorijoje, tai - E.Ališankos „Gatvė tarp dviejų bažnyčių",

  V. Grainytės „Pekino dienoraštis", A. Jakučiūno „Lalagė", D.Kajoko „Ežeras ir kiti jį lydintys asmenys", V.Kalvaičio „Sustiprinto režimo barakas", A.Šlepiko „Mano vardas –Marytė".

  Susitikimo metu bibliotekininkės paskatino susirinkusi jaunimą skaityti knygas. Nurodė, kad renkant 2012 metų knygą už labiausiai jiems patikusią gali balsuoti internetu: http://metuknygosrinkimai.skaitymometai.lt/

 • Kalėdiniai asambliažai

  Meniškai papuošti vaikų literatūros skyriaus langai, kurios kasmet dabina Telšių dailės mokyklos moksleiviai – tai džiaugsmas ne tik darbuotojams, bet ir laukiamiems bibliotekos skaitytojams bei lankytojams.

  Itin stilingai atrodo asambliažo darbai sukurti dailės mokyklos  moksleivių (mokytoja Vaida Šepikaitė). Rėmelių parduotuvės savininkas padovanojo kartono ir rėmelių likučių. Per tapybos užsiėmimus vaikai nutapė kalėdinius vaizdelius, pritaikant rėmelio formai, ko pasekoje turime gražią kalėdinę parodą, kuri puošia vaikų bibliotekos langus ir džiugina ne tik bibliotekos lankytojus, bet ir praeivius. Dėkojame Telšių dailės mokyklos moksleiviams ir jų mokytojams už kalėdinį bibliotekos papuošimą ir linkime gražių šv. Kalėdų.

 • Adventinė literatų popietė Varniuose

  Spontaniškai, magiškų skaičių - 2012.12.12. lygiai 12 valandą į adventinę literatų popietę Varnių bibliotekon susirinko literatų būrelio „Lyra" aktyvistai aptarti jau nueinančių metų nuveiktus darbus, numatyti naujas gaires ateinantiems 2013 – tiesiems metams.

  Pastebėjome,jog 2012 - tieji metai buvo kupini svarbių istorinių – politinių įvykių.Tai – Palaimintojo Matulaičio bei poeto Maironio pagerbimo metai, tai – Knygos ir Muziejų metai.Nepamiršti ir solidaus amžiaus žmonės Pagyvenusių žmonių dieną.Su dideliu politiniu ir visuomeniniu aktyvumu praėjo rinkimai į LR Seimą.

  Skaityti daugiau...

 • Mokyklinio skambučio ilgesys...

  Šilta melancholija dvelkia iš nuostabą keliančių paveikslėlių, tvarkingai išdėliotų į ekspozicijos stendą Varnių bibliotekoje.Pristatydama lankytojams įmantriai preciziškus, simegrafijos būdu atliktus darbelius, jų autorė Gendvika Čiužienė šypsosi, be žodžių leisdama suprasti,jog tose spalvotose šilko miniatiūrose sudėtas visos mokytojos laisvalaikio minutės ir neapsakomas mokyklinio skambučio ilgesys...

  Skaityti daugiau...

 • Edukacinis užsiėmimas „Kalėdų belaukiant“

  Kalėdų laukimo nuotaikomis gyvena ir vaikų literatūros skyrius. Gruodžio 12 d. bibliotekoje vyko edukacinis užsiėmimas „Kalėdų belaukiant“. Jaukioje aplinkoje Žemaitijos kolegijos studentė Ilona Petrauskaitė kalbėjo apie artėjančias šv. Kalėdas, apie ypatingus Kalėdų laukimo papročius ir burtus, mokė iškarpyti snaiges ir žaisliukus eglutės papuošimui. Jai talkino Nykštukas (studentas Gediminas Kestinis).

  Pasimokę ir pagaminę žaisliukus, V. Borisevičiaus katalikiškos mokyklos 2 A klasės vaikai, papuošė eglutę. Po to žaidė įvairius žaidimus. Visi pasižadėjo prieš Kalėdas ne tik padėti tėveliams švarinti namus, bet ir atsiprašyti tėvelių, mokytojų, draugų už didesnes ar mažesnes skriaudas.

 • Kalėdinių sveikinimų paroda

  Kalėdos nuostabi metų šventė, kupina džiaugsmo ir paslapties. Vaikams – dovanų metas. Pačios nuostabiausios ir mieliausios dovanos darytos mūsų pačių rankomis. Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazijos 2A klasės mokiniai, mokomi mokytojos Ingridos Batavičienės, rašymo priemones pakeitė į žirkles, o baltą popierių į spalvotą. Visų šių priemonių jiems reikėjo mokantis padaryti kalėdinius sveikinimus. Kalėdų laukimas gimdo kūrybiškumą ir daug gražių idėjų, taip pat bendradarbiavimą puošiant mokyklos ir vaikų literatūros bibliotekos aplinką.

