Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka
Skaitytojui

Jaunimo literatūrinių kūrinių konkursas

7kalva


 

Naujienų archyvas

Darbuotojo meniu

Į Pradžią » Naujos knygos
 • Baltų raštai ir ženklai

  Autorius: Valdis Celms

  baltu rastai ir zenklaiLatvių autoriaus Valdžio Celmo knygoje baltų ornamento pasaulis netelpa vien etnologijos, mitologijos, archeologijos ir kitų mokslų rėmuose. Pabrėžiamos ornamento archajiškumo, mitologiškumo ir drauge inspiratyvumo savybės. V. Celmo knyga apima ne tik latvių, bet ir platesnį, visų baltų kultūros arealą, ornamento duomenis, pateikia nemažai informacijos ir apie lietuvių ornamentus, interpretuoja jų simboliką.

  Hipotetiškai atskleidžiamos baltų ornamento sąsajos, apmąstoma jo genezė, kilmė. Knyga skirta itin plačiai skaitytojų auditorijai – ne tik etninės kultūros puoselėtojams, mokslininkams, menininkams, bet ir visiems besidomintiems daile ir kultūra.

   

 • Adomas pasiilgo Ievos: lietuvių etiologinės sakmės apie lytiškumą

  adomas pasiilgo ievosŠi knyga yra bene pirmasis žingsnis atveriant Lietuvių tautosakos archyvo rankraščiuose glūdintį nepadorios pasakojamosios liaudies kūrybos klodą. Tokie pasakojimai buvo skirti ne vien pramogai, bet ir atlikę tam tikrą lytinio švietimo funkciją.

  Yra liudijimų, kad tokios istorijos buvo itin paplitusios tarp bernų ir pusbernių. Šmaikštumo nestokojantys jaunuoliai vakaruškose nepadorias istorijas pasakodavo garsiai, nesidrovėdami merginų.

  Svarbu į šiuos pasakojimus žiūrėti atlaidžiai, su humoru ir turėti omenyje, kad daugelis jų užrašyti beveik prieš šimtą metų.

  Nepadorumo galima rasti daugelyje tautosakos žanrų: liaudyje plačiai paplitusios nešvankios dainuškos, gausu mįslių ir patarlių su erotinėmis užuominomis, nešvankių motyvų gausa pasižymi anekdotai, buitinės pasakos, sakmės.

   

 • Veidai

  Autorė: Tove Ditlevsen

  veidaiJo veidas staiga išsiliejo, kaip tada, kai pamiršti persukti juostelę ir padarai dvi nuotraukas viename kadre.
  – Tu turi du veidus, – baugiai tarė ji. – Tai draudžiama. Galima nešioti tik vieną.

  1968-ieji, Kopenhaga. Knygų vaikams rašytoja Lisė pagaliau sulaukia pripažinimo. Tačiau džiugesį aptemdo pakitęs jos vyro elgesys: Gertas negali susitaikyti su žmonos šlove ir nė nenutuokia, kad Lisė žino, kas vyksta tarp jo ir namų tvarkytojos. Lisė taip pat žino, kad juodu mėgins jos atsikratyti.

  Stiprėjantis moters nerimas pamažu virsta obsesija, atvedančia ją į psichiatrijos kliniką. Čia ją pasitinka daugybė veidų. Teisiantys, įtarinėjantys, mylintys veidai – tarsi greitai besikeičiančios kaukės, tarp kurių lengva pamesti tikrąjį savo atspindį. Mėgindama grįžti į save Lisė susiduria su gąsdinančia mintimi: o kas, jeigu beprotybė – vienintelė jai įmanoma laisvės forma?

  Veidai“ – įspūdingas kūrinys, nagrinėjantis T. Ditlevsen prozai būdingas psichinės sveikatos, moters vaidmens visuomenėje, meninės saviraiškos temas. Lisė Mundus – be galo įdomi, nepatikima pasakotoja, priverčianti susimąstyti apie veidus, kuriuos kuriame, slepiame ir keičiame palaikydami santykį su kitu.