 • Geros naujienos iš Tryškių

  Knygos

  Metų knygos rinkimai vyksta kasmet nuo 2005 m. ir jau tapo svarbiu tradiciniu Lietuvos kultūros įvykiu. Akcijos tikslas - skatinti Lietuvos gyventojus domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra, kelti mūsų visuomenėje skaitymo prestižą. Akcijos idėja - pristatyti geriausius praeitais metais išleistus lietuvių literatūros kūrinius trijose - vaikų, paauglių ir suaugusiųjų - knygų kategorijose. Skaitytojai kiekvienoje kategorijoje rinks Metų knygą. Daugiausia skaitytojų balsų surinkę knygų autoriai tradiciškai bus apdovanoti Vilniaus knygų mugėje 2013 metų vasario mėnesį.

  Džiugu, kad šiemet ir Tryškių bibliotekos skaitytojai galės aktyviai dalyvauti Metų knygos rinkimuose. UAB „Sidoja" ir UAB „Centro autoservisas" padovanojo bibliotekai Metų knygos rinkimuose dalyvaujančias knygas. Nuoširdi padėka bibliotekos pagalbininkams už jautrią bičiulystę ir geranorišką, supratingą pagalbą, įrodančią, kad biblioteką visada supa ištikimi bičiuliai.

 • Susitikimas su garsia farmacininke - žolininke J. Balvočiūte.

  GYVENKIME SVEIKAI SU GAMTA

  Su tokiu devizu šiais metais buvo vykdomas Telšių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos prevencijos projektas,kuriame aktyviai dalyvavo ir mūsų, Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos Varnių miesto filialo darbuotojos.

  Projekto vadovė – vyr.bibliotekininkė Zita Mockienė ,kartu su kolege Vida Krenciuviene bei nemažu būriu visuomenininkų visomis progomis ir visais prieinamais būdais aiškino žmonėms kaip išvengti susirgimų,kokiais būdais galima ir reikia stiprinti sveikatą,išsiugdyti imunitetą,siekti sveikos ir turiningos gyvensenos,kaip sulaukti gražios ir orios senatvės.

  Skaityti daugiau...

 • Kaunatavos moterų klubas „Marijonos“ vyko į ekskursiją po Kuršėnus

  Išvyka į Kuršėnus

  Kaunatavos moterų klubas „Marijonos" jau seniai svajojo aplankyti kaimyninį miestelį Kuršėnus ir jame esantį Kalendorių muziejų. Kantriai laukusios kol jis pradės veikt po renovacijos, palydėdamos rudenį pagaliau sulaukė žinios, kad muziejus priima lankytojus. Ypač apsidžiaugė R. Burniauskienė, nes ir ji turi nemažą kalendorių kolekciją.

  Skaityti daugiau...

 • Moksleivių piešinių paroda „Kaip smagu gyventi“

  Minint Tarptautinę neįgaliųjų žmonių dieną Telšių Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje buvo pristatyta Telšių rajono vaikų su negale centro ir Telšių specialiosios mokyklos moksleivių piešinių paroda „Kaip smagu gyventi“. Ši paroda – vienas pirmųjų renginių skirtų šiai dienai paminėti.

  Parodoje eksponuojami darbeliai alsuoja nuoširdumu, fantazijos polėkiais, netikėtomis idėjomis, gera nuotaika. Darbelių autoriai – meninių polinkių turintys, gabūs ugdymo įstaigos vaikai ir jaunuoliai.

  Suorganizuota paroda leido vaikams suvokti, kad jie yra svarbūs, reikalingi ir kad turėdami penkis pirštukus ir pieštuką jie gali padaryti daug gražių darbų.

  Skaityti daugiau...

 • Varnių miesto bibliotekoje vyko "Metų knyga 2012'' vaikams pristatymas

  Metų knyga 2012 Varniuose

  Skaitytojo ugdymas šiandien yra daug sudėtingesnė problema negu atrodė dar prieš dešimtmetį. Knyga savaip prisitaikė užsiimdama savo vietą ir tarp komunikacijos – informacijos priemonių.

  Renkant 2012 metų knygą, Varnių miesto filialas pasirinko dvi grupes, tai – knyga vaikams, bei knyga suaugusiems.

  Ta proga, lapkričio mėnesį, bibliotekos darbuotojų iniciatyva buvo surengtas susitikimas su Varnių Motiejaus Valančiaus gimnazijos pradinės 4 klasės mokiniais ( mokytoja E. Alekniene). Susitikimo metu bibliotekininkė V. Krenciuvienė supažindino moksleivius su Metų knygos rinkimams pasiūlytomis knygomis vaikų knygų kategorijoje.

  Vaikai išklausė trumpas anotacijas apie pristatomas knygas, susidomėję, panoro su pristatytomis knygelėmis susipažinti iš arčiau, ir perskaitę jas, kartu su bibliotekos darbuotojomis pristatyti kitų klasių mokiniams.

 • Filmo apie Džiuginėnų dvarą peržiūra

  Kviečiame pažiūrėti dvarų kultūrai pažinti skirtą filmą. Bibliotekos Kraštotyros skyriaus medžiaga buvo naudinga filmo kūrėjams. Turime padovanotą filmo DVD kopiją. Filmo kūrėjų teisės saugomos. Peržiūrai turėsime vieną mėnesį. Dėkojame redaktorei Danguolei Bunikienei.

  Internetu filmą žiūrėkite paspaudę šią nuorodą:

  <<<<< Filmas apie Džiuginėnų dvarą >>>>>

 
Savanoris bibliotekoje