   

 • Susigrąžinto laiko blyksniai

  Autorė: Violeta Tapinienė

  susigrazinto laiko blyksniaiŠioje eseistikos knygoje – brandžios, neeilinės asmenybės mintys apie laiką, likimą, atmintį, netektį, gyvenimo geismą ir lemties paradoksus.

  Tamsta mokytoja!
  Man labai patinka sėdėti per jūsų pamokas. Jos būna įdomios savo turiniu. Mes ne tik mokomės lietuvių kalbos ir literatūros, bet taip pat daug sužinome. Jūs turbūt labai daug eilėraščių išmokote mokykloje, nes be jokios knygutės skaitote eilėraščius. Aš irgi norėčiau išmokti šitiek daug eilėraščių. Įdomu, kur jūs anksčiau mokėte vaikus? Turbūt jie taip pat džiaugiasi jumis? Būtų labai įdomu sužinoti viską. Todėl paaukokite vieną pamoką ir viską mums papasakokite.“ Edvinas 1983.02.25

   

 • Sibilė: vienas trijų moterų gyvenimas

  Autorė: Lina Dirmotė

  sibileKartą gyveno tokia Ingrida Eleonora Drungilaitė, paprasta nedidelės šalies pilietė, patirianti moteriškas krizes ir turinti vieną kitą paprastą norą. Žvelgiant iš šalies, ji tokia pati kaip ir visi kiti žmonės. Bet tik žvelgiant iš šalies. Nes iš tiesų po viena jos asmenybės dalimi slypi dar viena, o po šia – dar ir trečioji: keista ir mistiška, ta, kurią įvairios patirtys atsiveja net iš praeitų šimtmečių ir kuri primena vieną liūdną pasaką. Pasaką apie Undinėlę.

  Įveikdama išorines ir vidines kliūtis romano herojė iriasi per gyvenimo bangas link savo didžiausio troškimo – būti mylima Vyro. Darydama ir labai drąsius, o kartais ir labai kvailus pasirinkimus, ji lukštenasi iš savo kokono ir vaduojasi iš lemtingojo scenarijaus gniaužtų.

  Netikėti siužeto posūkiai ir žmogaus vidinio pasaulio nuogumas skaitytojui sukels įvairių emocijų: nuo juoko iki ašarų, nuo pykčio iki atjautos. Ir leis pamatyti tai, kas slypi kone kiekviename mūsų – beribį asmenybės kosmosą, įvairiapusį, daugialypį, išoriniam stebėtojui bemaž nepažinų. Ir gal padės nesuklysti lemtingą apsisprendimo akimirką.

   

 • Pinigų laiškai. Lietuviška taupymo istorija

  Autorius: Timas Petraitis

  pinigu laiskaiKodėl savo taupymo istoriją pasakoju jums? Ir kodėl turėtumėte šią pasaulėžiūrą priimti? Tiesą sakant, nieko jūs neturėtumėte. Nesiekiu parduoti, greičiau dalinuosi, kodėl man tai suveikė ir tebeveikia. Svarbu, kad rastumėte savus atsakymus į įvairius gyvenimo „kodėl“. Tiek į „kodėl verta gyventi“, tiek į kitus, ne tokius pamatinius.

  Timas Petraitis 16 metų dirba psichologu-psichoterapeutu, veda seminarus ir mokymus, o laisvalaikiu tampa maisto kurjeriu. Jo reguliariai atliekami gyvenimo eksperimentai kitiems gali atrodyti neįprasti ar net radikalūs, tačiau tai neatsiejama nuo jo asmenybės. Apie vieną tokių eksperimentų pasakojama „Pinigų laiškuose“.

  70 tūkstančių eurų. Tiek per penkerius metus jis sukaupė nesiėmęs verslo, bet atradęs ir pritaikęs savo taupymo modelį. Tačiau tai nėra lengvos ir greitos sėkmės istorija. Ir ji tikrai ne vien apie pinigus.

  Pakeitęs gyvenimo būdą ir įpročius jis išbrido iš finansinių ir asmeninių krizių, kartu pakito požiūris į pinigus ir žvilgsnis į gyvenimą. Būtent šia patirtimi, praktiniais patarimais ir užduotimis laiškuose dalijasi autorius.

  Ši knyga – tai ir psichologo įžvalgos apie laimingesnį santykį su pasauliu. O pinigai čia turi šiokios tokios įtakos. Jie gali veikti santykius, sveikatą, laisvalaikį, ir atvirkščiai – laisvalaikis, sveikata, santykiai gali veikti pinigus.

  Kaip tiems dviratininkams, besileidžiantiems į ištvermės varžybas su labai mažai daiktų, Timas siūlo išsigryninti gyvenimo kryptį iki esmės ir atmesti nereikalingus dalykus. Revizuoti savo santykį su darbais, aplinka ir pasauliu. Nes tik kantriai, po truputį daromi pokyčiai linkę užsilikti ir tapti nauju gyvenimo būdu.

   

 • Palėpė Karalienės gatvėje

  Autorė: Karen White

  palepe karalienes gatvejeTai septintas, paskutinis ciklo „Trado gatvės“ serijos romanas.

   

  Didysis laikrodis išmušė pusvalandį, ir mano žvilgsnis nukeliavo link lovos. Taip ir sustingau, pamačiusi savo pagalvės vidury tvarkingą krūvelę sagų, o šalia – Miegančiąją Šarlotę savo geležiniame karstelyje.

  Melanija jaučiasi sugniuždyta. Per keletą dienų jos gyvenimas apvirto aukštyn kojomis – laiminga ištekėjusi moteris, turinti tris nuostabius vaikus, staiga tapo vieniša motina, kurią paliko vyras. Tačiau ilgamečiam varžovui Markui Longui pasibeldus į duris su intriguojančiu pasiūlymu Melanija ir Džekas privalo savo santykių problemas nustumti į šalį. Vis dėlto nuojauta Melanijai kužda, kad Markas turi slaptų ketinimų, o jo kalta šypsena – tik apgaulė. Netrukus jos nuogąstavimai pasitvirtina.

  Bet Melanija turi sąjungininkę, padedančią jai saugoti namus, – tai Amerikos pilietinio karo laikais gyvenusios mergaitės dvasia, pačiais netikėčiausiais būdais vis įspėjanti Melaniją apie grėsmes jos šeimai. Ne vien ši dvasia sekioja Melaniją. Atrodo, kad piktavališka jėga, pasiryžusi neleisti Melanijai tirti prieš tris dešimtmečius įvykdyto draugės sesers nužudymo, niekada nesustos, siekdama apsaugoti savo praeitį, net ir iš anapus. Ar pavyks Melanijai atkurti santykius su Džeku ir galutinai užkirsti kelią vis aršiau į jų gyvenimą besiveržiančioms piktosioms praeities ir dabarties dvasioms?

  Šioje baigiamojoje viso pasaulio skaitytojų pamėgto ciklo dalyje bus atskleistos visos Trado gatvės paslaptys.

   

 • Metas keistis

  Autorės: Hannie van Genderen, Gitta Jacob, Laura Seebauer

  metas keistisDaugelį mūsų metų metus lydi troškimas keistis. „Norėčiau labiau pasitikėti savimi“, „Norėčiau nebūti toks karštakošis“, „Norėčiau mokėti geriau reikšti savo mintis“, – taip sakydami dažnai nujaučiame mus erzinančius mąstymo ir elgesio įpročius, tačiau nežinome, kaip jų atsikratyti.

  Vokietijoje ir Nyderlanduose bestseleriu tapusioje saviugdos knygoje garsios klinikinės psichologijos specialistės Gitta Jacob, Hannie van Genderen ir Laura Seebauer pristato schemų terapiją, kurios tikslas – išmokti atpažinti pasikartojančius savo mąstymo ir elgesio modelius, suprasti, kaip jie susidarė, ir žengti pirmuosius žingsnius labiau tenkinančio gyvenimo link.

  Galbūt neseniai pravirkote, sulaukę viršininko pastabos? Gal paprastas ginčas su partneriu baigėsi stipriu emocijų protrūkiu ir durų trankymu? O gal smarkiai įsižeidėte, kitam žmogui netikėtai atšaukus susitikimą? Schemų terapija padės perprasti jums būdingas reakcijas. Susipažinsite su savo vidiniu vaiku, imsite skirti situacijas, kuriose jis nulemia jūsų sprendimus, ir kartu su juo mokysitės pamirštų gyvenimo džiaugsmų. Ši terapija taip pat pakvies įdėmiau žvelgti į tai, ką patyrėte vaikystėje, gyvendami su tėvais. Kodėl būtent šeimos narių santykiai dažnai lemia tai, kad žmonės vengia atsakomybės, yra perfekcionistai arba turi narcizo bruožų?

  Knygoje rasite žinomų terapeučių patarimų, įsimintinų jų pacientų istorijų ir kruopščiai parengtų užduočių, kurias atlikdami galėsite geriau suvokti tikruosius savo poreikius ir pradėti spręsti jus kamuojančias emocines problemas. Knyga turėtų atsidurti visų terapiją lankančių ar ja besidominčių lentynose.

   

 • Koncertas

  Autorius: Giedrius Kuprevičius

  koncertas 1"Šiais laikais knygas rašo visi. Politikai, kulinarai, aiškiaregiai, kareiviai, kosmonautai, artistai, kaliniai, netgi rašytojai. Viena literatė tvirtino, kad apie epochą ainiai spręs ne iš publikacijų dabartiniuose laikraščiuose, o iš autobiografinių knygų, kuriose lieka užfiksuotas visai kitoks ir turbūt gerokai tikresnis gyvenimas nei aprašytas dienraščiuose ar žurnaluose. Tą patyriau ir aš, ir toji žinia buvo viena iš daugelio priežasčių, paskatinusių sėsti prie kompiuterio klaviatūros. Pirmiausia norėjau užrašyti ir paskelbti tuos faktus ir jų apmąstymus, kurie žiniasklaidos nebedomina. Be to, knygoje galima kalbėti savo kalba ir būti ramiam, kad liks tavo kontekstas, stilius ir esmė. Taip pat knygoje galima sutelktai kalbėti apie tave jaudinančius reiškinius ir žmones, palikusius tavo gyvenime ryškų ir svarbų pėdsaką. Knyga leidžia pasakyti daugiau nei straipsnis ar interviu, kurie man jau nebeįdomūs, nes kiekgi galima kalbėti apie tai, kas neturi nieko bendra nei su tavo darbais, nei su idėjomis. Kaune manęs klausia nuomonės prie duobes gatvėse, Vilniuje – ar gerai jaučiuosi Kaune, o Klaipėdoje – kada paskutinį kartą čia buvau. Argi dėl to reikėjo baigti konservatoriją?
  Knygą pavadinau „Koncertu“, nes ji ir yra koncertas, mano gyvenimo koncertas, su mano muzika, jos atlikėjais, manimi besidominčia publika, kritika, aplinka, kurioje formavausi, klydau, švenčiau pergales ir galiausiai esu laimingas. Joje daug veikėjų, kurie kaip valse sukasi poromis, kai kada – gausiame ratelyje, o kitąkart, žiūrėk, tenka judėti ir vienam... „Koncerte“ lankosi ir mano šeima, protėviai, draugai ir dienos sapnų herojai. Čia patikrinti faktai susipina su kompozitoriui būdingomis fantazijomis ir regėjimais, kuriuose nemažai gal kiek kitokios tiesos arba užuominų, skirtų įžvalgesniems ir atidesniems, o ne vien pikanterijos ištroškusiems kultūros vartotojams.
  Tad tiems, kurie skaitys knygą, palinkėčiau bent jau skaitymo valandomis pabūti koncerte, kuriame skamba vieno žmogaus išgirsta, pajausta ir pagarsinta muzika, sudėta iš įvairiagarsio gyvenimo sulipdytų dienų, įvykių ir jų interpretacijos." Giedrius Kuprevičius

   

 • Baltasis triukšmas

  Autorius: Don DeLillo

  baltasis triuksmasO kas, jei mirtis yra nieko daugiau, tik garsas?
  Elektrinis triukšmas.
  Vienodas, baltas.

  Romano herojus Džekas Glednis, nevisavertiškumo komplekso ir mirties baimės kamuojamas profesorius, vadovauja savo įkurtai Hitlerio studijų katedrai nedideliame Amerikos miestelyje. Darbe patiriamą spaudimą Džekas mėgina malšinti leisdamas laiką su žmona Babete ir keturiais jų vaikais. Glednių šeimos kasdienybė, kurią lydi skalbimo mašinos, mikrobangų krosnelės, radijo imtuvo ūžesys, sutrikdoma paaiškėjus, jog Babetė jau kurį laiką vartoja paslaptingas nereceptines tabletes. Šeimoje augančią įtampą nustelbia netikėta žinia. Po netoliese įvykusios traukinio avarijos ore susiformavo juodas nuodingų chemikalų darinys ir nenumaldomai artėja Glednių namų link...

  Pirmą kartą išleistas 1985 m., „Baltasis triukšmas“ iki šiol kartojamas didžiuliais tiražais ir laikomas vienu įspūdingiausių vartotojiškos kultūros liudijimų literatūroje. Romanas tiksliai atliepia ir socialinių medijų įrašuose, elektroniniuose laiškuose skęstančio šiandieninio žmogaus patirtis.

  Savo tekstu DeLillo tarsi kelia klausimą, kaip žiniasklaidos kultūra atitolina mus nuo mūsų pačių potyrių, bei verčia stabtelti ir įsiklausyti į baltąjį triukšmą, pasiekiantį mus akinančių prekybos centro šviesų spengimu.

   

 • Apie ką nesikalbu su mama. 15 atvirų pasakojimų

  Sudarė: Michele Filgate

  apie ka nesikalbu su mamaMūsų mamos – tai pirmieji mūsų namai, todėl nuolatos bandome pas jas sugrįžti. Prisiminti, ką reiškia turėti vienintelę vietą visame pasaulyje, kuriai iš tikrųjų priklausai.

  Studijų laikais amerikiečių prozininkė Michele Filgate pradėjo rašyti esė apie savo patėvį ir ankstyvajame amžiuje patirtą seksualinį priekabiavimą. Prireikė daug laiko suprasti, kad pasakojimo centre iš tiesų yra ne kas kita, kaip kintantis jos ryšys su mama. Po publikacijos ši esė sulaukė didžiulio dėmesio spaudoje ir socialinėse medijose, o reakcijų gausa paskatino M. Filgate sudaryti rinktinę „Apie ką nesikalbu su mama. 15 atvirų pasakojimų“, kurioje garsūs šiuolaikiniai rašytojai viešai prabyla apie savo mamas – rūpestingas ir šaltas, paprastas ir mįslingas, skaudinančias ir įskaudintas.

  Rašytoja Cathi Hanauer prisėda pasišnekėti su mama, už kurią didžiąją gyvenimo dalį kalbėjo jos vyras. Melissa Febos pasitelkdama mitologiją analizuoja natūralų savo atsiskyrimą nuo mamos ir asmeninės laisvės troškimą. Nayomi Munaweera dalijasi drąsia išpažintimi apie pamažu ryškėjančią mamos psichikos ligą. André Aciman prisimena vaikystę su kurčia mama, kurios niekada nedomino žodžiai, o Julianna Baggott atskleidžia, ką reiškia augti su mama, kuri pasakoja per daug.

  Iš viso skaitytojų laukia 15 įsimintinų, jautrių, vietomis šokiruojančių istorijų apie skirtingus motinystės atspalvius, žeidžiančius ir gydančius mamų žodžius bei tai, ką iš pirmųjų savo namų išsinešame į tolesnius santykius.

   

 • Einšteinas laike ir erdvėje. 99 gyvenimo epizodai

  Autorius: Samuel Graydon

  einsteinas laike ir erdvejeATSKALŪNAS
  PACIFISTAS
  FIZIKAS
  KAZANOVA
  PABĖGĖLIS
  MAIŠTININKAS
  GENIJUS
  MANOTE PAŽĮSTANTYS EINŠTEINĄ? DAR PAGALVOKITE...

  Jo veidas iškart atpažįstamas. Jo pavardė – genijaus sinonimas. Šiandien Einšteinas yra pirmeivis ir žmogus, simbolizuojantis gerokai jį pranokstančius dalykus: mokslo pažangą, mąstymo galią ir net visą epochą. Bet kas iš tiesų buvo Einšteinas?

  Albertas Einšteinas – Nobelio premiją pelnęs fizikas, sukūręs bendrąją reliatyvumo teoriją ir atradęs juodąsias skyles. Jo vardu pavadintas itin radioaktyvus cheminis elementas Nr. 99, taip pat jis – aukštosios mokyklos atskalūnas. O FTB jam buvo sukurpusi net 1 400 puslapių bylą. Ir tai toli gražu ne viskas...

  Knygoje autorius nupučia dulkes nuo garsiausio pasaulyje mokslininko gyvenimo istorijos. Be to, kad čia rasite daug informacijos apie jo neįtikėtinus išradimus ir mintinius eksperimentus, pakeitusius pasaulį, autorius pasakoja ir apie dingusią jo dukterį bei meilės laiškus, apie pabėgimą nuo nacių ir pokštus, pasakotus liūdinčiai papūgai Bibo pralinksminti, apie tai, kaip jis atsisakė tapti Izraelio prezidentu. Knygoje pasakojamos devyniasdešimt devynios nepamirštamos istorijos apie žmogų, pakeitusį požiūrį į visatą, laiką ir mūsų vietą joje.

   

 • Hurino vaikai

  Autorius: J. R. R. Tolkien

  hurino vaikaiTada Morgotas, ištiesęs ranką link Dor-Lomino, šitaip prakeikė Huriną, Morveną ir visus jų palikuonis:
  – Žiūrėk! Mano minties šešėlis slėgs juos, kad ir kur jie keliautų, ir mano neapykanta persekios juos iki pasaulio pabaigos.

  Pirmajame Viduržemio amžiuje, likus šešiems tūkstančiams metų iki „Žiedų Valdove“ aprašomų įvykių, elfų, žmonių ir nykštukų pasaulį apgaubė Tamsos valdovo Morgoto šešėlis. Žymiausi elfų ir žmonių kariai žuvo Nesuskaitomų Ašarų mūšyje, o jų žemes užplūdo Morgoto tarnai ir pakalikai. Tačiau juodžiausioje tamsoje sužibo nauja viltis, kai karo dėl Viduržemio arenoje pasirodė Morgoto nelaisvėje kankinamo Hurino sūnus Turinas su nuožmių atskalūnų būriu.

  Milžiniškoje Angbando tvirtovėje – Geležies Pragare įsikūręs Morgotas burtais, klasta ir žiaurumu naikino žmonių ir elfų karalystes, o Hurino vaikams skyrė patį baisiausią, mirtiną prakeiksmą. Prieš Turiną ir jo seserį Nienorą Morgotas pasiuntė savo baisųjį tarną Glaurungą – galingą dvasią, turinčią milžiniško besparnio ugnimi alsuojančio drakono pavidalą. Glaurungas pašaipiai ir kandžiai griauna Turino ir Nienoros likimą, melu ir apgaule įgyvendindamas Morgoto prakeikimą.

  Ankstyviausios šios J. R. R. Tolkieno sukurtos „Hurino vaikų“ sakmės versijos siekia Pirmojo pasaulinio karo pabaigą ir keletą paskesnių metų. Gerokai vėliau, jau baigęs „Žiedų Valdovą“, šią sakmę jis parašė iš naujo išplėsdamas, papildydamas ir siužetą, ir personažų charakterius. Sakmė tapo viso jo tolesnio darbo apie Viduržemį šerdimi. Vis dėlto pačiam Tolkienui nepavyko jos baigti. Šį monumentalų darbą po tėvo mirties atliko Christopheris Tolkienas – po ilgo ir kruopštaus rankraščių tyrimo sudėliojo sklandų ir svetimų redakcijų neiškraipytą pasakojimą.

   

 • Tvarkingų ir laimingų namų knyga

  Autorė: Renata Lazdin

  tvarkingu ir laimingu namu knygaTai knyga ir tėvams, ir vaikams.

  Edukologė Renata Lazdin kviečia tėvus atrasti sumanų vaiko daiktų ir dienos organizavimą. Tvarka pakeis ir vaiko elgesį bei visos šeimos savijautą kasdienybėje.

  O Netvarkos nykštukas kviečia drauge atlikti nuotaikingas, spalvotas užduotis, kurios į tvarkos atradimą įtraukia ir vaikus. Skaitykite kartu ir rinkdamiesi, ką veikti, meskite kauliuką.

  Knygoje atrasite būdus suteikti daugiau ramybės niekada nesustojantiems vijurkams:

  • Kaip organizuoti vaiko daiktus, kad jis pajėgtų susitvarkyti pats?

  • Kas vaikui padeda išlaikyti ramybę ir gerą elgesį, o kas išmuša iš vėžių?

  • Kokie ritmai ir ritualai padeda sklandžiai dienos eigai?

  • Kaip įtvirtinti tėvišką autoritetą?

  Vaikai neįtikėtinai mėgsta tvarką. Ji tokia pat svarbi kaip ir kūrybinė netvarka. Perpratę vaiko daiktų ir gyvenimo organizavimo principus, galite iš esmės pakeisti vaiko elgesį ir savo gyvenimą. Skamba neįtikėtinai? Vis dėlto tai tikra!

   

 • Karai ir taikos. Nuo seniausių laikų iki dabarties

  Autoriai: Valdas Rakutis, Žilvinė Petrauskaitė

  karai ir taikos nuo seniausiu laiku ikiKaras ir taika yra esminės būsenos, per kurias atsiskleidžia žmonijos dorybės ir nuodėmės. Ateities neišvengsi, bet gali jai pasiruošti. Išlikdamas žmogumi.“ Valdas Rakutis

  Perprasti karo mechanizmą nėra lengva, tai padaryti gali padėti Lietuvos ir pasaulio istorija, liudijanti, kad – neįtikėtina – visi karai tam tikru atžvilgiu panašūs: tokia pati pradžia, kruvinos kovos, iliuzijų žlugimas, jėgų išsekimas ir pabaiga. Aišku, skiriasi kovos priemonės, žalos dydis, kitaip sakant – karo formos.

  Karo istorikas Valdas Rakutis naujoje knygoje „Karai ir taikos“ pasakoja ne tik apie karą, jo priežastis, principus, karo pramonę, bet ir apie taiką, kuri yra visų karų tikslas. Kaip ji sudaroma, kaip keičia laimėtojų ir pralaimėtojų likimus, kuri yra tvari, o kuri – iš anksto žinoma – ilgai netruks.

  • Ar lietuviai – karių tauta?

  • Kodėl vadams nerūpi varvančios karių nosys?

  • Kas lietuviams atrodo didžiausias priešas?

  • Kiek filmuose apie šnipus esama tiesos?

  • Kam reikia lietuviškų ginklų?

  • Kurių garsiausių Lietuvos kariuomenės vadų pavardės į karo istoriją įrašytos aukso raidėmis?

  • Kuris generolas, žinodamas, jog kariauti liko viena diena, paragino savo karius: „Vyrai, kiek užimsite, tiek Lietuva!“?

  • Kaip atrodo taikos derybų stalas?

  • Kokios buvo Žemaitijos bajorų skundo prieš Vokiečių ordiną pasekmės?

  • Kokios garsiausios Lietuvos valstybės taikos?

   

 
Savanoris bibliotekoje